Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΚΥΡΕΣ ... ΑΓΟΡΕΣ ΑΠΟ ΤΑ JUMPO


Recommended Posts

Μικρές-μεγάλες εταιρίες ράβουν πλέον τα ρούχα τους σε Κίνα ,Μπαγκλεντές και Ινδία...Το θέμα είναι πως σχεδόν την ίδια συμπεριφορά έχουν τα ρούχα.

 

Τα Η&Μ έχουν καλύτερη ποιότητα σε συνάρτηση με την τιμή. Τα ρούχα του JUMBO με ελάχιστες εξαιρέσεις εκτός του οτι δεν έχουν ωραια χρώματα και σχέδια είναι και πολύ μικρά.Φαινεται η μεζούρα τους είναι τα...Κινεζάκια.Μας φέρανε και δεν το άλλαξα[συνηθως τα αλλάζω...] ενα σαλοπετάκι που έγραφε για 6 μηνών όσο είναι το μπεμπέ και αυτό ήθελε 9 τουλάχιστον!!!!

 

Πολύ καλη ποιότητα βρήκα στα PRENATAL και πολύ οικονομικά.Πολύ μοντέρνα και σικάτα ιδιαίτερα για τα αγόρια που είναι πιο ριγμένα σε σχέση με την κοριτσίστικη καρνταρόμπα.

 

Μπλούζα απο τα GRANT 6 μηνών ....29 ΕΥΡΏ....[ΠΑΝΑΓΊΑ ΜΟΥ...]στο πρώτο πλήσιμο ξεκόλλησε το σχεδιάκι...!!!Η φόρμα η χειμερινή σβόλιασε με την πρώτη...χάλια...

 

Γενικως για να επανέλθω στο κεντρικό θέμα το JUMBO έχει σκαρτούρα και πλαστικούρα αλλά έχει καταντήσει αναγκάιο κακό. Οταν θές 10 ευρώ για να πάρεις 3 νταλίκες μεγάλες και 30 κάπου αλλού για το ίδιο....θα πάς και θα ξαναπάς.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 174
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μικρές-μεγάλες εταιρίες ράβουν πλέον τα ρούχα τους σε Κίνα ,Μπαγκλεντές και Ινδία...Το θέμα είναι πως σχεδόν την ίδια συμπεριφορά έχουν τα ρούχα.

 

Τα Η&Μ έχουν καλύτερη ποιότητα σε συνάρτηση με την τιμή. Τα ρούχα του JUMBO με ελάχιστες εξαιρέσεις εκτός του οτι δεν έχουν ωραια χρώματα και σχέδια είναι και πολύ μικρά.Φαινεται η μεζούρα τους είναι τα...Κινεζάκια.Μας φέρανε και δεν το άλλαξα[συνηθως τα αλλάζω...] ενα σαλοπετάκι που έγραφε για 6 μηνών όσο είναι το μπεμπέ και αυτό ήθελε 9 τουλάχιστον!!!!

 

Πολύ καλη ποιότητα βρήκα στα PRENATAL και πολύ οικονομικά.Πολύ μοντέρνα και σικάτα ιδιαίτερα για τα αγόρια που είναι πιο ριγμένα σε σχέση με την κοριτσίστικη καρνταρόμπα.

 

Μπλούζα απο τα GRANT 6 μηνών ....29 ΕΥΡΏ....[ΠΑΝΑΓΊΑ ΜΟΥ...]στο πρώτο πλήσιμο ξεκόλλησε το σχεδιάκι...!!!Η φόρμα η χειμερινή σβόλιασε με την πρώτη...χάλια...

 

Γενικως για να επανέλθω στο κεντρικό θέμα το JUMBO έχει σκαρτούρα και πλαστικούρα αλλά έχει καταντήσει αναγκάιο κακό. Οταν θές 10 ευρώ για να πάρεις 3 νταλίκες μεγάλες και 30 κάπου αλλού για το ίδιο....θα πάς και θα ξαναπάς.

