Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εξεταση αλλεργιας(rast-test)


Recommended Posts

καλησπερα σας,

ο γιοσ μου ειναι τωρα 17 μηνων και εχει διαγνωσμενη αλλεργια στο αγελαδινο γαλα....καναμε την εξεταση οταν ηταν 11 μηνων και ηταν ταξη 4 με μεγιστο το 6.Θελουμε να την επαναλαβουμε να δουμε αν εχει μειωθει καθολου.

Ξερω οτι ενα εργαστηριο ειναι στο νοσοκομειο Παιδων αλλα πρεπει να παρω απο τον απογευματινο γιατρο παραπεμπτικο για να την κανω εκει.

Μηπως ξερετε καποιο εξωτερικο εργαστηριο που μπορω να την κανω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα,

Η κόρη μου είχε αλλεργία στο αγελαδινό γάλα από 15μηνών μέχρι και φέτος(5,5 χρονών) που τελικά υποχώρησε στο μηδενικό επίπεδο.

Εκτός από την πρώτη φορά που κάναμε τα rast-test στο Ιπποκράτειο νοσοκομείο Θεσσαλονίκης όλες τις υπολοιπες φορές τις κάναμε έξω σε μικροβιολογικά εργαστήρια εξειδικευμένα σε αυτήν την εξέταση και σε 2 φορές σε διαγνωστικά κέντρα. Και επειδή έχω ασφάλιση ΤΕΒΕ τις έγραφα και πλήρωνα μόνο τη συμμετοχή με βασική προυπόθεση το μικροβιολογικό ή το διαγνωστικό κέντρο να ήταν συμβεβλημένο με το ΤΕΒΕ.

Άρα μπορείς να τις κάνεις και έξω(ρώτα σε μικροβιολογικά που σε βολεύουν) με οικονομική επιβάρυνση πάντα αλλά με γρήγορο αποτέλεσμα.

Ελπίζω να σε βοήθησα.:)

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια μολις μιλησα με την βιοιατρικη και μου ειπανε οτι την κανουνε .....αντε να παμε αυριο να δουμε μειωθηκε καθολου

 

σε ευχαριστω για την απαντηση σου ....γλιτωσα 1 μηνα αναμονη για τον απογευματινο γιατρο

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την αναμόνη ήθελα να αποφύγω κι εγώ γιάυτό και κάναμε έξω τις εξετάσεις.

Σας εύχομαι καλά αποτελέσματα.:)

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα κοριτσια θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με την αλεργια στο γαλα

Εχω ενα κοριτσακι 1,5 μηνων οταν του δεινω το γαλα τα αντερακια γουργουργουριζουν υπερβολικα ειναι ανυσηχη παρα πολυ οταν την τα'ι'ζω και μετα που την ρευω δεν μπορει να ηρεμησει και τωρα τελευταια αρχισε να μου κανει κακα λιγα μαυρα και εχει βλενα μεσα η παιδιατρος μου δεν ειναι σιγουρι οτι ειναι αλεργικια στο γαλα γιατι και βαρος εχει παρει και υψος και γενικα ειναι ζωιρη αλλα παλι εγω δεν μπορω να ησυχασω

Εσεις πως το καταλαβατε οτι εχουν τα μωρακια σας αλεργια και τι εξετασει κανατε;

ενας αλλος γιατρος μοτ ειπε να την παω σε παιδογαστρεντερολογο στην θεσ/νικη διοτι ειμαστε επαρχια και εδω δεν υπαρχει .

