Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δυσκολη στιγμή, απώλεια στον 5ο μήνα 29η εβδομάδα! ανεπαρκεια τραχηλου


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια! ειμαι παρα πολυ χαλια ψυχολογικα και σωματικα!! πριν 4 μερεσ εκανα καισαρικη αλλα το μωρο δεν πηρα αγκαλια μου. ειναι τριτο παιδι που χανω. εχω ενα γιο 9 ετων μετα απο εκεινον εχασα στισ 20 εβδομαδων με διαστολη τραχηλου και με χωριοαμνιονιτιδα με διαγνωση ανεπαρκεια τραχηλου. σε ενα χρονο ακριβος χανω παλι 20 εβδομαδων με περιδεση τραχηλου αυτη την φορα και χωριοαμνιονιτιδα (2007). και φετος μετα απο 5 χρονια ειπα να ξαναδοκημασω, εκανα περιδεση και ηταν ολα καλα στις 27 εβδομαδεσ εκει που καθομουνα σηκωθηκα εσπασαν ολα τα νερα,με πηγαν νοσοκομειο που νοσηλευτηκα για 2 εβδομαδες με αντιβιωση,ορους και ενεσεις κορτιζονης. μετα πηγα στο σπιτι να ξαπλωσω για οσο χρειαστει και οσο χρειαστει για να παρει το μωρο βαρος.σε 1 εβδομαδα ξυπνησα δε ακουγα το μωρο κι πηγα αμεσος νοσοκομειο, ολα δειχναν καλα στον υπερηχο απλα ειχε μειωμενες κυνησεις οποτε με βαλαν αμεσος χειρουργειο, ολα πηγαν καλα, δεν την ειδα αλλα την ακουσα αμεσως,1.300 29 εβδομαδων. οι ιατροι ειπαν ολοι οτι κερδισαμε,την πηγαν στην μοναδα. μετα απο 12 ωρες πεθανε:cry:ειμαι πολυ χαλια!!! κι δεν εχω πει ακομα τπτ στο γιο μου κι περιμενει ποτε θα ερθει η αδελφη του στο σπιτι!! απο τι καταλαβα εχω προβλημα προωρου τοκετου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια! ειμαι παρα πολυ χαλια ψυχολογικα και σωματικα!! πριν 4 μερεσ εκανα καισαρικη αλλα το μωρο δεν πηρα αγκαλια μου. ειναι τριτο παιδι που χανω. εχω ενα γιο 9 ετων μετα απο εκεινον εχασα στισ 20 εβδομαδων με διαστολη τραχηλου και με χωριοαμνιονιτιδα με διαγνωση ανεπαρκεια τραχηλου. σε ενα χρονο ακριβος χανω παλι 20 εβδομαδων με περιδεση τραχηλου αυτη την φορα και χωριοαμνιονιτιδα (2007). και φετος μετα απο 5 χρονια ειπα να ξαναδοκημασω, εκανα περιδεση και ηταν ολα καλα στις 27 εβδομαδεσ εκει που καθομουνα σηκωθηκα εσπασαν ολα τα νερα,με πηγαν νοσοκομειο που νοσηλευτηκα για 2 εβδομαδες με αντιβιωση,ορους και ενεσεις κορτιζονης. μετα πηγα στο σπιτι να ξαπλωσω για οσο χρειαστει και οσο χρειαστει για να παρει το μωρο βαρος.σε 1 εβδομαδα ξυπνησα δε ακουγα το μωρο κι πηγα αμεσος νοσοκομειο, ολα δειχναν καλα στον υπερηχο απλα ειχε μειωμενες κυνησεις οποτε με βαλαν αμεσος χειρουργειο, ολα πηγαν καλα, δεν την ειδα αλλα την ακουσα αμεσως,1.300 29 εβδομαδων. οι ιατροι ειπαν ολοι οτι κερδισαμε,την πηγαν στην μοναδα. μετα απο 12 ωρες πεθανε:cry:ειμαι πολυ χαλια!!! κι δεν εχω πει ακομα τπτ στο γιο μου κι περιμενει ποτε θα ερθει η αδελφη του στο σπιτι!! απο τι καταλαβα εχω προβλημα προωρου τοκετου..
θα ηθελα τουλαχιστον να μαθω τι προβλημα εχω κι αν μπορω να ξαναγινω μαμα
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα τουλαχιστον να μαθω τι προβλημα εχω κι αν μπορω να ξαναγινω μαμα

Δε ξερω τι να πω...λυπαμαι πολυ γι αυτες τις εξελιξεις. Σου ευχομαι το καλυτερο για το μελλον. Κουραγιο.

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι ειλικρινα για την ταλαιπωρία σου, κάνε υπομονή και κουράγιο, έχεις και τον γιο σου να καμαρώνεις και να ξεχνιέσαι. Οι γιατροί τι λένε για όλα αυτά που σου συνέβησαν? Πάντως ξέρω ένα ριτό που λέει πως γυναίκα που έγινε μία φορά μανούλα σίγουρα θα ξαναγίνει. Ευχομαι τα καλύτερα από εδώ και στο εξής.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...