Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθ έξιν Αποβολές - συναισθήματα


Recommended Posts

Ευχαριστώ ValiaK, βρήκα τις εξετάσεις... Να είσαι καλά... Όσο για την καμπύλη ζαχάρου, μου την ανέφεραν ήδη τα κορίτσια κ κακώς δεν την έκανα νωρίτερα... Βλέπεις ο γιατρός ήταν τόσο χαλαρός κ τελικά αυτό μου έκανε τόσο κακό... Όσο για την κοπέλα που ανέφερες, νομίζω πως ήδη γέννησε! :P:p:p Πόσο ενθαρρυντικό είναι να διαβάζω τέτοιες ιστορίες... Να της ζήσει!!! :P:p:p

 

babyprince ευχαριστώ για το ενδιαφέρον... Είσαι η φωνή της λογικής... Ξέρω ότι δεν πρέπει να κάνω τον γιατρό, είναι πολλά που δεν τα ξέρουμε...

 

pikoulini να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! Να τα καμαρώσεις όπως επιθυμείς!

jmX2p3.png

 

4PrNp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nansy29

    Nansy29 60 δημοσιεύσεις

  • Dwro

    Dwro 51 δημοσιεύσεις

  • Clelia

    Clelia 46 δημοσιεύσεις

  • ValiaK

    ValiaK 32 δημοσιεύσεις

κοριτσια καλησπερα σας.ειμαι καινουργια στην παρεα σας εμπαινα και διαβαζα απλα δεν μπορουσα να σας γραψω γιατι δεν ειχα γραφτει.να που ηρθα να σας πω κι εγω τη δικη μου λυπημενη ιστορια.εγω εκανα 4 παλλινδρομες κυησεις και ολες στην εβδομη εβδομαδα.στις δυο εγκυμοσυνες ακουσα καρδιακη λειτουργεια στις αλλες δυο οχι.αλλαξα στην δευτερη παλλινδρομη μια που ειχα απ το ελενας.παω σ εναν αλλο στο ιασω χανω και τ αλλα δυο σε εναμιση χρονο 4 παλλινδρομες.εκανα του κοσμου τις εξετασεις οπως πολυ καλα ξερετε και ολες καλες.ποιο ειναι τωρα το προβλημα το αλλο που δημιουργηθηκε΄:confused:οτι εδω και εναμιση χρονο που εγινε η τελευταια αποξεση μου σταματησε η περιοδο το ενδομητιο μου δεν μεγαλωνει και εχω κανει δυο υστεροσκοπησεις.η πρωτη πριν 4 μηνες ειχαν δημιουργηθει συμφησεις οπου λυθηκαν αλλα περιοδος πουθενα και η τελευταια πριν μια βδομαδα οπου δεν υπηρχαν συμφησεις αλλα προβλημα στο ενδομητιο ηταν σκληρο σα μπετο,ετσι μου το χαρακτηρισε ο γιατρος.το χαραξε ειπε για να με βοηθησει μηπως και ερθει η περιοδος.μου ειπε λιγες οι πιθανοτητες να κανω μωρο και μετα συζηταμε για παρενθετη μητερα.ποια η δικη μου ψυχολογια κοριτσια...αν δε φτιαξει το ενδομητριο και τωρα με τα σικλακουρ και την υστεροσκοπηση που εκανα μετα.........

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξενια ειμαι καινουργια στη παρεα σας πολυ δυσκολα και για μενα τα πραγματα.εστειλα ενα αλλο μηνυμα και μου το βγαζει στη τελευταια σελιδα.εκανες τις εξετασεις

