Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια...θέλω την βοήθεια σας...την 2η μέρα της καθυστέρησης μου έκανα β χοριακή με αποτέλεσμα 427 εχουν περάσει 5 μέρες και αύριο εχω ραντεβού με τον γιατρό μου.Στο τηλ εκέινος μου ειπε οτι βαση της εξέτασης ολα ειναι καλα αλλα εγώ δεν εχω καθόλου συμπτώματα ,ουτε πονους στο στηθος μονο κατι μικρά πονακια στην κοιλια.Είναι φυσιολογικο αυτο? να μην ανησυχώ? Σας ευχαριστώ πολύ ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 140
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι μην ανησυχείς. Και εγώ κάτι ψιλοπονάκια είχα τις πρώτες μέρες και κανένα άλλο σύμπτωμα (είχα και πολύ πρησμένο στήθος). Θα έρθουν πιο αργά τα συμπτώματα, εύχομαι να έχεις μια πολύ εύκολη εγκυμοσύνη.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...θέλω την βοήθεια σας...την 2η μέρα της καθυστέρησης μου έκανα β χοριακή με αποτέλεσμα 427 εχουν περάσει 5 μέρες και αύριο εχω ραντεβού με τον γιατρό μου.Στο τηλ εκέινος μου ειπε οτι βαση της εξέτασης ολα ειναι καλα αλλα εγώ δεν εχω καθόλου συμπτώματα ,ουτε πονους στο στηθος μονο κατι μικρά πονακια στην κοιλια.Είναι φυσιολογικο αυτο? να μην ανησυχώ? Σας ευχαριστώ πολύ ...

 

Καλημέρα nina, να μην ανησυχείς καθόλου, εγώ δεν είχα καθόλου συμπτώματα παρά μόνο κάτι πονάκια στην κοιλιά, να φανταστείς οτι στον 3ο μήνα το στήθος μου πρήστικε σε σημείο που νόμιζα οτι θα εκραγεί μέχρι τότε δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα ;)

 

Να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη κούκλα μου :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ στην αρχή είχα υπνηλία, τριχόπτωση και... θα γελάσετε... με πόναγε το πόδι μου!!!! λες και ήταν παράλυτο και αυτό το είχα σε όλη την εγκυμοσύνη, με έπιανε κάθε μήνα! τελικά μπορεί κάποια να έχει κάτι άσχετο αλλά να είναι σύμπτωμα! μετά τον 1 1/2 μήνα δεν είχα τίποτα....μόνο το πόδι με πονούσε....χαχαχαχα!!!

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...θέλω την βοήθεια σας...την 2η μέρα της καθυστέρησης μου έκανα β χοριακή με αποτέλεσμα 427 εχουν περάσει 5 μέρες και αύριο εχω ραντεβού με τον γιατρό μου.Στο τηλ εκέινος μου ειπε οτι βαση της εξέτασης ολα ειναι καλα αλλα εγώ δεν εχω καθόλου συμπτώματα ,ουτε πονους στο στηθος μονο κατι μικρά πονακια στην κοιλια.Είναι φυσιολογικο αυτο? να μην ανησυχώ? Σας ευχαριστώ πολύ ...

 

μην ανησυχεις κ εγω κανενα συμπτωμα δεν ειχα.μια φορα επλυνα τα πιατα κ με επιασε η μεση κ αλλη μια γυρνωντας απο ταξιδι σε κατι στροφες μια ελαφρια ανακατοσουρα.

μετα την 6η με 7η εβδομαδα μεχρι τωρα που κοντευω την 11η μου ηρθαν ολα μαζι.τωρα παρακαλαω να κλεισω την 12η μπας κ ηρεμισω απο τις καουρες τις ανακατοσουρες κ τους εμετους.οποτε να εισαι χαρουμενη αν συνεχισεις χωρις συμπτωματα!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πήγα στον γυναικολόγο την τεταρτη και είδαμε σάκο και μια τελίτσα ,είμαι πάρα πολύ χαρούμενη απο την πέμπτη ξεκινήσαν κάποια συμπτωματα (καουρες,αναγουλες) αλλα σήμερα τρίτη σταμάτησαν εντελώς.Ξέρω οτι μπορέι να γίνομαι υπερβολική αλλα αν σταματούν και ξεκινούν τα συμπτωματα ειναι φυσιολογικο?εχθες το βράδυ ενιωθα καποιο πονο στο στηθος αλλα σημερα τίποτα...Help me!!!xxx

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πήγα στον γυναικολόγο την τεταρτη και είδαμε σάκο και μια τελίτσα ,είμαι πάρα πολύ χαρούμενη απο την πέμπτη ξεκινήσαν κάποια συμπτωματα (καουρες,αναγουλες) αλλα σήμερα τρίτη σταμάτησαν εντελώς.Ξέρω οτι μπορέι να γίνομαι υπερβολική αλλα αν σταματούν και ξεκινούν τα συμπτωματα ειναι φυσιολογικο?εχθες το βράδυ ενιωθα καποιο πονο στο στηθος αλλα σημερα τίποτα...Help me!!!xxx

 

Καλησπέρα κι επό εμένα και συγχαρητήρια!!!!!

