Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

:P Κι εγώ τον Ανεσίδη έχω. Είναι απλά super. Να προσθέσω ότι δε χρειάζεται να περιμενεις και σου κανονίζει αμέσως επίσκεψη. Τον έχω πάρει άπειρα τηλέφωνα και απάντησε σε όλες τις χαζές απορίες μου χωρίς να δυσανασχετεί. Πολύ κατανόηση και υπομονη ο άνθρωπος. Είμαι υπερευχαριστημένη!
CzyLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ο δελκος ειναι π.κ.γιατρος πηγαινα παλιοτερα σ'αυτον αλλα τον αλλαξα γιατι δν ηταν μεσω ΕΟΠΠΥ.Αν και ειναι στη λιστα δυστυχως δν γραφει εξετασεις.βεβαια ειναι γιατρος του Ιπποκρατειου οποτε και παλι συμφερει.

θα μεινεις ευχαριστημενη ειναι επικοινωνιακος και οτι ωρα και να τον παρεις τηλεφωνο απανταει.

ελπιζω να σε βοηθησα!

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εμεις οσο ημασταν θεσσαλονικη που σπουδαζαμε (και γεννησαμε κιολας εκει) ειχαμε την Γαιτάνη Μαρία. Κάπου στην Όλγας ήταν αν θυμαμαι καλα. γεννησαμε διαβαλκανικο αφου εκει δουλευε. ηταν λιγο ακριβη αλλα ολα οκ στην γεννα ηταν πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα! βρηκα προσφατα το site και με ενδιεφερε πολυ! εδω και 3 χρονια περιπου εχω κολποτραχηλιτιδα ειμαι νεα κοπελα (21) και παλευω με φαρμακευτικες αγωγες αλλα δε βλεπω καμια βελτιωση. μενω στη θεσσαλονικη και εχω αλλαξει διαφορους γιατρους και μαλλον θα χρειαστει να κανω καυτηριασμο (κρυποηξια). η αληθεια ειναι οτι ανησυχω. εχει καμια προηγουμενη εμπειρια και κανενα καλο γιατρο να μου προτεινει? μου ειπαν για τον τσοκα. τον ξερει καμια? ειναι καλος ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοπελια και περαστικα σου

γιατι να κανεις κρυοπηξια ?σου το προτεινε ο γιατρος σου?δεν εχω κανει ποτε αλλα εχω ακουσει πως ποναει και θελει αρκετο χρονο επουλωσης

αν ειναι απαραιτητο να κανεις γιατι δεν προτειμας το λειζερ που ειναι πιο συνχρονο κ δεν ποναει καθολου...

τωρα για τον γιατρο που ρωτας δεν τον γνωριζω αν θελεις μπορω να σου συστησω αυτον που πηγαινω εγω και ειναι αστερι!αν θελεις πεσμου να σου δωσω στοιχεια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σου λιτσα! η γιατρος που εχω τωρα μου ειχε πει παλιοτερα οτι αυτη η μεθοδος δεν ειναι και οτι καλυτερο και γι'αυτο δε συνισταται ειδικα στις νεες κοπελες. και μου ειπε οτι θα προσπαθησουμε με φαρμακευτικη αγωγη ομως ο καιρος περναει και δε μπορω να το εχω για παντα. θα πρεπει καπως να θεραπευτει. αλλοι γιατροι λενε οτι η κολποτραχηλιτιδα ειναι πολυ συνηθισμενη στις νεες κοπελες και περναει μονη της καποια στιγμη. δεν ξερω ποιον να πιστεψω τελικα. ναι θα με ενδιεφερε να μου δωσεις τα στοιχεια του γιατρου σου! σ'ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γνωρίζετε γιατρό που να έχει σωστές γνώσεις πάνω στο σύνδρομο πολυκυστικών και στην αντιμετώπισή του?

 

 

Ο Ηλιας ο Κατσικης. Αν μπεις στην σελιδα του θα δεις και πολλα αρθρα και μελετες που εχει κανει για το θεμα. http://www.drkatsikis.gr/

Τον συστηνω ανεπιφυλακτα.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

ΨΑΧΝΩ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΣΥΖΗΤΙΣΗΜΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ....ΕΧΩ ΤΟΝ ΤΣΑΠΙΚΙΔΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΜΕΝΗ....

