Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

λιγα ωαρια


Recommended Posts

λοιπον ξαναπηρα τηλ τον εμβρυολογο λεει πως την πρωτη μερα δηλα σημερα δεν γονομοποιουνται απλα δειχνου σημαδια πως θα γινει η γονιμοποιηση.εμενα ακομα δεν εχουν δειξει κατι τετοιο.μπορει λεει να γινει καθυστερημενη γονιμοποιηση.εχει ξαναγινει λεει.

Επισης τον ρωτησς αν εχει ξανασυμωει να μην γονιμοποιηθουν ακαθολου και μου πε πως δυσκολα αλλα ναι υπαρχουν αυτες οι περιπτωσεις . το χει δει λεει και σε 3 ωαρια.τον ρωτησα τι φτααιει και ειπε πως και τα ωαρια και το σπερμα ηταν καλα. Αρα γιατι δεν γονιμοποιουνται?τοσο δυσκολο ειναι??

τι φταει? και εκανε και μικρογονιμοποιηση, ειναι λεει 50 50.επειδη ειναι 2 ειναι σαν σε φυσικο κυκλο. χαλια κοριτσια, χαλια.

Αν δεν εδειξαν σημαδια μεχρι τωρα σιγα μην γινει μεχρι την δευτερα. μονο με θαυμα.

ρε συ στη μικρογονιμοποιηση και τα περιμενουν ακομη κατι δε εχεις καταλαβει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 186
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι ρε ,τωρα τον ρωτησα και μου πε πως θα πρεπε το 1 απο τα 2 τουλαχιστον να χει γονιμοποιηθει. περιεργο ειναι?

δεν καταλαβαινω .αυτα ακριβως μου πε, δεν δειχνουν σημαδια οτι θα πρωχωρησει. γιατι παντα γινεται. μαλλον ειμαι φαινομενο. τι να πω? με την γκινια που χω δεν περιμενα κατι καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

να δειτε που θα μου πει για δανεικα.sorry κιολας αλλα δεν θα το κανω Αν δεν μπορω με τα δικα μου τελος.Μπορει να ακουγεται εγωιστικο αλλα δεν θελω.μαλλον ειναι θελημα θεου να μην μπορω. Τι αλλο να σκεφτω?

Link to comment
Share on other sites

να δειτε που θα μου πει για δανεικα.sorry κιολας αλλα δεν θα το κανω Αν δεν μπορω με τα δικα μου τελος.Μπορει να ακουγεται εγωιστικο αλλα δεν θελω.μαλλον ειναι θελημα θεου να μην μπορω. Τι αλλο να σκεφτω?

 

Κάτσε καλέ, που αμέσως απογοητεύτηκες! Πρώτη σου προσπάθεια δεν είναι; Τι προδικάζεις; Υπάρχει κι ο φυσικός κύκλος κι ο φυσικός τροποποιημένος, αν δεν έχεις καλή ανταπόκριση στα φάρμακα. Περίμενε να δεις πώς θα προχωρήσουν τα ωάρια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να δειτε που θα μου πει για δανεικα.sorry κιολας αλλα δεν θα το κανω Αν δεν μπορω με τα δικα μου τελος.Μπορει να ακουγεται εγωιστικο αλλα δεν θελω.μαλλον ειναι θελημα θεου να μην μπορω. Τι αλλο να σκεφτω?

 

Το συγκεκριμένο θέμα και εγώ ακριβώς έτσι το βλέπω, αλλα h newbie έχει δίκιο!! Καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις, αλλά στην προκειμένη δεν μας βοηθάει το να απελπιζόμαστε, ούτε είμαστε ακόμα σε θέση να κρίνουμε πιθανόν μετέπειτα βήματα. Ηρέμησε, κάνε κάτι ωραίο με τον άντρα σου, να ξεφύγει το μυαλό σας..