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα σας.ειμαι καινουργια στην παρεα σας εμπαινα και διαβαζα απλα δεν μπορουσα να σας γραψω γιατι δεν ειχα γραφτει.να που ηρθα να σας πω κι εγω τη δικη μου λυπημενη ιστορια.εγω εκανα 4 παλλινδρομες κυησεις και ολες στην εβδομη εβδομαδα.στις δυο εγκυμοσυνες ακουσα καρδιακη λειτουργεια στις αλλες δυο οχι.αλλαξα στην δευτερη παλλινδρομη μια που ειχα απ το ελενας.παω σ εναν αλλο στο ιασω χανω και τ αλλα δυο σε εναμιση χρονο 4 παλλινδρομες.εκανα του κοσμου τις εξετασεις οπως πολυ καλα ξερετε και ολες καλες.ποιο ειναι τωρα το προβλημα το αλλο που δημιουργηθηκε΄:confused:οτι εδω και εναμιση χρονο που εγινε η τελευταια αποξεση μου σταματησε η περιοδο το ενδομητιο μου δεν μεγαλωνει και εχω κανει δυο υστεροσκοπησεις.η πρωτη πριν 4 μηνες ειχαν δημιουργηθει συμφησεις οπου λυθηκαν αλλα περιοδος πουθενα και η τελευταια πριν μια βδομαδα οπου δεν υπηρχαν συμφησεις αλλα προβλημα στο ενδομητιο ηταν σκληρο σα μπετο,ετσι μου το χαρακτηρισε ο γιατρος.το χαραξε ειπε για να με βοηθησει μηπως και ερθει η περιοδος.μου ειπε λιγες οι πιθανοτητες να κανω μωρο και μετα συζηταμε για παρενθετη μητερα.ποια η δικη μου ψυχολογια κοριτσια...αν δε φτιαξει το ενδομητριο και τωρα με τα σικλακουρ και την υστεροσκοπηση που εκανα μετα.........

 

άννα τσι, λυπάμαι πολύ για όσα σου έχουν συμβεί... είναι πολλές οι δυσκολίες, το καταλαβαίνω, αλλά θέλω να ελπίζω ότι τα πράγματα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα, ακόμα και με παρένθετη μητέρα! Και με όποιον τρόπο εάν χρειαστεί...

Αν δε σε πειράζει που ρωτάω, για ποιο λόγο ειχες επαναλαμβανόμενες αποβολές?

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα σας!!

Κι εγώ χρόνια διαβάζω εδώ άρθρα που με ενδιαφέρουν και που πολλές φορές μου έχουν δώσει απαντήσεις σε πολλά ερωτήματά μου.

Έχω ήδη στο ενεργητικό μου 2 αποβολές. Έχουν περάσει 9 μήνες από τότε και τίποτα.....Έχω κάνει αρκετές εξετάσεις αλλά επειδή ο γιατρός μου ήταν πολύ χαλαρός αναγκάστηκα να τον αλλάξω μήπως αλλάξει και η τύχη μου.

Ο νέος μου γιατρός μου έδωσε εξετάσεις να 'χω να κάνω για έναν χρόνο (που λέει ο λόγος) και για μένα και για τον σύζυγο!! Πολλές οι εξετάσεις όπως και το κόστος τους!!! Αποταμιεύουμε χρήματα ώστε να τις κάνουμε κάποια στιγμή..... Μέχρι τότε .....θα περιμένουμε μήπως μας βοηθήσει ο Θεός.

Εύχομαι σε όλες σας να έρθει αυτό που πραγματικά λαχταράτε σύντομα στη ζωή σας!!!!Κουράγιο και πίστη!!!!

 

Σας φιλώ

:)

T27rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σας!!

Κι εγώ χρόνια διαβάζω εδώ άρθρα που με ενδιαφέρουν και που πολλές φορές μου έχουν δώσει απαντήσεις σε πολλά ερωτήματά μου.

Έχω ήδη στο ενεργητικό μου 2 αποβολές. Έχουν περάσει 9 μήνες από τότε και τίποτα.....Έχω κάνει αρκετές εξετάσεις αλλά επειδή ο γιατρός μου ήταν πολύ χαλαρός αναγκάστηκα να τον αλλάξω μήπως αλλάξει και η τύχη μου.

Ο νέος μου γιατρός μου έδωσε εξετάσεις να 'χω να κάνω για έναν χρόνο (που λέει ο λόγος) και για μένα και για τον σύζυγο!! Πολλές οι εξετάσεις όπως και το κόστος τους!!! Αποταμιεύουμε χρήματα ώστε να τις κάνουμε κάποια στιγμή..... Μέχρι τότε .....θα περιμένουμε μήπως μας βοηθήσει ο Θεός.

Εύχομαι σε όλες σας να έρθει αυτό που πραγματικά λαχταράτε σύντομα στη ζωή σας!!!!Κουράγιο και πίστη!!!!

