Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος για θρομβοφιλία


Recommended Posts

Γεια σας ειμαι καινουρια εδω οποτε καλως σας βρηκα,πριν 1 μηνα ειχα μια αποβολη μετα απο εξετασεις ειδαμε οτι ητανε θρομβοφιλια και ψαχνω ενα γιατρο στην αθηνα ειδικο στο θεμα να μπορεσει να με αναλαβει διοτι εχω ανχωθει υπερβολικα.οποια γνωριζει αιματολογο η γυναικολογο ας μου απαντησει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν γνωρίζω γιατρό με τετοια ειδικότητα απλά σου ευχομαι απο καρδιάς ολα να σου πάνε καλά. Φαντάζομαι τι αγχος θα έχεις και πολυ λογικό μου ακούγεται όμως εχω ακούσει οτι τετοιες περιπτώσεις αντιμετοπίζονται με επιτυχία οπότε κάνε κουράγιο και ολα θα πανε καλα

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παντως !σημερα το βραδυ γυρισα απο το ιατρειο ενος ασχετου γιατρου και καταλαβα οτι εκανα το μεγαλυτερο λαθος της ζωης μου να τον επιλεξω μου στοιχησε τη ζωη του μωρου μου δεν με εστειλε να κανω την εξεταση ενω ημουνα εγκυος και τωρα ψαχνω απεγνωσμενα καποιον για να μην ξαναπαθω τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, εγώ έχω θρομβοφιλία, με παρακολουθεί η κ.Μελισσάρη στο Ωνάσσειο.Είναι διευθύντρια του αιματολογικού. Αν ψάξεις στο google θα βρεις τηλέφωνα. Γνωρίζω οτι και άλλες κοπέλες απο το forum την έχουν γιατρό. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα σου..Αρχικά θα μπορούσα να σου συστήσω το γυναικολόγο μου ο οποίος μου βρήκε την θρομβοφιλία και παρόλο όπου είχα κάνει ένα τοκετό με καισαρική και στη β' εγκυμοσύνη είχαμε πάλι πρόβλημα με το αίμα γέννησα φυσιολογικά.Είναι ο Βεργέτης Βασίλης.Αυτός με έστειλε και σε αιματολόγο την κυρία Φοίφα Αικατερίνη όπου είναι στο Ιασώ.(στο site του νοσοκομείου θα δεις και άρθρα δικά της) .Αν θελήσεις στείλε μου πμ να σου πω τα στοιχεία τους.Φιλάκια και να ξέρεις ότι η θρομβοφιλία δεν είναι τίποτα απλά τρόπος ζωής.Έχει και ο άντρας μου ένα κληρονομικό γονίδιο και τον Μάρτιο θα κάνουμε και στα παιδιά..

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω !για την φοιφα μου ειπε και μια γνωστη μου,στειλε μου και τα στοιχεια του γιατρου σου αν μπορεις.

Να σας ρωτησω και κατι αλλο περνατε τιποτα ενεσεις απο την στιγμη που μαθατε για την θρομβοφιλια για να βοηθησετε την πιθανη εγκυμοσυνη?

Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου εχει ετεροζυγη θρομβοφυλια , λογω εμενα και της γυναικας μου. Η γυναικα μου πηγε στη κα Φοιφα στη 2η εγκυμοσυνη της. Της εδωσε ενεσεις ηπαρινης.

Link to comment
Share on other sites

Εχασα το μωρο μου εξαιτιας του γιατρου δεν με προσεξε δεν πηρε ιστορικο δικο μου και εγω δεν ηξερα και αφεθηκα ερμαιο στην αγνοια και αδιαφορια του ηταν ομως φιλικος!με λιγα λογια ειχα θρομβοφιλια ειχε ολες τις ενδειξεις και το αγνοησε με καθησηχαζε κιολας οτι ολα πανε καλα...ψαχνω απεγνωσμενα καλο γυναικολογο στην αθηνα μου ειπανε για καποιον κιτμιριδη γνωριζει καποια κοπελα αυτον η καποιον αλλο ειμαι απελπισμενη φοβαμαι οτι μπορει να ξαναμεινω εγκυος και να παθω τα ιδια...:confused:τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λόρα μου λυπάμαι πολύ! Καταλαβαίνω οτι είσαι πολύ πολύ στενοχωρημένη και εχεις απολυτο δίκιο. Ευχομαι την επομενη φορά να σου πάνε ολα ΤΕΛΕΙΑ!!!! και ολη η στενοχώρια στη ζωή σου να είναι μονο αυτή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,περασα και περναω δυσκολα εχω χασει το χαμογελο μου και δεν ξερω τι να κανω και αν δεν ξαναμεινω εγκυος?ολα γυριζουν στο μυαλο μου...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... λυπάμαι πραγματικά. Τι να πω; Τέτοια λάθη γιατί γίνονται δε καταλαβαινω. Λιγη προσοχη χρειαζεται.

