Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εκτυπωση ψηφιακων φωτογραφιων??


goody

Recommended Posts

Γεια σας! Δεν ηξερα σε ποια κατηγορια να ανοιξω το θεμα μου, νομιζω εδω ψιλοταιριαζει!:P

Ο μικρος μου εχει χρονισει και δυστυχως ακομα δεν εχω εκτυπωσει καμια φωτογραφια του!

Στη γειτονια μου δεν υπαρχει κανενα μαγαζι να τις παω και εχουν μαζευτει παααρα πολλες πλεον και σκεφτομουν μηπως με συμφερει καλυτερα να αγορασω εκτυπωτη φωτογραφιων.

Για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω εκτυπωσει ποτε φωτογραφιες και δεν ξερω ουτε καν ποσο κοστιζουν και αν παρω δικο μου εκτυπωτη θα πρεπει να παιρνω μελανια και χαρτι εκτυπωσης οποτε εχω μπει σε διλημα..

Εσεις πως τις εκτυπωνεται? Πιστευετε με συμφερει να παρω εκτυπωτη και αν ναι μπορειτε να μου προτεινετε καποιον (δεν ειμαι και πολυ σχετικη με αυτα..)

Ελπιζω να μην ειναι πολυ ασχετο το θεμα μου!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Γεια σας! Δεν ηξερα σε ποια κατηγορια να ανοιξω το θεμα μου, νομιζω εδω ψιλοταιριαζει!:P

Ο μικρος μου εχει χρονισει και δυστυχως ακομα δεν εχω εκτυπωσει καμια φωτογραφια του!

Στη γειτονια μου δεν υπαρχει κανενα μαγαζι να τις παω και εχουν μαζευτει παααρα πολλες πλεον και σκεφτομουν μηπως με συμφερει καλυτερα να αγορασω εκτυπωτη φωτογραφιων.

Για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω εκτυπωσει ποτε φωτογραφιες και δεν ξερω ουτε καν ποσο κοστιζουν και αν παρω δικο μου εκτυπωτη θα πρεπει να παιρνω μελανια και χαρτι εκτυπωσης οποτε εχω μπει σε διλημα..

Εσεις πως τις εκτυπωνεται? Πιστευετε με συμφερει να παρω εκτυπωτη και αν ναι μπορειτε να μου προτεινετε καποιον (δεν ειμαι και πολυ σχετικη με αυτα..)

Ελπιζω να μην ειναι πολυ ασχετο το θεμα μου!

Ευχαριστω!

 

 

 

αν προκειται για πολλες φωτογραφιες δεν νομιζω πως σε συμφερει να τις εκτυπωνεις σε εκτυπωτη,γιατι τα μελανια ειναι πολυ ακριβα.Εγω τις εκτυπωνω σε αυτο το site: http://gr.foto.com/en/default.asp?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=20110419-vernis-GRC

και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη.και καλες τιμες,και δωρεαν καποιες εκτυπωσεις,και γρηγορη εξυπηρετηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
αν προκειται για πολλες φωτογραφιες δεν νομιζω πως σε συμφερει να τις εκτυπωνεις σε εκτυπωτη,γιατι τα μελανια ειναι πολυ ακριβα.Εγω τις εκτυπωνω σε αυτο το site: http://gr.foto.com/en/default.asp?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=20110419-vernis-GRC

και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη.και καλες τιμες,και δωρεαν καποιες εκτυπωσεις,και γρηγορη εξυπηρετηση.

Θέλω να εκτυπώσω γύρω στις 320 φωτό από κεί αλλά αργεί πάρα πολύ να τις ανεβάσει!Κανω κατι λάθος?