 

Σορτσης ή Δελκος

και οι δυο ειναι εξαιρετικοι πανω απ'ολα ανθρωποι κ μετα γιατροι.

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Ο ΣΟΡΤΣΗΣ ΠΟΣΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΠΙΣΚΕΨΗ?ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ?ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ?ΚΑΙ Ο ΔΕΛΚΟΣ ΠΟΣΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΩΜΩΝ......................

 

ο δελκος ειναι στο ιπποκρατειο παιρνει επισκεψη 50 ευρω

ο σορτσης ειναι μονο σε κλινικη αλλα κ στο ικα ευοσμου παιρνει επισκεψη 40 ευρω.

κ οι 2 ειναι εξαιρετικοι οποιον κ να επιλεξεις θα μεινεις ευχαριστημενη

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

τον Δελκο τον ειχα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη και δεν εμεινα ευχαριστημενη.

Τωρα ειμαι παλι εγκυος και παω στον Χαραλαμπίδη Ιωαννη τον γνωριζει καμια απο σας?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι έγκυος στο δεύτερο και έχω αλλάξει γιατρό για κάποιους λόγους που δεν σχετίζονται τόσο με τον τοκετό, όσο με κάποια γυναικολογικά προβλήματα που είχα. Τώρα πηγαίνω στο Απόστολο Μαμόπουλο και είμαι γενικά ευχαριστημένη -όσο μπορεί να είμαι, από 3 φορές που τον έχω δει!- αλλά ψάχνομαι πολύ για όσο το δυνατόν φυσικότερο τοκετό (όχι τομή, όχι ορό ωκυτοκίνης κλπ) και δεν έχω συζητήσει ακόμη μαζί του για αυτά τα θέματα.

 

1.Είχε καμιά τέτοιες επιθυμίες στον τοκετό και αν ναι, εισακούστηκαν από τον Μαμόπουλο;

 

2.Είχε καμιά εμπειρία τοκετού με τον Παπανικολάου Νίκο να μου πει εντυπώσεις και πληροφορίες; Στο facebook που τον παρακολουθώ καλά τα λέει και φαίνεται πως υποστηρίζει το φυσικό τοκετό αλλά θα ήθελα να μάθω κι από κάποια μαμά πώς είναι σαν γιατρός.

 

3. Έχετε κάποιον άλλο να προτείνετε που αποδεδειγμένα στηρίζει το φυσικό τοκετό; Με την πρώην γιατρό μου τα είχαμε συζητήσει όλα και φαινόταν πολύ δεκτική, αλλά στη γέννα σχεδόν τπτ δεν έγινε όπως θα το ήθελα χωρίς να υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος ιατρικός λόγος, απλώς φάνηκε πως ακολούθησε την πεπατημένη...

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

jp0Lp3.pngA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κι εγω γυναικολογο. Για λογους αιμοραγιας ο γιατρος που ειχα εξω και ημουν ευχαριστημενη πολυ με εστειλε στο Ιπποκρατειο μετα απο 1 μηνα βγήκα αλλα επειδη καταλαβα οτι θα ξαναμπαινα (το ενστικτο...) με το που βγήκα πήγα στον κ. Τανταναση και του ειπα οτι θελω να με αναλαβει γιατι εχω δυσκολη εγκυμοσινη και μπορει να ξαναμπω στο νοσοκομειο. Ετσι κι εγινε μετα απο ενα μηνα εξω ξαναμπηκα για αλλους 3 με συσπασεις αυτη τη φορα. Πολυ καλος γιατρος σχολαστικοτατος με τις εξαιτασεις (ουρων, αιματος κολπικων) ερχοταν καθε μερα και με εβλεπε και στην καισαρικη τελειος παντα ηθελε να ενημερωνει και τον αντρα μου για την πορεια μου γι αυτο ερχοταν μια φορα τη βδομαδα και στο επισκεπτηριο και αφου γεννησα ερχοταν και με εβλεπε σχεδον καθε μερα. Το θεμα ειναι οτι αυτο που με εκανε να μην συνεχισω μαζι του ηταν οτι ετυχε δυο με τρεις φορες να μου "πεταξει το μπαλακι" στο θεμα της ποριας της εγκυμοσινης. Δεν ξερω πως αλλιως να το πω.