Link to comment
Share on other sites

xenaki, επειδη τυγχανει να ειμαστε στο ιδιο κεντρο να σου πω οτι την δευτερα 8.00 με ειδοποιησαν να παω για την εμβρυομεταφορα οι οποιες γινονται απο τις 12.00 το μεσημερι και μετα οποτε εχεις το χρονο να ετοιμαστεις. δεν ειχα ειδοποιηθει απο το σαββατο αλλα την ιδια μερα της εμβρυομεταφορας. Απο την παρασκευη που ειχαν παρει τα ωαρια δεν ηξερα ποτε θα τα μεταφερουν... επισης μην δημιουργεις σεναρια απο το μυαλο σου, εμπιστεψου τον γιατρο σου ο οποιος ειναι εξαιρετικος επιστημονας και ακολουθα τις οδηγιες τους. Προσπαθησε να εισαι συγκεντρωμενη οταν θα σου εξηγουν κατι χωρις να περιμενεις να ακουσεις αυτο που εχεις εσυ στο μυαλο σου γιατι τοτε τα κανουμε θαλασσα. Ακόμη ο,τι δεν καταλαβαινεις να τους ξαναρωτας μεχρι να εισαι απολυτα σιγουρη οτι καταλαβες και να μην βαζεις ιδεες στο μυαλο σου που λόγω τις αγνοιας μας ριχνουμε την ψυχολογια μας κ φτανουμε στα ακρα.

Να σου πω κατι να γελασεις τον γιατρο σου ξερεις πως τον εχουν ονομασει λογω των επιτυχιων του? γκαστρο-μηνας.;)

Link to comment
Share on other sites

εσεις εχετε ξανακουσει να μην γονιμοποιηθηκε κανενα>?πειτε μου σας παρακαλω.

δεν εχω ορεξη νακανω ΤΙΠΟΤΑ.ολα μου φαινονται ματαια. ασε που εχω παρει πανω απο 5 κιλα και εννοειται μετα τα σημερινα καπνιζω κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Ξενακι μου γλυκο προσπαθησε σε παρακαλω να ηρεμησεις απ τη στιγμη που ο γιατρος δινει 50% να προχωρησουν τα εμβρυα μεχρι τη δευτερα πρεπει δυστυχως να κανεις υπομονη και αν μπορεις μη καπνιζεις εστω οχι κανονικα,μη το θεωρεις τελειωμενη υποθεση ναι?

Link to comment
Share on other sites

Eλα , έλα xenaki. Aνέβα. 32 χρονών πιτσιρίκα και απογοητεύεσαι. Τα δανεικά ξέχνα τα. Θα πετύχεις με τα δικά σου. Εδώ εμείς οι 40+ και πετύχαμε με δικά μας. Εσύ είσαι και μικρή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εσεις εχετε ξανακουσει να μην γονιμοποιηθηκε κανενα>?πειτε μου σας παρακαλω.

δεν εχω ορεξη νακανω ΤΙΠΟΤΑ.ολα μου φαινονται ματαια. ασε που εχω παρει πανω απο 5 κιλα και εννοειται μετα τα σημερινα καπνιζω κανονικα.

 

μελανια ηθελα να ρωτησω τι ακριβως ειναι ο τροποποιημενος. δηλαδη τι φαρμακα εκανες και σε τι δοση. ξεκινησες απο δευτερη ημερα η αργοτερα?

 

χενακι, καθε αρχη και δυσκολη...οπως ειπε και μια αλλη κοπέλα η πρωτη προσπαθεια βοηθαει να επιλεχθει μια καλυτερη δευτερη προσεγγιση. η ελπιδα παρολα αυτα δεν εχει χαθει ακόμα.

ως αφορα τη γονιμοποιηση κτλ αρχικα μπαινει το σπερματοζωαριο στο ωαριο (γονιμοποιηση, μικρογονιμοποιηση) μετα εμφανιζονται οι προπυρηνες 2 (ενας απο το ωαριο και ενας απο το σπερματοζωαριο), αυτο σημαινει οτι εχουμε επιτυχη γονιμοποίηση, ειναι τοπρωτο βημα. μετα ακολουθουν οι μιτωτικες διαιρεσεις 2 κτ κτλ. Πιστευω οτι δεν εχουν δει τους προπυρηνες ακομα και για αυτο ειναι επιφυλακτικοι. συνηθως τους βλεπεις την επομενη ημερα.

