Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χώροι που διοργανώνουν παιδικά πάρτυ - απο γονείς για γονείς!


Recommended Posts

λοιπόν πήγαμε χθες στα γενέθλια ενός συμμαθητή του Κυριάκου που τα έκανε στο Υα cafe και ήταν υπέροχα για αυτό και το προσθέτω στη λίστα, ήταν η πρώτη φορά που πηγαίναμε στο συγκεκριμένο χώρο και τον βρήκα αρκετά περιποιημένο για να κάνει κάποιος τα γενέθλια του παιδιού του.Είναι εντός του Άλσους του Ελληνικού Στρατού & δίπλα στο Θέατρο Badminton.

Τα θετικά:1.πολυ πράσινο 2.μεγάλη έκταση, τα παιδιά μπορούν να παίξουν είτε στις κούνιες είτε στο γρασίδι 3.είχαν τέντες σε περίοτωση που έπιανε βροχή 4.το catering που είχαν είχα πολύ ωραίο φαγητό και φοβερή τούρτα 5. έχει δωρεάν πάρκινγκ 6.πολύ περιποιημένος χώρος

Τα αρνητικά:1.είναι αρκετά μεγάλη η έκταση και δεν ελέγχεις τα παιδιά 2.έχει μια πολύ μεγάλη τσουλήθρα που για παιδάκια στην ηλικία του Κυριάκου δεν νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο (ανέβαινε ο μικρός επάνω και εγώ απο κάτω έτρεμα) 3. δεν ξέρω πόσο τους κόστισε για να σας ενημερώσω!! 4.είναι κατάλληλο μόνο για καλοκαίρι

παραθέτω και την ιστοσελίδα του http://www.sitemaker.gr/yacafe/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 149
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 1 month later...
  • 2 εβδομάδες μετά...
πολυ μ αρεσε το Baluxaki βρε κοριτσια!!! εχει ζητησει καμια τιμες??

 

Eχω κάνει κράτηση για 2/10 για τον μικρό μου. Για τους ενήλικες ο μπουφές είναι 24,50 και για τα παιδιά 12,50. Τσουχτερό αλλά αξίζει...

 

.... Να σου πω, το σκέφτομαι λιγάκι, τελικά είναι αρκετά τα χρήματα.... έχω λίγο χρόνο να το ψάξω...

Link to comment
Share on other sites

τόσο μου είπαν και μένα με διάφορα μενού..

μην ξεχάσεις να βάλεις μέσα όμως και το ΦΠΑ ..

μου έβγαινε γύρω στο χιλιάρικο και είναι πολλά λεφτά ρε παιδί μου...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τόσο μου είπαν και μένα με διάφορα μενού..

μην ξεχάσεις να βάλεις μέσα όμως και το ΦΠΑ ..

μου έβγαινε γύρω στο χιλιάρικο και είναι πολλά λεφτά ρε παιδί μου...

 

Οι τιμές που σου λέω είναι με ΦΠΑ και κάτι Δημοτικές μπουρδες. Παρολα αυτά... τσούζει... πώς θα το κάνουμε. Στη βάφτισή του πλήρωσα 30 ευρώ το άτομο με έναν ατέλειωτο μπουφέ σε ξενοδοχείο της Γλυφάδας... Τώρα τόσα λεφτά για το Balouxaki...

 

Το κακό όμως είναι οτι τα Νοτια προάστια δε σου δίνουν εναλλακτικές και εγω δεν πολυσυμπαθω τους παιδότοπους...

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξέρω λουκομαμά..τα έψαξα και εγώ...

 

τελικά όμως βρήκα έναν ωραίο παιδότοπο στο Κορωπί,

που αρέσει πολύ στη Ζωίτσα να παίζει...

 

νομίζω ότι τελικά πρέπει να σκεφτούμε πού θα περάσουν καλύτερα τα παιδάκια μας...

και οι γονείς και οι ενήλικες μαζί είναι δύσκολο....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξέρω λουκομαμά..τα έψαξα και εγώ...

