Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

καροτσια cam τα γνωριζετε?


Recommended Posts

Καλησπερα!!

Θα θελα τη βοηθεια σας!!Ξανα!!!

Κοιταμε για καροτσακι (πολυκαροτσακι) και ο φιλος μου καθοτι ιταλος που περιοριζεται στα ιταλικα sites βρηκε αυτα http://www.camspa.it/

Το σκεφτομαστε γτ μπορουν να μας τα στειλουν απο Ιταλια μιας και ειναι πολυ πιο οικονομικα απο εκει...

Τα γνωριζει κανεις?

Με αγχωνει λιγο η ιδεα να μην τα χουμε δει απο κοντα...

Το καλοκαιρι σε νησι και το χειμωνα στις Αλπεις δεν εχουμε ιδεα αν υπαρχει καροτσι παντος καιρου που λενε η αν θα αναγκαστουμε να παρουμε 2 διαφορετικα...

οποια συμβουλη και προταση δεκτη με μεγαλη χαρα!!:)

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


To μονο που ξερω απο φιλη που ειχε πολυκαροτσι cam ειναι οτι ηταν καλης ποιοτητας αλλα βαρυ. Το χαρισε και πηρε ενα ελαφρυ που χωραει παντου.

 

ευχαριστω!!:-D

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω καρότσι 3 σε 1 της συγκεκριμένης εταιρείας και είμαι παρα πολύ ευχαριστημένη.Το χρησιμοποιω εδώ και 7 μήνες,στην αρχή με το πορτ μπεμπε και τώρα σαν κανονικό καροτσάκι(που κοιταει μπροστά).Εχει επίσης και κάθισμα αυτ/του.Ολα μια χαρα μέχρι στιγμής.

Εμενα δεν μου φαίνεται βαρύ,βέβαια δεν είχα ποτε και άλλο καρότσι για να συγκρίνω.Το καλο παντως είναι οτι κλείνει σαν ομπρέλα,είναι βολικό και..όμορφο.Με εχουν σταματήσει 2 φορές άγνωστοι για να με ρωτήσουν τι καρότσι είναι κ απο που το πήρα:)

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω καρότσι 3 σε 1 της συγκεκριμένης εταιρείας και είμαι παρα πολύ ευχαριστημένη.Το χρησιμοποιω εδώ και 7 μήνες,στην αρχή με το πορτ μπεμπε και τώρα σαν κανονικό καροτσάκι(που κοιταει μπροστά).Εχει επίσης και κάθισμα αυτ/του.Ολα μια χαρα μέχρι στιγμής.

Εμενα δεν μου φαίνεται βαρύ,βέβαια δεν είχα ποτε και άλλο καρότσι για να συγκρίνω.Το καλο παντως είναι οτι κλείνει σαν ομπρέλα,είναι βολικό και..όμορφο.Με εχουν σταματήσει 2 φορές άγνωστοι για να με ρωτήσουν τι καρότσι είναι κ απο που το πήρα:)

 

Εγω παιζομαι αναμεσα στο cortina x3 tris evolution και στο combi family...

Θα μας βολευε πολυ το cortina λογω δρομων αλλα 300 ευρω διαφορα μονο για τις ροδες δεν ξερω αν αξιζει..εχεις καποιο απο τα 2?Αληθεια απο που το πηρες?

εχετε παρει και τη βαση για το καθισματακι?

Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα μιας και σε βρηκα!!:lol::lol:

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχουμε το combi baby και το πήραμε και μεις απο Ιταλία απευθείας μέσω γνωστού.

Βαση εννοείς για το αυτοκίνητο?Εβαλα το καθισματάκι με τη ζώνη του αυτ/του και τώρα που μεγαλωσε το μικρό μου ετοιμάζομαι να πάρω κάθισμα νο1(εως 18κιλά) και ίσως και βάση.Πάντως δεν το εβγαζα το καθισματάκι για να το τοποθετώ στο καρότσι(αν κ ήταν απλό)γιατί χρησιμοποιούσα το πορτ μπεμπε και τώρα το κανονικό καρότσι.

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε το combi baby και το πήραμε και μεις απο Ιταλία απευθείας μέσω γνωστού.

Βαση εννοείς για το αυτοκίνητο?Εβαλα το καθισματάκι με τη ζώνη του αυτ/του και τώρα που μεγαλωσε το μικρό μου ετοιμάζομαι να πάρω κάθισμα νο1(εως 18κιλά) και ίσως και βάση.Πάντως δεν το εβγαζα το καθισματάκι για να το τοποθετώ στο καρότσι(αν κ ήταν απλό)γιατί χρησιμοποιούσα το πορτ μπεμπε και τώρα το κανονικό καρότσι.

 

Αντε να το πω στον Ιταλο να χαρει!!

Εχει βγαλει ακυρα ολα τα αλλα:):)

Σ ευχαριστω πολυ!!

