Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια ,χθες εγινε η εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκυστες καλης ποιοτητας κ ελπιζω να πανε ολα καλα..θα ηθελα να μου πει οποια το χει περασει ολο αυτο κ ξερει αν θα πρεπει να ειμαι στο κρεβατι η οχι?εγω χθες ταξιδεψα κ γυρισα στη πολη μου κ σημερα δεν ειμαι ξαπλα...εννοειται οτι προσεχω αλλα περπαταω στο σπιτι ,θα παω στη δουλεια (βεβαια ξαπλα ειμαι ολη την ωρα κ κει)δεν κανω τπτ!!!ο γιατρος δε μου πε λεπτομερειες κ δεν ρωτησα κ γω..πιτε μου μηπως κανω κατι λαθος!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατερίνα μου καλημέρα και καλά αποτελέσματα! Εμένα μου έλεγε ο γιατρός τις 3 πρώτες μέρες μόνο να είμαι στο κρεβάτι όσο μπορώ περισσότερο, μετά σιγά σιγά να επιστρέψω σε όλες τις δραστηριότητες μου αλλά με προσοχή και πολύ χαλαρά.

\

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα !

Εγω ειμαι στην 11η μερα απο την εμβρυομεταφορα κ ο γιατρος μου ειπε να κατσω κρεβατι - καναπε 3-4 μερες . Φυσικα το εκανα κ μετα επεστρεψα κανονικα στις δραστηριοτητες μου , απλα λιγο συντηρητικα . Συνεχιζω να προσεχω χωρις υπερβολες .

Καλη επιτυχια σου ευχομαι !

Live like it is heaven on earth ..!

S8vKp2.png?0fKsGsow

 

bcHCp3.png?2xpjfQKo

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε προβληματίσαμε βρε Κατερίνα? Εμείς την εμπειρία μας σου μεταφέραμε, όσο για το ταξίδι που έκανες για να γυρίσεις στη πόλη σου, εννοείτε ότι θα το έκανες. Στο κέντρο που ήμουνα είχε τύχει κοπέλα από τη Τρίπολη να φύγει μετά κατευθείαν για εκεί, αλλά μετά της συνέστησαν προσοχή για 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Alexele προβληματιστηκα για το τι πρεπει να κανω ,ευχαριστω που μοιραστηκατε την εμπειρια σας γτ τωρα θα προσπαθησω να ειμαι πολυ προσεκτικη!!καλα αποτελεσματα σε οσες κοπελες περιμενουν τη μερα της χοριακης!!!

Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsaki! ego otan ekana tin embriometafora girisa kai tis 3 protes meres imoun pio poli kanape krevati kai meta prosexa oso mporousa. kapoia ponakia pou isos arxiseis na aisthanesai min se anisixisoun. eyxomai na exeis kala apotelesmata. oti xreiasteis stin diathesi sou.

:);)
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα μου καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι να είναι ήρεμη κι΄εσύ να την απολαύσεις!

Όλα καλά θα πάνε θα το δεις, κάτι ήξερε αυτός που είπε "η αρχή είναι το ήμισυ"!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, είμαι καινούργια.εγώ σήμερα έκανα εμβρυομεταφορα ο γιατρός προτινε 10 μέρες άδεια.βάλαμε 2 που φτάσαμε βλαστοκυστη και 4 στη κρυοσυντηρηση

μια χαρα σε βρισκω!!!κ γω βλαστοκυστες ειχα βαλει κ πηρα τη θετικη χοριακη!καλα αποτελεσματα κ σε σενα!!!

Link to comment
Share on other sites

η μητρα θελει καλη αιματωση και αυτο δεν επιτυγχανεται με την συνεχομενη ξαπλα...και απο την αλλη,αν ειναι να κολλησει το εμβρυο,θα κολλησει και στα αστερια να παμε...αποψεις του δικου μου εξωσωματικου ο οποιος συνιστα στις ασθενεις του να συνεχισουν να κανουν οτι εκαναν και πριν την εμβρυομεταφορα διοτι το κρεβατωμα δεν εχει κανενα νοημα οπως δεν εχει και κανενα νοημα ο τρομος που προκαλουν καποιοι γιατροι στις γυναικες οτι αν δεν μεινουν ξαπλα,τζαμπα η προσπαθεια...καλη επιτυχια σε ολες

εχω εναν μικρο πριγγηπα στην αγκαλια μου...