 

Σας φιλώ

:)

γιατι δεν τις κανεις στο ελενα η το αλεξανδρα?εμενα η γιατρος μου ειναι σε ιδιωτικο μαιευτηριο αλλα ηταν απολυτη σε αυτο το θεμα.μου ειπε οτι το αλεξανδρα σε αυτου του τυπου τις εξετασεις ειναι το καλυτερο.και σκεψου οτι ειμουν ετοιμη να τα σκασω.εχει το ποιο εξειδικευμενο προσωπικο.και οντως ετσι ειναι.αν εξαιρεσεις το περιβαλον και τους γυρω που θα δεις εκει γινετε πολυ καλη δουλεια.
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν τις κανεις στο ελενα η το αλεξανδρα?εμενα η γιατρος μου ειναι σε ιδιωτικο μαιευτηριο αλλα ηταν απολυτη σε αυτο το θεμα.μου ειπε οτι το αλεξανδρα σε αυτου του τυπου τις εξετασεις ειναι το καλυτερο.και σκεψου οτι ειμουν ετοιμη να τα σκασω.εχει το ποιο εξειδικευμενο προσωπικο.και οντως ετσι ειναι.αν εξαιρεσεις το περιβαλον και τους γυρω που θα δεις εκει γινετε πολυ καλη δουλεια.

 

Οι εξετάσεις που μου έχει γράψει είναι για καθέξιν αποβολές...ο γυναικολόγος μου, μου πρότεινε για να μην πληρώσω πολλά να πάω στο Αρεταίειο επειδή είναι Πανεπιστημιακό. Πήγα λοιπόν και μου δώσαν τιμές οικονομικές (περίπου 600,00 και δεν τις έκαναν και όλες-μία γινόταν μόνο ιδιωτικά) αλλά είναι πολύ ακριβά για μένα αυτή τη περίοδο και πάλι. Μου είπαν ότι εαν πάω μέσω του ΙΚΑ θα πάρω και επιστροφή. Το θέμα είναι ποιός έχει να τα δώσει αρχικά γιατί εάν περιμένεις μετά με γραφειοκρατεία σώθηκες!

Στο Αλεξάνδρα γίνονται δωρεάν??? Και γιατί δεν μου το σύστησε ο γιατρός???

όσον αφορά το σύζυγό μου οι δικές του μόνο ιδιωτικά και είναι άλλα 600,00€.

 

Θα πεις ότι δεν είναι και τρελά λεφτά....έχω όμως ήδη κάνει ιδιωτικά και άλλες ορμονολογικές, για θρομβοφιλία κτλ και ο σύζυγος σπερμοδιάγραμμα κλπ και δεν αντέχουμε άλλο οικονομικά. Πνιγήκαμε...

 

Δηλαδή πήγες έκλεισες ραντεβού και ξεμπέρδεψες σε μια μέρα και χωρίς χρέωση???????

Εάν ισχύει με σώζεις!!! Ελπίζω να κάνουν εκεί τις συγκεκριμένες εξειδικευμένες εξετάσεις!!!

Περιμένω!!

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σου:)

T27rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήρα τηλ. στο 1535 και έκλεισα ραντεβού στο Αλεξάνδρα στα εξωτερικά γυναικολογικά ιατρεία. Για τον Δρακάκη σωστά πάω????

:)

Θέλω να κλείσω ραντεβού για να κάνω τις εξετάσεις μου δωρεάν γιατί είναι πολύ ακριβά στα ιδιωτικά. Μέχρι χτες δεν γνώριζα ότι μπορώ να πάω μέσω Αλεξάνδρας. Έχω βιώσει δύο αποβολές.

 

Φιλιά :))

