Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κολπική ξηρότητα


Recommended Posts

Τι κάνουμε με την κολπική ξηρότητα;Ποια λιπαντικά δεν βλάπτουν το σπέρμα; Βρήκα στο ίντερνετ για το preseed και το παρήγγειλα από την εταιρεία που το εισάγει, αλλά είναι ακριβό το άτιμο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κάνουμε με την κολπική ξηρότητα;Ποια λιπαντικά δεν βλάπτουν το σπέρμα; Βρήκα στο ίντερνετ για το preseed και το παρήγγειλα από την εταιρεία που το εισάγει, αλλά είναι ακριβό το άτιμο.
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕ ΒΛΑΠΤΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ Η ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΟΛΠΙΚΗ ΞΗΡΟΤΗΤΑ.ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΛΛΑ ΠΕΡΑΣΕ ΕΤΣΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Κι εγω εχω παρει τετοια πραγματα... δεν θυμαμαι την μαρκα το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ηταν απο αλοε βερα φτιαγμενο το παριγκιλα μεσω ιντερνετ και ειχε καμια 35ευρο καπου εκει. Αυτο δεν εβλαπτε το σπερμα και βασικα απο οτι γνωριζω αυτα τα σκευασματα βοηθουν στη συληψη (η τουλαχιστον ετσι ελεγε στο δικο μου...)

Link to comment
Share on other sites

Για το preseed βρήκα ότι βοηθά πολύ στη σύλληψη γιατί ενισχύει το σπέρμα και κάνει το περιβάλλον της μήτρας φιλικό προς αυτό. Βέβαια, κρατάω μικρό καλάθι, γιατί όλα αυτά μπορεί να είναι διαφήμιση. Πάντως χτες έκανα την ηλεκτρονική παραγγελία και με πήραν απ' την εταιρεία μετά. Σήμερα το περιμένω με courier, όπως και τα φυτικά συμπληρώματα και τα ενισχυτικά. Τι στο καλό, όλα μαζί; Και από σήμερα αρχίζουν οι γόνιμες μέρες, άρα θα το εγκαινιάσω:rolleyes:!

Είναι όμως ακριβό και θα το χρησιμοποιώ μόνο τις γόνιμες μέρες. Τα έξι έχουν 25 ευρώ και με τα μεταφορικά πάνε 30.

Link to comment
Share on other sites

Για το preseed βρήκα ότι βοηθά πολύ στη σύλληψη γιατί ενισχύει το σπέρμα και κάνει το περιβάλλον της μήτρας φιλικό προς αυτό. Βέβαια, κρατάω μικρό καλάθι, γιατί όλα αυτά μπορεί να είναι διαφήμιση. Πάντως χτες έκανα την ηλεκτρονική παραγγελία και με πήραν απ' την εταιρεία μετά. Σήμερα το περιμένω με courier, όπως και τα φυτικά συμπληρώματα και τα ενισχυτικά. Τι στο καλό, όλα μαζί; Και από σήμερα αρχίζουν οι γόνιμες μέρες, άρα θα το εγκαινιάσω:rolleyes:!

Είναι όμως ακριβό και θα το χρησιμοποιώ μόνο τις γόνιμες μέρες. Τα έξι έχουν 25 ευρώ και με τα μεταφορικά πάνε 30.

 

Εαν μπορεις να τα χρησιμοποιησεις μονο τις γονιμες μερες τοτε καλα θα κανεις αλλα καποια ειναι σαν θεραπια και θελουν "μονιμη" χρηση. Για κοιταξε το λιγο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

proseed και conceive plus ειναι τα μονα φιλικα λιπαντικα για το σπερμα και τα βρισκεις μεσω ιντερνετ. Δεν ξερω αν εχετε αγορασει αυτα με τις συριγγουλες αλλα μπορεις να το βρεις και σε σωληναριο.

Εγω πηρα το proseed. Καλη μας επιτυχια!!

QacZm4.png

YOU BELIEVE YOU ACHIEVE !!

Link to comment
Share on other sites

Eμένα ο γυναικολόγος μου (που του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη) μου σύστησε ένα λιπαντικό κόλπου της Johnson το οποίο είναι φτηνό και αξιόπιστο, με την έννοια ότι δεν είναι σπερματοκτόνο, δεν εμποδίζει δηλαδή την σύλληψη. Και απλά το βρίσκεις στο φαρμακείο. Δεν χρειάζεται να δίνουμε πολλά λεφτά για λιπαντικά από την στιγμή που υπάρχουν φτηνά και καλά προιόντα που κάνουν την ίδια δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Eμένα ο γυναικολόγος μου (που του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη) μου σύστησε ένα λιπαντικό κόλπου της Johnson το οποίο είναι φτηνό και αξιόπιστο, με την έννοια ότι δεν είναι σπερματοκτόνο, δεν εμποδίζει δηλαδή την σύλληψη. Και απλά το βρίσκεις στο φαρμακείο. Δεν χρειάζεται να δίνουμε πολλά λεφτά για λιπαντικά από την στιγμή που υπάρχουν φτηνά και καλά προιόντα που κάνουν την ίδια δουλειά.

 

Κι εμείς αυτό παίρνουμε. Γράφει επάνω ότι δεν είναι σπερματοκτόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 χρόνια μετά...

Απλή βαζελίνη έχει την ίδια αποτελεσματικότητα με ειδικές-πανάκριβες κολπικές κρέμες!

Και για την περίοδο της κλιμακτηρίου-εμμηνόπαυσης ισχύει!

 

https://blogs.bmj.com/bmj/2018/03/26/richard-lehmans-journal-reviews-26-march-2018/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...