Κι εγώ μόλις ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος και και σε λίγες μέρες θα πάω στον γιατρό!!

Να σας ρωτήσω κάτι πόνους χαμηλά έχετε????

και για τα μπάνια στν θάλασσα σας είπε τίποτα?????

Rg83p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νινα μην αγχωνεσε υπαρχουν γυναικες που εχουν λιγα συπτωματα αλλες πολλα και αλλες καθολου δεν ειναι παντα τα συπτωματα δε δομενο εαν μια εγκυμοσυνη παει καλα αναλογα με το κυκλο σου θα εσθανεσε και το στηθος σου καμια φορα πιο προισμενο εγω μεχρι τον τριτο δεν το πολυ καταλαβαινα,. ελεονορα μην αγχωνεσε οι πονοι χαμηλα εαν ειναι μικρη και με μικρη διαρκεια ειναι απο την μητρα που μεγαλωνει οταν πας στον γιατρο σου ανεφερετο αλλα μην ανυσιχεις οσο για θαλασσα εμενα μεχρι τον τρτο δεν με αφηνε γιατι ειχα ιστορικο ακομα πιο πολυ για να μην κολλησεις κανενα μικροβιο χρειαζετε προσοχη.. ρωτησε τον και μετα πανε αναλογα με τις οδιγιες του καθε γυναικα εχει διαφορετικη εγκυμοσυνη ακομα μια εγκυμοσυνη διαφερει απο την πρωτη η την δευτερη .

Link to comment
Share on other sites

Nina και Eleonora συγχαρητήρια για τις εγκυμοσύνες σας, με το καλό να κρατήσετε στην αγκαλιά τα μωράκια σας!!!!!!!!!!!

Nina μην αγχώνεσαι τόσο πολύ, έτσι είναι, άλλες μέρες θα είσαι μέσα στα συμπτώματα και άλλες θα αναρωτιέσαι τί συμβαίνει. Και εγώ κάπως έτσι είμαι, είχα 2-3 μέρες να αισθανθώ αναγούλες, σήμερα όμως με τσάκισαν στην κυριολεξία από το πρωί δεν μπορώ να φάω τίποτα. Χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου, να κάνεις μόνο θετικές σκέψεις και θα δείς που όλα θα πάνε καλά.

Eleonora εμένα ο γιατρός μου είπε ότι πονάκια χαμηλά στην κοιλιά σαν πόνους περιόδου θα έχω και να μην φοβάμαι, είναι φυσιολογικό γιατί μεγαλώνει η μήτρα. Όσο για τα μπάνια στην θάλασσα, μάλλον θα πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρό σου και εκείνος θα κρίνει αν πρέπει να κάνεις ή όχι. Μην κάνεις τίποτα χωρίς να συζητάς μαζί του, εκείνος θα σου δίνει τις απαντήσεις που πρέπει.

Φιλιά σε όλες.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρωταω κορίτσια γιατι λένε οτι αν σταματήσουν τα συμπτώματα ξαφνικά κατι δεν πάει καλά.Είναι αλήθεια αυτό που λένε?

Ελεονορα γλυκεια μου μπραβο αντε με το καλό να γίνουμε μανούλες!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγχαρητήρια!!! Με το καλό!!!

 

Εγώ λοιπόν στην κόρη μου δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα, καμία ενόχληση...Θυμάμαι ότι ξύπναγα κάθε πρωί και περίμενα να κάνω εμετό, αλλά τίποτα... :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρωταω κορίτσια γιατι λένε οτι αν σταματήσουν τα συμπτώματα ξαφνικά κατι δεν πάει καλά.Είναι αλήθεια αυτό που λένε?

Ελεονορα γλυκεια μου μπραβο αντε με το καλό να γίνουμε μανούλες!!! :)

 

Νινα μου Συγχαρητηρια κοριτσι μου ολα καλα να σου πανε!!!

Μην αγχωνεσαι ειναι απολυτως φυσιολογικο καποιες μερες να εχεις συμπτωματα και καποιες οχι ..αυτο δεν σημαινει οτι κατι δεν παει καλα.

Για να καταλαβεις τι εννοω εγω στην πρωτη μου εγγυμοσυνη που δεν πηγε καλα συνεχισα να εχω συμπτωματα ακομα και οταν το εμβρυο ειχε παλλινδρομησει.Δεν θελω να σε τρομαξω θελω απλα να σου πω οτι καθε οργανισμος ειναι δθαφορετικος και οτι ακομα και στον ιδιο οργανισμο εγγυμοσυνη με εγγυμοσυνη μπορει να ειναι διαφορετικη χωρις αυτο να σημαινει κατι κακο.

