Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τΤΙΜΕΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ


μικη

Recommended Posts


Διαφημίσεις


εγω γεννησα στη γενικη!! Τον ιουνιο! Κοιτα εγω εκλεισα 4κλινο αλλα επειδη υπαρχει μονο ενα, ημουν σε 3 κλινο για 5 μερες!

Γεννησα με καισαρικη και πληρωσα για την κλινικη, 1227ε και 200ε για αναισθησιλογο!

Ποτε με το καλο γεννας? Ποιο γιατρο εχεις?

Link to comment
Share on other sites

ΒΑΣΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΑΛΛΑ ΨΑΧΝΟΜΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ Κ ΠΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ.ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ?ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ...

Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα στη γενικη!! Τον ιουνιο! Κοιτα εγω εκλεισα 4κλινο αλλα επειδη υπαρχει μονο ενα, ημουν σε 3 κλινο για 5 μερες!

Γεννησα με καισαρικη και πληρωσα για την κλινικη, 1227ε και 200ε για αναισθησιλογο!

Ποτε με το καλο γεννας? Ποιο γιατρο εχεις?

 

Περίπου τόσα μου είπε κι η γιατρός μου πρόσφατα για το τετράκλινο. Η διαφορά για το τρίκλινο/δίκλινο δεν είναι πολύ μεγαλύτερη. Αν θυμάμαι καλά, είναι γύρω στα 1500 για το 3κλινο και 1800 για το δίκλινο. Σε καμία περίπτωση παραπάνω, και τα ποσά που σου λέω μπορεί να είναι και φουσκωμένα. Για καισαρική μιλάμε πάντα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εμενα ο αντρας μου ειχε πει οτι θελεουμε τετρακλινο αλλα επειδη δεν υπηρχε διαθεσιμο την εβγαλα 5 μερες σε δικλινο με τα ιδια λεφτα. Γι αυτο σας λεω ζητηστε τετρακλινο σπανια υπαρχει διαθεσιμοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Πάνε οι 5 μέρες που ξέρατε. Τώρα τα νέα οικονομικά πακέτα είναι 3 μέρες ακόμα και για καισαρική (εκτός κι αν έχεις επιπλοκές φυσικά). Στην ουσία δλδ δεν μειώσανε τις τιμές, αλλά τις μέρες παραμονής στην κλινική.

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν εμαθα τις τιμες της Γενικης αποφασισα και γεννησα τελικα στην Βιοκλινικη (πρωην Γαληνος) και εδωσα πριν 10 μηνες 1500 περιπου σε μονοκλινο καισαρικησε σε τριημερο προγραμμα και μεσα ο παιδιατρος , οι εξετασεις πριν και μετα και ο αναισθησιολογος με την επισκληρηδιο.Εμεινα πολυ ευχαριστημενη και σαφως ειναι πολυ οικονομικοτερη απο την Γενικη.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα οι γιατροι εχουν την δυνατοτητα να ξεγεννησουν σε οποια κλινικη επιθυμει η πελατισα.Τουλαχιστον και ο δικος μου και με δυο τρεις φιλες που το εχουμε συζητησει , αυτο μας ειπαν οι γιατροι μας.

 

Εν παση περιπτωση αν παρεις τηλεφωνο γλυκια μου στην Γενικη , ειναι ευγενικοτατες οι κοπελες και σου τα λενε ολα αναλυτικα, και τιμες και παροχες και οτι χρειαστεις.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια ερώτηση; ειμαι 13η εβδομάδων και διαβάζω εδώ και πολύ καιρό αυτά που γράφετε για τις τιμές στα νοσοκομεια και στις κλινικές. Δε λέω έχω πάρει μια πρώτη γεύση για τις τιμές, αλλά καμία δεν γράφει για την αμοιβή του γιατρού, το ξέρουμε πολύ καλά όλες οτι δεν ειναι μόνο τα λεφτά τις κλινικής, αλλά σημαντικό ποσό ειναι και η αμοιβή του γιατρού μας. Γιατι π.χ. λετε σήμερα οτι η Βιοκλινική μπορεί να ειναι 1500 ? αλλά αν ο γιατρός πάρει πχ 1000 ? τότε ξεφεύγουμε ετσι δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