 

τελικά όμως βρήκα έναν ωραίο παιδότοπο στο Κορωπί,

που αρέσει πολύ στη Ζωίτσα να παίζει...

 

νομίζω ότι τελικά πρέπει να σκεφτούμε πού θα περάσουν καλύτερα τα παιδάκια μας...

και οι γονείς και οι ενήλικες μαζί είναι δύσκολο....

 

Ακριβώς αυτό σκέφτομαι και εγω, και μάλιστα τώρα είχα την κουβέντα με την φυστίκο!! Για πες μου σε παρακαλώ ποιος είναι ο παιδότοπος στο Κορωπί και πού κοντά βρίσκεται???

Link to comment
Share on other sites

έχεις φατσοβιβλίο??

μαγεμένο κάστρο και είναι κοντά στη Βάρης Κορωπίου....

 

είδα και κάτι γενέθλια εκεί μια μέρα που πήγαμε για παιχνίδι και μου άρεσαν...

 

για τα ίδια άτομα εκεί θα μου βγει γύρω στα 600 ευρώ...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Στο Anima εγω τον έχασα τον Τατάκη!!!!!! Θα τον μαζεύω απο τις πισίνες και τα παπάκια!!!! Εκεί θα πάμε απόψε????? Ερε γλέντια!!!!!!!

 

Είναι super χώρος, αλλά νομίζω οτι θα ήθελα κάτι πιο "μαζεμένο".

 

Cult, φαίνεται ωραίος ο παιδότοπος.

Link to comment
Share on other sites

Eχω κάνει κράτηση για 2/10 για τον μικρό μου. Για τους ενήλικες ο μπουφές είναι 24,50 και για τα παιδιά 12,50. Τσουχτερό αλλά αξίζει...

 

.... Να σου πω, το σκέφτομαι λιγάκι, τελικά είναι αρκετά τα χρήματα.... έχω λίγο χρόνο να το ψάξω...

 

 

σ ευχαριστω πολυ... πηρα κι εγω τηλ και υποτιθεται οτι θα μου ειχε στειλει την προσφορα το σαββατο που μας περασε αλλα τιποτα...

 

οντως ειναι αρκετα ειναι ομως πολυ ομορφος χωρος... εχει και φαγητο σ αυτη την τιμη? επισης μου ειπε οτι εχει και κατι φουσκωτα βαλει τωρα , και της ειπα να μου στειλει τιμη και γιαυτα ... αλλα τιποτα

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ... πηρα κι εγω τηλ και υποτιθεται οτι θα μου ειχε στειλει την προσφορα το σαββατο που μας περασε αλλα τιποτα...

 

οντως ειναι αρκετα ειναι ομως πολυ ομορφος χωρος... εχει και φαγητο σ αυτη την τιμη? επισης μου ειπε οτι εχει και κατι φουσκωτα βαλει τωρα , και της ειπα να μου στειλει τιμη και γιαυτα ... αλλα τιποτα

 

Η τιμή που σου έγραψα αντιστοιχεί σε ένα μπουφέ (όχι ιδιαίτερα πλούσιο, ατομικά πιτσάκια - κεφτεδάκια - τυροπιτάκια - τοστάκια κτλ), ελεύθερη κατανάλωση σε καφέ - αναψυκτικά - χημούς - νερά, και τη χρήση του "παιδότοπου" που είναι μπροστά απο τους καναπέδες. Θα σου κάνει και άλλες προσφορές για φαγητό, αλλές λίγο πιο οικονομικές και άλλες ακριβότερες. Εγώ επέλεξα τον μπουφέ Α. Ο καινούριος παιδότοπος , που έχει φουσκωτά, τραμπολίνο,καρουζέλ,τρενακι κοστίζει 15 ευρώ για 3 ώρες χρήσης.

