Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πλαστική / Αυξητική στήθους


mimika

Recommended Posts

Οk, λοιπόν, τώρα καλά το έθεσες. Δυστυχώς δεν γνωρίζω πολλά πάνω σε αυτό το θέμα. Μια γνωστή μου έκανε πριν 6 περίπου μήνες, σε πολύ γνωστό πλαστικό, της κόστισε 5.500 ευρώ. Τώρα για το αποτέλεσμα τι να σου πω, μάλλον καλό θα το χαρακτήριζα αν και την κοπέλα δεν την είχα γνωρίσει πριν την επέμβαση άρα δεν έχω μέτρο σύγκρισης για το αποτέλεσμα. Πάντως δεν φαινόταν να έχει "πειραχτεί" στο στήθος, η ίδια μου το είπε σε μια αντίστοιχη συζήτηση περί πλαστικών επεμβάσεων.

 

5.500??Πάρα πολλά της πήρε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 months later...

Καλησπερα ;)

 

Πριν 4 χρονια περιπου εκανα εγω προσθετικη στηθους η αλλιως εβαλα σιλικονη:P

 

Τωρα δεν ξερω τι θες να μαθεις σχετικα,οτι θελεις παντως μπορεις να με ρωτησεις ;)

 

Εκτος αν την εχει κανει ηδη :rolleyes:

Ελευθερια ειναι να εισαι αερας και να μην

σε αναπνεει κανεις...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδη τελείωσα με γέννες κλπ και το στήθος μου χαλάρωσε και α΄δειασε σκοπεύω το χειμώνα που έρχεται να κάνω ανόρθωση μαζί με προσθετική. Πονάει μετεγχειρητικά;; Είσαι ευχαριστημένη από το αποτέλεσμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδη τελείωσα με γέννες κλπ και το στήθος μου χαλάρωσε και α΄δειασε σκοπεύω το χειμώνα που έρχεται να κάνω ανόρθωση μαζί με προσθετική. Πονάει μετεγχειρητικά;; Είσαι ευχαριστημένη από το αποτέλεσμα;

 

Καλησπερα ;)

 

Εγω πονεσα μονο την πρωτη μερα και αυτο μη φανταστεις τιποτα τραγικο.

Απλα για καποιο διαστημα δεν θα μπορεις να κανεις καποια πραγματα οχι τοσο απο πονο αλλα γιατι θα σε τραβαει.

Δλδ δεν θα μπορεις να σφιξεις κατι (θυμαμαι δεν μπορουσα να κλεισω το φερμουαρ του τζην μου:shock:),δεν θα μπορεις να οδηγησεις (οδηγησα μετα απο 10 μερες με προσοχη),δεν κανει να σηκωνεις βαρος κτλ.

Βεβαια ειναι στον ανθρωπο και στο ποσο αντεχει τον πονο.

Εγω γενικα αντεχω αρκετα,και καισαρικη που εκανα σηκωθηκα κανονικα την επομενη μερα και δεν πηρα ουτε μια μερα παυσιπονο.

Ειμαι υπερευχαριστημενη με το αποτελεσμα γιατι δεν φαινοταν καθολου οτι ηταν "πλαστικο" ακομα και στην υφη.

Δεν εχω σημαδια γιατι μου την εκανε απο τις θηλες και τωρα που γεννησα δεν επεσε σχεδον καθολου.

Α!Και με τον θηλασμο επισης δεν ειχα προβλημα.

 

Τωρα εσυ επειδη θελεις και ανορθωση θα εχεις σημαδι δυστυχως γιατι λογικα θα γινει απο κατω απο τον μαστο η εγχειρηση.

Αλλα και παλι δεν ειναι κατι που φαινεται τοσο πολυ (εχει κανει η ξαδερφη μου και δεν φαινεται ιδιαιτερα).

 

Αυτα...αν θες κατι αλλο παλι μπορεις να με ρωτησεις:-)

Ελευθερια ειναι να εισαι αερας και να μην

σε αναπνεει κανεις...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από πονο ειμαι τέρας αντοχής! Στην τρίτη καισαρική μου το Σεπτεμβρη ακριβώς στις 12 ώρες μου έβγαλαν ολα τα παρελκόμενα και κατεβηκα για φραπέ στο κυλικείο! Επισης δεν πηρα ούτε ενα παυσίπονο! Άρα καλά τα νέα! όσο για το σημαδι ο πλαστικός μου ειπε οτι θα έιχα αν εκανα μόνο ανόρθωση, επειδή θα κάνω και προσθετική η ουλή θα γίνει περιμετρικά της θηλής! Αλλά γενικά δε με νοιάζει! Μέσα εμεινες καθόλου; Επίσης πόσο σου στοίχισε;