Βασικα δεν ξερω τι να κανω γιατι απο οτι ξερω δεν ειναι και ευκολο να ξεκινησουμε αντιαλεργικα γαλατα και ουτε αν κανουμε της εξετασεις θα ειναι 100% σιγουρο οτι το παιδι θα εχει αλεργια αυτα κλεινω γιατι το καθηκον της μαμας με καλει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με την αλεργια στο γαλα

Εχω ενα κοριτσακι 1,5 μηνων οταν του δεινω το γαλα τα αντερακια γουργουργουριζουν υπερβολικα ειναι ανυσηχη παρα πολυ οταν την τα'ι'ζω και μετα που την ρευω δεν μπορει να ηρεμησει και τωρα τελευταια αρχισε να μου κανει κακα λιγα μαυρα και εχει βλενα μεσα η παιδιατρος μου δεν ειναι σιγουρι οτι ειναι αλεργικια στο γαλα γιατι και βαρος εχει παρει και υψος και γενικα ειναι ζωιρη αλλα παλι εγω δεν μπορω να ησυχασω

Εσεις πως το καταλαβατε οτι εχουν τα μωρακια σας αλεργια και τι εξετασει κανατε;

ενας αλλος γιατρος μοτ ειπε να την παω σε παιδογαστρεντερολογο στην θεσ/νικη διοτι ειμαστε επαρχια και εδω δεν υπαρχει .

Βασικα δεν ξερω τι να κανω γιατι απο οτι ξερω δεν ειναι και ευκολο να ξεκινησουμε αντιαλεργικα γαλατα και ουτε αν κανουμε της εξετασεις θα ειναι 100% σιγουρο οτι το παιδι θα εχει αλεργια αυτα κλεινω γιατι το καθηκον της μαμας με καλει

 

 

γεια σου,καταρχήν σου ευχομαι να σου ζησει το μπεμπακι κ να μην εχει αλλεργια ...στην ηλικια του μωρου σου η κορη μου ειχε φριχτους κολικους που τους παθαινε σε ολη τη διαρκεια τη ς ημερας κ οταν ετρωγε,επισης δεν εβαζε βαρος

NJMAp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΡΓΙΚΟΣ ΣΤΗΝ AMOXIL ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΑΛΛΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΦΟΥΝΤΩΣΕ. ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΡΑΣΤ ΤΕΣΤ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ?ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ?ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΤΣΙΜΠΗΣΟΥΜΕ ΤΣΑΜΠΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙΣ 11 ΜΗΝΩΝ.

ΣΑΣ ΦΙΛΩ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με την αλεργια στο γαλα

Εχω ενα κοριτσακι 1,5 μηνων οταν του δεινω το γαλα τα αντερακια γουργουργουριζουν υπερβολικα ειναι ανυσηχη παρα πολυ οταν την τα'ι'ζω και μετα που την ρευω δεν μπορει να ηρεμησει και τωρα τελευταια αρχισε να μου κανει κακα λιγα μαυρα και εχει βλενα μεσα η παιδιατρος μου δεν ειναι σιγουρι οτι ειναι αλεργικια στο γαλα γιατι και βαρος εχει παρει και υψος και γενικα ειναι ζωιρη αλλα παλι εγω δεν μπορω να ησυχασω

Εσεις πως το καταλαβατε οτι εχουν τα μωρακια σας αλεργια και τι εξετασει κανατε;

ενας αλλος γιατρος μοτ ειπε να την παω σε παιδογαστρεντερολογο στην θεσ/νικη διοτι ειμαστε επαρχια και εδω δεν υπαρχει .

Βασικα δεν ξερω τι να κανω γιατι απο οτι ξερω δεν ειναι και ευκολο να ξεκινησουμε αντιαλεργικα γαλατα και ουτε αν κανουμε της εξετασεις θα ειναι 100% σιγουρο οτι το παιδι θα εχει αλεργια αυτα κλεινω γιατι το καθηκον της μαμας με καλει