Πιστευω οτι ενας γιατρος πρεπει να λεει πιο ξεκαθαρα την αποψη του εννοειτε οτι τον τελευταιο λογο τον εχει η μανα.Ετυχε να με ρωτησει αν θελω μετα απο καποιο σοβαρο πλεον προβλημα που ετυχε και κινδυνευε η υγεια μου αν θα παρουμε το παιδι ή οχι προωρα ενω ημουν στην 36 βδομαδα. Την αποφαση την πηρα εγω και ειπα το ναι. Εχω την εντυπωση οτι με τα αποτελεσματα των εξετασεων και την εβδομαδα που ημουν δεν θα επρεπε να το συζηταμε καν. Ξαναλεω παντως οτι σαν γιατρος ηταν πολυ καλος και σωστοε με ολους τους υπερηχους που επρεπε να κανει.Ειναι γλυκος ανθρωπος, ευγενικος και ετυχε πολλες φορες μετα το ιατρειο του το βραδυ να περασει να με δει για να δει αν ειμαι καλα.

 

Τελος θελω να συμπληρώσω οτι δεν ειμαι ευχαριστιμενη απο τον κυριο Παπαχατζαπουλο αλλα ειναι πολυ καλος επιστημονας αλλα λιγο περιεργος σαν ανθρωπος ισως επειδη ειναι και στρατιωτικος, απο τον κυριο Γαβοτση που επισκευθηκα αλλα στην δικη μου ωρα επισκεψης μιλουσε συνεχεια στο κιν. για ασχετα θεματα και δεν μου εδωσε τιποτα για το προβλημα που ειχα (κολπιτιδα) και το προβλημα συνεχιστηκε. Επισης δεν ειμαι ευχαριστημενη και απο τον κυριο Γιαννουλη ειναι πολυ μεγαλος σε ηλικια και εχει πολυ παλιες ιδεες.

Θελω να παω στον κ. Μαμοπουλο τον θυμαμαι και απο το νοσοκομειο αλλα ακουω καλα λογια και για τον Σορτση. Θελω τη αποψη σας. Δεν ειμαι περιεργη τον προιγουμενο γιατρο τον ειχα χρονια αλλα τωρα για προσωπικους λογους κανει δυο φορες τηνε βδομαδα ιατρειο και μαλιστα πρωι και εγω δουλευω και δεν μπορω να παω.

Link to comment
Share on other sites

Για τον Τσάκο Ηλία έχετε εντυπώσεις?Πήγα πέρυσι στα πλαίσια τσεκ απ αλλά μου άφησε ουδέτερη εντύπωση

 

Και εγώ όταν πήγα στο ιατρείο του δεν ενθουσιάστηκα. Θεωρώ ότι λειτουργεί περισσότερο εμπορικά

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κι εγω γυναικολογο. Για λογους αιμοραγιας ο γιατρος που ειχα εξω και ημουν ευχαριστημενη πολυ με εστειλε στο Ιπποκρατειο μετα απο 1 μηνα βγήκα αλλα επειδη καταλαβα οτι θα ξαναμπαινα (το ενστικτο...) με το που βγήκα πήγα στον κ. Τανταναση και του ειπα οτι θελω να με αναλαβει γιατι εχω δυσκολη εγκυμοσινη και μπορει να ξαναμπω στο νοσοκομειο. Ετσι κι εγινε μετα απο ενα μηνα εξω ξαναμπηκα για αλλους 3 με συσπασεις αυτη τη φορα. Πολυ καλος γιατρος σχολαστικοτατος με τις εξαιτασεις (ουρων, αιματος κολπικων) ερχοταν καθε μερα και με εβλεπε και στην καισαρικη τελειος παντα ηθελε να ενημερωνει και τον αντρα μου για την πορεια μου γι αυτο ερχοταν μια φορα τη βδομαδα και στο επισκεπτηριο και αφου γεννησα ερχοταν και με εβλεπε σχεδον καθε μερα. Το θεμα ειναι οτι αυτο που με εκανε να μην συνεχισω μαζι του ηταν οτι ετυχε δυο με τρεις φορες να μου "πεταξει το μπαλακι" στο θεμα της ποριας της εγκυμοσινης. Δεν ξερω πως αλλιως να το πω.