Σας ευχαριστώ

T27rp3.png
Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει ολο το πακετο των καθ εξην και καριοτυπο και θρομβοφιλιας γιατι ξεχασα να πω οτι εκτος απο αποβολες ειχα και παλινδρομες (γενικα το εχω δει το εργο απο ολες τις αποψεις)αν θημαμαι καλα γιατι παει και καιρος ειχαμε δοσει σχεδον 700 ευρω μας ειχαν κλεισει ραντεβου μετα απο κανα μηνα ισως και λιγο παραπανω και καποιες αιματολογικες τις εκανα στο ιπποκρατειο με ραντεβου μεσα στην εβδομαδα που πηρα να κλεισω γιατι μονο εκει γινοντε.απο το ικα τα πηρα σχεδον ολα.και δεν ηταν δυσκολο.απλα πρειπει να πας πρωι να παρεις νουμερο.ααααα!!!!και ξεχασα να σου πω οτι το αποτελεσμα ολων αυτων ειναι η κορη μου.ειναι 6 μηνων και ακομα δεν το πιστευω οτι την εχω!!!!!τωρα πλεον τα θυμαμαι ολα σαν ενα κακο ονειρο που τελειωσε εκεινο το ρημαδι το λητω το ξεκινησα απο το υπογειο που κανουν τις αποξεσεις μετα στο ισογειο που κανουν υπερηχους μετα παλι υπογειο για εξετασεις του προιοντως της αποξεσης (ποτε δεν τον καταλαβα αυτον τον ορο για νεκρα μωρα μιλαμε)εεεεεε καιεπιτελους ανεβηκα και στον πρωτο στις αιθουσες τοκετου και μετα στον τριτο στο δωματιο!!!!!δευτερο σπιτι μου.ελευθερας επρεπε να μου βγαλουν!!!!!τελος καλο ολα καλα.το ιδιο ευχομαι σε ολες εδω μεσα.στο τελος να πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι εξετάσεις που μου έχει γράψει είναι για καθέξιν αποβολές...ο γυναικολόγος μου, μου πρότεινε για να μην πληρώσω πολλά να πάω στο Αρεταίειο επειδή είναι Πανεπιστημιακό. Πήγα λοιπόν και μου δώσαν τιμές οικονομικές (περίπου 600,00 και δεν τις έκαναν και όλες-μία γινόταν μόνο ιδιωτικά) αλλά είναι πολύ ακριβά για μένα αυτή τη περίοδο και πάλι. Μου είπαν ότι εαν πάω μέσω του ΙΚΑ θα πάρω και επιστροφή. Το θέμα είναι ποιός έχει να τα δώσει αρχικά γιατί εάν περιμένεις μετά με γραφειοκρατεία σώθηκες!

Στο Αλεξάνδρα γίνονται δωρεάν??? Και γιατί δεν μου το σύστησε ο γιατρός???

όσον αφορά το σύζυγό μου οι δικές του μόνο ιδιωτικά και είναι άλλα 600,00€.

 

Θα πεις ότι δεν είναι και τρελά λεφτά....έχω όμως ήδη κάνει ιδιωτικά και άλλες ορμονολογικές, για θρομβοφιλία κτλ και ο σύζυγος σπερμοδιάγραμμα κλπ και δεν αντέχουμε άλλο οικονομικά. Πνιγήκαμε...

 

Δηλαδή πήγες έκλεισες ραντεβού και ξεμπέρδεψες σε μια μέρα και χωρίς χρέωση???????

Εάν ισχύει με σώζεις!!! Ελπίζω να κάνουν εκεί τις συγκεκριμένες εξειδικευμένες εξετάσεις!!!

Περιμένω!!

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σου:)

miou miou geia sou.εγω ολες αυτες τις εξετασεις οτι μπορεις να φανταστεις απο εξετασεις εκλεισα ραντεβου στο ελενας πηρα το βιβλιαριο του ικα και ηταν γυρω στα 300 με 400 ευρω απ τα οποια πηρα πισω λεφτα απ το ικα.καλο ειναι να κανεις τις αιματος εκει και αν σου ειπαν να κανεις και εξεταση κολπικου ευρυματος για μυκοπλασμα ουρεοπλασμα και τα υπολοιπα καντο σ ενα μικροβιολογικο καλυτερα κοστιζει γυρω στα 60 ευρω.τοξοπλασμα και αλλα τετοια στα κανουν ολα.

Link to comment
Share on other sites

miou miou geia sou.εγω ολες αυτες τις εξετασεις οτι μπορεις να φανταστεις απο εξετασεις εκλεισα ραντεβου στο ελενας πηρα το βιβλιαριο του ικα και ηταν γυρω στα 300 με 400 ευρω απ τα οποια πηρα πισω λεφτα απ το ικα.καλο ειναι να κανεις τις αιματος εκει και αν σου ειπαν να κανεις και εξεταση κολπικου ευρυματος για μυκοπλασμα ουρεοπλασμα και τα υπολοιπα καντο σ ενα μικροβιολογικο καλυτερα κοστιζει γυρω στα 60 ευρω.τοξοπλασμα και αλλα τετοια στα κανουν ολα.