 

Γενικά στα μακό είναι πιο δύσκολο να πετύχεις καλή ποιότητα σε σχέση με άλλα υφάσματα. Εγώ έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη από τα mothercare και τα ΗΡΑ που έχω πάρει τόνους στη βαφτιστήρα μου. Tα GRANT τα λατρεύω για αγοράκια αλλά μέχρι στιγμής έχω πάρει μόνο υφασμάτινα παντελονάκια που δύσκολο είναι να πάθουν κάτι. Από τα Jumbo αποκλείεται να πάρω ρούχα, είτε λόγω του προβλήματος με τα μεγέθη, είτε λόγω της ποιότητας. Τώρα στις εκπτώσεις βρίσκεις μια χαρά ρούχα με 50% έκπτωση, που ούτε τα χρυσοπληρώνεις, ούτε είναι χαμηλής ποιότητας όπως αυτά που κανονικά έχουν χαμηλές τιμές. PRENATAL δεν νομίζω να αγοράσω για πολύ μπεμπάκι, γιατί όλα τα φορμάκια έχουν κουμπάκια πίσω (έλεος δεν υπάρχει καθόλου εργονομικό μυαλό) και οι τιμές δεν ήταν και τόσο ελκυστικές.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την αληθεια ο μικρος μας δεν εχει φορεσει ποτε ρουχακια απο jumpo , δεν ειχα καν σκεφτει να ψωνησω απο εκει δηλαδη . Η κολητη μου τωρα εχει παρει ολη την προικα του μικρου της απο εκει και επειδη μερικα δεν του κανανε μου τα εδωσε (μαλλον μου τα "φωρτοσε" ) για την μικρη μου . Τελως παντων εντα3ει εμεις εχουμε παρα πολλα ετσι και αλλιως και απο τον Κωνσταντινο και εχουμε ψωνησει και μερικα σε ροζ για την μπουμπου μας , τα πηρα πιο πολυ γιατι δεν ηθελα να την προσβαλω γιατι και εγω της εχω δωσει πραγματα . Εμεις κυριως σε πολυ μωρουδιακα εχουμε pretty baby , prenatal (οντως ναινα μου εχουνε περιεργο κουμπωμα αλλα συνηθεια ειναι , εμενα δεν με πειραζει , ο αντρας μου απο την αλλη δεν βολευεται με τιποτα με τετοια κουμπωματα χαχαχαχα εχει πλακα που λεει "παλι τετοια πηρες "? ) τα οποια στις εκπτωσεις τα βρισκω σε πολυ πολυ καλες τιμες (11 ευρω το φορμακι το πηραμε ). Εχουμε πολλα unique και πολλα pretty baby οπως ειπα . Αυτο που διαπυστωσα με τα φορμακια του jumpo ειναι το εξης . Η κολητη μου ζητημα να τα εχει πλυνει 2 φορες τα φορμακια που μου εδωσε διοτι ητανε πολυ μικρα και δεν βολεψανε στον μικρουλη της και ολα ειναι εντελως ξεθωριασμενα λες και εχουνε φαει 100 πλυσιματα , οποτε αυτα με 10 πλυσεις θα ειναι για πεταμα , αρα πεταμενα λεφτα ετσι και αλλιως . Καλυτερα λιγο πιο ακριβα και να κρατησουνε παρα φτηνα και να τα πετας ( του Κωνσταντινου τωρα θα τα βαλει και η μικρη ) . Απο κανονικα ρουχακια τωρα εχουμε βολευτει απο Zara πολυ φτηνα , ποιοτητικα και ωραια σχεδια . Απο sfaira επισης τιμες zara και prenatal και benetton σε εκτπωσεις γιατι αλλιωτικα ειναι τσιμπιμενα . Tα μονα που εμφανισαν μικρα προβληματακια ( λιγο να ξηλοθουνε δηλαδη ή να βαψει το χρωματισμενο γιακαδακι το υπολοιπο ρουχακι ) ειναι απο τα zara αλλα θεωρω οτι μαλλον δεν προσεξα και τα εβαλα σε μεγαλο προγραμμα . Βασικα ειμαι της γνωμης καλυτερα λιγο πιο ακριβα και να κρατησουνε παραπανω .