εισαι μικρη για να μην εχεις ανταποκριση. αλλα νομιζω οτι η ηλικια δεν ειναι παντα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κατι να γελασεις τον γιατρο σου ξερεις πως τον εχουν ονομασει λογω των επιτυχιων του? γκαστρο-μηνας.;)

 

Συγνώμη, δεν θέλω να σας το χαλάσω, αλλά για τον συγκεκριμένο έχει ακουστεί και το εξής: ότι όταν δει μια δύσκολη περίπτωση (πχ χαμηλή ή καθόλου ανταπόκριση σε φάρμακα, ανεπάρκεια ωοθηκών κλπ) δεν θέλει να πολυασχολείται και η επόμενή του κουβέντα είναι τα δανεικά. Δεν τους συμφέρει να έχουν αποτυχίες, κορίτσια, γιατί πέφτουν τα ποσοστά επιτυχίας των κέντρων τους και δεν το θέλουν αυτό εννοείται. Κάποιες πίνουν νερό στο όνομά του, αλλά υπάρχουν και δυσαρέσκειες. Δεν έχω πάει στο συγκεκριμένο γιατρό, δε χρειάστηκε, αλλά δεν θα πήγαινα και να χρειαζόταν, γιατί είμαι κατά των "μεγαλογιατρών" γενικότερα. Συχνά δεν έχουν το χρονο ή τη διάθεση να ασχοληθούν με τις πολύ σοβαρές περιπτώσεις και σε σπρώχνουν σε δανεικά, ενώ δεν υπάρχει λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Kαμιά φορά όμως δεν εχουν και άδικο που σε σπρώχνουν σε δανεικά. Ταλαιπωρείται πολύ η γυναίκα ψυχολογικά και σωματικά με τις αλλεπάλληλες αποτυχημένες εξωσωματικές. Μέχρι τρεις κανονικά "επιτρέπεται" χωρίς προβλήματα. Άπό κει και πέρα η ευθύνη δική μας.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, δεν θέλω να σας το χαλάσω, αλλά για τον συγκεκριμένο έχει ακουστεί και το εξής: ότι όταν δει μια δύσκολη περίπτωση (πχ χαμηλή ή καθόλου ανταπόκριση σε φάρμακα, ανεπάρκεια ωοθηκών κλπ) δεν θέλει να πολυασχολείται και η επόμενή του κουβέντα είναι τα δανεικά. Δεν τους συμφέρει να έχουν αποτυχίες, κορίτσια, γιατί πέφτουν τα ποσοστά επιτυχίας των κέντρων τους και δεν το θέλουν αυτό εννοείται. Κάποιες πίνουν νερό στο όνομά του, αλλά υπάρχουν και δυσαρέσκειες. Δεν έχω πάει στο συγκεκριμένο γιατρό, δε χρειάστηκε, αλλά δεν θα πήγαινα και να χρειαζόταν, γιατί είμαι κατά των "μεγαλογιατρών" γενικότερα. Συχνά δεν έχουν το χρονο ή τη διάθεση να ασχοληθούν με τις πολύ σοβαρές περιπτώσεις και σε σπρώχνουν σε δανεικά, ενώ δεν υπάρχει λόγος.
΄

 

Όχι, όχι, όχι! Newbie G μου, θα διαφωνήσω κάθετα μαζί σου, γιατί είμαι στο συγκεκριμένο κέντρο εδώ και πολύ καιρό και έχω κάνει πολλές προσπάθειες. Ακόμα δεν μου έχει πει τίποτα ο Μάστορας (εμείς έτσι τον λέμε, συνθηματικά) για δανεικά! Ϊσα ίσα, μου λέει για φυσικό κύκλο ή για τροποιημένο φυσικό. Και εγώ έιμαι και 38 Μαίων!΄Και όχι, σε καμία περίπτωση δεν με έχει διώξει, ίσα ίσα, μου λένε κάθε μήνα να πηγαίνω να τσεκάρουμε το ωάριο για φυσικό κύκλο! Απλώς, αυτό που συμβαίνει στο κέντρο το συγκεκριμένο, είναι ότι όταν βλέπουν ότι ένα ωάριο δεν είναι και πολύ σόι (συμβαίνουν αυτά), δεν το προσπαθούν, για να μην σε βάλουν στη διαδικασία να κάνεις εμβρυομεταφορά και να μην έχεις αποτέλεσμα. Θέλουν καλά εμβρυάκια για να κάνουν εμβρυομεταφορά.