 

Θα παω σήμερα το απόγευμα να δω απο κοντά τί γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή που σου έγραψα αντιστοιχεί σε ένα μπουφέ (όχι ιδιαίτερα πλούσιο, ατομικά πιτσάκια - κεφτεδάκια - τυροπιτάκια - τοστάκια κτλ), ελεύθερη κατανάλωση σε καφέ - αναψυκτικά - χημούς - νερά, και τη χρήση του "παιδότοπου" που είναι μπροστά απο τους καναπέδες. Θα σου κάνει και άλλες προσφορές για φαγητό, αλλές λίγο πιο οικονομικές και άλλες ακριβότερες. Εγώ επέλεξα τον μπουφέ Α. Ο καινούριος παιδότοπος , που έχει φουσκωτά, τραμπολίνο,καρουζέλ,τρενακι κοστίζει 15 ευρώ για 3 ώρες χρήσης.

 

Θα παω σήμερα το απόγευμα να δω απο κοντά τί γίνεται...

 

 

σ ευχαριστω πολυ να σαι καλα! ελπιζω να μην σε κουρασα..

 

15 ευρω το ατομο ειναι για τα φουσκωτα? για σκεφτομαι οτι αν τα βλεπουν τα παιδακια και θελουν να πανε τι θα κανουμε θα λενε στους γονεις να πληρωσουν? ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω...

 

θα τους ξαναπαρω ενα τηλ. να μου το στειλουν μαλλον με ξεχασαν, επισης το ασχημο ειναι οτι για 12 σεπτ που θελω εγω εχει μονο μεσημερι κι αν εχει ακομα ζεστες καταστραφηκαμε:roll::roll:

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

πηγαμε και στο anima..

δεν ηταν ασχημα... αλλα δεν εχω κλεισει...

 

θελω να δω κανα δυο ακομα..

 

υπαρχει ενας παιδοτοπος στη βουλιαγμενης, διπλα στο μεγαλο ΑΒ, φατσουλινια λεγεται...

 

το εχετε υποψη σας?

 

 

αυτο ειναι.. http://www.junior.gr/main/opt/present/paixnidismata.htm

Link to comment
Share on other sites

πηγαμε και στο anima..

δεν ηταν ασχημα... αλλα δεν εχω κλεισει...

 

θελω να δω κανα δυο ακομα..

 

υπαρχει ενας παιδοτοπος στη βουλιαγμενης, διπλα στο μεγαλο ΑΒ, φατσουλινια λεγεται...

 

το εχετε υποψη σας?

 

 

αυτο ειναι.. http://www.junior.gr/main/opt/present/paixnidismata.htm

 

 

Φυστίκακο, θες να περάσω σήμερα μετά το γραφείο να ρίξω ένα βλέφαρο?????

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ να σαι καλα! ελπιζω να μην σε κουρασα..

 

15 ευρω το ατομο ειναι για τα φουσκωτα? για σκεφτομαι οτι αν τα βλεπουν τα παιδακια και θελουν να πανε τι θα κανουμε θα λενε στους γονεις να πληρωσουν? ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω...

 

θα τους ξαναπαρω ενα τηλ. να μου το στειλουν μαλλον με ξεχασαν, επισης το ασχημο ειναι οτι για 12 σεπτ που θελω εγω εχει μονο μεσημερι κι αν εχει ακομα ζεστες καταστραφηκαμε:roll::roll:

 

Ε οχι και 15 ευρώ το άτομο!!!!!!!!!!!!! Ούτε που με πέρασε απο το μυαλό!!!!!! Να σου πω οτι δε το έχω διευκρινίσει????? Σε παρακαλώ ρώτα το και πες μου...

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και 15 ευρώ το άτομο!!!!!!!!!!!!! Ούτε που με πέρασε απο το μυαλό!!!!!! Να σου πω οτι δε το έχω διευκρινίσει????? Σε παρακαλώ ρώτα το και πες μου...

 

 

θα τους παρω αυριο το πρωι , αν μου την στειλουν την ιδια μερα εχει καλως αλλιως θα την δω οταν με το καλο γυρισω απο τις διακοπες... παντως δυσκολο μου κανει να ειναι 15 μονο για 3 ωρες ολα τα παιδια... και πανακριβο βεβαια αν ειναι για το καθενα.... θα δουμε

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...