Link to comment
Share on other sites

η μητρα θελει καλη αιματωση και αυτο δεν επιτυγχανεται με την συνεχομενη ξαπλα...και απο την αλλη,αν ειναι να κολλησει το εμβρυο,θα κολλησει και στα αστερια να παμε...αποψεις του δικου μου εξωσωματικου ο οποιος συνιστα στις ασθενεις του να συνεχισουν να κανουν οτι εκαναν και πριν την εμβρυομεταφορα διοτι το κρεβατωμα δεν εχει κανενα νοημα οπως δεν εχει και κανενα νοημα ο τρομος που προκαλουν καποιοι γιατροι στις γυναικες οτι αν δεν μεινουν ξαπλα,τζαμπα η προσπαθεια...καλη επιτυχια σε ολες

eελα ντε σωστο και αυτο!εμενα μου ειχε πει ξαπλα καναπε κρεβατι :mrgreen::confused: αλλα μαλλον εχεις δικιο!!:P:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι καινούργια.εγώ σήμερα έκανα εμβρυομεταφορα ο γιατρός προτινε 10 μέρες άδεια.βάλαμε 2 που φτάσαμε βλαστοκυστη και 4 στη κρυοσυντηρηση

αχ τελεια!καλη επιτυχια ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές. Από το κέντρο εξωσωματικής μου γραψαν 10 μέρες άδεια από τημ προηγούμενη τετάρτη αλλά σήμερα πηγα στο ικα και μου έγραψε μόνο 4 μέρες δεμ επιτρέπεται λέει από πιο νωρίς. Πρέπει να κάνω άλλη διαδικασία και να περάσω επιτροπή ξέρετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ τελεια!καλη επιτυχια ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!

 

Έκανα χοριακη σήμερα και βγήκε αρνητική 1,08 και ήταν όλοι θετικοί τώρα ελπίζω στα αλλά 4 κατεψυγμενα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εύχομαι ολόψυχα καλη επιτυχια σε όλες μας. Έκανα εμβρυομεταφορα την Πέμπτη δυο εμβρυακια κατεψυγμένα. Ο ιατρος μου είπε 4-5 μέρες ξεκούραση , καναπέ κρεβάτι και μετα χαλαρά χωρίς έντονη κόπωση. Έχω ενα κοριτσάκι 21 μηνών οπότε όλα αυτά ειναι δύσκολα. Για 5 μέρες οκ, πήρε ο άντρας μου άδεια κ βοηθάει. Μετα? τι να κάνω? τι σας έχουν πει εσάς οτι απαγορεύεται? δε θα τη σήκωνω αλλα δε θα μπορέσω να κάτσω κιόλας έχοντας το ζουζουνι. Έχω αγχωθει, οι γιατροί καλα τα λένε αλλα η πράξη ειναι δύσκολη. Η εμφυτευση γίνεται τις πρώτες πέντε μέρες έτσι δεν ειναι? μετα ότι ειναι να γίνει έχει γίνει. Ποσο μπορεί να επηρεαστεί το αποτέλεσμα? ευχαριστώ

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τα φωτα σας παρακαλω.μετα απο εξωσωματικη μικρογον.το τεστ βγηκε θετικο το ιδιο και η χοριακη μου.απλα η δευτερη χοριακη δεν διπλασιαστηκε ανεβηκε πολυ λιγο και σημερα θα κανω και τριτη χοριακη.τι γινεται βρε παιδια εχει καμια σας ιδεα τι μπρορει να συμβαινει.3 εμβρυα ειχαμε βαλει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ποσο ήταν οι χοριακες σου? δεν διπλασιάζεται απαραίτητα, και κατα 60 τοις εκατό να αυξηθεί καλα ειναι

