Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χρειαζομαι τη βοηθεια σας χρυσοχερες για το παρτυ μας


Recommended Posts

λοιπον κοριτσια πηγα χτες και βρηκα στο confusio παρα πολλα πραγματακια οποτε ειμαι καλυμενη.αλλα εχω και μια σκεψη να παρω τηλ το νονο του χαραλαμπου και του νικου που μενει πειραια να παει τζαμπο για να γλιτωσω λεφτα..επειδη εδω ειναι φαρμακειο..επισης βρηκα τουρτα με 10 ευρω το κιλο

και σχεδιο ντορα αλλα δεν μου αρεσε και τωρα μου ειπανε οτι βρηκανε αλλο ενα αλλα θα παω να το δω και θα αποφασισω.και αυτο 10 ευρω.οποτε με 50 ευρω θα παρω τουρτα ντορα 4 κιλα.πως σας φαινεται?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λοιπον κοριτσια πηγα χτες και βρηκα στο confusio παρα πολλα πραγματακια οποτε ειμαι καλυμενη.αλλα εχω και μια σκεψη να παρω τηλ το νονο του χαραλαμπου και του νικου που μενει πειραια να παει τζαμπο για να γλιτωσω λεφτα..επειδη εδω ειναι φαρμακειο..επισης βρηκα τουρτα με 10 ευρω το κιλο

και σχεδιο ντορα αλλα δεν μου αρεσε και τωρα μου ειπανε οτι βρηκανε αλλο ενα αλλα θα παω να το δω και θα αποφασισω.και αυτο 10 ευρω.οποτε με 50 ευρω θα παρω τουρτα ντορα 4 κιλα.πως σας φαινεται?

Μια χαρά! Πολύ καλή τιμή η τουρτα. Να ξέρεις ότι κάθε κιλό αντιστοιχεί για 10 άτομα. Σίγουρα θα γλιτώσεις λεφτά αν τα πάρεις από το Τζαμπο!

Link to comment
Share on other sites

επιτελους μπορώ να καθήσω να γράψω,

το σκ δεν μπαίνω.

λοιπόν για τα ωγκρατέν...

ταλιατέλες

τυρί γκούντα,έμμενταλ και λίγο καπνιστό ρεγγάτο τριμμένα

κρέμα γάλακτος

μπέικον σε κομματάκια

καπνιστή μπριζόλα σε κομματάκια

μανιτάρια(αν θες)

 

βράζεις τα ζυμαρικά όχι πολύ ώρα, τα βάζεις σε ένα ταψί (βάλε και μερικά κομματάκια βούτυρο για να μη κολλήσουν τα ζυμαρικά) σε στρώσεις, ζυμαρικά -αλλαντικά-τυριά...

πρόσεχε να τελειώσεις με τυριά για να κάνει κρούστα,περιχύνεις με κρέμα γάλακτος και ψήσιμο 20-30 λεπτά...

τα έβαλα στον φούρνο λίγο πριν αρχίσουν οι καλεσμένοι να έρχονται.

 

σαλάτα ζυμαρικών

φαρφάλες βρασμένες

ζαμπόν σε κυβάκια,τυριά σε κυβάκια

πιπεριές φλωρίνης σε κυβάκια

γιαούρτι με μαγιονέζα για σως...

τα ανακατεύει όλα μαζί κι έτοιμη η σαλάτα.

αν θέλεις μπορείς να προσθέσεις κι άλλα υλικά...

 

τα τυριά και τα αλλαντικά τα αράδιασα απλά σε πιατέλες...

πήρα διάφορα από το λιντλ,τέλεια ήταν...

 

μπαγκετάκια μικρά βρήκα στο βασιλόπουλο,τα έφτιαξα σαν σαντουιτσάκια...

ζαμπόν τυρί,μαγιονέζα.

και στα άλλα φέτα και πιπεριές φλωρίνης.

 

συνεχίζω....

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

κεφτεδάκια σκατζόχοιρο

έφτιαξα τα κεφτεδάκια από την προηγούμενη μέρα, και την ημέρα των γενεθλίων τα έβαλα σε ξυλάκια, ενναλάξ με τυρί κυβάκι και ντοματίνι...

πήρα ένα ψωμί μακρόστενο και τα κάρφωσα πάνω.

έβαλα για μάτια ντοματίνα με τυρί και για μύτη ελίτσα...

 

επειδή ήταν πολλά αυτά που έπρεπε να γίνουν είχα ξεκινήσει από την προηγούμενη μέρα.

ή στην κατάψυξη μπορείς να τα βάλεις.

είχα βάλει τον άντρα μου κι έκοβε αυτά που ήθελα και τα έβαζε ψυγείο σε τάπερ...μαιντανό,τυριά,αλλαντικά,σαλάτες,

επίσης την προηγούμενη έφτιαξα παντζαροσαλάτα και τζατζίκι.

 

αν θές κάτι άλλο μου λες...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δηλαδη λες να φενεται το ψωμι με το σχεδιο.αλλη κοπελα ειπε να βαλω λαχανο τυλιγμενο με αλουμινοχαρτο.ποσα κεσεδακια ντοματινια πηρες?

α ρε η κερκυρα τι νοικοκυρες βγαζει....

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα έτσι μου είχε πει μια κοπέλα εδώ...ψωμί με αλουμινόχαρτο αλλά μετά την διακόσμηση την έκανε ο άντρας μου και ήθελε να φαίνεται σαν σκατζόχοιρος...

μόνος του το έκανε,εγώ καρφωνα κεφτεδάκια με τυρί και ντοματίνι.

πήρα χύμα,δεν θυμάμαι πόσα...