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα και από εμένα,

εμείς πήραμε πέρυσι το combi baby, από ποιότητα σκελετού και πανιού είμαστε πολύ ευχαριστημένοι, την καλαθούνα την χρησιμοποιήσαμε και μέσα και έξω από το σπίτι για 2-3 μήνες, και το καθισματάκι αυτοκινήτου μέχρι τους 10 μήνες, πιασμένο με την ζώνη ασφαλείας. Η μόνη μου ένσταση είναι στο ότι και στο καρότσι και στο κάθισμα του αυτοκινήτου το σημείο που κάθεται το μωράκι είναι πολύ σκληρό. Στο δε καρότσι, ο σκελετός είναι υπερηψωμένος ελαφρώς στη μέση του καθίσματος και πολλές φορές βλέπω το μωρό να κάθεται πλαγίως για να βολεύεται.

Έχω πάρει και ένα per perego καρότσι για το σπίτι της γιαγιάς και βλέπω την διαφορά στο κάθισμα... κλάσεις ποιό άνετο το δεύτερο...ουδεμία σύγκριση...

Πάντως το cam κλείνει και χωράει στα περισσότερα αυτοκίνητα άνετα, και έχει πολύ καλές ρόδες, ενώ το δεύτερο είναι πολύ ποιό ογκώδες.

Στην Ελλάδα θα τα βρείτε στα Ηρα και στο Λητώ, όποιο μοντέλο δείτε στον κατάλογο θα σας το φέρουν, έτσι το παρείγγειλα και εγώ.

Πάντως ρίξτους μια ματιά και από κοντά πριν αποφασίσεις, για εμένα είναι ωραία, αλλά τελικά υπάρχουν και πολύ καλύτερα από πολλές απόψεις.

Α, και το per perego ΄(uno) το έχουμε πάρει 2ο χέρι από αγγελία εδώ, σε πάααρα πολύ καλή τιμή!!

Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!!

rys17ypa986dtm5i.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 4 months later...

και εμείς σκεφτόμαστε να πάρουμε cam combi family. Μήπως γνωρίζεται πού θα μπορούσαμε να το βρούμε στη Θεσσαλονίκη; Μέχρι στιγμής μόνο στο Λητώ το είδαμε και όχι στο χρώμα που μας αρέσει. Είδα ότι κάποια ανέφερα τα καταστήματα Ηρα - πού είναι αυτά στη Θεσσαλονίκη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 10 months later...

MAKΡΑΝ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ υπάρχει, για μωράκια νεογέννητα κι έως 4-6 μηνών!

(Βασικά, κυρίως για μεσαία-μικρόσωμα μωράκια, πχ. γεννημένα 2.7/3.0 κιλά)

 

Βγήκαμε χθες με την κολλητή μου και τον άνδρα της που κι εκείνη έχει γεννήσει 2 μήνες πριν εμάς,... εμείς με οκτακόσια συμπράγκαλα, καρότσια, τσάντες, καθισματάκι αυτοκινήτου κτλ.,... κι αυτοί ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΠΟΛΥΜΙΞΕΡ" ΕΙΧΑΝ!!! Μου έκαναν και "ντεμοστρέσον" (επίδειξη) τι κάνει, μιλάμε για ΤΟ ΦΟΒΕΡΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ! Κόστισε γύρω στα 450 ευρώ και αξίζει ΚΑΘΕ ΣΕΝΤΣ που θα δώσετε!

 

Το τι καντίλι έριξα χθες εγώ, που αγόρασα ξεχωριστό ριλάξ... καροτσάκι... καλαθούνα... και κάθισμα αυτοκινήτου, δεν λέγεται! Κόστισαν περίπου τα ίδια ή και περισσότερα απ' αυτό το "3+1" (βασικά ΤΕΣΣΕΡΑ σε ένα είναι!), αλλά μιλάμε ότι έχει εργονομία φοβερή, με δυο κινήσεις γίνεται από ριλάξ σε καλαθούνα ή από καροτσάκι σε κάθισμα αυτοκινήτου! Φοβερό λέμε!

Link to comment
Share on other sites

MAKΡΑΝ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ υπάρχει, για μωράκια νεογέννητα κι έως 4-6 μηνών!

(Βασικά, κυρίως για μεσαία-μικρόσωμα μωράκια, πχ. γεννημένα 2.7/3.0 κιλά)

 

 

Kαι τι δηλαδη μετα τους 4-6 μηνες τι κανεις???αγοραζεις αλλο καροτσι???:rolleyes::rolleyes:

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Kαι τι δηλαδη μετα τους 4-6 μηνες τι κανεις???αγοραζεις αλλο καροτσι???:rolleyes::rolleyes:

 

ΦΥΣΙΚΑ!!!!!!!!!!!!

