Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Υπάρχει εδώ και δύο χρόνια ένας ωραίος παιδότοπος στο Apollonia Πολιτεία hondos center για παιδιά 2-6 στον πρώτο όροφο και αναλαμβάνει και την φύλαξη παιδιών μόνο με 3,5 ευρω. μπορείτε ακόμη να κάνετε και πάρτυ.

 

Μια-δυο φορες παντως που πηγαμε με τα παιδιά, δεν μας φανηκε και τιποτα ιδιαιτερο. Μικρος χώρος, λίγα παιχνίδια και λιγακι κλειστοφοβικός....Μόνο αν πας για ψωνια στο Hondos και δεν μπορεις τη ''ζαλαδα'' των παιδιων και θελεις να τά αφησεις για λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ψάχνω για έναν μεγαλούτσικο παιδότοπο στην Ανατολική Θεσ/νίκη για το 2ο πάρτυ γενεθλίων του ιππότη μου. Έχετε κάτι υπόψη σας; Μήπως πήγατε στο Ραπουνζέλ στα Κωνσταντινουπολίτικα; Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

στο Ραπουνζελ ειχε κανει το παρτυ της κορης της μια φιλη κ δεν εμεινε κ πολυ ευχαριστημενη. Εχουμε προσκληση να παμε το Σαββατο παλι σε ενα παρτυ εικει, αν θελεις να σου πω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη!

 

Εγω τα τελευταια χρονια κ τα 2 μου παιδια κανουμε γεννεθλια-γιορτες στον ΠΑΙΖΩΤΟΠΟ στο cosmos. Ειναι σωστοι επαγγαλματιες με καλη εξυπηρετηση κ συννενοηση. Τιποτα παραπανω κ τιποτα λιγοτερο!

 

Επισης στον Παιζωτοπο οι μεγαλοι εχουν οπτικοι επαφη με τα παιδια ενω στο Ραπουνζελ οχι! Αυτο ειναι προβλημα για μανουλες με μικροτερα παιδακια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Δεν θα συνιστούσα την Ραπουνζέλ...πολύ ακριβές τιμές, καφες σε χαρτινα κυπελλα που όμως τον χρυσοπληρώνεις, και υφος 18 καρδιναλίων! Εμείς πάμε σε έναν πολύ καλό στην κρηνη κοντά που τωρα μου διαφευγει όνομα κ διευθυνση, αλλα θα μάθω και θα σε πω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Δεν θα συνιστούσα την Ραπουνζέλ...πολύ ακριβές τιμές, καφες σε χαρτινα κυπελλα που όμως τον χρυσοπληρώνεις, και υφος 18 καρδιναλίων! Εμείς πάμε σε έναν πολύ καλό στην κρηνη κοντά που τωρα μου διαφευγει όνομα κ διευθυνση, αλλα θα μάθω και θα σε πω.

 

Α ναι!

Τωρα που το ανεφερε η φιλη το θυμηθηκα!

Η κοπελα που αναφερω στο ποστ παραπανω που εκανε παρτυ στον Ραπουνζελ τα ειχε παρει με το υφακι τους!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ψάχνω για έναν μεγαλούτσικο παιδότοπο στην Ανατολική Θεσ/νίκη για το 2ο πάρτυ γενεθλίων του ιππότη μου. Έχετε κάτι υπόψη σας; Μήπως πήγατε στο Ραπουνζέλ στα Κωνσταντινουπολίτικα; Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Δεν ξέρω τι εννοείς μεγαλούτσικο όμως εμείς κάναμε τα γενέθλια πρόσφατα στον Πήτερ Παν στη Σαράφη. Εκτός από το φαγητό που μου έμοιαξε λίγο φτωχό (που δεν έδωσα και ιδιαίτερη σημασία γιατί το πάρτυ γίνεται για τα παιδιά) έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Μπορείς να κλείσεις το χώρο και μέσα και έξω. Ήμασταν Κυριακή πρωί στην ουσία μόνο εμείς του πάρτυ , άμεση επαφή με τα παιδιά χωρις να είναι μέσα στα πόδια μας, χορέψανε, παίξανε, θεωρώ πως ήταν άνετα και εμείς και αυτά