Καλησπέρα!Βασικά δεν ξέρω γιατί μας στέλνουν σε παιδογαστρεντερολογο και οχι σε αλλεργιολόγο।Ο δικός μου απο 40 μερών έβγαζε πολύ μικρες και λίγες κοκκινίλες και η παιδίατρος μ'εστειλε σ'εναν γνωστό της παιδογαστρεντερολογο.Να μην σου πω πολλές λεπτομέρειές καλύτερα άλλα να σου πω πως ο μικρός μου είναι πλέον 6 μηνών,έπινε υποαλλεργικό γάλα μέχρι και πριν μερικές μέρες,συνέχιζε και βγάζει σπυράκια και ο γιατρός στον κόσμο του.Αποφάσισα λοιπόν να τον πάω στον αλλεργιολόγο και πλέον το παιδί πίνει κανονικό γάλα.Το πρόβλημα παραμένει αλλα ξέρω τουλάχιστον πως δεν είναι απ'άυτό.Με προβλημάτιζε το γεγονός πως μεγαλώνει το παιδί,θ'αρχίσει να τρώει γαλακτοκομικά σε λίγους μήνες και εγω θα του τα στερούσα χωρις λόγο.

fVLTp2.png

ο Αργύρης μου γεννήθηκε 10/10/10

Link to comment
Share on other sites

τζένη36 να σου ζήσει το μωρό σου. γενικά τα ραστ δεν είναι αξιοπιστα σε τόσο μικρά μωρά. η γιατρός σου σ επαραπέμπει σ επαιδογαστρεντερολόγο λόγω αυτού που του αναφέρεις με τα αντεράκια της. για να διαπιστώσεις την αλλεργάι στο αγελαδινό αφού βλέπεις αλλαγή στα κακά της κάνε μια μαγιερ κοπράνων (δίνεις την πάνα του μωρού με τα κακά για ανάλυση) η οποία δείχνει αν υπάρχει αίμα στα κακά του (μπορεί να υπάρχει και να μην είναι ορατό με γυμνό μάτι). ξεκίνα από εκεί και μετά βλέπετε πως θα πορευτείτε. πάντως δεν είναι κακό να σας δει και παιδογαστρεντερολόγος, τουλάχιστον για μια αρχική εκτίμηση

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΡΓΙΚΟΣ ΣΤΗΝ AMOXIL ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΑΛΛΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΦΟΥΝΤΩΣΕ. ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΡΑΣΤ ΤΕΣΤ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ?ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ?ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΤΣΙΜΠΗΣΟΥΜΕ ΤΣΑΜΠΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙΣ 11 ΜΗΝΩΝ.

ΣΑΣ ΦΙΛΩ

 

Καταρχήν τα rast test δεν είναι τα δερματικα τεστ, δεν είναι τα τσιμπηματάκια....

Rast test = αιματολογικές για αλλεργία

 

Πέρα απο αυτό, γνωρίζω πολύ καλά ότι δεν επιτρέπεται να γίνουν δερματικα τεστ (εδώ είναι τα τσιμπηματάκια) οσον αφορά τα φάρμακα γιατί μπορεί να υπάρξουν πολύ εντονες επικινδυνες αντιδράσεις!

Τα φαρμακα μπορούν να ελεγχθουν μόνο απο το αίμα, όπου δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος αντίδρασης.

 

Αυτό που βλέπεις όταν κάνεις εξετάσεις για αλλεργία -είτε δερματικά τεστ είτε rast test- είναι να βρεις τι σε πειράζει.

Το amoxil οκ το είδατε οτι ενοχλει το μωρο.... υπάρχουν και αλλα πολλά όμως φάρμακα που μπορουν να φέρουν αλλεργία στο μωρο και πρέπει να τα γνωρίζετε...... οπως επίσης υπάρχουν φάρμακα που μπορουν να περιέχουν συστατικά παρόμοια ή ιδια με το amoxil οπότε πρέπει να το γνωρίζετε.

Μετά τον έλεγχο φαρμακων θα σας ενημερώσουν ποιο συστατικό πρέπει να αποφεύγετε και θα σας αναφέρουν ενδεικτικά κάποια φάρμακα που το περιέχουν....