Πιστευω οτι ενας γιατρος πρεπει να λεει πιο ξεκαθαρα την αποψη του εννοειτε οτι τον τελευταιο λογο τον εχει η μανα.Ετυχε να με ρωτησει αν θελω μετα απο καποιο σοβαρο πλεον προβλημα που ετυχε και κινδυνευε η υγεια μου αν θα παρουμε το παιδι ή οχι προωρα ενω ημουν στην 36 βδομαδα. Την αποφαση την πηρα εγω και ειπα το ναι. Εχω την εντυπωση οτι με τα αποτελεσματα των εξετασεων και την εβδομαδα που ημουν δεν θα επρεπε να το συζηταμε καν. Ξαναλεω παντως οτι σαν γιατρος ηταν πολυ καλος και σωστοε με ολους τους υπερηχους που επρεπε να κανει.Ειναι γλυκος ανθρωπος, ευγενικος και ετυχε πολλες φορες μετα το ιατρειο του το βραδυ να περασει να με δει για να δει αν ειμαι καλα.

 

Τελος θελω να συμπληρώσω οτι δεν ειμαι ευχαριστιμενη απο τον κυριο Παπαχατζαπουλο αλλα ειναι πολυ καλος επιστημονας αλλα λιγο περιεργος σαν ανθρωπος ισως επειδη ειναι και στρατιωτικος, απο τον κυριο Γαβοτση που επισκευθηκα αλλα στην δικη μου ωρα επισκεψης μιλουσε συνεχεια στο κιν. για ασχετα θεματα και δεν μου εδωσε τιποτα για το προβλημα που ειχα (κολπιτιδα) και το προβλημα συνεχιστηκε. Επισης δεν ειμαι ευχαριστημενη και απο τον κυριο Γιαννουλη ειναι πολυ μεγαλος σε ηλικια και εχει πολυ παλιες ιδεες.

Θελω να παω στον κ. Μαμοπουλο τον θυμαμαι και απο το νοσοκομειο αλλα ακουω καλα λογια και για τον Σορτση. Θελω τη αποψη σας. Δεν ειμαι περιεργη τον προιγουμενο γιατρο τον ειχα χρονια αλλα τωρα για προσωπικους λογους κανει δυο φορες τηνε βδομαδα ιατρειο και μαλιστα πρωι και εγω δουλευω και δεν μπορω να παω.

 

Nα σου ζήσει το παιδακι σου και να το καμαρώσεις όπως ονειρευεσαι!

Λοιπόν εγώ γέννησα με τον Παπαχατζόπουλο και έμεινα πολύ ευχαριστημένη γιατί ό,τι μπορουσε να στραβώσει σε μια εγκυμοσύνη,στράβωσε και τελικα όλα πηγαν καλά χάρη σ'αυτον. Βέβαια και άλλες κοπέλες μου έχουν πει ότι τον βρίσκουν απρόσιτο αλλά αυτό ειναι υποκειμενικό. Η ξαδέρφη μου γέννησε 2 φορές με τον Σόρτση που συνεργάζεται με τον Παπαχατζόπυλο και ειναι λέει τέλειος και οικονομικός. για τουσ άλλους που ρωτάς δεν ξέρω.

Εύχομαι να βρεις τον καλύτερο που να σου ταιριάζει,φιλια

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου γιατρός είναι ο κ. Παντελής και με βοήθησε να συλλάβω. Ταλαιπωρούμαι χρόνια από πολυκυστικές ωοθήκες . Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από αυτόν. Είχα επισκεφθεί και εγώ στο παρελθόν τον κ. Τσάκο που προαναφέρατε, δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου γιατρός είναι ο κ. Παντελής και με βοήθησε να συλλάβω. Ταλαιπωρούμαι χρόνια από πολυκυστικές ωοθήκες . Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από αυτόν. Είχα επισκεφθεί και εγώ στο παρελθόν τον κ. Τσάκο που προαναφέρατε, δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη

 

Ευχαριστημένος?????Εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...