και μπορει να ειναι και πολυ λιγοτερα`τα`χρηματα απ αυτα`που σου ειπα αλλα εχει σιγουρα μια συμμετοχη.εκανα ακριβως τις ιδιες εξετασεις για καθεξιν αποβολες καπου στα 200 ειναι μολις μου το θυμισε ο συζηγος γιατι τις εκανα πριν 2 χρονια

Link to comment
Share on other sites

άννα τσι, λυπάμαι πολύ για όσα σου έχουν συμβεί... είναι πολλές οι δυσκολίες, το καταλαβαίνω, αλλά θέλω να ελπίζω ότι τα πράγματα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα, ακόμα και με παρένθετη μητέρα! Και με όποιον τρόπο εάν χρειαστεί...

Αν δε σε πειράζει που ρωτάω, για ποιο λόγο ειχες επαναλαμβανόμενες αποβολές?

να σου πω βαλια μου οτι ολες μου οι εξετασεις ηταν καλες και δεν εβρισκαν τιποτα τι θα πεις...ειχα μπλεξει σε γιατρους αστα να πανε.μετα μου ειπαν οτι μπορει να πηζει το αιμα.πηρα σαλοσπορ και κορτιζονη στη τελευταια εγκυμοσυνη τιποτα εχασα παλι το μωρο,μετα μου ειπαν πως ηθελα ενεσεις πιο ισχυρα παγματα δηλαδη.και τωρα μου λελε πως εχανα τα μωρα γιατι δεν τρεφοταν σωστα ο πλακουντας και δεν μπορουσε να ταφει με αποτελεμα να τα χανω στην εβδομη εβδομαδα.εσυ τι λες για ολα αυτα:confused:

Link to comment
Share on other sites

να σου πω βαλια μου οτι ολες μου οι εξετασεις ηταν καλες και δεν εβρισκαν τιποτα τι θα πεις...ειχα μπλεξει σε γιατρους αστα να πανε.μετα μου ειπαν οτι μπορει να πηζει το αιμα.πηρα σαλοσπορ και κορτιζονη στη τελευταια εγκυμοσυνη τιποτα εχασα παλι το μωρο,μετα μου ειπαν πως ηθελα ενεσεις πιο ισχυρα παγματα δηλαδη.και τωρα μου λελε πως εχανα τα μωρα γιατι δεν τρεφοταν σωστα ο πλακουντας και δεν μπορουσε να ταφει με αποτελεμα να τα χανω στην εβδομη εβδομαδα.εσυ τι λες για ολα αυτα:confused:

 

Άννα μου, για θρομβοφιλία μου ακούγεται αυτό... αν δεν αιματώνεται σωστά ο πλακούντας, δεν μπορεί να τραφεί το μωρό και ως εκ τούτου... Οι ενέσεις που λες μάλλον είναι clexane ή innohep, δηλαδή ενέσεις ηπαρίνης. Το ότι δεν τρεφόταν σωστά ο πλακούντας στο είπε ο γυναικολόγος ή αιματολόγος? Μπορώ να σου συστήσω αιματολόγο αν θέλεις να της δείξεις ότι εξετάσεις έχεις για να σε παρακαλουθεί στην κύηση. Εγώ έχω κάνει το πακέτο για θρομβοφιλία, βρέθηκε ήπιας μορφης και ο γυναικολόγος μου δίνει σαλοσπιρ και όσο καιρό προσπαθούμε να μείνω έγκυος. όμως όταν καταφέρω να μείνω έγκυος θα πάω στην αιματολόγο να με παρακολουθεί κάθε μήνα. Αν χρειαστείς κάτι απο εξετάσεις ή γιατρούς ρώτησε με, μπορεί και να ξέρω.