 

Αυτό όμως που χρειάζεται προσοχή, από ότι μου έλεγε ο αλλεργιολόγος μου, είναι το εξης : ποτέ να μην είσαι σίγουρος για τα φάρμακα..... σήμερα μπορεί να σου δημιουργήσει αλλεργία, αύριο όχι και παει λέγοντας....

Οπότε όποιος εχει φαρμακευτική αλλεργία, καλύτερα να μην κάνει δοκιμές σε φάρμακα που δεν γνωρίζει...... καλύτερα να χρησιμοποιεί τα φάρμακα που αποδεδειγμένα δεν του δημιουργουν προβλημα και αυτο θα το βρουν απο τα rast test και απο το γεγονός οτι υπάρχουν αντιβιώσεις "ανώδυνες"....

 

Τα φάρμακα και το τσίμπημα μελισσας και σφήγκας έχουν άμεσα αντίδραση στους αλλεργικους.......

Συγνώμη αν σε κούρασα, αλλα έχω δει και έχω και προσωπική εμπειρία, γι΄αυτο ο φόβος μου με κάνει να θελω να το φωνάξω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 χρόνια μετά...

Κι εμείς ταλαιπωρούμαστε με τη μπέμπα μας που είναι 3 μηνών από διάρροιες, βλένα στα κακά και απανωτές πληγές στον πρωκτό και στη γύρω περιοχή. Όλοι οι γιατροί μου είπαν ότι προκειται για αλλεργική πρωκτοκολλίτιδα, αλλεργία δηλαδή στο αγελαδινό γάλα αλλά και με τα υποαλλεργικά φως δεν είδαμε. Ξέρει μήπως καμιά μανούλα πόσο κοστιζουν αυτά τα αλλεργικά test και που μπορώ να τα κάνω; Είναι επικίνδυνα; Πρέπει να προσέχω κάτι;

Να ζήσουν σε όλες τα μωράκια σας κ να είναι πάντα γερά κι ευτυχισμένα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Έφη, έχει και ο δικός μου μικρούλης πρωκτοκολίτιδα. Τα τεστ τα κάναμε στο Παίδων Αγλαΐα Κυριακού με απογευματινό ραντεβού. Παίρνεις το 1535 και κλείνεις ραντεβού. Κοστίζει 60 ευρώ για όσες επισκέψεις χρειαστεί εντός του μήνα. Είναι πολύ έμπειροι, γιατροί και νοσοκόμες, εμείς είχαμε πολύ καλή αντιμετώπιση.

 

Να γνωρίζεις όμως ότι πριν το έτος, όλα αυτά τα τεστ (εμείς κάναμε prik, patch και rast), δεν είναι τόσο αξιόπιστα.

 

Εγώ επέλεξα τον δρόμο της πλήρους αποχής από τα γαλακτοκομικά και «καθαρίσαμε» από αίμα στα κακά, που ήταν και το κύριο σύμπτωμα του, μετά από 4-5 μήνες περίπου. Η φύση της πρωκτοκολίτιδας είναι να επιμένει και να παρουσιάζει υφέσεις και εξάρσεις. Θα σου τα εξηγήσει ειδικευμένος γιατρός.

 

Εμείς πήγαμε και σε παιδογαστρεντερολόγο και μας βοήθησε πολύ ειδικά στην φάση εισαγωγής των στερεών.

 

Αν χρειάζεσαι κάτι άλλο, στην διάθεσή σου.

xhHtp2.pngkSQIp3.png
Link to comment
Share on other sites

καναμε την προηγουμενη εβδομαδα rast -test το οποιο γραφεται και η συμμετοχη είναι αναλογη με τον αριθμο των τροφιμων που εξετάζεται (για 10-12 τροφες πληρωσαμε 20 ευρω περιπου),,,,,παντως τωρα τα εργαστηρια εκαναν επισχεση στον εοπυ

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εφη ειναι πέρα πολυ νωρίς για τέτοια τεστ μετα τα δυο χρόνια - λόγος οτι δεν πιάνουν τις 'καθυστερημενες' αλλεργίες!

