Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χώρος για πάρτυ στη Θεσσαλονίκη;


Recommended Posts

Πρόκειται να βαφτίσω το αστεράκι μου αρχές Σεπτέμβρη στη Θεσσαλονίκη. Ψάνω για εξωτερικό χώρο για το πάρτυ της βάφτισης. Θα ήθελα να έχει πράσινο και χώρο να παίζουν τα παιδιά. Εχεται κάτι να προτείνεται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η βάφτιση θα γίνει το πρώτο Σ/Β του Σεπτέμβρη. Τα περισσότερα Κτήματα τα είδα αλλά δεν δέχονται για 70-80 άτομα. Βρήκα μόνο το villa valentina στο Χορτιάτη που έχει και παιδότοπο.

Link to comment
Share on other sites

marsa μου έχω ψάξει το θέμα κτήμα αρκετά. Στην πόλη όλα τα κτήματα θέλουν, κατά την γνώμη υπερβολικά χρήματα μόνο για την ενοικίαση του χώρου. Ένα από τα αγαπημένα μου πάντως είναι το Villarte, πίσω από την Νομαρχία, στο Ωδείο της Θεσσαλονίκης. Εγώ την βάφτιση θα την κάνω στο Κτήμα Λίκνο, στο Λευκοχώρι (μισή ώρα από την θεσσαλονίκη), ένα πολύ ωραίο μέρος. Αυτό στον Χορτιάτη δεν το ξέρω..μπες να δεις και στο site - gamosorganosi.

Link to comment
Share on other sites

Στο kiwi garden ειδες?Ωραιος χωρος!Πηγα σε γαμο βεβαια!Και ενταξει δεν ειναι και κτημα αλλα ωραιος χωρος!Επισης μηπως οι διαφοροι ομιλοι ιππικοι κλπ κανουν και βαφτισεις??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου προτεινω το Villa arte πισω απο την Νομαρχια (οπως ειπε και το Αστερακι). Εκει εκανα την δεξιωση του γαμου μου. Στεγαζεται το κρατικο ωδειο, ειναι ενα νεοκλασικο κτιριο με πολυ ωραιο κηπο και παιδικη χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Στο kiwi garden ειδες?Ωραιος χωρος!Πηγα σε γαμο βεβαια!Και ενταξει δεν ειναι και κτημα αλλα ωραιος χωρος!Επισης μηπως οι διαφοροι ομιλοι ιππικοι κλπ κανουν και βαφτισεις??

αυτοι οι χωροι ειναι πολυ ακριβοι, στο kiwi για γαμο μου ειχαν ζητησει το 2005, 3.000€... δες ισως κατω στο remezzo στην Αρετσου, το νοικιαζει νομιζω ο δημος καλαμαριας. Και ειναι πολυ πιο φτηνο κια διπλα στη θαλασσα... δες εδω διαφορες εκδηλωσεις και χωρους... http://www.gala.gr/photoalbum.php

εχει και το villarte, μονο επειδη ειχε παρει το χωρο περσι το shark, εγινε δηλαδη μπαρ στον κηπο, δεν ξερω αν το δινουν ακομα... ρωτα. ειναι ωδειο βορειου ελλαδος και οχι το κρατικο...http://www.villarte.gr

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ. Συνεχίζω το ψαξιμο. Για το Λευκοχώρι ξέρω είναι πολύ ωραία. Ομως υπάρχουν πολύ φιλοζωοι καλεσμένοι και εκεί κάνουν εκτροφή σκύλων και έχουν πολλά σκυλιά κλεισμένα σε κλουβια . Θα με σκοτώσουν οι γονείς μου αν του δώσω και λεφτά. Η σελίδα για το REMEZZO δεν ανοίγει τί μπορώ να κά;

 

Η αλήθεια είναι πως τα κτήματα ζητάνε πολλά για ενοίκιο και εξτρα για catering. ;Aσε που δε δίνουν το χώρο για 70 άτομα. Daffy μπορείς να μου δώσεις στοιχεία για το Villa arte. Thanks

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ. Συνεχίζω το ψαξιμο. Για το Λευκοχώρι ξέρω είναι πολύ ωραία. Ομως υπάρχουν πολύ φιλοζωοι καλεσμένοι και εκεί κάνουν εκτροφή σκύλων και έχουν πολλά σκυλιά κλεισμένα σε κλουβια . Θα με σκοτώσουν οι γονείς μου αν του δώσω και λεφτά. Η σελίδα για το REMEZZO δεν ανοίγει τί μπορώ να κά;

 

Η αλήθεια είναι πως τα κτήματα ζητάνε πολλά για ενοίκιο και εξτρα για catering. ;Aσε που δε δίνουν το χώρο για 70 άτομα. Daffy μπορείς να μου δώσεις στοιχεία για το Villa arte. Thanks

το REMEZZO ειναι καλη ιδεα. Εχω παει και ειναι ομορφα. Το μονο προβλημα εκει ειναι το παρκινγ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ομως υπάρχουν πολύ φιλοζωοι καλεσμένοι και εκεί κάνουν εκτροφή σκύλων και έχουν πολλά σκυλιά κλεισμένα σε κλουβια . Θα με σκοτώσουν οι γονείς μου αν του δώσω και λεφτά.