Link to comment
Share on other sites

εμας μας δωσανε ζιπουνακια απο το τζαμπο που ειχαν δυο γνωστες στα μωρα τους και να πω την αληθεια δεν ξεθωριασαν και ας ειναι ροζ, φουξ, κλπ. απλως εχει μικρα μεγεθη αλλα αυτο δεν συμβαινει μονο εκει πχ η unique εχει επισης πολυ μικρα νουμερα, to benetton εχουν στενη γραμμη με αποτελεσμα να μη μπορεις να τα βαζεις ευκολα, οσο για το zara πρεπει να ψαχνεις να βρεις κατι που σ αρεσει , ενω εγω θεωρω καλυτερο το mothercare που τα νουμερα του σχεδον αντποκρινονται στην πραγματικοτητα και επισης ωραια ρουχαλακια μερικες φορες εχει στο marks and spencer

Link to comment
Share on other sites

εμας μας δωσανε ζιπουνακια απο το τζαμπο που ειχαν δυο γνωστες στα μωρα τους και να πω την αληθεια δεν ξεθωριασαν και ας ειναι ροζ, φουξ, κλπ. απλως εχει μικρα μεγεθη αλλα αυτο δεν συμβαινει μονο εκει πχ η unique εχει επισης πολυ μικρα νουμερα, to benetton εχουν στενη γραμμη με αποτελεσμα να μη μπορεις να τα βαζεις ευκολα, οσο για το zara πρεπει να ψαχνεις να βρεις κατι που σ αρεσει , ενω εγω θεωρω καλυτερο το mothercare που τα νουμερα του σχεδον αντποκρινονται στην πραγματικοτητα και επισης ωραια ρουχαλακια μερικες φορες εχει στο marks and spencer

 

Θα συμφωνησω απολυτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koριτσια χθες πηγαμε μια βολτα στα Τζαμπο. Δυστυχως τα περιβοητα κουταλακια υπαρχουν ακομη εκει. Πηγα να το πω σε 2 ατομα τα οποια κ τα 2 με κοιταγαν σαν χανοι λες κ μιλαγα κινεζικα!

Link to comment
Share on other sites

εγω απο οτι καταλαβα βγηκαν ακαταλληλα τα κουταλακια που εχουν αισθητηρα θερμοτητας και οχι τα απλα( εξαλου ολα τα κουταλακια τα παιδικα θεωρουν οτι κανουν κακο ) παντως η nuby ειναι μια απο τις καλες εταιριες και απο τις λιγες που τα μπιμπερο της ειναι bpa free

Link to comment
Share on other sites

εγω απο οτι καταλαβα βγηκαν ακαταλληλα τα κουταλακια που εχουν αισθητηρα θερμοτητας και οχι τα απλα( εξαλου ολα τα κουταλακια τα παιδικα θεωρουν οτι κανουν κακο ) παντως η nuby ειναι μια απο τις καλες εταιριες και απο τις λιγες που τα μπιμπερο της ειναι bpa free

 

Όταν όμως διαβάσεις ότι βρέθηκαν μέσα σε αυτό πολύ επικίνδυνες ουσίες ξαναπαίρνεις NUBY? Εγω ας πούμε δεν θα πλησιάσω καν το ράφι για κανένα είδος τους....αν θές το βλέπω και σαν ενα είδος τιμωρίας προς τις εταιρίες...μου βάζεις κύριε στο κουταλάκι του μωρού μου τοξικά;;;; ε θα σε ....κι εγω και δεν ξαναπαίρνω τίποτα!