 

Κοψε αγελαδινο, αυγο και γλουτενη να δεις αν υοαρχει διάφορα

Ρωτα το γιατρο σου και για προβιοτικα - για σενα το λιγότερο!!

 

Και εγω αυτο κανω τωρα γιατι εμάς μας ειχε επηρεάσει σε βαθμό που είχαμε ΓΟΠ αλλα η αποχη απο πολλα βοήθησε

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Γεια σας κορίτσια.

Και εμείς είμαστε αλλεργικές σε κάτι ο γιατρός μας είπε κατά πάσα πιθανότητα στα γαλακτοκομικά και κάνω αποχή , θέλω να της κάνω το τεστ ραστ , ήθελα να ρωτήσω γίνετε μόνο για να δούμε αν έχει αλλεργία στα γαλακτοκομικά η γενικά στις τροφές; 

Δλδ πως να το πω στο μικροβιολογικό μην με κοροϊδέψουν δεν το γνωρίζω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pegodou είπε:

Γεια σας κορίτσια.

Και εμείς είμαστε αλλεργικές σε κάτι ο γιατρός μας είπε κατά πάσα πιθανότητα στα γαλακτοκομικά και κάνω αποχή , θέλω να της κάνω το τεστ ραστ , ήθελα να ρωτήσω γίνετε μόνο για να δούμε αν έχει αλλεργία στα γαλακτοκομικά η γενικά στις τροφές; 

Δλδ πως να το πω στο μικροβιολογικό μην με κοροϊδέψουν δεν το γνωρίζω. 

Το ραστ τεστ ειναι ακριβο τεστ κ ο παιδιατροσ δεν μπορει να στο γραψει..εμασ μασ το εγραψε η παιδογαστρεντερολογοσ( δεν ξερω αν μπορεθ να το γραψει κ αλλεργιολιγοσ) κ το καναμε οταν χρονισε περιπου..πιο νωρισ δεν εχει αξια να το κανεισ γιατι τα αποτελεσματα βγαινουν ψευδη.. το μωρακι σου ειναι πιο μικρο..

Αν θυμαμαι καλα ειχε κωδικουσ πανω κ εγραφε για αλλεργια στο γαλα..στην καζεινη κλπ που δεν θυμαμαι ακριβωσ..

Κ οταν βγουν τα αποτελεσματα, αν βγουν αρνητικα οπωσ σε εμασ

σημαινει πωσ δεν εχει αμεσου τυπου αλλεργια κ μπορει να ξεκινησει σιγα σιγα εισαγωγεσ..απο επιβαρδυνομενου το βλεπεισ στην πορεια

.κανεισ δηλ εισαγωγεσ κ παρατηρωντασ βλεπεισ αν κατι ενοχλει..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , tzenaki1982 είπε:

Το ραστ τεστ ειναι ακριβο τεστ κ ο παιδιατροσ δεν μπορει να στο γραψει..εμασ μασ το εγραψε η παιδογαστρεντερολογοσ( δεν ξερω αν μπορεθ να το γραψει κ αλλεργιολιγοσ) κ το καναμε οταν χρονισε περιπου..πιο νωρισ δεν εχει αξια να το κανεισ γιατι τα αποτελεσματα βγαινουν ψευδη.. το μωρακι σου ειναι πιο μικρο..

Αν θυμαμαι καλα ειχε κωδικουσ πανω κ εγραφε για αλλεργια στο γαλα..στην καζεινη κλπ που δεν θυμαμαι ακριβωσ..

Κ οταν βγουν τα αποτελεσματα, αν βγουν αρνητικα οπωσ σε εμασ

σημαινει πωσ δεν εχει αμεσου τυπου αλλεργια κ μπορει να ξεκινησει σιγα σιγα εισαγωγεσ..απο επιβαρδυνομενου το βλεπεισ στην πορεια

.κανεισ δηλ εισαγωγεσ κ παρατηρωντασ βλεπεισ αν κατι ενοχλει..