Ειναι φυσιολογικο να φοβασαι προσπαθησε ομως να ηρεμησεις,παρε βαθειες ανασες και λεγε συνεχεια στο εαυτο σου οτι το μωρακι σου ειναι καλα...ξανα και ξανα καθε φορα που σε πιανει κριση αγχους και φοβου...΄πιανει!!;)

Ολα θα πανε καλα!!!:-P

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω κορίτσια γιατι λένε οτι αν σταματήσουν τα συμπτώματα ξαφνικά κατι δεν πάει καλά.Είναι αλήθεια αυτό που λένε?

Ελεονορα γλυκεια μου μπραβο αντε με το καλό να γίνουμε μανούλες!!! :)

Κούκλα μου να μην σκέφτεσαι τέτοια πράγματα, δεν κάνουν καλό ούτε σε σένα αλλά ούτε και στο μωράκι σου. Καταλαβαίνω την αγωνία σου αλλά προσπάθησε να χαλαρώσεις. Η Chris έχει δίκιο, να λές συνέχεια στον εαυτό σου ότι όλα είναι καλά. Και να έχεις πίστη στον Θεό, μην ξεχνάς ότι είναι δικό του θαύμα η εγκυμοσύνη σου και όλων εμάς βεβαίως.

Φιλάκια πολλά.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήγαμε στον γιάτρο και έιδαμε ένα φασολάκι και δίπλα τον λεκιθικό σάκο (όπως μας είπε) .Διανύω την 7η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου,θα θέλα να ρωτήσω καρδούλα πότε ακούμε??? Οταν πήγαμε και το είδαμε ήμουν 6 και 6 ημερων αλλα μας είπε οτι ειναι νωρίς ακόμα...Ανυπομονω!!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ κι εγώ όλη τη μέρα αυτό σκέφτομαι.... μήπως υποχώρησαν τα συμπτώματα και δεν το πήρα χαμπάρι;; δεν ανακατεύομαι αλλά που και που μου ρχεται κάτι σαν ναυτία και ηρεμώ για λίγο, σήμερα είμαι μια χαρά και ΑΝΗΣΥΧΩ... καταραμένο μυαλό...μάλλον πρέπει να επιστρέψω στη δουλειά για να σταματήσω να σκέφτομαι...

σήμερα έχουμε πάλι ραντεβού για υπέρηχο άντε να δούμε...

qrgjp2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ κι εγώ όλη τη μέρα αυτό σκέφτομαι.... μήπως υποχώρησαν τα συμπτώματα και δεν το πήρα χαμπάρι;; δεν ανακατεύομαι αλλά που και που μου ρχεται κάτι σαν ναυτία και ηρεμώ για λίγο, σήμερα είμαι μια χαρά και ΑΝΗΣΥΧΩ... καταραμένο μυαλό...μάλλον πρέπει να επιστρέψω στη δουλειά για να σταματήσω να σκέφτομαι...

σήμερα έχουμε πάλι ραντεβού για υπέρηχο άντε να δούμε...

 

 

 

kali epitixiaaaa me ton yperixoooo!!!!!ola tha pane kala!!!!

 

 

ego tha kano ton 1o yperixo tin pemti.....

inka

 

dev042bp___.png

Link to comment
Share on other sites

kali epitixiaaaa me ton yperixoooo!!!!!ola tha pane kala!!!!

 

 

ego tha kano ton 1o yperixo tin pemti.....

 

 

Καλημέρα κορίτσια καλή επιτυχία σε όλες μας!!!!

Διανύω την 6η εβδομάδα και αύριο (40η μέρα) θα πάω στον γιατρό. Θα δούμε τίποτα????

 

και αν συνέβαινε κάτι άσχημο θα το καταλάβαινα έτσι??

Απλά νιώθω κάτι τραβήγματα όχι έντονα αλλά τα νιώθω... να ανησυχήσω????

Κατα τα άλλα δεν νιώθω τίποτα. Το στήθος μου είναι πρησμένο αλλά δεν υποφέρω κιόλας...

Εσείς πως νιώθετε?????

Rg83p3.png
Link to comment
Share on other sites

ολίγον έγκυος κι εμείς... τίποτα συγκλονιστικό

το στήθος πονάει όταν το ζουπάω ή όταν φοράω σουτιέν

τραβήγματα και τσιμπίματα νιώθω συχνά, νομίζω πως είναι απόλυτα φυσιολογικό

Μεθαύριο κλείνω την 8η (άσχετα που δε συμφωνεί το τικεράκι μου)

Χθες έκανα τον 3ο μου υπέρηχο (εξαιτίας των καφέ εκκρίσεων που είχα) το φασόλι έγινε γίγαντας, όλα φαίνονται καλά, με άφησε ελεύθερη (ημουν ξάπλα) και άρχισα λίγο λίγο κι εγώ να ηρεμώ και να το χαίρομαι..

Ε καλά ρε κορίτσια πώς γίνεται να είσαι τελείως αναίσθητη; Πείτε μου και θα το εφαρμόσω...

qrgjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...