Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσια!προκειται να γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο λογω οικονομικων.εχω ανοιξει καρτελα στο ιπποκρατειο αλλα εχω δικο μου γιατρο ο οποιος ειναι στη γενικη κλινικη.δεν συνεχισα να πηγαινω ιπποκρατειο διοτι αν δεν εφυμερευει την μερα της γεννας θα παω παπαγεωργιου.θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καμια σας αν μπορει να ειναι μαζι μου και ο αντρας μου στον τοκετο.εμαθα πως στα δημοσια νοσοκομεια δεν το επιτρεπουν.μεχει πιασει μια ανησυχεια διοτι θα παω αγνωστη μεσα στους αγνωστους και θα ηθελα πολυ τον ανθρωπο μου εκεινη τη στιγμη...ευχαριστω!

AnJUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μία απ'τα ίδια natasavagelis έτσι θα γεννήσω στο Παπαγεωργίου όμως αλλά είμαι και καισαρική όμως εκτός απροόπτου θα γεννήσω προγραματισμένα Παπαγεωργίου σ'όποιον τύχω όπως με εξετάζει κιόλας κάθε φορά διαφορετικός γιατρός όποτε πάω...αλλά τι να πω ρε κορίτσια ότι να ναι με φαίνεται γιατί καταρχήν τπέρυχο σε κάνουν μόνο 3 φορές σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης τι να πω ευτηχώς για να είμαι ήσυχη πάω κι έξω σ'εναν γιατρό για να μαι σίγουρη!!!!Στο πρώτο μου παιδί γέννησα Ιπποκράτειο με δικό μου γιατρό όμως και πλήρωσα ( στις θέσεις ήμουνα) 400 ευρώ πριν 2 χρόμια αυτό και έχω δημοσίου ασφάλεια...Καλή τύχη σε όλες σας!!!

 

Στα νοσοκομεία της Ευρώπης κάνουν μόνο 3 υπέρηχους κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Μου φαίνεται μόνο στην Ελλάδα μας έχουν μάθει οι ιδωτικοί γιατροί να μας κάνουν υπέρηχο κάθε μήνα (ή κάθε 15 σε ορισμένες περιπτώσεις) προφανώς γιατί τους πληρώνουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

babyboo δυστυχως δεν επιτρεπεται να ειναι καποιοσ μαζι σ στις αιθουσες ωδινων και κατα συνεπεια στον τοκετο...γεννησα ακριβως πριν ενα μηνα και τα εχω ακονη πολυ φρεσκα.....σκεψου ομως οτι εισαι σε δημοσιο νοσοκομειο, και πιθανον να εισαι στον θαλαμα με αλλη μια η 2 γυναικεσ, να εχεις και αλλουσ 2 ανδρεσ πανω απο το κεφαλι σ ενω εσυ βογκασ και καθε λιγο ερχεται ο γιατροσ και σε εξεταζει για διαστολη...ποσο ανετα θα ενιωθες

παντως εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενη!!!!!με το καλο να γεννησεις το μπεμπακι σ και καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

babyboo δυστυχως δεν επιτρεπεται να ειναι καποιοσ μαζι σ στις αιθουσες ωδινων και κατα συνεπεια στον τοκετο...γεννησα ακριβως πριν ενα μηνα και τα εχω ακονη πολυ φρεσκα.....σκεψου ομως οτι εισαι σε δημοσιο νοσοκομειο, και πιθανον να εισαι στον θαλαμα με αλλη μια η 2 γυναικεσ, να εχεις και αλλουσ 2 ανδρεσ πανω απο το κεφαλι σ ενω εσυ βογκασ και καθε λιγο ερχεται ο γιατροσ και σε εξεταζει για διαστολη...ποσο ανετα θα ενιωθες

παντως εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενη!!!!!με το καλο να γεννησεις το μπεμπακι σ και καλη συνεχεια

 

Σευχαριστω πολυ για την απαντηση!ειχες καποιον γιατρο η σε ξεγεννησε οποιος εφημερευε?εχω καρτελα στην ΒΜΓ αλλα δεν γνωριζω κανεναν μιας που πηγα μονο μια φορα!

AnJUp2.png
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειχα γιατρο.....αυτοι που εφημερευαν και πιστεψε με εκανα 17 ωρες να γεννησω και αλλαξαν αρκετοι γιατροι αλλα ολοι ηταν πολυ πολυ καλοι.τουλαχιστον για μενα...αναλογως και τι ανθρωπος εισαι.....ποσο απαιτητικη δηλαδη και τι ακριβως περιμενεις...!!! ουτε καρτελα ειχα.τπτ.ειχα αιμα,εφημερευε το ιπποκρατειο και πηγαμε εκει.ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις....με το καλο σ ευχομαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα κοριτσια!μηπως ξερει καμια γιατι απο χθες δεν δουλευει το 1535 για τα ραντεβου?προσπαθω να κλεισω ραντεβου στο ιπποκρατειο και δεν μπορω...γνωριζετε αλλο τηλεφωνο?ευχαριστω!

AnJUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η καρτέλα χρειάζεται πάρα πολύ γιατί με μια ματιά την ωρα της γέννας έχουν όλα τα στοιχεία της εγκυμοσύνης για όποιον και να τη δει εκείνη την ώρα και δεν χάνουν χρόνο να ρωτάνε τι προβλήματα υπήρχαν κτλ. Ασε που εκείνη την ώρα που πονάς δεν έχεις και μυαλό να απαντάς σε τέτοια. (Επίσης δεν μπορούν να κάτσουν να διαβάσουν 9 μηνών εξετάσεις , ε ....είναι πολλά χαρτιά) Ετσι με την καρτέλα έχουν εικόνα και δεν έχουν "ένα σακί κλειστό που δεν ξέρουν τι έχει μέσα". Το τελευταίο το άκουγα συνέχεια για κοπέλες που ερχόταν τελευταία στιγμή μόνο για να γεννήσουν και όσο να ναι δυσκολευόταν οι μαίες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!μηπως ξερει καμια γιατι απο χθες δεν δουλευει το 1535 για τα ραντεβου?προσπαθω να κλεισω ραντεβου στο ιπποκρατειο και δεν μπορω...γνωριζετε αλλο τηλεφωνο?ευχαριστω!

 

και εγω στο ιπποκρατειο γεννησα παραπολυ καλοι γιατροι και οι μαιες πολυ καλες εξισου το τηλεφωνο νομιζω ειναι αυτο για ολα τα νοσοκομεια αν δεν απαντησει παρε τηλ στο ιαση αφου ολα εκει κλεινονται

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλημερα κοριτσια!μηπως ξερει καμια γιατι απο χθες δεν δουλευει το 1535 για τα ραντεβου?προσπαθω να κλεισω ραντεβου στο ιπποκρατειο και δεν μπορω...γνωριζετε αλλο τηλεφωνο?ευχαριστω!

 

Κι εγω που πηρα σημερα ειχε προβλημα to 1535 και πηρα μετα στις πληροφοριες του Ιπποκρατειου κι απο εκει μου δωσανε αλλο τηλεφωνο για να μαθω για τα μαθηματα ανωδυνου που ηθελα.

Παρε στο Τηλ. Κέντρο 231-3312000 ειναι στο Ιπποκρατειο

aW6Pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...