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ , ναι πολύ καλά θυμάσαι.

Όπως ξέρεις κάνουμε αποχή και ακόμα έτσι τα κακά σήμερα βέβαια άλλαξαν σε 1 πάνα ήταν σαν κρέμα και στις άλλες 2 είχε στοιχεία πΑνω στο παμπερσ αλλά όχι ιδιαίτερα.

Έπαθα κ μαστίτιδα κ της δίνω ξένο καλά που μας σύστησε παιδογαστρεντερολόγος και μου είπαν κρέμες μηλο-αχλαδι. 

Είναι το πρώτο μου και ακούω διάφορα και δεν ξέρω πως να διαχειριστώ πρώτα το μυαλό μου και μετά την κατάσταση. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pegodou είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ , ναι πολύ καλά θυμάσαι.

Όπως ξέρεις κάνουμε αποχή και ακόμα έτσι τα κακά σήμερα βέβαια άλλαξαν σε 1 πάνα ήταν σαν κρέμα και στις άλλες 2 είχε στοιχεία πΑνω στο παμπερσ αλλά όχι ιδιαίτερα.

Έπαθα κ μαστίτιδα κ της δίνω ξένο καλά που μας σύστησε παιδογαστρεντερολόγος και μου είπαν κρέμες μηλο-αχλαδι. 

Είναι το πρώτο μου και ακούω διάφορα και δεν ξέρω πως να διαχειριστώ πρώτα το μυαλό μου και μετά την κατάσταση. 

 Θα ακουσ μονο τον παιδογαστρεντερολογο..κ μασ με το που ενελαβε η παιδογαστρεντερολογοσ ο παιδιατροσ δεν ξαναεδωσε  ποτε οδηγιεσ για εισαγωγεσ..ο παιδογαστρεντερολογοσ θα σεκατευθυνει με τκ τι θα εισαγεισ καθε φορα..κ τωρα πογ μεγαλωσε να μην αγχωνεσαι

..θα αρχισεξ να υποχωρεθ η αλλεργια...

Εμασ γθρω στον 7ο με 8ο μηνα μου πε κ εφαγα μοσχαρι..κ πηγαν ολα καλα...μετα απο μερςσ εδωαα κ ατο μωρο κ ολα καλα..

Εσυ μονο θα παρατηρεισ συμπτωματα κ θα λεσ στο γιατρο σου. Αν εχει κολικουσ βλεννεσ αλλαγη στη συσταση των κοπρανων.....ολα αυτα δειχνουν αλλεργια

Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2019 at 4:01 ΠΜ, tzenaki1982 είπε:

 Θα ακουσ μονο τον παιδογαστρεντερολογο..κ μασ με το που ενελαβε η παιδογαστρεντερολογοσ ο παιδιατροσ δεν ξαναεδωσε  ποτε οδηγιεσ για εισαγωγεσ..ο παιδογαστρεντερολογοσ θα σεκατευθυνει με τκ τι θα εισαγεισ καθε φορα..κ τωρα πογ μεγαλωσε να μην αγχωνεσαι

..θα αρχισεξ να υποχωρεθ η αλλεργια...

Εμασ γθρω στον 7ο με 8ο μηνα μου πε κ εφαγα μοσχαρι..κ πηγαν ολα καλα...μετα απο μερςσ εδωαα κ ατο μωρο κ ολα καλα..

Εσυ μονο θα παρατηρεισ συμπτωματα κ θα λεσ στο γιατρο σου. Αν εχει κολικουσ βλεννεσ αλλαγη στη συσταση των κοπρανων.....ολα αυτα δειχνουν αλλεργια

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ καλή μου , είναι το πρώτο και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ και με φοβίζει- αγχωνει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...