γεννησα το 1 μου παιδακι στην γενικη κ εμεινα πολυ ευχαριστιμενη γι αυτο πηγα κ τωρα πηρα τον τιμοκαταλογο κ οι τιμεσ ειναι οι εξης (για φτ)

4κλινο 4ημερες 1492-3μερες1335-2ημ1177

3κλινο 4ημ1650-3ημ1492-2ημ1335

2κλινο1808-----1576-----1345

ο παιδιατρος περιλαμβανεται,ο αναισθησιολογος ειναι +180 σε περιπτωση που ειναι η 2φορα σασ στην κλινικη -10% 3φορα -15% αλλα προσοχη μονο στα νοσηλια!παρολα αυτα κ εγω μπαινω σημερα το βραδυ με προκληση :-D:? αλλα στην βιοκλινικη :rolleyes: ειναι πιο οικονομικη τελικα!!τεσπα ολεσ το ιδιο ειναι!με το καλο κοριτσια

2009-2011

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο!! με το καλο το νινι σας να ερθει!!

Εγω εμεινα ευχαριστημενη στη Γενικη, ζητησα 4κλινο, και επειδη ειναι μονο ενα περασα στο 3κλινο!

μια χαρα ηταν!!αφου πληρωσαμε για 4κλινο!

Για τρικλινο ειναι 1650ε!

οσον αφορα με το γιατρο, ο γιατρος δεν μπορει να ειναι παντου!

Η δικια μου ξεγενναει Γενικη και Διαβαλκανικο!Μπορει καποιος να πηγαινει παντου αλλα δεν το εχω ακουω συχνα!

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ!!!!!εμενα ευτυχως πηγαινει σε ολα τα ιδιωτικα!!!αλλα οπως κ να χε απ την γενικη ημουν πολυ ευχαριστιμενη το θεμα ειναι οτι κυριως στους γιατρους μας βασιζομαστε οι κλινικες ειναι κ λιγο ξενοδοχεια :rolleyes:.μην σου τυχει δηλαδη!!!

2009-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κ απο εμενα.γεννησα στην γενικη τον ιουλιο αφου ενημερωθηκαμε σχετικα και απο τον γιατρο μας,δηλαδη στις τελευταιες επσκεψεις πριν την γεννα που γινηκαν εκει ξεναγηθηκαμε στους χωρους πηραμε κ τιμοκαταλογο δινουν ανετα ακομη κ mail αν θες στελνεις.πληρωσαμε για τρικλινο 1507 ευρω για τρεις διανυκτερευσεις και 200 η αναισθησιολογος με αποδειξη..στην δικη μου περιπτωση λογω πληροτητας εμεινα σε δικλινο ενα βραδυ μονη μου κ μετα στο τρικλινο.ειχα την επιλογη να διαλεξω κλινικη αλλα ενιωσα οικεια εκει.ειμαι πολυ ευχαριστημενη σε ολα...

2gq862lerlo78vgo.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

Γέννησα στη γενική τον Αύγουστο, με καισαρική . Έμεινα μόνο δύο νύχτες ,και μετά από κάμποσο καυγά δέχτηκαν να πληρώσω το αντίστοιχο και όχι την τιμή του πακέτου. Το μωρό μεταφέρθηκε αμέσως μετά τη γέννησή του στη ΜΕΝΝ Ιπποκρατείου. Ζήτησα τετράκλινο και δεν είχε, ήμουν σε τρίκλινο μόνη μου.

Πλήρωσα 1100 ευρώ για το δωμάτιο , τα φάρμακα, την παρακολούθηση παιδιάτρου (ο οποίος δεν παρακολούθησε το μωρό αφού δεν ήταν εκεί) και τη μεταφορά με το ασθενοφόρο. Επιπλέον πλήρωσα 200 ευρώ στον αναισθησιολόγο (χαλάλι του πραγματικά) και ακόμα 100 ευρώ μου ζήτησε και πήρε ο παιδίατρος μόνο και μόνο γιατί μπήκε στο ασθενοφόρο μέχρι το Ιπποκράτειο. Αυτές οι τιμές προέκυψαν με έκπτωση 10% καθώς είχα ξαναγεννήσει σε αυτή την κλινική.