Ειμαι αυτής της λογικής....καλως ή κακώς

Link to comment
Share on other sites

Όταν όμως διαβάσεις ότι βρέθηκαν μέσα σε αυτό πολύ επικίνδυνες ουσίες ξαναπαίρνεις NUBY? Εγω ας πούμε δεν θα πλησιάσω καν το ράφι για κανένα είδος τους....αν θές το βλέπω και σαν ενα είδος τιμωρίας προς τις εταιρίες...μου βάζεις κύριε στο κουταλάκι του μωρού μου τοξικά;;;; ε θα σε ....κι εγω και δεν ξαναπαίρνω τίποτα!

Ειμαι αυτής της λογικής....καλως ή κακώς

 

Παιδια συμφωνω απόλυτα και'γω η αληθεια ειναι οτι δεν επερνα τιποτα απο jumbo στον θεοφιλος οταν ηταν μωρουλι.Οσο αναφορα για τα ρουχα ειχα ακουσει στις ειδησεις οτι τα στα φθηνα κινεζικα απελευθερωνονται πολυ ευκολα ολα τα χημικα στο δερμα μας.Στο περιπου τωρα σας το αναφερω δεν θυμαμαι λεπτομερειες.Με απλα λογια οπως το καταλαβα εγω δεν υπαρχει φιλμ προστασιας αναμεσα στο χρωμα και το δερμα μας.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

με την ιδια λογικη δεν αγοραζω καροτσι και πιπιλες της chicco που κατα διαστηματα εμφανισαν προβλημα ετος 2005, μπολ κλπ της mothercare

( «μπωλ και κουτάλι», σε αυτοτελή συσκευασία blister, με τις ακόλουθες ενδείξεις: twin compartment Bowl with heat sensing spoon, T1838, BC 5021466376756, microwave safe, Made in China. Το προϊόν εντόπισαν κλιμάκια ελέγχου της Διεύθυνσης Εμπορίου του Κεντριού Τομέα, της Νομαρχίας Αθηνών, μετά από έλεγχο που πραγματοποίησαν στο κατάστημα (Ερμού 44-46, Αθήνα) της εταιρείας Ι. Κλουκίνας Ι. Λάππας Α.Ε. (Mothercare). ) to 2007, παιχνιδια fisher price κλπ

 

πρεπει δυστυχως να μαθουμε να συμβιβαζομαστε γιατι παμπολες φορες εχουμε διαβασει για τις "τελειες" εταιριες που ομως μας προσφερουν ακαταλληλα προιοντα. Και φυσικα ο καταλογος συνεχιζετε με τροφιμα ακαταλληλα καθωσ και με σουπερ μαρκετ που δεν τηρουν κανονες υγιεινης.ποσοι απο εμας εχουμε δεχτει να μας σερβιρει κρεας ( για το παιδι μας )ενας κρεοπωλης ( σαλαμι, τυρι )που δεν φοραει γαντια? δειτε λιγο στην σελιδα του εφετ τι εχει αποσυρθει, πια σουπερ μαρκετ εχουν φαει προστημα και δυστυχως θα καταλαβετε οτι δεν εχουμε επιλογες :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαστε χαμένοι μην την ξάχνετε!!!

 

Πήγα σήμερα στο Premaman και χάζευα κάτι σαλιάρες PVC Free ktl...ωραία λέω να τις πάρω, τι να ψάχνω απο δω τι να ψάχνω απο κει για το made in...να μην το βρίσκω! τελικά κάπου το ανακάλυψα....in China of course...ψινισε τα μούτρα της η πωλήτρια που απόρησα και μου λέει όλα εκεί φτιάχνονται δεν θα βρεις πουθενά και έφυγα βεβαίως βεβαίως!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Η αληθεια ειναι οτι τις περισσοτερες φορες ο'τι πληρωνουμε παιρνουμε..Σιγουρα ενα προιον πιο ακριβο απο ενα αλλο θα εχει καποιες διαφορες στην ποιοτητα.Βεβαια,ηδη εχω παρει 2-3 πραγματακια για το μωρακι μου στα jumbo,αλλα δεν νομιζω πως θα αγορασω και πολλα απο κει.Σημερα εριξα μια ματια στο καταστημα της gap και ειχαν φερει την συλλογη για χειμωνα και ξετρελαθηκα!Φορμακια φοβερα,ρουχαλακια τελεια,παντοφλακια,καπελακια με αυτακια ολα πολυ πολυ μαλακα,υπεροχα χρωματα και πανω απ ολα τελεια και για αγορακια,γιατι κακα τα ψεματα η μοδα λιγο τα αδικει.. :(