Τι χαρτί διαλέγεις για την εκτύπωση?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πείς πόσο κοστίζει 1 φωτο κανονικού μεγέθους, αν δέχονται τρόπο πληρωμής PAYPAL και αν στέλνουν σκέτες εκτυπώσεις ή πρέπει να πάρεις αλμπουμ:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορείς να μου πείς πόσο κοστίζει 1 φωτο κανονικού μεγέθους, αν δέχονται τρόπο πληρωμής PAYPAL και αν στέλνουν σκέτες εκτυπώσεις ή πρέπει να πάρεις αλμπουμ:

http://gr.foto.com/gr/photo_prints.asp

για paypal δεν ξέρω, ναι μπορείς μόνο να εκτυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Θέλω να εκτυπώσω γύρω στις 320 φωτό από κεί αλλά αργεί πάρα πολύ να τις ανεβάσει!Κανω κατι λάθος?

Τι χαρτί διαλέγεις για την εκτύπωση?

Τελικα οι φωτο μαζί με αυτες των διακοπών έγιναν 580:shock::shock::shock:

Επειδή είναι πολλά τα λεφτα ξαναρωτάω!Οσες εκτυπώσατε πρόσφατα, μείνατε ευχαριστημένες?Αξίζει να επιλέξω ματ χαρτί ή και το γυαλιστερό ειναι καλό?

ποσο χρονο κάνουν περίπου????

 

ισχυει και για το media markt της θεσσαλονικης???

Νομίζω πως ναι γιατι το γράφει και στο site τους σαν δυνατότητα!

Οσον αφορά τα μιντια μαρκτ η φωτο με 0,12 σε τι χαρτί είναι?γυαλιστερό ή ματ:confused::confused:Ειστε ευχαριστημενες από την εκτύπωση???????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στα Media Markt τις παίρνεις επιτόπου τις εκτυπώσεις ή όχι; Πάντως για 12 λεπτά η φωτό είναι απίστευτη τιμή. Εγώ τις χρυσοπλήρωνα με 16 και 18 και αυτό ειδική τιμή επειδή ήταν πολλές οι φωτό, αλλιώς ζήταγαν 23 λεπτά την μία, δεν πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα έχει ατονήσει λίγο, λόγω καλοκαιριού προφανώς, αλλά ρίξτε μια ματιά και εδώ.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικα οι φωτο μαζί με αυτες των διακοπών έγιναν 580

Μήπως να μην τις τύπωνες όλες; Κάποτε πηγαίναμε μια βδομάδα διακοπές και βγάζαμε 36 φωτογραφίες, τώρα με τις ψηφιακές έχουμε ξεφύγει τελείως!!!

Link to comment
Share on other sites

αν προκειται για πολλες φωτογραφιες δεν νομιζω πως σε συμφερει να τις εκτυπωνεις σε εκτυπωτη,γιατι τα μελανια ειναι πολυ ακριβα.Εγω τις εκτυπωνω σε αυτο το site: http://gr.foto.com/en/default.asp?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=20110419-vernis-GRC

και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη.και καλες τιμες,και δωρεαν καποιες εκτυπωσεις,και γρηγορη εξυπηρετηση.

ποσο δηλ. σου βγαινει η καθε εκτυπωση;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να μην τις τύπωνες όλες; Κάποτε πηγαίναμε μια βδομάδα διακοπές και βγάζαμε 36 φωτογραφίες, τώρα με τις ψηφιακές έχουμε ξεφύγει τελείως!!!

να φανταστεις οτι εχω αφαιρεσει κιολας!!!

Ειναι ομως απο Χριστούγεννα, απόκριες, πάσχα, βάφτιση και διακοπές!!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και εδώ www.photobox.co.uk όσες πιο πολλές τόσο καλύτερη τιμή. Εγώ από εκεί παραγγέλνω και είναι μία χαρά.

Εγώ παντως δεν μπορεσα να τις ανεβάσω!δοκιμασα πολλες φορες αλλά κοβοταν στη μεση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Sήμερα παρέλαβα από foto.com!

Παραγγελία 22/8 ελεγαν 2-4 μέρες, τελικά παρέλαβα σήμερα!

Ομως δεν εμεινα καθόλου ευχαριστημένη!:evil:Μάπα το καρπόυζι!