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι εννοείς μεγαλούτσικο όμως εμείς κάναμε τα γενέθλια πρόσφατα στον Πήτερ Παν στη Σαράφη. Εκτός από το φαγητό που μου έμοιαξε λίγο φτωχό (που δεν έδωσα και ιδιαίτερη σημασία γιατί το πάρτυ γίνεται για τα παιδιά) έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Μπορείς να κλείσεις το χώρο και μέσα και έξω. Ήμασταν Κυριακή πρωί στην ουσία μόνο εμείς του πάρτυ , άμεση επαφή με τα παιδιά χωρις να είναι μέσα στα πόδια μας, χορέψανε, παίξανε, θεωρώ πως ήταν άνετα και εμείς και αυτά

 

Επίσης τον έχω στα υπόψην. Θα είμαστε γύρω στους 30 μεγάλους & 15 παιδάκια.

Link to comment
Share on other sites

α ναι υπάρχει και ο ΠΑΙΖΩΤΟΠΟΣ... πήγα 1 φορά & μου φάνηκε καλός. Φοβάμαι όμως ότι θα έχει πολύ κόσμο & ίσως να μην προσέχουν τόσο τα μικρότερα παιδάκια. Οι λιλιπούτειοι καλεσμένοι μας είναι περίπου 2-3 χρονών. Τέλος πάντων θα πάω ξανά να ρίξω μια ματιά. Θα δω και στο Πήτερ Πάν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
α ναι υπάρχει και ο ΠΑΙΖΩΤΟΠΟΣ... πήγα 1 φορά & μου φάνηκε καλός. Φοβάμαι όμως ότι θα έχει πολύ κόσμο & ίσως να μην προσέχουν τόσο τα μικρότερα παιδάκια. Οι λιλιπούτειοι καλεσμένοι μας είναι περίπου 2-3 χρονών. Τέλος πάντων θα πάω ξανά να ρίξω μια ματιά. Θα δω και στο Πήτερ Πάν.

 

Έχουμε πάει 2-3 φορές εκεί. Τι να σας πω...Είχε πολύ κόσμο και πολύ φασαρία. Ίσως καλοκαιρι να είναι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
στο Ραπουνζελ ειχε κανει το παρτυ της κορης της μια φιλη κ δεν εμεινε κ πολυ ευχαριστημενη. Εχουμε προσκληση να παμε το Σαββατο παλι σε ενα παρτυ εικει, αν θελεις να σου πω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη!

 

Εγω τα τελευταια χρονια κ τα 2 μου παιδια κανουμε γεννεθλια-γιορτες στον ΠΑΙΖΩΤΟΠΟ στο cosmos. Ειναι σωστοι επαγγαλματιες με καλη εξυπηρετηση κ συννενοηση. Τιποτα παραπανω κ τιποτα λιγοτερο!

 

Επισης στον Παιζωτοπο οι μεγαλοι εχουν οπτικοι επαφη με τα παιδια ενω στο Ραπουνζελ οχι! Αυτο ειναι προβλημα για μανουλες με μικροτερα παιδακια

 

Γειά σας μανούλες!

 

Έψαξα τα πάντα στο ίντερνετ για παιδότοπους και παιδικά πάρτυ. Στη σελίδα του Παιζώτοπου διάβασα "Με το κλείσιμο του πάρτυ αποδέχεστε πλήρως τον τρόπο λειτουργίας του καταστήματος (παρουσία φωτογράφου, αλλαγή μενού κλπ" και έφριξα. Προφανώς συμβαίνει παντού αλλά τουλάχιστον αυτοί το γράφουν. Δηλαδή βρε κορίτσια, πληρώνω και δεν έχω άποψη αν οι φωτογραφίες των παιδιών μου θα ανεβούν στο ίντερνετ για να διαφημίσουν τον παιδότοπο;;; Αν είναι δυνατόν!!! Έστειλα μαιλ, όταν (και αν) πάρω απάντηση για τους όρους τους (τι πάει να πει "κλπ" ;;; ) θα σας ενημερώσω.