Xenaki, δεν ξέρω αν πρέπει να σου πω τα δικά μου θέματα....μπορεί να απογοητευτείς, μπορεί να πάρεις και θάρρος. θα σου πω μόνο το θετικό της υπόθεσης: ενώ έκανα 3 προσπάθειες με φάρμακα και μία με εντελώς φυσικό, παρήγαγα ελάχιστα ωάρια και όσα έκανα δεν γονιμοποιούνταν, αλλά με την πρώτη μου προσπάθεια τροποποιημένου φυσικού κύκλου (την 5η φορά δηλαδή), έφτιαξα επτά ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα δύο και καταψύξαμε το ένα. Εντάξει, από το τίποτα, καλά δεν είναι? Και εγώ έιμαι μια δύσκολη περίπτωση....

Οπότε, κατά τη γνώμη μου, Xenaki μου, δώσε μια ευκαιρία στο γιατρό μας. Φυσικά, αν δεις και σε επόμενη προσπάθεια ότι δεν σου δίνει λύσεις, να τον αλλάξεις, κοριτσάκι μου,γιατί μπορεί να είναι καλός γιατρός και να έχει ένα πολύ καλό κέντρο, αλλά φυσικά, δεν είανι και ο θεός! Εννοείται ότι υπάρχουν και άλλοι, πολύ καλοί.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, δεν θέλω να σας το χαλάσω, αλλά για τον συγκεκριμένο έχει ακουστεί και το εξής: ότι όταν δει μια δύσκολη περίπτωση (πχ χαμηλή ή καθόλου ανταπόκριση σε φάρμακα, ανεπάρκεια ωοθηκών κλπ) δεν θέλει να πολυασχολείται και η επόμενή του κουβέντα είναι τα δανεικά. Δεν τους συμφέρει να έχουν αποτυχίες, κορίτσια, γιατί πέφτουν τα ποσοστά επιτυχίας των κέντρων τους και δεν το θέλουν αυτό εννοείται. Κάποιες πίνουν νερό στο όνομά του, αλλά υπάρχουν και δυσαρέσκειες. Δεν έχω πάει στο συγκεκριμένο γιατρό, δε χρειάστηκε, αλλά δεν θα πήγαινα και να χρειαζόταν, γιατί είμαι κατά των "μεγαλογιατρών" γενικότερα. Συχνά δεν έχουν το χρονο ή τη διάθεση να ασχοληθούν με τις πολύ σοβαρές περιπτώσεις και σε σπρώχνουν σε δανεικά, ενώ δεν υπάρχει λόγος.

 

Καλο ειναι να μην προδικαζεις εφοσον δεν εχεις η ιδια εμπειρια με τον συγκεκριμένο γιατρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνώμη, δεν θέλω να σας το χαλάσω, αλλά για τον συγκεκριμένο έχει ακουστεί και το εξής: ότι όταν δει μια δύσκολη περίπτωση (πχ χαμηλή ή καθόλου ανταπόκριση σε φάρμακα, ανεπάρκεια ωοθηκών κλπ) δεν θέλει να πολυασχολείται και η επόμενή του κουβέντα είναι τα δανεικά. Δεν τους συμφέρει να έχουν αποτυχίες, κορίτσια, γιατί πέφτουν τα ποσοστά επιτυχίας των κέντρων τους και δεν το θέλουν αυτό εννοείται. Κάποιες πίνουν νερό στο όνομά του, αλλά υπάρχουν και δυσαρέσκειες. Δεν έχω πάει στο συγκεκριμένο γιατρό, δε χρειάστηκε, αλλά δεν θα πήγαινα και να χρειαζόταν, γιατί είμαι κατά των "μεγαλογιατρών" γενικότερα. Συχνά δεν έχουν το χρονο ή τη διάθεση να ασχοληθούν με τις πολύ σοβαρές περιπτώσεις και σε σπρώχνουν σε δανεικά, ενώ δεν υπάρχει λόγος.

