Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ενδομητρίωση και πρώτη προσπάθεια Εξωσωματικής γονιμοποίησης


Recommended Posts

Mairyloo..σου ευχομαι να σου ερθει το μωρακι απο την "εθνικη οδο"

Μου ειχε πει ο γιατρος μου πως μετα τη λαπαροσκοπηση ειναι πιο ευκολο να προκυψει εγκυμοσυνη.

Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι -οσο μπορεις βεβαια-και ολα θα πανε καλα με τον ενα ή τον αλλο τροπο ;)

Ευχαριστω πολυ Hoping για την απάντηση σου. Είμαι καινούργια στο Forum και ελπιζω να στέλνω σωστά τα μηνύματα. Εσυ έχεις παιδάκι η είσαι οπως εγώ στην προσπαθεια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κ απο εμενα!!!!!

εγω στο πρωτο χειρουργειο αφαιρεσα αριστερη ωοθηκη κ σαλπιγγα,,,,,στο δευτερο μετα απο 6 χρονια αφαιρεθηκε η κυστη μονο κ ενα μερος ωοθηκικου ιστου,,,,,αρα ειχα πολυ λιγες πιθανοτητες να μεινω εγκυος εστω κ με εξωσωματικη γιατι ο οργανισμος μου δεν εκανε ωαρια...

πηγα λοιπν κ εγω στον κ.μαντουδη,,,,,,κ ωστοσο ειχα παλι μια μικρη κυστης ενδομητριωσης,,,,,

πρωτη προσπαθεια σε τροποποιημενο φυσικο κυκλο......

εκανα 2 ωαρια,,,,,,,γονιμοποιηθηκαν κ εμφυτευθηκαν κ τα δυο!!!!

τωρα εχω διδυμακια 11 μηνων........

να μην απελπιζεσαι κ να δεις που ολα θα γινουν,,,,,αφου εκανα εγω παιδακια κ βεβαια μπορεις να κανεις κ εσυ,,,,,,,!!!

Ρινιω σου έχω απαντήσει παραπάνω απλα επειδή είμαι καινούργια εδω δεν ήξερα να κάνω παράθεση στο μήνυμα σου. Σιγα σιγα μαθαίνω Χι...Χι ....

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΧΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΘΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ ΤΟ 2003 (ΜΕΓΑΛΕΣ ΒΛΑΒΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΩΟΘΗΚΕΣ, ΤΗΝ ΜΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΦΑΙΡΕΣΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟ 1/3). 8 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ - ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ ΚΑΙ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑΣ. ΕΚΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΦΤΩΧΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΗΣΗ - ΜΟΝΟ 2 ΩΑΡΙΑ , ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΤΑΦΕΡΑΜΕ ΣΤΗΝ 2Η ΗΜΕΡΑ. ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΠΡΟΓΝΩΣΗΣ ΘΕΤΙΚΟ.

ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΚΑΝΑ 7 ΩΑΡΙΑ ΕΝΩ Η FSH ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΤΑ 4 (ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΔΥΟ) ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΕΒΑΛΑ ΤΑ 2 ΤΗΝ 3Η ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΦΗΣΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΓΙΝΑΝ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΨΥΞΗ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ.

user_offline.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...