 

marsa, όταν λες εκτροφή σκύλων, για ποιον λόγο τα εκτρέφουν? γνωρίζεις ποιός είναι στο Λευκοχώρι, γιατί είναι ένα μέρος με αρκετά κτήματα, κυρίως με άλογα, για καθημερινές βόλτες.

Για το Villarte, τον χώρο τον διαχειρίζεται η εταιρία gala, όπως και πολλά άλλα κτήματα. μπορείς να πάρεις να ρωτήσεις, πάντως για ενοίκιο του χώρου είναι κάπου στα 1500 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Δες και τον "Λοφο" στην επέκταση των Κωνσταντινοπολίτικων πάνω από το τούνελ της Περιφερειακής ~20?/το άτομο με κλειστό και ανοιχτό χώρο και παιδική χαρά - πήγα πέρσυ σε βάφτιση και ήταν καλά

 

έχω ακούσει και για ένα συγκρότημα στο Μελισσοχώρι με πολλές αίθουσες, εξωτερικούς χώρους και εκκλησία για τα μυστήρια αλλά δε ξέρω το όνομα του ούτε μπόρεσα να βρω άλλα στοιχεία

 

Εγώ θα κλείσω μάλλον στον "βυσσινόκηπο" δίπλα στον Κέδρινο λόφο

 

καλό ψάξιμο

age.png
Link to comment
Share on other sites

Για το Λευκοχώρι ξέρω για ένα Κτήμα με άλογα παιδική χάρα που οργανώνει εκδηλώσεις και έχει και το εκτροφείο (για εμπόριο). Το είδα στο gamosorganosi στα κτήματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο με το εκτροφειο σκυλων ατο ΚΤΗΜΑ ΛΙΚΝΟ ειναι λανθασμενη πληροφορια. Εχω παει σε ουκ ολιγες βαφτισεις και γαμο και ουδεποτε εχω δει κατι τετοιο. Μαλλον το μπερδευεις με καποιο αλλο.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΕΠΕΙΔΗ ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΟ VILLARTE ΤΟΝ ΠΙΣΩ "ΑΔΙΑΦΟΡΟ" ΧΩΡΟ ΤΟΝ ΝΟΙΚΙΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ GALA KAI ΤΟΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΧΩΡΟ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ LYSITANA(ΤΟΥ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ).Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ 30 - 35 ΕΥΡΩ ΤΟ ΑΤΟΜΟ!!! SPESIAL ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΑΣΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ ΚΑΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΧΑΜΗΛΑ!

.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!

ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι σημερα κλεισαμε τελικα το κτημα λικνο για τη βαφτιση της μπεμπουλας μας.πηγαμε εκει με καποιουσ φιλους μασ και ενθουσιαστηκαν με το μερος!!!φαγαμε και το φαγητο ηταν καλο!ουφ,ειχα κουραστει με το ψαξιμο!

.png
Link to comment
Share on other sites

ειναι πραγματικα υπεροχος ο χωρος.εχει κ παιδικη χαρα.οι τιμες ειναι 22 ευρω για μπουφε και 25 για σερβις. ισως ειναι λιγο ακριβα αλλα σε αποζημιωνει ο χωρος κ το εκκλησακι.

.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιον επειδη μενω στον Χορτιατη θα σε συμβουλευα να πας να δεις αυτο το κτημα αλλα και να ΦΑΣ το μενου τους....

στο Λευκοχωρι δεν υπαρχουν σκυλια κλεισμενα σε κλουβια και ειναι τσεκαρισμενο και στα 4 κτηματα που υπαρχουν εκει διοτι ο γιος μου κανει ιππασια καθε Σκ.το καλυτερο για μενα ειναι το Αγναντι οπου εχει υπεροχο φαγητο ,εχει ΤΕΛΕΙΑ παιδικη χαρα και απειρες δραστηριοτητες....ειναι ομορφα εκει και εχει και κλειστη αιθουσα για καθε ενδεχομενο....

Link to comment
Share on other sites

ΑΣΤΕΡΑΚΙ η βαφτιση μας θα γινει στις 7 Σεπτεμβριου. ειδα οτι η δικη σας ειναι αυτη την Κυριακη.ευχομαι να πανε ολα οπως τα ονειρευτηκες!αφου περασει η δικη σου βαφτιση και ησυχασετε θα με βοηθησεις?

.png
Link to comment
Share on other sites

να ενημερωσω οτι και στο Ωραιοκαστρο εχει nouvelle Πολυ τελεια αιθουσα με παιδοτοπο και εχει και ιππασια...ειναι τελειο..

και στο Μελισσοχωρι εχει ενα με εκκλησακι και πισινα και ειναι ομορφα..πες μου ποια περιοχη ψαχνεις συγκεκριμενα..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...