Καταρχην το κουτι στην άκρη είχε βραχεί κι πολλές φωτογραφιες είχαν κολλήσει μεταξύ τους στη γωνια:evil:.Ελληνικα ταχυδρομια θα μου πείς, ναι αλλά δε στέλνεις φωτογραφιες σε χαρτοκιβώτιο χωρίς να τις βάλλεις πρωτα σε σακούλα !

Δευτερον το χαρτί χάλια!!!!!!!!!Φτηνιάρικο, πιο φτηνιαρικο κ απ του πλαισίου!

Τριτον η εκτύπωση επισης χάλια, πολύ χαμηλή ανάλυση, λες κι ειναι από φωτο μιας χρησης με φιλμ ενα πράγμα!Οσες δεν ειχαν καλό φωτισμό βγήκαν ακόμα πιο σκούρες, τα προσωπα δεν εχουν καθόλου λεπτομέρειες, σα να βλεπεις εφημεριδα ενα πράγμα...

Τελος κατι γινεται με το λογισμικό τους και κοβει πολύ θέμα:evil::evil: με αποτέλεσμα να εχει κόψει κεφάλια στις κοντινες φωτό!Ενω στην προεπισκόπση εδειχνε εντάξει στην εκτύπωση εκοψε τα κεφάλια:rolleyes:

Τελικα καλύτερα λιγες λίγες και στο φωτογράφο μου 0,20 τη μια παρά πολλές και 0,1 :rolleyes:. Σίγουρα δε θα ξαναπαραγγείλω!:twisted:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια κι εγώ παρέλαβα σήμερα από foto.com. Ήρθαν μια μέρα μετά από τον προβλεπόμενο χρόνο παράδοσης, πολύ καλά συσκευασμένες σε πλαστική θήκη. Καλή εκτύπωση και τα χρώματα και όλα, όπως τις βλέπαμε στον υπολογιστή. Τα περιθώρια κάθε φωτογραφίας ήταν όπως τα είχαμε ορίσει για να εκτυπωθούν. Εκτυπωσαμε γύρω στις 200 φωτογραφίες, στο κλασικό μέγεθος με 0,12 λεπτά τη μία (δεν επιλέξαμε την πιο φτηνή επιλογή γιατί φοβηθήκαμε με αυτά που έγραφε η φίλη από πάνω), σε γυαλιστερό χαρτί και μαζϊ με τα μεταφορικά μας κόστισαν γύρω στα 30-32 ευρώ. Δεν μπορώ να πω ότι δεν είμαστε ικανοποιημένοι.

Σκεφτόμαστε τώρα να εμφανίσουμε και στην πιο φτηνή επιλογή με 0,07 λεπτά τη μία σε ματ χαρτί για να δούμε και αυτή την επιλογή καθώς έρχεται και πιο οικονομική και μπορείς να εμφανίσεις πολλές και όσο περισσότερες τόσο πιο φτηνά.

Αυτά....

a9X0p3.pngmrSbp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμας το φωτογραφειο μας χρεωνει 0.20

αλλα εμεινα ενθουσιασμενη με το φοτοκομ

με 0.12 εκτυπωσα 300 φωτογραφιες τελειες

και πηρα και δωρο φοτομαγκ υπεροχο!!!!!

παντα απο κει θα παραγγελνω

αλλα δε θα τολμησω την πιο χαμηλη ποιοτητα μ αυτα που ακουω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
0,12 πλακα κανετε???Εγω στο φωτογραφο μου πληρωνω 1,30 το κανονικο μεγεθος...:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

 

0,17 αν υπολογίσεις και τα μεταφορικά. Τόσο κοστίζει η μία φωτο στο foto.com. Και ζήτησα τρεις φωτο μεγέθυνση 20 επί 25 σε φωτογραφείο εδώ που μένω και μου ζήτησαν 8 ευρώ τη μία!!! Να δώσεις μισό μεροκάματο για τρεις φωτογραφίες....και στο foto.com στοιχίζει 0.75 η μία. Ήμαρτον δηλαδή, σκέφτομαι πόσες φορές μας έχουν πιάσει μ...ες και όχι μόνο σε τέτοιες αγορες και εκνευρίζομαι :evil::evil:

a9X0p3.pngmrSbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...