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι τις περισσοτερες φορες ο'τι πληρωνουμε παιρνουμε..Σιγουρα ενα προιον πιο ακριβο απο ενα αλλο θα εχει καποιες διαφορες στην ποιοτητα.Βεβαια,ηδη εχω παρει 2-3 πραγματακια για το μωρακι μου στα jumbo,αλλα δεν νομιζω πως θα αγορασω και πολλα απο κει.Σημερα εριξα μια ματια στο καταστημα της gap και ειχαν φερει την συλλογη για χειμωνα και ξετρελαθηκα!Φορμακια φοβερα,ρουχαλακια τελεια,παντοφλακια,καπελακια με αυτακια ολα πολυ πολυ μαλακα,υπεροχα χρωματα και πανω απ ολα τελεια και για αγορακια,γιατι κακα τα ψεματα η μοδα λιγο τα αδικει.. :(

 

Από ποιο κατάστημα GAP ψώνισες? Μπορείς να μου στείλεις πμ?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια....

τα περισσότερα μωρά δεν φοράνε τα ρούχα πάνω από 2-3 φορές...

δεν προλαβαίνουν... μεγαλώνουν

 

κρίμα δεν είναι να δώσεις 10 ευρώ για ένα φορμάκι που θα το βάλει 2 φορές όταν μπορείς να το αγοράσεις με 2?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια....

τα περισσότερα μωρά δεν φοράνε τα ρούχα πάνω από 2-3 φορές...

δεν προλαβαίνουν... μεγαλώνουν

 

κρίμα δεν είναι να δώσεις 10 ευρώ για ένα φορμάκι που θα το βάλει 2 φορές όταν μπορείς να το αγοράσεις με 2?

 

Ωριωνομαμά συμφωνώ απόλυτα!! Το έχω πολύ πρόσφατο το παράδειγμα η μπέμπα μου σήμερα κλείνει ένα μήνα λοιπόν έχει ήδη βάλει 8 πόντους ύψος και 800γρ βάρος και ήδη τα μισά και παραπάνω φορμάκια της είναι τσίμα τσίμα δηλαδή βγάζουμε δεν βγάζουμε τον σεπτέμβρη με αυτά!!! :shock::shock::shock: Τέτοια ανάπτυξη ως νέα μαμα που είμαι δεν την περίμενα μπορώ να πω μάλιστα έλεγα θα αγοράσω την κουνια της κατά τον οκτώβρη αλλά δεν την βλέπω να χωράει για πολύ ακόμη στην καλαθούνα της!!!! Και πράγματι τα φορμάκια που πήρα από το benetton και τα mothercare τα λυπάμαι γιατί της είναι ίσα ίσα και τα είχα παρει 0-3μηνών. Ενώ αυτά που πήρα από jumbo ούτε που τα λυπάμαι γιατί κάναν 2 ευρώ όπως είπες όχι 10 και 15 ευρώ το ζιπουνάκι!! Δηλαδή για να έχω να της αλλάζω και να μην τα έχω συνέχεια πλύνε βάλε θα πρέπει να πάω να παρω ένα καταναλωτικό δάνειο μόνο για τα ρούχα της! :shock::shock::shock: Τουλάχιστον για μένα που δεν μου τρέχουν από τα μπατζάκια ούτε βέβαια πεινάμε το jumbo και κάτι ελληνικές βιοτεχνίες παιδικών ρούχων είναι σωτήριες για το πορτοφόλι μου.Πήγα να πάρω δωράκι για μια φίλη που γέννησε μια βδομάδα μετά από μένα και μια σαλοπέτα φθινοπωρινή και ένα μπλουζάκι τύπου πόλο βγήκαν 58ευρώ!!!!!!!!! Αλλά τι να κάνω το έφαγα και τα πήρα....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα μου εχουνε φερει 3 φορμακια απο τα jumbo και τα 3 ηταν πολυ μικρα . Μια φορα το καθενα τα φορεσε. Στα δυο μαλιστα που ηταν μακο με σταμπες παρατηρησα οτι ξεβαψανε. Το αλλο που ηταν τζην δεν επαθε τπτ. Παιχνιδια παιρνω απο εκει κ διαφορες χαζομαρες για το παιδικο δωματιο. Επισης εχω δει διαφορα στην τιμη με επωνυμα καλυντικα τα εχει πιο φθημα απο ΛΗΤΩ και super market. Για παραδειγμα την Sudocream την βρηκα γυρω στα 2,5 ευρω φθηνοτερη απο τα ΛΗΤΩ.