 

Να χαιρόμαστε όλες γερά και χαρούμενα παιδάκια!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα,

σε γενικες γραμμες πρεπει να ειμαστε πολύ προσεκτικες σε ποιους εμπιστευόμαστε τα παιδια μας!!! εκανα παιδικο πρτυ για το κοριτσακι μου σ'ενα εκπληκτικο χωρο στα βόρεια προαστια και εκλεισα μια εταιρια την Arrowpoint που κανει οργανωση παιδικων παρτυ. Ειχα κλεισει να κανουν τα παιδακια face painting. Πριν ξεκινήσει η διαδικασια εκανα ελεγχο κυριως στα σφουγγαρια και τα χρωματα που θα ακουμπουσαν το δερμα των παιδιων. Τα σφουγγαρια, τα πινελα καθως και τα χρωματα δεν ηταν απλα 1000χρησιμοποιημενα αλλα πρεπει να ηταν και απλυτα καιρο. Εδωσα εντολη να μην γινει η συγκεκριμενη δραστηριοτητα και πως βεβαίως δεν θα πληρωνα αυτό το χαλι. Αποτέλεσμα? ξαφνικα ειδα βαμενες φατσουλες με αυτά τα υλικα !!! ΣΟΚ !!! η υπευθυνη μου ειπε (όταν ζητησα τον λογο) ότι από την στιγμη που ειχε γινει χρηση της δραστηριοτητας θα επρεπε να πληρωσω. Τι να πω δεν ξερω. Και βεβαια δεν πληρωσα!!!!! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! το νου σας.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες!

 

Έψαξα τα πάντα στο ίντερνετ για παιδότοπους και παιδικά πάρτυ. Στη σελίδα του Παιζώτοπου διάβασα "Με το κλείσιμο του πάρτυ αποδέχεστε πλήρως τον τρόπο λειτουργίας του καταστήματος (παρουσία φωτογράφου, αλλαγή μενού κλπ" και έφριξα. Προφανώς συμβαίνει παντού αλλά τουλάχιστον αυτοί το γράφουν. Δηλαδή βρε κορίτσια, πληρώνω και δεν έχω άποψη αν οι φωτογραφίες των παιδιών μου θα ανεβούν στο ίντερνετ για να διαφημίσουν τον παιδότοπο;;; Αν είναι δυνατόν!!! Έστειλα μαιλ, όταν (και αν) πάρω απάντηση για τους όρους τους (τι πάει να πει "κλπ" ;;; ) θα σας ενημερώσω.

 

Να χαιρόμαστε όλες γερά και χαρούμενα παιδάκια!

 

Πέρασε μία εβδομάδα αλλά ο υπεύθυνος από τον Παιζώτοπο στη Θεσσαλονίκη (δίπλα στο Cosmos) δεν μου απάντησε. Με εκνευρίζει πολύ να απαντούν αμέσως και φιλικά όταν είναι να πουλήσουν υπηρεσίες και πάρτυ αλλά εξαφανίζονται όταν τους ζητάς εσύ κάτι. Και μη μου πείτε ότι δεν είδε το μαιλ!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα,

σε γενικες γραμμες πρεπει να ειμαστε πολύ προσεκτικες σε ποιους εμπιστευόμαστε τα παιδια μας!!! εκανα παιδικο πρτυ για το κοριτσακι μου σ'ενα εκπληκτικο χωρο στα βόρεια προαστια και εκλεισα μια εταιρια την Arrowpoint που κανει οργανωση παιδικων παρτυ. Ειχα κλεισει να κανουν τα παιδακια face painting. Πριν ξεκινήσει η διαδικασια εκανα ελεγχο κυριως στα σφουγγαρια και τα χρωματα που θα ακουμπουσαν το δερμα των παιδιων. Τα σφουγγαρια, τα πινελα καθως και τα χρωματα δεν ηταν απλα 1000χρησιμοποιημενα αλλα πρεπει να ηταν και απλυτα καιρο. Εδωσα εντολη να μην γινει η συγκεκριμενη δραστηριοτητα και πως βεβαίως δεν θα πληρωνα αυτό το χαλι. Αποτέλεσμα? ξαφνικα ειδα βαμενες φατσουλες με αυτά τα υλικα !!! ΣΟΚ !!! η υπευθυνη μου ειπε (όταν ζητησα τον λογο) ότι από την στιγμη που ειχε γινει χρηση της δραστηριοτητας θα επρεπε να πληρωσω. Τι να πω δεν ξερω. Και βεβαια δεν πληρωσα!!!!! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! το νου σας.