Ο μαιευτήρας πληρώθηκε φυσικά ανεξάρτητα από την κλινική.

Έμεινα πολύ ευχαριστημένη από την κλινική γενικά , σε όλα εκτός του παιδιάτρου, ο οποίος είχε μια πολύ άσχημη και εριστική συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχην το παιδι σου ειναι καλα??

Και μην με πεις οτι το μ@@@ τον παιδιατρο τον λενε Καλαμπαλικη?????

 

Αχ κοριτσια κι εγω εχω προηγουμενα με αυτον τον παιδιατρο αλλα δεν ειναι μερος να τα λεμε εδω τωρα αλλα μακρια.....

Link to comment
Share on other sites

μεγαλη φιρμα ο τυπος κ η ξαδερφη μου το ιδιο!!!εμας ευτυχως μας παρακολουθουσε μια γυναικα δεν θυμαμαι ονομα!οσο για την κοπελα που λεει για το ιπποκρατειο γι αυτο αναφερω τις ξενοδοχειακες εγκαταστασεις ;)

2009-2011

Link to comment
Share on other sites

Ναι κορίτσια, αυτός είναι.

Δόξα τω Θεώ το παιδί μου είναι καλά μετά από πολλές μερες νοσηλείας,

για το ότι χρειάστηκε νοσηλεία το μωρό δεν ευθύνεται ο παιδίατρος, έκρινε σωστά, η συμπεριφορά του ήταν κάτι παραπάνω από απαράδεκτη, αν αρχίσω να γράφω θα μας κλείσουν το θέμα για δυσφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Ναι κορίτσια, αυτός είναι.

Δόξα τω Θεώ το παιδί μου είναι καλά μετά από πολλές μερες νοσηλείας,

για το ότι χρειάστηκε νοσηλεία το μωρό δεν ευθύνεται ο παιδίατρος, έκρινε σωστά, η συμπεριφορά του ήταν κάτι παραπάνω από απαράδεκτη, αν αρχίσω να γράφω θα μας κλείσουν το θέμα για δυσφήμιση...

 

Να ξερες ποσο σε καταλαβαινω.......

Θα πω το πιο απλο που πιστευω οτι θα ειπε σε ολες σας

""το παιδι σας εχει ικτερο....""

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικη ατακα! Επειδη ειχαμε και εμεις ικτερο και επειδη ο ανδρας μου, οταν γεννηθηκε ειχε προβλημα με τον ικτερο τον λεμε...γιατρε...αυτο και αυτο!

Παει ο ανδρας μου και του ζηταει καθε 3ωρο εξεταση για ικτερο1

Το κατατσιμπησαμε λεει το παιδι!με υφος! Του εξηγουμε το υστερικο..χαμπαρι!

Αδικα! τι φοβαστε!

Ευτυχως το αφεντικο μου, ας ειναι καλα, ξερει τον Λαππα! Γιατρος παιδιατρος , δεν το συζητω και ανθρωπος με Α! κατεβηκε ειδε το παιδι δυο φορες!

μεχρι και η γιατρος μου πηγε και το ειδε γιατι μολις την ειπα εχω τον Καλαμπαλικη με λεει καλος μ@@@!

Ευτυχως τα παιδακια μας ειναι καλα! Δοξα το Θεο!

Link to comment
Share on other sites

όχι η δικιά μας δεν είχε ίκτερο, αλλά κάτι σοβαρότερο...http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=97293

πέρασε όμως κι είμαστε όλοι ευτυχισμένοι τώρα!

 

Όσο για το γιατρό παραξενεύομαι....αφού τόσες πολλές έχουμε παράπονα, γιατί παραμένει εκεί ; Ιδιωτική κλινική είναι, νομίζω πως δε θα ήθελαν να συνεργάζονται με έναν παιδίατρο που έχει τόσο κακές συστάσεις....

Μήπως θα έπρεπε να αναφέρουμε τη συμπεριφορά του στη διεύθυνση; Το έχει κάνει καμμιά σας ;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...