Για τα ρουχα εχω εχω βολευτει πολυ με mothercare και φθημα και καλης ποιοτητας. Μου εχουνε φερει και παρα πολλα benetton εξοδου. Σαν ποιοτητα παρα πολυ καλη , εξαιρετικη θα ελεγα, αλλα οντως αρκετα στενα κατα τα αλλα μια χαρα πολυ ομορφα.

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Εγω απο το jumbo παίρνω μόνο τα φανελάκια τους !!! Ολα τα ρούχα τους απο ZARA.Μήπως να κάνατε μια βόλα στα βρεφικά να ρίξετε μια ματιά??Απο τιμές λίγο πιο πανω απο το Jumbo..αλλα ποιότητα καμια σχέση!!Πολύ καλύτερη!! :)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια....

τα περισσότερα μωρά δεν φοράνε τα ρούχα πάνω από 2-3 φορές...

δεν προλαβαίνουν... μεγαλώνουν

 

κρίμα δεν είναι να δώσεις 10 ευρώ για ένα φορμάκι που θα το βάλει 2 φορές όταν μπορείς να το αγοράσεις με 2?

 

...συμφωνώ απολύτα!!!

μόνο τους πρώτους μήνες (μέχρι περίπου 6 μηνών) δεν της έβαλα ρούχα από εκεί και κυρίως εσώρουχα που έρχοντε σε άμεση επαφή με το δέρμα

από κει και μετά μόνο από εκεί έχω ψωνίσει

τα πρώτα μας τα ψώνισα από το mothercare, εσώρουχα και φορμάκια για μέσα στο σπίτι τα υπόλοιπα μου τα φέρανε (όλα ρούχα επώνυμα) με τη γέννηση της και δε χρειάστηκε να αγοράσω και πολλά

α, και τώρα με τη βάφτιση μου φέρανε ολόκληρη γκαρνταρόμπα και το βγάλαμε το καλοκαίρι

τώρα το χειμώνα όμως θα την κάνω την επιδρομή στα jumbo...

 

όσο για το "made in China" απ' όσο ξέρω πολλές γνωστές εταιρείες έχουν ανοίξει εργοστάσια στην Κίνα για τα φθηνά εργατικά χέρια

αυτό όμως δε σημαίνει ότι και οι πρώτες ύλες και τα χρώματα που χρησιμοποιούν εκεί δεν είναι τα ίδια με αυτά που χρησιμοποιούν οι ίδιες εταιρείες στα άλλα εργοστάσια τους

age.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως αγόρασα όλο καμάρι για τον βαφτισιμιό μου σχολική τσάντα Benetton παρακαλώ και μέσα είχε ταμπελάκι που έλεγε made in china!