Λυπάμαι πολύ για όσα έχεις περάσει, όμως εύχομαι να λυθούν όλα τα θέματα και να κρατήσεις το μωρό σου αγκαλιά μια μέρα!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα για τον πλακουντα και τις ενεσεις μου τα ειπε ο γυναικολογος που εχω εδω και 6 μηνες αυτος δηλαδη που μου εκανε και τις 2 υστεροσκοπησεις.οι 3 προηγουμενοι εκ των οποιων η μια γυναικα θεωρουσαν τις 3 παλλινδρομες τυχαιο γεγονος γιατι η βιοψια τους δεν εδειξε κατι και για την τελευταια μου ειπαν απ τη βιοψια χρωματοσωματικες ανωμαλιες.ευτυχως αυτος ο γιατρος που επιτελους βρηκα δεν μ εχει αναλαβει βεβαια σε εγκυμοσυνη ακομη αλλα ειναι ειδικος σε υστεροσκοπησεις και εξωσωματικη νιωθω πως με βοηθαει πολυ.ειναι πολυ καλος ειναι ανθρωπος βασικα.τα λεει εξω απ τα δοντια αλλα με εχει βοηθησει πολυ σ αυτες τις δυο επεμβασεις.τον λενε αναστασιο συκουτρη τον ξερεις η καποια απ τις κοπελες:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν τον γνωρίζω το γιατρό σου, όμως σίγουρα θα έχει να σου συστήσει μια αιματολόγο με την οποία συνεργάζεται. Εμένα με παρακολουθεί η Μελισσάρη στο Ωνάσειο, αλλά στο φορουμ έχω ακουσει καλά λόγια και για τη Φοίφα (δε θυμάμαι όμως που είναι)

Είναι πολύ σημαντικό να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου, αυτό και μόνο αλλάζει την ψυχολογία σου! Εύχομαι όλα καλά να πάνε από εδώ και πέρα! Ό,τι χρειαστείς με ρωτάς άνετα, οκ? :)

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

έχασα το μωρό μου στην 9η εβδομάδα, μάλλον λόγω του θυρεοειδή και της βλακείας του γιατρού που με παρακολουθούσε. τώρα ξαναπροσπαθούμε αλλα μωρό δεν έρχεται κι ανησυχώ μήπως δεν μπορέσω να κάνω παιδιά...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

έχασα το μωρό μου στην 9η εβδομάδα, μάλλον λόγω του θυρεοειδή και της βλακείας του γιατρού που με παρακολουθούσε. τώρα ξαναπροσπαθούμε αλλα μωρό δεν έρχεται κι ανησυχώ μήπως δεν μπορέσω να κάνω παιδιά...

 

Για ν' ακούσουμε και λίγο τη φωνή της λογικής!!! Με ένα μήνα προσπάθειας και μέσα στο άγχος, ανησυχείς μήπως δεν μπορέσεις να κάνεις παιδιά :confused::confused::shock::shock:. Και οι τόσες συμβουλές για σύλληψη, τζάμπα πήγαν τόσες μέρες; ;)...για να συνέλθουμε παρακαλώ πολύ :!:

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

έχασα το μωρό μου στην 9η εβδομάδα, μάλλον λόγω του θυρεοειδή και της βλακείας του γιατρού που με παρακολουθούσε. τώρα ξαναπροσπαθούμε αλλα μωρό δεν έρχεται κι ανησυχώ μήπως δεν μπορέσω να κάνω παιδιά...

δεν υπαρχει περιπτωση να μην κανεις παιδακια..ξερεις απλα τι συμβαινει:confused:θα στω πω με μεγαλη σιγουρια γιατι ετσι εγινε και με μενα μετα την αποβολη του δευτερου μωρου.3 μηνες τιποτα και κλαμα.ξερεις τι γινοταν:confused:το σκεφτομουν ολη υην ωρα ακομα και στη πραξη να φανταστεις..ελεγα τωρα λες να μεινω και αχ και ουφ.τον αλλο μηνα ειπα οποτε θελει να ερθει θα ερθει.ετσι κι αλλιως θα ερθει ας ερθει οποτε θελει.και αυτο το μηνα που το ειπα και το εβγαλα απ το μυαλο μου ηρθε.μην αγχωνεσαι απλα χαλαρωσε και μη το σκεφτεσαι ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα ετσι θα εχεις θετικα αποτελεσματα.ακουσε με και θα δεις.ετσι ημουν και εγω οπως εσυ τωρα.βαλια μου δοκιμασε το και ολα θα πανε κατ ευχην...

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει περιπτωση να μην κανεις παιδακια..ξερεις απλα τι συμβαινει:confused:θα στω πω με μεγαλη σιγουρια γιατι ετσι εγινε και με μενα μετα την αποβολη του δευτερου μωρου.3 μηνες τιποτα και κλαμα.ξερεις τι γινοταν:confused:το σκεφτομουν ολη υην ωρα ακομα και στη πραξη να φανταστεις..ελεγα τωρα λες να μεινω και αχ και ουφ.τον αλλο μηνα ειπα οποτε θελει να ερθει θα ερθει.ετσι κι αλλιως θα ερθει ας ερθει οποτε θελει.και αυτο το μηνα που το ειπα και το εβγαλα απ το μυαλο μου ηρθε.μην αγχωνεσαι απλα χαλαρωσε και μη το σκεφτεσαι ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα ετσι θα εχεις θετικα αποτελεσματα.ακουσε με και θα δεις.ετσι ημουν και εγω οπως εσυ τωρα.βαλια μου δοκιμασε το και ολα θα πανε κατ ευχην...