η πρωτη ηταν 462,8 και η δευτερη δυο μερες μετα 528,8.εχω απιστευτο αγχος.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τα φωτα σας παρακαλω.μετα απο εξωσωματικη μικρογον.το τεστ βγηκε θετικο το ιδιο και η χοριακη μου.απλα η δευτερη χοριακη δεν διπλασιαστηκε ανεβηκε πολυ λιγο και σημερα θα κανω και τριτη χοριακη.τι γινεται βρε παιδια εχει καμια σας ιδεα τι μπρορει να συμβαινει.3 εμβρυα ειχαμε βαλει.

 

ποσο ηταν κοριτσακι μου η χοριακη σου ?μπορει καποιο απο τα τρια να σταματησε να μεγαλωνει κ γιαυτο να μην ανεβηκε πολυ η χοριακη!δεν σημαινει απαραιτητα κατι κακο!

ευχομαι να πανε ολα καλα!!!ξεκουραση κ προσευχη!!!!

Link to comment
Share on other sites

η πρωτη ηταν 462,8 και η δευτερη δυο μερες μετα 528,8.εχω απιστευτο αγχος.

μαλλον αυτο που σου πα εγινε γτ η πρωτη χοριακη ηταν αρκετα υψηλη,οποτε καποιο ισως να οπισθοχωρησε!με ειχε προειδοποιησει εμενα η γιατρος στην αρχη για να μην φοβηθω...

Link to comment
Share on other sites

μαλλον αυτο που σου πα εγινε γτ η πρωτη χοριακη ηταν αρκετα υψηλη,οποτε καποιο ισως να οπισθοχωρησε!με ειχε προειδοποιησει εμενα η γιατρος στην αρχη για να μην φοβηθω...

μακαρι να ειναι ετσι.τωρα στις 3 θα παρω το αποτελεσμα και απο την τριτη χοριακη και θα ξερω πια.τι να πω?και ετσι να ειναι δεν θα επρεπε να ειχε ανεβει λιγο παραπανω?θα μας τρελανουν πια..ελεος.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγω. Η πρώτη ήταν πολυ υψηλή. Ενδεχομένως να έχουν πιάσει παραπανω απο ένα και κάποιο να σταμάτησε. Μη στεναχωριεσαι κοπέλα μου. Υπομονή, άλλωστε τόσα που έχουμε περάσει, μόνο υπομονή κάνουμε τίποτα άλλο .

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εύχομαι ολόψυχα καλη επιτυχια σε όλες μας. Έκανα εμβρυομεταφορα την Πέμπτη δυο εμβρυακια κατεψυγμένα. Ο ιατρος μου είπε 4-5 μέρες ξεκούραση , καναπέ κρεβάτι και μετα χαλαρά χωρίς έντονη κόπωση. Έχω ενα κοριτσάκι 21 μηνών οπότε όλα αυτά ειναι δύσκολα. Για 5 μέρες οκ, πήρε ο άντρας μου άδεια κ βοηθάει. Μετα? τι να κάνω? τι σας έχουν πει εσάς οτι απαγορεύεται? δε θα τη σήκωνω αλλα δε θα μπορέσω να κάτσω κιόλας έχοντας το ζουζουνι. Έχω αγχωθει, οι γιατροί καλα τα λένε αλλα η πράξη ειναι δύσκολη. Η εμφυτευση γίνεται τις πρώτες πέντε μέρες έτσι δεν ειναι? μετα ότι ειναι να γίνει έχει γίνει. Ποσο μπορεί να επηρεαστεί το αποτέλεσμα? ευχαριστώ

 

εγω δεν εκατσα κρεβατι!ξεκουραστηκα βεβαια αλλα πηγαινα κ κανονικα στη δουλεια..δε σηκωνα βαρη,δεν εσκυβα,κ τις δουλειες του σπιτιου ειχα βαλει γυναικα κ τις εκανε!κανονικα αλλα χαλαρα.σκαλες ομως ανεβαινα!!το αποτελεσμα θετικο διδυμα!!καλη επιτυχια!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...