Link to comment
Share on other sites

Από πονο ειμαι τέρας αντοχής! Στην τρίτη καισαρική μου το Σεπτεμβρη ακριβώς στις 12 ώρες μου έβγαλαν ολα τα παρελκόμενα και κατεβηκα για φραπέ στο κυλικείο! Επισης δεν πηρα ούτε ενα παυσίπονο! Άρα καλά τα νέα! όσο για το σημαδι ο πλαστικός μου ειπε οτι θα έιχα αν εκανα μόνο ανόρθωση, επειδή θα κάνω και προσθετική η ουλή θα γίνει περιμετρικά της θηλής! Αλλά γενικά δε με νοιάζει! Μέσα εμεινες καθόλου; Επίσης πόσο σου στοίχισε;

 

Αφου αντεχεις τον πονο, μια χαρα σε βρισκω:rolleyes:

Προχωρα το και δεν θα το μετανιωσεις!!!

Μια μερα μονο εμεινα μεσα,Πεμπτη την ειχα κανει στις 27/9 και Παρασκευη 28/9 (δωρο για τα γεννεθλια μου ηταν) βγηκα.

 

Εγω ειχα πληρωσει 3500 κανονικα παιρνει 4000 αλλα λογω γνωριμιας μου εκανε καλυτερη τιμη...

Ελευθερια ειναι να εισαι αερας και να μην

σε αναπνεει κανεις...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Από πονο ειμαι τέρας αντοχής! Στην τρίτη καισαρική μου το Σεπτεμβρη ακριβώς στις 12 ώρες μου έβγαλαν ολα τα παρελκόμενα και κατεβηκα για φραπέ στο κυλικείο! Επισης δεν πηρα ούτε ενα παυσίπονο! Άρα καλά τα νέα! όσο για το σημαδι ο πλαστικός μου ειπε οτι θα έιχα αν εκανα μόνο ανόρθωση, επειδή θα κάνω και προσθετική η ουλή θα γίνει περιμετρικά της θηλής! Αλλά γενικά δε με νοιάζει! Μέσα εμεινες καθόλου; Επίσης πόσο σου στοίχισε;

 

mpoumpoula θα κανεισ την ομοκεντρη ανορθωση? κι εγω θα την κανω μολις τελειωσω με το θηλασμο. Εχεις καποιο περιορισμο στο μεγεθος του ενθεματος που θα χριαστεις? Δηλ πρεπει να ειναι πανω απο καποιο μεγεθος για να γεμισει ολο τον ιστο? Εμενα ο γιατρος μου ειπε πρεπει να τελιωσω με το θηλασμο για να δουμε τι χριαζομαι ακριβως, θα την κανεις συντομα? Αν επιτρεπετε ποσο σου ειπε?

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

Μετά το Πάσχα θα πάω να συζητησουμε και από Σεπτεμβρη θα την κάνω... Θα ενημερωσω για ό,τι μου πει. Μεχρι τώρα έχουμε μιλησει πολύ γενικα... Απο τιμή μου ειχε πει γύρω στα 3000 με 3500.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ειλικρινά και μόνο που ακούω για προσθετική στήθους με πιάνει φόβος. :confused:Όχι τόσο για την επέμβαση αλλά για τις παρενέργειες που λένε κατά καιρούς. Τώρα τι να πω, μακάρι όλα να σας πάνε καλά.:wink:

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια και εγω θα ηθελα να κανω επεμβαση στηθους απλα αυτο που φοβαμαι ειναι η ολικη ναρκωσει.φοβαμαι παρα πολυ λεω εαν δεν ξυπνησω απο τ ναρκωσει και διαφορα τετοια σκεφτομαι.εσεις που τ εχετε κανει ποσο διαρκεισε πως ησασταν μετα απο τ ναρκωσει?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Υπάρχουν μανούλες που μετα απο θηλασμούς (ή και όχι απαραιτητα λόγω θηλασμού) πηραν την απόφαση και προχώρησαν σε αυξητική ή ανόρθωση στήθους?? Ποιες οι εμπειρίες?? Και πως ειναι πλέον η καθημερινότητά σας?

vJqep3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΥΞΗΤΙΚΗ ΣΤΗΘΟΥΣ..ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ..ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ..ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΑΙΣΘΑΝΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΕΛΙΚΑ..??

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω θα ηθελα να μαθω...εχω ακούσει οτι μετα τον θηλασμό μικραίνει κ αλλο (απο την αρχικη του κατάσταση)..ειναι που ειναι μικρο..φαντάσου μετα τι θα απομείνει...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Γεια χαρα σε ολες!