Αυτό ΟΥΤΩΣ 'Η ΑΛΛΩΣ ισχύει για τα ΠΑΝΤΑ, καρότσι, κάθισμα αυτοκινήτου κτλ! Πάει με το ΒΑΡΟΣ και ΜΕΓΕΘΟΣ! Άμα το μωρό αρχίζει και ...γιγαντώνεται και τα πόδια του κοντεύουν να ...πατούν κάτω και να το πηγαίνει μόνο του περπατώντας (!), τί θα κάνεις;;;

 

Δυστυχώς, έτσι πάει. Ούτε εγώ έχω φράγκα ΣΥΝΕΧΩΣ να παίρνω πράγματα, αλλά έτσι πάει. Το θέμα είναι, ότι ΟΣΟ ΠΙΟ "μαμάτο" εργαλείο αγοράζες, τόσο ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗ κάνεις - το πουλάς μεταχειρισμένο.

Αν έχεις αγοράσει πχ. ένα ριλάξ στα 35-50 ευρώ, θα το δώσεις με τρίχες χρήματα. Αυτό το "πολυμίξερ" εδώ, που κοστίζει κοντά στα πεντακόσια, θα το δώσεις τουλάχιστον 400 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

ΦΥΣΙΚΑ!!!!!!!!!!!!

Αυτό ΟΥΤΩΣ 'Η ΑΛΛΩΣ ισχύει για τα ΠΑΝΤΑ, καρότσι, κάθισμα αυτοκινήτου κτλ! Πάει με το ΒΑΡΟΣ και ΜΕΓΕΘΟΣ! Άμα το μωρό αρχίζει και ...γιγαντώνεται και τα πόδια του κοντεύουν να ...πατούν κάτω και να το πηγαίνει μόνο του περπατώντας (!), τί θα κάνεις;;;

 

Δυστυχώς, έτσι πάει. Ούτε εγώ έχω φράγκα ΣΥΝΕΧΩΣ να παίρνω πράγματα, αλλά έτσι πάει. Το θέμα είναι, ότι ΟΣΟ ΠΙΟ "μαμάτο" εργαλείο αγοράζες, τόσο ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗ κάνεις - το πουλάς μεταχειρισμένο.

Αν έχεις αγοράσει πχ. ένα ριλάξ στα 35-50 ευρώ, θα το δώσεις με τρίχες χρήματα. Αυτό το "πολυμίξερ" εδώ, που κοστίζει κοντά στα πεντακόσια, θα το δώσεις τουλάχιστον 400 ευρώ.

 

Κανεις μεγαλο λαθος σε αυτο εγω δεν ξερω καροτσι να χρησιμοποιειτε μεχρι 4- 6 μηνων τι καροτσι ειναι μινιον???:confused::rolleyes::rolleyes:

Επισης και τα καθησματακια αυτοκ. βγαινουν σε μεγεθη οκ παιρνεις το μεγεθος που σου ταιριαζει εγω πχ εχω 0-18 κιλα....οσο μου παει...αλλα για το καροτσι οχι και να αλλαζεις μετα το 4-6μηνο.....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ασχετο αλλα εγω δεν αγορασα δευτερο καροτσι μετα τους 6 μηνες ουτε θεωρω οτι εινια αναγκαιο. πηρα το τριο της κικο και το εχω τωρα και στο δευτερο παιδι. στο καθισματακι το πρωτο ο μεγαλος καθοταν μεχρι 18 μηνων και τωρα καθεται ομπεμπης και ειναι και ρηλαξ. δευτερο καροτσι πηρα οταν ο μεγαλος ηταν 13 μηνων για τη θαλασσα για να μη χαλασω το κικο.

 

ως προς το θεμα μας. καμ καροτσι τριο δεν ξερω ακριβως ποιο μοντελο ειχε ενα φιλικο ζευγαρι. επισης δεν το αλλαξαν. ακομα και τωρα η μικρη τους (30 μηνων) σε αυτο ειναι οποτε το χρησιμοποιουν και δεν επαθε τιποτα, ουτε το καροτσι ουτε το παιδι. και εμενα μου αρεσε παρα πολυ οταν το ειδακαι ηταν αρκετα πιο οικονομικο απο το κικο. νομιζω ομως και εγω οτι εινια λιγο πιο βαρυ.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις μεγαλο λαθος σε αυτο εγω δεν ξερω καροτσι να χρησιμοποιειτε μεχρι 4- 6 μηνων τι καροτσι ειναι μινιον???:confused::rolleyes::rolleyes:

Επισης και τα καθησματακια αυτοκ. βγαινουν σε μεγεθη οκ παιρνεις το μεγεθος που σου ταιριαζει εγω πχ εχω 0-18 κιλα....οσο μου παει...αλλα για το καροτσι οχι και να αλλαζεις μετα το 4-6μηνο.....

 

αυτο ακριβως. αλοιμονο αν αγοραζαμε τοσα πραγματα και ειδικα τοσο ακριβα πραγματα. εμενα και τα δυο καθονται στο καροτσι, οχι μαζι εννοειεται, αλλα οταν παιρνω μονο τον ενα καθεται αυτος που παιρνω μαζι, η ο μεγαλος η ο μικρος.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...