άρα... όσο και να το παλεύεις, δεν παλεύεται

έχουν κατακλύσει την αγορά.... δε θα σκάσω κι όλας

Link to comment
Share on other sites

Επισης εχω δει διαφορα στην τιμη με επωνυμα καλυντικα τα εχει πιο φθημα απο ΛΗΤΩ και super market. Για παραδειγμα την Sudocream την βρηκα γυρω στα 2,5 ευρω φθηνοτερη απο τα ΛΗΤΩ.

.

 

γιατί στα jumbo έχει και βρεφικά καλλυντικά ?

 

για ρούχα πάντως φοβάμαι να πάρω για το νεογέννητο

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη αλλά πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι φοβόσαστε :oops:

ο δικός μου κατά 90% τα ρούχα του και τα εσώρουχα είναι απ το jumbo

τα πλένω φυσικά πριν τα βάλει και το παιδί δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα ποτέ!

αλίμονο αν πάθαιναν κάτι! θα το είχαν κλείσει το μαγαζί!

Link to comment
Share on other sites

πως να μην φοβάσαι όταν είχε γίνει ολόκληρο θέμα ότι τα κινέζικα ρούχα πέρα απο τα φθηνά εργατικά χέρια που έχουν, η πρώτη ύλη τους ήταν πολτοποιημένα σκουπίδια , εξ'ου και το χαμηλό κόστος!

 

 

 

είχαν παρουσιάσει φαγούρα σε ευαίσθητα δέρματα .

 

άντε τώρα να το πάρω να το βάλω στο μωρό μου μόλις γεννηθεί, εγώ φοβάμαι!!!!!

 

δε λέω ότι αργότερα δεν θα πάρω αλλά τουλάχιστο τώρα στην αρχή δεν νομίζω :roll:

Link to comment
Share on other sites

μα όλες οι φίρμες εκεί τα φτιάχνουν

το ότι τα πληρώνεις παραπάνω είναι γιατί πληρώνεις το όνομα

 

 

το 90% των ρούχων είναι made in china

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΓΕΝΝΑΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ 05/11/08 Κ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΛΕΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΨΩΝΙΖΩ...

ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΕΡΕΙ ΗΔΗ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΜΠΟΣΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ Κ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ..

Κ ΕΓΩ ΣΤΑ JUMBO ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΟΛΑ, ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ ΨΩΝΙΖΟΥΝ, Κ ΩΡΑΙΑ Κ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ!

ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΗ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ;;

ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!

ΑΝ Κ ΟΛΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ ΠΛΕΟΝ Σ ΑΥΤΟ ΣΥΜΦΩΝΩ!!! ΑΠΛΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΠΩΛΙΤΕΣ ΧΑΦΤΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΠΟΥΝΕ Κ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΣΤΗ ΤΡΙΠΛΗ ΤΙΜΗ!

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΝ ΤΑ ΠΛΥΝΕΙΣ ΚΑΛΑ Κ ΣΩΣΤΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΟΥΜ ΤΙΠΟΤΑ! ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει καλυντικα, τις γνωστες μαρκες σε πολυ καλες τιμες.

Ακομα κ το απορυπαντικο ρουχων το γνωστο το εχει φθηνοτερα απο το σουπερ μαρκετ.

Και εγω με τοσα που ακουω στον μπεμπη οταν γεννηθηκε δεν του ειχα παρει τπτ απο τα jumbo σε ρουχο και ακομα δεν παιρνω πιο πολυ λογω ποιοτητας οπως ειπα και πριν. Επισης πολυ κοντα στο σπιτι μου ειναι και το πρατηριο τησ ΗΡΑ που και περα των εκπτωσεων βρισκεις ολο τον χρονο πολυ καλες τιμες.

Πιστευω πως καθε τι που ερχετε σε αμεση επαφη με το δερματακι του μωρου πρεπει να ειναι πολυ καλα πλυμενο και καλης ποιοτητας.

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...