Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΣΑΠΟΥΝΙΑ


χαχου

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Να ρωτήσω κάτι χαζό? Δεν παίρνουν μυρωδιά τα κουφέτα από το σαπούνι?

 

 

Δεν θα μπούνε μαζί.Το καθένα θα είναι τυλιγμένο ξεχωριστά και συνήθως τα κουφέτα είναι μέσα σε τούλι ή ζελατίνα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιας και μιλάμε για πρωτότυπες μπομπο.

Κουτι μεταλικο-κονσερβα- που το ειχαν τυλίξει με πουα χαρτι-γνωστη "πουαδάκιας" εγω...!!!!- και πανω ειχε μια φωτο απο ενα μικροσκοπικο μωρουλινι μεσα σε αχιβαδα,σαν μαργαριταράκι.!!!!!Ετσι μουρχεται να κανω και 3ο παιδι ή να τα ξαναβαπτισω.!!!!!

Μου άρεσε πάαααααρα πολύ.Δεν ξέρω αλλά την βρήκα πρωτότυπη γιατί όλα τα άλλα τα έχω ξαναδεί...

 

 

Φοβερή ιδέα!!Πώς άνοιγε αυτό το κουτί???Και μέσα είχε μόνο κουφέτα ή και κάτι άλλο??

Κι εγώ λατρεύω το πουά!!Είναι πολύ γλυκό!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ειδα σε φωτο σε σαιτ και δεν μπορούσα να δω περισσοτερες λεπτομεριες αλλά ηταν ΑΠΙΘΑΝΟ!!!!!!!!!!

 

Πουαδάκιας και εσυ μικρό μου;!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ειδα σε φωτο σε σαιτ και δεν μπορούσα να δω περισσοτερες λεπτομεριες αλλά ηταν ΑΠΙΘΑΝΟ!!!!!!!!!!

 

Πουαδάκιας και εσυ μικρό μου;!!!!!

 

 

Φανατική του πουά!!!:-P

Αυτή η μπομπονιέρα που λες,μήπως ήταν από Αμερική,γιατί αυτοί κάνουν κάτι τέτοια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φανατική του πουά!!!:-P

Αυτή η μπομπονιέρα που λες,μήπως ήταν από Αμερική,γιατί αυτοί κάνουν κάτι τέτοια.

 

Εδω θα βρεις τα κονσερβακια

 

http://www.vassiliki-creations.com/indexgr.htm

Link to comment
Share on other sites

Εδω θα βρεις τα κονσερβακια

 

http://www.vassiliki-creations.com/indexgr.htm

 

 

Το ξέρω το κατάστημα,είχα πάει πριν 2 χρόνια περίπου,που σκεφτόμασταν να αρραβωνιαστούμε και έψαχνα για μπομπονιέρες.Είχε απίστευτα πράγματα!

Τα κονσερβάκια πού ακριβώς είναι???Λογικά στην βάφτιση,αλλά δεν μπορώ να τα βρω.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω το κατάστημα,είχα πάει πριν 2 χρόνια περίπου,που σκεφτόμασταν να αρραβωνιαστούμε και έψαχνα για μπομπονιέρες.Είχε απίστευτα πράγματα!

Τα κονσερβάκια πού ακριβώς είναι???Λογικά στην βάφτιση,αλλά δεν μπορώ να τα βρω.

 

Στο menu στην ενοτητα "Καταστημα" στην υποενότητα "μπομπονιερες βαπτισης"

Link to comment
Share on other sites

Στο menu στην ενοτητα "Καταστημα" στην υποενότητα "μπομπονιερες βαπτισης"

 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!Κοιτούσα μόνο την ενότητα με τις δημιουργίες.

Όντως,είναι φοβερά τα τενεκεδάκια,αλλά και κάτι άλλα που είναι σαν στρογγυλά σαρδελοκούτια και έχουν μέσα κεράκι,είναι άπαιχτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατι τετοιο ηταν...αλλά ειχε ενα ζουμερο μωρω σε φωτο μπροστά...Απαιχτο!!!!!

Ποοοοοοοοσοοοοοοοο εεεεεεεεχχχχχχουνννννννννν!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλά δεν πανε καλά!!!!!!!!!!!Θεωρω οτι ειναι πολύ ακριβη.Καλά ενας τενεκές ποσο ναχει;;;Τενεκές ειναι...μην τρελαθουμε...Και 40 η εκτυπωση!!!!!

 

Παντως η γυναικα ειναι μιιιιιλια μπροστά.Μαρεσει πολύ το στιλ της....

Εχω ξαναδει δουλειά της αλλά δεν ειχα προσεξει τον τενεκέ...!!!!!

 

Οχι εγω το ειδα αλλου...Φαινεται εχει αρχισει να γινεται μοδα.!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως η γυναικα ειναι μιιιιιλια μπροστά.Μαρεσει πολύ το στιλ της....