είχα πολλά κεφτεδάκια και μου έμειναν πόσα...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αντί για σκατζόχοιρο μπορείς να καρφώσεις 3 λάχανα με διαφορετικά μεγέθη και να κολλησεις πάνω τα κεφτεδάκια κλπ. Το έιχα κάνει στα περσινά γενέθλια του μικρού μου. Να και φωτογραφία 08022009028-1.jpg είχακαρφώσει πάνω κεφτεδάκια, τυροκροκέτες ενδιάμεσα είχα βάλει φουντίτσες μαιντανου για να φαίνεται το λάχανο ελίτσες γεμιστές και στο πάνω μέρος είχα καρφώσει ένα γλυφιτζούρι κλόουν για ντεκορ. Ήταν πολύ ωραίο!

Link to comment
Share on other sites

μην σε ανυσηχεί καθόλου κι εγώ στην αρχή αγχώθηκα αλλά .εκατσα κι έκανα πρόγραμμα...

λίγες δουλειές κάθε μέρα και τις τελευταίες 2 μαγείρεμα.

με οργάνωση όλα γίνονται.

θα έχεις πολλά άτομα?

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://images.google.com/images?hl=el&source=hp&q=dora+the+explorer&lr=&um=1&ie=UTF-8&ei=pPGCS_3CJ9X8sQb18rzaBA&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CDQQsAQwAw

εδω εχει φωτο απο ντορα μπορεις να τις εκτυπωσεις κ να τις κολλησεις σε χαρτονι μαζι με το κειμενο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

τελικα θα κανω αυτα

 

τυροπιτακι

σπανακοπιτακια

λουκανικοπιτακια

πενιρλακια

πιτσακια

κλαμπακια

αλμυρο κεικ

καριοκακια

σκαντζοχοιρο με κοτομπουκιες-κεφτεδακι-τυρι-ντοματινι

σαντουιτσακια

σαλατα ζυμαρικων

παιδικες φατσουλες

χαλβα κομματια

τρενακι με μερεντα

καναπεδακια με σολομο

καναπεδακι νηστισιμο ταραμοσαλατα-πιπερια φλωρινης

λουκανικακια τυλιγμενα με μπεικον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τέλεια! Να φροντίσεις και για κάτι νηστίσιμο αν καποιος νηστεύει. Στο δικό μας πάρτυ κάποιοι νήστευαν και δεν το είχα προβλέψει, ευτυχώς ήταν της τυρινής και έτρωγαν γαλακτοκομικά και είχα κάποια πιάτα.

Link to comment
Share on other sites

ειναι καλα πενι?

εχω προβλεψει

χαλβα

καναπεδακι με ταραμοσαλατα-πιπερια

σαντουιτσακι με τονο-μαρουλι(και κατι αλλο δεν θυμαμαι τωρα)

Link to comment
Share on other sites

Ελένη, τι πράγματα είναι αυτά;;;;;;;;;; Χάλια είναι το μενού, να αναθεωρήσεις αμέσως και γρήγορα!!!!!!!!!!

Έλα, πλάκα κάνω;) Μια χαρά είναι όλα. Μ' αρέσει που λες τις άλλες χρυσοχέρες κι εσύ εδώ έχεις κατεβάσει ολόκληρο μπουφέ εστιατορίου.

Και πάλι πολλές πολλές ευχές για το κοριτσάκι σου. Να το χαίρεσαι.

Και μετά περιμένουμε και τις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

χα χα!ελα καλε τρομαξα..οι προσκλησεις ειναι ετοιμες..

θα παω να τις παρω τωρα

την τριτη θα εχω τα ειδη παρτυ.θα μου τα στειλουν με το καραβι...

βικακι σε ευχαριστω που προσφερθηκες και συ,...(ξερει αυτη)

λες να μην προλαβω?και δεν γινεται τιποτα απο αυτα μια μερα πριν.μονο η πιτσα

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! Είμαι πολύ νέα στην κουβέντα σας! Εκανα εγγραφή μόλις πριν 2 ώρες και πρέπει να πω ότι βρίσκω πολύ ενδιαφέροντα πράγματα!! Τώρα σχετικά με το πάρτυ της ζουζούνας σου. Μια ωραία ιδέα που είχα κάνει εγώ σε ένα πάρτι του γιού μου και είχαν τρελλαθεί τα παιδάκια είναι! Πήρα τα μικρά κρακεράκια από το s.market, (ξέρεις αυτά που είναι σε τρια σχήματα, τρίγωνο,τετραγωνο,κύκλος), έβαλα επάνω τυρί philadelphia και από πάνω, σα μικρό πυργάκι φαντάσου, έκοψα στη μέση ένα μικρό λουκανικάκι και το βύθισα στο τυρί. Ηταν χαριτωμένα και τους άρεσαν πολύ!! αν σκεφτώ και κάτι άλλο θα σου πω. καλή επιτυχία, είμαι σίγουρη ότι όλα θα είναι τέλεια!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το αγαπάκι μας είναι 6 χρόνων και κάτι....

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη elachl που στέλνω αυτό το μήνυμα σαν απάντηση στο δικό σου, αλλά έχω πελαγώσει λίγο με την τεχνολογία και θέλω βοήθεια. Θέλω να μου πει κάποιος πώς μπορώ να στείλω ένα νέο μήνυμα που να το δείτε όλοι, για κάποιο θέμα που με απασχολεί και θέλω τη βοήθειά σας. Ευχαριστώ!!! δεν τα παώ και τέλεια με την τεχνολογία....:oops:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το αγαπάκι μας είναι 6 χρόνων και κάτι....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...