 

Ξεχασα επισης να σου αναφερω μιας και αναφερεσαι με τοση ευκολια στο θεμα, γνωριζεις ποσες φορες εχει κανει δωρεαν εξωσωματικες σε κοπελες που χρειαστηκε να μπουν πολλες φορες σε αυτη την διαδικασια και δεν ειχαν την οικονομικη ανεση? ΧΩΡΙΣ δανεικα ωαρια και χαζα. Λυπαμαι πολυ για σενα που εχεις αυτη την αποψη και χαρακτηριζεις χωρις να γνωριζεις. Πραγματικα λυπαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν μας κάνει ένας γιατρός για οποιοδήποτε λόγο πάμε σε άλλον.Xenaki αν σου πει(όποιος κι αν είναι ο γιατρός σου) να πας με δανεικά χωρίς να κάνεις προσπάθεια έστω με φυσικό μερικές φορές μπορείς να βρεις άλλον.Πάντως γνωρίζω σίγουρα οτι το κέντρο εκεί έχει πολύ καλό εργαστήριο.Τώρα για τις απόψεις που ακούγονται οκ πολλά ακούμε για πολλούς.Σίγουρα θα κάνουν οτι μπορούν για να πάνε όλα όσο πιο καλά γίνεται.Αυτό να σκέφτεσαι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μελανια, εγω δεν εχω τον συγκεκριμενο γιατρο αλλα δεν μπορω να λεω αερολογιες για τον καθεναν χωρις να ξερω απο προσωπικη εμπειρια.

Εννοειται οτι η κοπελα σε περιπτωση που κατι δει οτι δεν της αρεσει εχε γεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει η NewbieG το έχω ακούσει κι εγώ ...γενικά δλδ όχι οτι πήγε κάποια συγκεκριμένη και μου το είπε.Αλλά γενικά ακούγεται.Πάντως είχα στο μυαλό μου το συγκεκριμένο κέντρο όταν ήταν να ξεκινήσω.Δεν πήγα γιατί εμεινα στο πρώτο που γιατρό που πήγα τελικά και δεν είδα άλλους γιατρούς.Κάποια πράγματα δεν είναι τόσο απόλυτα.Η αδερφή μου έκλεισε ραντεβού σε κέντρο που στο site του λέει όλο για δανεικά και όταν το είδε λίγο πριν πάει θεωρούσε σίγουρα οτι θα της το πούνε και οτι άδικα θα πήγαινε.Ο γιατρός ουτε που το ανέφερε καν.Αν δεν είχε πάει δεν θα το ήξερε όμως και θα έμενε με αυτή την εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

του συγκεκριμενου του εχω τυφλη εμπιστοσυνη,δεν αλλαζω γιατρο με τιποτα γιατι με εμπνεει σαν ανθρωπος.Για μενα παιζει ρολο βασικο.

απλα αν μου πει για δανεικα ειτε αυτοε ειτε οποιοσδηποτε σταματαω και τις προσπαθειες και κλεινει το κεφαλαιο παιδι για μενα.

Το ξερω πως ειμαι απολυτη σ αυτο το θεμα αλλα ετσι νιωθω

Link to comment
Share on other sites

Xenaki, είναι καλό που έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου, αν κι εγώ είμαι μία από τις περιπτώσεις που έδιωξε αυτός ο γιατρός.

 

Ωστόσο θα ήθελα να σε ενθαρρύνω λίγο -το 'χω τάξει στον εαυτό μου, απ' όταν πέρασα αυτήν την οδύσσεια να ενημερώνω άλλες κοπέλες για να μην τρελλαίνονται.

 

Το ότι έχεις ανεπάρκεια ωοθηκών ή "γερασμένες" ωοθήκες, η "φτωχή ανταπόκριση" στα φάρμακα, όπως θες το λένε αυτοί οι γιατροί, δε σημαίνει ότι είσαι ΣΤΕΙΡΑ!!!

Ούτε ότι δεν μπορείς να κάνεις παιδιά (Χωρίς εξωσ.)!!! Βέβαια δεν διάβασα αν έχεις κι άλλους λόγους δυσκολίας, αλλά αυτός είναι λόγος μόνο εάν θα έχεις εμμηνόπαυση σύντομα.

 

Πολλές γυναίκες έχουν μικρή παραγωγή ωαρίων, άσχετα από την ηλικία-πάντα έτσι ήταν-, διότι αρκεί ΕΝΑ ΩΑΡΙΟ για να κάνουμε ένα παιδάκι! Τα παραπάνω ωάρια, ωφελούν τα ιατρεία τους και φυσικά αυξάνουν την πιθανότητα για ΕΞΩΣΩΜ.ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ. Συνεχίζω...