 

Θα ηθελα εκ των προτερων να ζητησω συγνωμη για το οτι δεν ξερω που επρεπε να δημοσιευτει το κειμενο μου...Προσπαθησα να το ανεβασω στο "πλαστικες επεμβασεις" αλλα δεν εβγαλα ακρη...:(

 

Κοριτσακια μου το θεμα που με απασχολει ειναι ....το στηθος μου.Εχει κανει καποια απο εσας αυξητικη?Αν ναι,θα ηθελα να μου πει για το μετεγχειριτικο σταδιο.Εχω μια κορουλα 2 ετων κ δεν ξερω ποσο ευκολο θα μου ειναι να την παιρνω αγκαλιτσα.

Εχω ηδη παει στο γιατρο κ μου ειπε πως το δυσκολο θα ειναι οι 2 πρωτες βδομαδες,μετα με λιγη προσοχη δε θα υπαρχει προβλημα.

Παρ΄ολα αυτα θελω τη γνωμη σας.Μαζεψα τα λεφτα με τρελη οικονομια!Ο αντρουλης μου εχει καταλαβει ποσο πολυ το θελω κ μου λεει να το κανω.Αυτο που με φρεναρει ειναι μην εχω προβλημα με τη μικρη μου.

Οποια εχει το χρονο ας μου απαντησει...σας ευχαριστω πολυ!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σας

Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει κάνει αυξητική στήθους?

το μετανιώσε?

πως ήταν η αποθεραπεία? πόνεσε?

κόστος?

 

εχετε να προτείνετε κάποιον καλό γιατρό?

 

ευχαριστώ πολύ

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι καινούρια εδώ. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κάποιον καλό πλαστικό χειρουργό για αυξητική στήθους. Έχω πτωτικο στήθος..  μου χαλάει την ψυχολογία..

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2013 at 3:04 ΜΜ, Angelika89 είπε:

Κ εγω θα ηθελα να μαθω...εχω ακούσει οτι μετα τον θηλασμό μικραίνει κ αλλο (απο την αρχικη του κατάσταση)..ειναι που ειναι μικρο..φαντάσου μετα τι θα απομείνει...

 

εγώ είχα 0....  ούτε cup A. δε φοραγα καν ΠΟΤΕ σουτιέν. 

 

με τις αντλήσεις θηλασμού, κ θηλασμού, αντιθέτως μεγάλωσε και τώρα φοράω μέγεθος A.  

Δηλαδή καμία σχέση, μεγαλώνει.  

Η μητέρα μου είχε  Α και της έγινε Β με θηλασμό 2  παιδιών και έχει στα 70 της ακόμα τέλειο στήθος....  (!!!)

 

21 ώρες πρίν, Irinaaaa είπε:

Καλησπέρα. Είμαι καινούρια εδώ. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κάποιον καλό πλαστικό χειρουργό για αυξητική στήθους. Έχω πτωτικο στήθος..  μου χαλάει την ψυχολογία..

έχεις κάνει παιδιά έχεις θηλάσει ; όταν λές πτωτικό , τί μέγεθος στήθους cup έχεις τώρα πχ?  πόσα εκατοστά κάτω από το "δίπλωμα"  πηγαίνει; ποσο χρονών είσαι;

 

Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2022 at 1:44 ΜΜ, belleblue είπε:

 

εγώ είχα 0....  ούτε cup A. δε φοραγα καν ΠΟΤΕ σουτιέν. 

 

με τις αντλήσεις θηλασμού, κ θηλασμού, αντιθέτως μεγάλωσε και τώρα φοράω μέγεθος A.  

Δηλαδή καμία σχέση, μεγαλώνει.  

Η μητέρα μου είχε  Α και της έγινε Β με θηλασμό 2  παιδιών και έχει στα 70 της ακόμα τέλειο στήθος....  (!!!)

 

έχεις κάνει παιδιά έχεις θηλάσει ; όταν λές πτωτικό , τί μέγεθος στήθους cup έχεις τώρα πχ?  πόσα εκατοστά κάτω από το "δίπλωμα"  πηγαίνει; ποσο χρονών είσαι;

 

Πάντως κ μένα που θήλασα 27 μήνες χάλασε παααρα πολύ. Κ μίκρυνε κ έπεσε πολύ. Γενικά το δέρμα στην περιοχή γίνεται χάλια 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, despoina34 είπε:

Πάντως κ μένα που θήλασα 27 μήνες χάλασε παααρα πολύ. Κ μίκρυνε κ έπεσε πολύ. Γενικά το δέρμα στην περιοχή γίνεται χάλια 

 

Λογικά είναι στον κάθε άνθρωπο όπως συμβαίνει με τα πάντα. 

Θήλασα 4 χρόνια κ έμεινε πιο μεγάλο και είναι πιο ωραίο από πριν.

 

Υγεία να έχουμε!!! Δε σκάμε για πράγματα που δεν αλλάζουν και δε σκάμε για πράγματα που αλλάζουν.

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...