Εχω ξαναδει δουλειά της αλλά δεν ειχα προσεξει τον τενεκέ...!!!!!

 

 

Η αλήθεια είναι ότι όταν είχα πάει εγώ,δεν ήταν η υπεύθυνη,αλλά μια φίλη της που είχε αφήσει για λίγο στο μαγαζί και δεν ήξερε να μου πει τιμές.

Αλλά όσα πράγματα είχε,ήταν πολύ καλόγουστα,ιδιαίτερα και πρωτότυπα.

Είχε και κάτι απίθανες κατασκευές για βάφτιση,που τις έφτιαχνε ανάλογα με το θέμα που διάλεγε ο καθένας.Νομίζω ότι ήταν από παπιέ μασέ.

Link to comment
Share on other sites

www.myrenia.com

Βάζω αυτό το site έχει καταπληκτικά σαπούνια και μπομπονιέρες για να πάρετε ιδέες και για το αμπαλάζ.:P

όντως φοβερο , αλλά θα είναι και οι τιμες φοβερες :P

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι κατι τετοιο ηταν...αλλά ειχε ενα ζουμερο μωρω σε φωτο μπροστά...Απαιχτο!!!!!

Ποοοοοοοοσοοοοοοοο εεεεεεεεχχχχχχουνννννννννν!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλά δεν πανε καλά!!!!!!!!!!!Θεωρω οτι ειναι πολύ ακριβη.Καλά ενας τενεκές ποσο ναχει;;;Τενεκές ειναι...μην τρελαθουμε...Και 40 η εκτυπωση!!!!!

 

Παντως η γυναικα ειναι μιιιιιλια μπροστά.Μαρεσει πολύ το στιλ της....

Εχω ξαναδει δουλειά της αλλά δεν ειχα προσεξει τον τενεκέ...!!!!!

 

Οχι εγω το ειδα αλλου...Φαινεται εχει αρχισει να γινεται μοδα.!!!!

ναι και εγω το εχω δει αλλού και ήταν εξισου ακριβά ...

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Για σαπουνακια μπομπο ενδιαφερομαι και εγω για τη βαπτιση του γιου μου.Μπομπο σαπουνια κανει και η Margarita Kazi.Αν μπεις στι site της θα δεις, ειναι όμως ακριβά.Εχω βρει σε μερικά site σαπουνια αλλα τη διευθυνση θα την δωσω οταν παω στη δουλεια γιατι εχω εκει το ημερολογιο που τα σημειωνω, κάνουν γυρω στα 2? σκετα.

Link to comment
Share on other sites

Στο menu στην ενοτητα "Καταστημα" στην υποενότητα "μπομπονιερες βαπτισης"

 

Εγώ γιατί δεν τα βρίσκω και με έχει φάει η περιέργεια?? Μόνο προσκλητήρια, μπομπονιέρες και gadgets γάμου βλέπω στην ενότητα κατάστημα. Στραβομάρα.. Δε βλέπω πουθενά μπομπονιέρες βάπτισης!

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ γιατί δεν τα βρίσκω και με έχει φάει η περιέργεια?? Μόνο προσκλητήρια, μπομπονιέρες και gadgets γάμου βλέπω στην ενότητα κατάστημα. Στραβομάρα.. Δε βλέπω πουθενά μπομπονιέρες βάπτισης!

 

 

Αν πας με τον κέρσορα ακριβώς πάνω από τις μπομπονιέρες γάμου,θα βγουν οι μπομπονιέρες βάφτισης και εκεί θα δεις το τενεκεδάκι πρώτο πρώτο.Ίσως έχει κάποιο πρόβλημα η σελίδα και δεν φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια καλημέρα.

Ήθελα να γίνω μέλος μέλος στο forum, περισσότερο για να σας ευχαριστήσω γιατί με τα σχόλια σας κατάφερα να βρω μπομπονιέρα για βάπτιση της κούκλας μου (την είπαμε Μελίνα!!!) Από καιρό έψαχνα την ιδέα σαπούνι και τα σχόλια σας με βοήθησαν πολύ.

Έχοντας κάνει μεγαααααλη έρευνα αγοράς κατέληξα στο http://www.myrenia.com (thank u joan7!!!;)) H κοπέλα δεν υπάρχει, κάνει καταπληκτικά πράγματα, έχει αυτό που λέμε μεράκι, και οι τιμές της είναι πάρα παρα πολύ νορμαλ (σε σχέση με τα απίστευτα που άκουγα, όπου αλλού ρώτησα). :D

Να είστε καλά όλες.