 

Πραγματικά απαράδεκτη. Δεν φτάνει που ήταν ακατάλληλα τα σφουγγάρια, αγνόησε εντελώς την επιθυμία σας. Πρέπει να τους χτυπάμε εκεί που πονάνε, στο οικονομικό. Μόνο αν γίνουμε πιο απαιτητικοί και χάνουν πελάτες θα αρχίσουν να συμμορφώνονται.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παιδότοπος Ραπουνζελ...ΜΑΚΡΙΑ!!!!ειναι ο χειρότερος παιδότοπος ever!!!οι τραγικοί-απαράδεκτοι έκαναν σύγχρονος 4 πάρτυ..μέσα στον παιδότοπο υπήρχαν παιδιά ηλικίας απο 2 έως 10 χρόνων...και οι 3κοπελες που είχαν προσλάβει για να ψυχαγωγήσουν και καλά τα παιδιά ήταν εννοείται άφαντες..που και που έκαναν την εμφάνιση τους μόνο και μόνο για να κάνουν κάποια παρατήρηση...φανταστείτε πως μέσα στα παιχνίδια τρεχαν αλαφιασμένα γύρω στα 60 παιδια(μπορεί και παραπάνω)χωρίς να υπάρχει οποιοδήποτε ίχνος επίβλεψης..μαμάδες σκαρφάλωναν στα παιχνίδια για να βρουν τα παιδιά τους...αυτό που έζησα και είδα απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ απόλυτα για τον Ραπουνζελ. Είχα πάει σε ένα πάρτι καλοκαίρι και εκτός ότι είχαν επίσης 3-4 πάρτι ταυτόχρονα, υπήρχε και το εξής θέμα: τα παιδιά μπαινόβγαιναν έξω-μέσα χωρίς να τα ελέγχει και να τα βλέπει κανείς με 500 ενήλικες να κυκλοφορούν επίσης. Είναι δύσκολο να απαχθεί ένα παιδί σε τέτοιες συνθήκες; Εγώ έτρεχα συνέχεια πίσω από τη μικρή μου και ας ήταν 5 ετών. Αρπάχτηκα κιόλας με μια κοπέλα που ήταν στην είσοδο του παιδότοπου γιατί θεωρώ πως όταν βγαίνει ένα παιδί από το χώρο των παιχνιδιών πρέπει η κοπέλα να βλέπει αν πηγαίνει στη μαμά του π.χ. ή αλλού μόνο του. Είχα αγχωθεί πάρα πολύ και φυσικά ούτε πάρτι κατάλαβα. Βέβαια οι περισσότεροι γονείς δεν είχαν πρόβλημα τα δίχρονα να τρέχουν μέσα έξω χωρίς να τα βλέπουν οπότε θεώρησα ότι εγώ είμαι η παράξενη.

Το κορίτσι μας γεννήθηκε στις 26 Απριλίου 2008

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Εχουμε κανει διατριβή στους παιδότοπους της Θεσσαλονίκης..Στον Ραπουνζελ ηταν αδιάφορα..δε μπορω να πω οτι πρόσεχαν ιδιαίτερα τα παιδια .. Εγω θα εστιάσω στον ΠΑΙΖΩΤΟΠΟ. Πήγαμε με 2 παιδια (4 και 2χρονων)..ο μικρος απο την ωρα που μπήκε έκλαιγε. Η κοπέλα βαριόταν του θανατά. Είχε γύρει και απλα κοιτούσε. Δεν πλησίασε καν τον μικρο. Στο τέλος τον πήρα στο τραπέζι. Μετα απο , ουτε 10' ήρθε και ο μεγάλος (δεν ξερω γιατι). Και καθόμασταν και οι 4. Αν ηταν να νταντευω εγω τα παιδια θα πήγαινα σε οποιαδήποτε άλλη καφετέρια και θα πλήρωνα 6 ? και οχι 16 ! Καθήσαμε στο σύνολο 40' ! Εκανα παράπονα φυσικα και έφυγα μεςα στα νεύρα. Επιεικώς απαράδεκτοι !!! Αντιθέτως, στο ΚΟΚΟΛΙΜΠΟ στο Ωραιόκαστρο εχει πολλές κοπέλες που ασχολούνται συνεχώς με τα παιδια : μουσικοκινητική, κουκλοθέατρο, face painting, σχέδια με μπαλόνια.. Κάθεσαι ήρεμα δυο ώρες και απολαμβάνεις τον καφε σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...