Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αρτοπαρασκευαστης


bizoudaki

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 700
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλα σιγουρο το ψωμι δε βγαινει σαν τον φουρνο αλλα πιστευω εχει την δικη του νοστιμια.αφηστε δε που εγω πιστευω οτι το ψωμακι αυτο ειναι κλασης ανωτερο.το μονο κακο μεχρι τωρα δε μου μυριζει το σπιτι μυρωδια ψωμιου απο τον αρτοπαρασκευαστη αλλα κατι αλλο μαλλον ο αρτοπαρασκευαστης.ισως επειδη δε εψησε πολλα ακομα.φιλια

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ηρθα και γω στην παρεουλα σας..............

 

μολις αποκτησα και γω εναν αρτοπαρασκευαστη και λεω να το ριξω στις δοκιμες και στην μελετη των συνταγων σας:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες Ντιντι!! αντε και καλα ψωμακια!! :D

 

να σαι καλα!!!!!!!!

αυριο θα κανω και την συνταγη σου ;)

τελικα ειχες δικιο αξιζει και ας πιανει και πολυ χωρο,μπορεις να κανεις πολλα πραγματακια αλλα πρεπει πρωτα να το μαθω .........:-D:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ποιον πηρες τελικα? με 2 αναδευτηρες η με 1?

 

αν βαζεις καλο λαδι βαλε 1/4 του ποτηριου γιατι εγω τωρα που εβαλα απο το δικο μας (εννοω δυνατο) ακουγοτανε και μειωσα... καλη επιτυχια!!

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

ποιον πηρες τελικα? με 2 αναδευτηρες η με 1?

 

αν βαζεις καλο λαδι βαλε 1/4 του ποτηριου γιατι εγω τωρα που εβαλα απο το δικο μας (εννοω δυνατο) ακουγοτανε και μειωσα... καλη επιτυχια!!

 

ενα εχει ο δικος μου.......

 

Να ρωτησω βρε κοριτσια ποσες ωρες κανει ο δικο σας ?

εμενα στο κανονικο προγραμμα που εχει κανει 2 ωρες περιπου ζυμωμα και 1 ωρα ψηνει το συνολο 3 ωρες.....

ειδα αν εχει κανενα πιο γρηγορο προγραμμα αλλα ειναι μονο για ψησιμο το οποιο κραταει μονο 1 ωρα,αλλα πρεπει να βαλεις την ζυμη ετοιμη........

Link to comment
Share on other sites

εμενα κανει 3 1/2 ωρες... εχει ενα πιο γρηγορο αλλα βγανει ωμο... οταν βιαζομαι βαχω μονο ζυμωμα κανει 1 1/2 και ψηνω στο φουρνο για 40-50 λεπτα... οποτε εχω το ψωμακι σε 2 ωρε και κατι

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα κανει 3 1/2 ωρες... εχει ενα πιο γρηγορο αλλα βγανει ωμο... οταν βιαζομαι βαχω μονο ζυμωμα κανει 1 1/2 και ψηνω στο φουρνο για 40-50 λεπτα... οποτε εχω το ψωμακι σε 2 ωρε και κατι

 

κοριτσακι μου εκανα σημερα την συνταγη σου και τωρα μολις το δοκιμασα.........

 

ειναι τελειο,αφρατο και νοστιμο :-D:grin::-D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

Κι εμείς ζηλέψαμε και θα αγοράσουμε έναν από βδομάδα. επειδή δεν προλαβαίνω να μελετήσω το τόπικ ποιόν προτείνετε;;;; Αχ πολύ μελέτη με περιμένει...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακι μου εκανα σημερα την συνταγη σου και τωρα μολις το δοκιμασα.........

 

ειναι τελειο,αφρατο και νοστιμο :-D:grin::-D

 

 

μπραβο!! πολυ χαιρομαι!!! παντα να εχουμε νοστημα ψωμακι στα σπιτια μας!!:lol::lol:

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αναστασία73, έχει δυο αναδευτήρες και βγαίνουν εύκολα με το άγκιστρο που υπάρχει στη συσκευασία. Μια λύση επίσης, που μου είπε μια φίλη, είναι να λαδώσεις ελαφρώς τους αναδευτήρες πριν βάλεις τα υλικά. Συγνώμη για την καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, να κάνω κι εγώ μια ερώτηση? Μου έφερε η μαμά μου εδώ και 2 εβδομάδες τον αρτοπαρασκευαστή της και έχω αρχίσει ήδη να πειραματίζομαι.Στο βιβλιαράκι των συνταγών όμως δεν βρήκα κάποια σχετικά με τυρόψωμο! Μήπως μπορεί κάποια να με βοηθήσει δίνοντας μου μια συνταγή?

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με μπριζοσατε και μενα!!! θελω να παρω εδω και κανα 2 χρονια περιπου κι ολο το απεφευγα και τωρα που μεγαλωνει ο γιοκας μου θελω να τρωει ψωμακι απτα χερακια της μαμακας! {ποσα θα κανουμε πια οι μανες? (λεμε τωρα δεν ειναι και τιποτα αλλα να εχουμε να λεμε)}36_1_13.gif

μιας και το εχετε ξεκινησει και πρωτα ο θεος θα ξεκινησω και γω ας βαλουμε συνταγουλες... δεν μπορει να εχετε μονο αυτες. ας τις μοιραστουμε λοιπον!

ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες και την μπριζα βεβαιως βεβαιως....!

 

 

 

 

 

sig.jsp?pc=ZSzeb112&pp=ZCxdm490YYGR

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

και ΝΑΙ!!!!!!!!!!! τον πηρα και μολις ξεφουρνισα ψωμακι!!!!! μυρισε το σπιτι και φουσκωσε μια χαρα!! δοξα το θεο ολα καλα! απο γευση θα σας πω οταν δοκιμασουμε! ρε κοριτσια μηπως εχει καμια κοπελα συνταγη για πολυτελειας????

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και...................................................................................................................

Τ Ρ Ε Λ Α Θ Η Κ Α ! ΦΟΒΕΡΟ! αν και λιγο γλυκο γιατι εβαλα κατα λαθος λιγο πολυ λιγο ζαχαρη αλλα οκ!!!!!! μπραβο μας!!!!!!!!!!!!!! τελικα ειναι απτις καλυτερες συσκευες!

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω και τον εχουμε κατευχαριστηθει! Τον τελευταιο καιρο κανω μονο ενα συγκεκριμενο ψωμι, αρκετα απλο, γινεται ομως πολυ τραγανο και νοστιμο. Μην κανετε το λαθος που εκανα παλια και το καταλαβα αργοτερα. Ανοιγα τα φακελακια της μαγιας και τα αδειαζα σε βαζακι. Ξεθυμαινει και δεν φουσκωνει το ψωμι μετα.

6e27704b68.png

 

1ce464eb8b.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα το βιβλιαρακι λεει στο ψυγειο να την διατηρουμε κι πριν την βαλουμε σε ψωμακι για να μην μας το καταστρεψει να το δοκιμασουμε σε νερο ζεστο.

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα , μήπως μπορείτε να μου προτείνετε ένα καλό αρτοπαρασκευαστή και σε τι τιμές κυμαίνονται, γιατί ενδιαφέρομαι για αγορά.

σας ευχαριστώ πολύ

wobz4vsv31g4fym5.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! :) επεσα στο forum καταλαθος καθως εψαχνα τι κανω λαθος με τον αρτοπαρασκευαστη (moulinex homebread λεγεται) που εχω! ειναι αυτος που εδινε η shell με τους 11.000 ποντους.

Εχω κανει ψωμακι 3-4 φορες, διαφορες συνταγες απο αυτες που εχει μεσα το βιβλιαρακι. αλλα μου βγαινει η κορα καπως ασπρη (ασχετα απο το τι προγραμμα κορας βαζω) και μεσα ειναι μισοψημενο μισοαψητο! :|

τι γινεται λαθος;; και τις συνταγες τις κανω ακριβως οπως τις γραφει μεσα.

εκανα και κεικ 2 φορες....και εγινε και τις 2 φορες το χειροτερο κεικ που ειχα δοκιμασει ποτε! την πρωτη φορα το εκανα με μαγια, αν και μου φανηκε περιεργο, μαγια σε κεικ;;; αλλα αφου το ελεγε η συνταγη...το εκανα να δοκιμασω. ηταν απαισιοτατο..το πεταξα ενοειται. και τις 2 φορες βγηκε η ψιχα σα χωριατικο ψωμι.πολυ σφιχτη. :?

και εχω την εντυπωση οτι εχει καποια μεταφραστικα λαθη μεσα το ελληνικο βιβλιαρακι... αλλα απ'οτι διαβασα καπου λεει οτι και το αγγλικο εχει λαθη μεσα γενικα. εχετε προσεξει κατι τετοιο;

κανω κατι λαθος εγω; εχει καποιο προβλημα το μηχανημα; ξερει κανεις να μου πει;;:shock::-(

πολλες ερωτησεις αλλα δε ξεω τι αλλο να κανω!! θα με βοηθουσατε πολυ με τις απαντησεις σας!! :)

Η ΑΓΝΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΗ! ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΤΕ ΤΩΡΑ!!!

http://pofyzo.blogspot.com/

http://www.psychanimal.com/

Link to comment
Share on other sites

kiko εγω εχω παρει του carrefour τον bluesky και ειμαι απιστευτα ευχαριστημενη. ειναι και πολυ φτηνος 39.99ε και ειμαι και ευχαριστημενη κι απτις οδηγιες. ειναι πολυ αναλυτικες και εχουν πολλεεεεες συνταγες. ολες οι κοπελες παρατηρησα οτι παραπονιουνται γιατι δεν εχουν πολλες συνταγες γιαυτο το τονιζω!

follow*the*rabbit με αυτα που περιγραφεις καταλαβαινω οτι μαλλον κανεις λαθος στο προγραμμα ψησιματος. μπες στον site του και βρες συνταγες και οδηγιες...

τωρα για το κεικ δεν ξερω, δεν εχω φτιαξει ακομα!

ας απαντησει καμια κοπελα που ξερει....

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να σας ρησω κατι..........

 

κανω ενα ψιμι το οποιο φουσκωνει μια χαρα οταν αρχιζει ομως το ψησιμο καθετε λιγακι,οχι πολυ αλλα η ζυμη πεφτει.............

τι κανω λαθος ,μαλλον καποιο υλικο θελει ρυθμισμα η ποσοτητα του αλλα πιο?

 

αν ξερει καμια ας μου πει

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...