Link to comment
Share on other sites

...στην πραγματικότητα λοιπόν, θα μπορούσες ΚΑΘΕ μήνα, που θα έκανες ΕΝΑ ωάριο (κι εφόσον δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι), να έμενες έγκυος με ΕΝΑ ΜΟΝΑΧΑ αυγουλάκι!

 

Το ότι δεν πετυχαίνουν οι εξωσ/κές σ΄εμάς τις "πτωχές ανταποκρίτριες" οφείλεται και στο αν η fsh είναι υψηλή, οπότε χαλάει την ποιότητά του, αλλά κι επειδή, έτσι κι αλλιώς το ποσοστό επιτυχίας σε μία γυναίκα που πληρεί όλες τις προϋποθέσεις, είναι στο μέγιστο 10%.

 

Εύχομαι να ηρεμήσεις κι αν δεν υπάρχουν άλλα προβλήματα, να αποκτήσεις ένα παιδάκι με όποιον τρόπο αποφασίσεις.

 

Υ.Γ. Εγώ τελικά το απέκτησα με τον "παραδοσιακό" τρόπο στα 41, αφού όλοι οι γιατροί μου δίναν μόνο 5% με εξωσ. και φυσικά κάποιοι προτείναν τα δανεικά (εκεί είναι η "κονόμα").

Link to comment
Share on other sites

danel μου , τοπροβλημα μου ειναι υψηλη fsh, χαμηληamh και απο οτι μου πε πολυ πρωωρη εμμηνοπαυση θα εχω.λεει πριν τα 40.γι αυτο αγχωνομαι για να προλαβω/Συγνωμη αλλα εσενα γιατι σε εδιωξε?τι προβλημα ειχες κοριτσι μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να μην προδικαζεις εφοσον δεν εχεις η ιδια εμπειρια με τον συγκεκριμένο γιατρο.

 

Καταρχήν δεν προδίκασα κανέναν. Απλά έγραψα κάτι που έχω ακούσει. Και δεν το άκουσα μόνο από μία κοπέλα. Αν μπεις σε φόρουμ που γράφουν αποκλειστικά για εξωσωματικές, θα διαβάσεις πολλά. Γιατί θα πρέπει να γράφουμε μονο τα θετικά που ακούμε και οχι τα αρνητικά; Φίλη μου πάντως που πήγε, έφυγε με τις χειρότερες εντυπώσεις. Και ήταν από τις "εύκολες" περιπτώσεις.

 

Ξεχασα επισης να σου αναφερω μιας και αναφερεσαι με τοση ευκολια στο θεμα, γνωριζεις ποσες φορες εχει κανει δωρεαν εξωσωματικες σε κοπελες που χρειαστηκε να μπουν πολλες φορες σε αυτη την διαδικασια και δεν ειχαν την οικονομικη ανεση? ΧΩΡΙΣ δανεικα ωαρια και χαζα. Λυπαμαι πολυ για σενα που εχεις αυτη την αποψη και χαρακτηριζεις χωρις να γνωριζεις. Πραγματικα λυπαμαι.

 

Να μη λυπάσαι καθόλου. Το ότι κάνει και κάποιες δωρεάν εξωσωματικές είναι προς τιμήν του. Αυτό δε σημαίνει όμως ότι δεν έχει "διώξει" και κόσμο. Εσύ πώς είσαι τόσο σίγουρη ότι δεν το έχει κάνει και τον υπερασπίζεσαι τόσο; Πιο πάνω αν διαβάσεις έγραψε κοπέλα (η danel) ότι κι εκείνης της έχει συμβεί.

 

Και τέλος πάντων, δεν θέλω να μπω σε αντιπαράθεση με καμία, όσον αφορά στο συγκεκριμένο γιατρό. Όπως αν με ρωτούσε μια φίλη, αν έχω ακούσει κάτι, θα της έλεγα, έτσι θεώρησα ότι έπρεπε να το πω κι εδώ. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλός γιατρός, πουθενά δεν έγραψα κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...