παιδακι δεν καταφερα να ξανω λογω προβληματος που αργησαν να διαπιστωσουν αυτο ειναι αλλο θεμα.εσυ κανε αυτο που σου ειπα το χει πει και γιατρος.απλα προσπαθησε να μη το σκεφτεσαι.ποτε περιμενεις περιοδο..

Link to comment
Share on other sites

Την περασμένη Πέμπτη βίωσα και εγώ την αυτόματη αποβολή 6η εβδομάδα).

Πραγματικά τραυματική εμπειρία! Περάσαμε μια δύσκολη ψυχολογικά εβδομάδα μαζί με τον άνδρα μου. Πρέπει όμως να συνεχίσουμε. Εδώ λοιπόν χρειάζομαι σας παρακαλώ την βοήθειά σας.

Την ημέρα λοιπόν που έγινε η αποβολή η γιατρός μας συνέστησε να κάνουμε και έναν καθαρισμό της μήτρας (υπήρχαν λίγα υπολείμματα από τον αμνιακό σάκο). Μετά τον καθαρισμό η γιατρός αρκετά καθησυχαστική μας είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό, είναι ένα φαινόμενο συχνό και δεν υπάρχει κάποιος λόγος για να κάνουμε άσχημες σκέψεις και πολυδάπανες εξετάσεις. Σήμερα όμως αφού με εξέτασε, μια εβδομάδα μετά το συμβάν κατευθείαν μας έγραψε κάποιες εξετάσεις. Σας τις περιγράφω παρακάτω :

 

-Καμπύλη σακχάρου (σακχάρου x 4)

-Fz3

-Fz4

-TSH

-Αντι IgG TOXO "IgM"

-Αντι IgG CMV "IgM"

-Αντι IgG Ερυθράς "IgM"

 

Όπως καταλαβαίνετε προβληματίστηκα αρκετά με την συμπεριφορά της. Από την μια να μου λέει ότι δεν χρειάζεται να κάνω εξετάσεις και πως είναι σίγουρη ότι δεν περιμένει να δει κάτι ανησυχητικό σε αυτές αν τις κάνω και από την άλλη να μου γράφει τις εξετάσεις κατευθείαν μετά την επίσκεψη.Σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω γιατρό.

Μου είπε επίσης ότι οι εξετάσεις είναι πολύ ακριβές. Οπότε θα πρέπει να απευθυνθώ σε κάποιο δημόσιο νοσοκομείο.

Μένω λοιπόν Θεσσαλονίκη, είμαι 38 χρονών, προ έτους έκανα αφαίρεση ευ μεγέθους οινομοιώματος, και από τον περασμένο Ιούνιο ξεκινήσαμε προσπάθειες για εγκυμοσύνη. Η οποία μας ήρθε τον Οκτώβριο.

Ταμείο ασφάλισης έχω ΙΚΑ. Μπορείτε σας παρακαλώ να με διαφωτίσετε τι πρέπει να κάνω για να πραγματοποιήσω αυτές τις εξετάσεις σε δημόσιο νοσοκομείο? Η γιατρός που πήγα δεν έχει σύμβαση με το ΙΚΑ. Γνωρίζω ότι θα πρέπει να κλείσω τηλεφωνικό ραντεβού μέσω του 1535. Από ΄κει και πέρα όμως τι κάνω?:confused:

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

Με εκτίμηση

Τριανταφυλλιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλες και όλους!!

Αύριο 'εχω ραντεβού στο Αλεξάνδρα. Εχω βιώσει 2 αποβολές και έκλεισα ραντεβού για να κάνω τις εξειδικευμένες εξετάσεις που πρέπει να γίνουν για τις αποβολές διότι δεν μπορώ λόγω κόστους σε ιδιωτικά ιατρεία.

Από ότι κατάλαβα θα κάνω τις εξετάσεις...θα πληρώσω ένα σεβαστό ποσό και θα πάρω και επιστροφή σε κάποιο χρονικό διάστημα????