Έχετε φιλιά από την κορούλα μου χι χι χι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημέρα believe76 και συγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση. Είμαι νέα στα "ηλεκτρονικά¨. Το έιχα δει και το http://www.an-agapas.gr, αλλά ήταν ακριβό για μένα. Ακόμα δεν μου αρέσουν τα τόσο τυποποιημένα. Στο http://www.myrenia.gr είναι όλα χειροποίητα!!! Οι δικές μας οι μπομπονιέρες έκαναν 2.50 και έμεινα πολύ ευχαριστημένη

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Για σαπουνακια μπομπο ενδιαφερομαι και εγω για τη βαπτιση του γιου μου.Μπομπο σαπουνια κανει και η Margarita Kazi.Αν μπεις στι site της θα δεις, ειναι όμως ακριβά.Εχω βρει σε μερικά site σαπουνια αλλα τη διευθυνση θα την δωσω οταν παω στη δουλεια γιατι εχω εκει το ημερολογιο που τα σημειωνω, κάνουν γυρω στα 2? σκετα.

εγώ για την βάφτιση της κόρης μου θα φτιάξω μόνη μου τα σαπουνάκια της,ασχολούμαι εδώ και καιρό και έχω πια μεγάλη εμπειρία, και το κόστος σίγουρα πολύ μικρότερο, για να καταλάβεις 2? θα μου κοστίσει όλη η μπομπονιέρα με τα κουφέτα και τις κορδέλες της.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι μπομπονιέρες- σαπουνάκια δεν μπορούν να είναι οικονομικές λόγω του κόστους των υλικών και της δουλειάς που θέλουν για την κατασκευή τους. Αλλά μπορείς πολύ εύκολα να τις φτιάξεις μόνη σου. Δεν χρειάζεται να έχεις ιδιαίτερο ταλέντο όπως είπαν και πολλά κορίτσια. Μια ωραία και εύκολη ιδέα για αρχάριους με την κατασκευή σαπουνιού είναι να φτιάξεις σαπούνι απλό ορθογώνιο ή τετράγωνο (για καλούπια μπορείς να χρησιμοποιήσεις και μεγάλες παγοκύστες) και μόλις το σαπούνι είναι ακόμα ζεστό να βάλεις πάνω του τα μικροσκοπικά αλλά τρισχαριτωμένα παπάκια που έχει πάμφθηνα στο τζάμπο.

όπως εδώ:

http://1.bp.blogspot.com/_tBZOW4dhIoQ/SrCIATQxUbI/AAAAAAAAABY/GMoBxwY2Lno/s1600-h/soap_duck_thumbnail.jpg

cN3ep3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Σε όποια βάπτιση κι αν έχω πάει οι μπομπονιέρες είναι οι ίδιες και οι ίδιες. :? Εγώ θέλω κάτι πρωτότυπο και εντυπωσιακό (και φτηνό εννοείται!). Επίσης δεν θέλω με τίποτα να αγοράσω υλικά και να τις κάνω μόνη μου γιατί το αποτέλεσμα είναι αμφισβητούμενο, θα κουραστώ και συν τοις άλλοις πιθανότατα θα χάσω χρήμα και χρόνο.

Για τη βάπτιση λέω να κάνω μπομπονιερες στη ΜΥΡΕΝΙΑ. Η κοπέλα που τις φτιάχνει είναι ευγενέστατη και εξυπηρετική. Οι μπομπονιέρες της είναι τέλειες και πάρα πολύ οικονομικές για μπομπονιερες σαπούνια! Έψαξα στο ιντερνετ και δεν μου άρεσαν οι άλλες τόσο πολύ.

Η αδερφή μου έκανε και του γάμου της εκεί και όλοι οι καλεσμένοι είχαν μείνει με το σαπουνάκι και το άρωμα του!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σκέφτομαι για μπομπονιέρες σαπούνια - καλά, ακόμη δεν γεννήθηκε, απλά μου μπήκε η ιδέα πριν λίγο καιρό.

 

Αυτό που σκέφτομαι είναι να βρω αγνό παραδοσιακό σαπούνι χωρίς σχέδιο από κάποια οικοτεχνία. Έψαξα από περιέργεια στο google και βρήκα αρκετές. Μετά λέω να τις δώσω σε μια κοπέλα που φτιάχνει μπομπονιέρες, για να βάλει ένα τούλι και κορδέλες. Έτσι θα έχουν και οι καλεσμένοι κάτι όμορφο και χρήσιμο, και θα ενισχύσουμε και την τοπική οικονομία σε περίοδο κρίσης. Κάτι ανάλογο είχα κάνει και στις προηγούμενες βαφτίσεις, στην πρώτη είχαμε για μπομπονιέρες βαζάκια με βιολογικό γλυκό κουταλιού από μια τοπική οικοτεχνία, και στη δεύτερη φυντανάκια ελιάς από ένα φυτώριο της πόλης μας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...