Εάν έχετε εμπειρία please τη βοήθειά σας!!!!

Επίσης θα ζητήσω τον κ.Δρακάκη και θα μου γραψει τις εξετάσεις???Πώς γίνεται??

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ

Εύχομαι σε όλες ό,τι καλύτερο για το Νέο Έτος!!!!!Υγεία πάνω από όλα!!

T27rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους!!

Αύριο 'εχω ραντεβού στο Αλεξάνδρα. Εχω βιώσει 2 αποβολές και έκλεισα ραντεβού για να κάνω τις εξειδικευμένες εξετάσεις που πρέπει να γίνουν για τις αποβολές διότι δεν μπορώ λόγω κόστους σε ιδιωτικά ιατρεία.

Από ότι κατάλαβα θα κάνω τις εξετάσεις...θα πληρώσω ένα σεβαστό ποσό και θα πάρω και επιστροφή σε κάποιο χρονικό διάστημα????

Εάν έχετε εμπειρία please τη βοήθειά σας!!!!

Επίσης θα ζητήσω τον κ.Δρακάκη και θα μου γραψει τις εξετάσεις???Πώς γίνεται??

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ

Εύχομαι σε όλες ό,τι καλύτερο για το Νέο Έτος!!!!!Υγεία πάνω από όλα!!

 

 

Γεια σου miou miou,

 

Εγώ είμαι ασφαλισμένη στο ΙΚΑ και κάνω το εξής:

Πληρώνω κανονικά τις εξετάσεις μου σε δημόσιο νοσοκομείο και μετά πάω στα διοικητικά της περιοχής μου και παίρνω πίσω κάποιο ποσό.Εάν οι εξετάσεις κοστίζουν κάτω από 100 ευρώ τα παίρνεις κατευθείαν, εάν είναι παραπάνω από 100 ευρώ περιμένεις 10 μέρες. Εγώ πάντως έχω βρει το "κόλπο" και τους λέω στο τάμειο να μου κόψουν αποδείξεις κάτω των 100 ευρώ για να τα παίρνω αμέσως. Αυτή η διαδικασία πρέπει να γίνει μέσα σε ένα μήνα από την ημερομηνία των εξετάσεων αλλιώς χάνεις τα λεφτά. Καλή επιτυχία σου εύχομαι.

zl9Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου miou miou,

 

Εγώ είμαι ασφαλισμένη στο ΙΚΑ και κάνω το εξής:

Πληρώνω κανονικά τις εξετάσεις μου σε δημόσιο νοσοκομείο και μετά πάω στα διοικητικά της περιοχής μου και παίρνω πίσω κάποιο ποσό.Εάν οι εξετάσεις κοστίζουν κάτω από 100 ευρώ τα παίρνεις κατευθείαν, εάν είναι παραπάνω από 100 ευρώ περιμένεις 10 μέρες. Εγώ πάντως έχω βρει το "κόλπο" και τους λέω στο τάμειο να μου κόψουν αποδείξεις κάτω των 100 ευρώ για να τα παίρνω αμέσως. Αυτή η διαδικασία πρέπει να γίνει μέσα σε ένα μήνα από την ημερομηνία των εξετάσεων αλλιώς χάνεις τα λεφτά. Καλή επιτυχία σου εύχομαι.

 

Γεια σου φίλη Phillia,

σε ευχαριστώ για τη βοήθεια!!! Οι εξετάσεις που θα κάνω σίγουρα έχουν πάνω από 100,00€. Από ότι γνωρίζω είναι με αιματοληψία όλες. Λογικά θα γίνουν όλες μαζί ή όχι? επομένως πώς να πω να μου κόψουν 100,00€??? Θα τα κάνω σταδιακά ή θα μου κόψουν πολλές αποδείξεις που δεν θα ξεπερνούν τα 100,00€???Δεν το κατάλαβα καλά...

Μήπως γνωρίζεις εάν αύριο που έχω ραντεβού θα κάνω εξετάσεις ή θα είναι τυπικό??Είναι η πρώτη φορά που πάω σε δημόσιο νοσοκομείο στο Αλεξάνδρα και δεν ξέρω καθόλου τι πρέπει να κάνω...γιατρό έχω για τις εξετάσεις πάω...

Σε ευχαριστώ και πάλι!!!

:))

T27rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...