εγω στην εγκυμοσυνη μου ειχα καποια θεματα... το μωρο δεν επαιρνε βαρος στη κοιλια ηταν το πιο σοβαρο. τελικα ο γιατρος, μου εφτασε την εγκυμοσυνη στις 36 εβδομαδες. μετα το πηραμε με καισαρικη. σε οτι ειχε πιθανολογησει ειχε πεσει μεσα και γενικα ητανε καλος σε ολα. η μαια του επισης εξαιρετικη. ητανε κοντα σου και οι δυο για οτι χρειαζοσουνα. ειναι ομως σε ιδιωτικη κλινικη και ιατρειο εχει στη πετρουπολη.

Γενικα ομως πιστευω πως υπαρχουν πολλοι καλοι γιατροι. το θεμα ειναι ποιος θα σου εμπνευση την πολυτιμη εμπιστοσυνη. Εμπιστοσυνη στο γυναικολογο για μια γυναικα ειναι το α και το ω για μενα.

καλη τυχη στη δευτερη προσπαθεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ποσο προσφατο είναι, γιατί είναι αλήθεια οταν είναι πολύ προσφατο είναι δύσκολα τα πράγματα. Εγω απο παλίνδρομη κυηση είχα χασει μωρό και έκανα γυρω στον 1.5 μήνα να συνέλθω κάπως. Ισως θα ήταν καλό να ζητήσεις και την συμβουλή ενος ψυχολόγου ωστε να μην επιρεαστεί αρνητικά η ψυχολογία σου τοσο στην εγκυμοσύνη σου όσο και σαν νέα μητέρα αργότερα.

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ ΜΩΡΟ??!!!!

ΘΑ ΚΑΝΕΙς ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΝΕΙς ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΣΤΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ ΤΟ ΣΟΥΤΖΟΥΚΑΚΙ ΣΟΥ!!!! :wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Λόρα μου καταρχήν μην μου στεναχωριέσαι.Τα καλύτερα θα έρθουν!Πέρασα δυό φορές απο τη δική σου κατάσταση και έχοντας το ίδιο πρόβλημα και πολλά ακόμα.Κάποια στιγμή και αφού το έψαξα μου προτείναν τον Νικο Βραχνη ο οποίος μου στάθηκε και με πρόσεξε σαν να ήμουν δικός του άνθρωπος.Αυτό ακριβώς που ήθελα εγώ!Αλλά είναι και επιστήμονας και πολύ καλός στην δουλειά του.Με ξεψάχνισε στις εξετάσεις και εμένα και τον άντρα μου μέχρι να βρούμε τι πρόβλημα υπάρχει και μου στάθηκε καθόλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης μου.Αψογος!!!Το ιατρείο του είναι στους αμπελόκηπους και συνεργάζεται με Αρεταίειο, Ιασω και Λητώ.Αν θέλεις να σου στείλω περισσότερες πληροφορίες πες μου.

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το πόσο καλός είναι ένας γυναικολόγος η αλήθεια είναι ότι κάτι πολύ υποκειμενικό και κάποιος που κάνει σε εμένα δεν είναι απαραίτητο να κάνει και στους άλλους. Υπό άλλες συνθήκες δε θα τολμούσα να προτείνω κάτι τέτοιο, αλλά για τον συγκεκριμένο άνθρωπο θα κάνω μια εξαίρεση γιατί νιώθω ότι το αξίζει. Λέγεται Κατσόγιαννης και είναι στο Μητέρα. Τον έχω πολλά χρόνια, 2 γέννες, 1 μικροχειρουργείο, άπειρες επισκέψεις, πάντα εύστοχος (δεν χάνει γραμμάριο από το βάρος του εμβρύου), αλλά αυτό που μου κάνει την διαφορά ήταν ότι διέγνωσε την ατρησία του μικρού μου (λίγοι διακρίνουν τέτοιες παθήσεις) και όρισε ακριβώς το σημείο που ο οισοφάγος σταματούσε την ίδια στιγμή όταν μια εδεικευμένη γεννετησιολόγος χτυπιότανε ότι δεν βλέπει τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Λορα...ευχομαι ολα να πανε καλα...!!! :)

καποιον γιατρο συγκεκριμενο δεν ξερω γιατι εμενα με παρακολουθουν στο Λαικο...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω τον εχω τον κιτμιριδη...το μονο που μ πορω να σου πω ειναι αψογος....εχω αφαιθει στα χερια του.μπορει να τα εχουμε ξαναπει εμεις...

για τον κουτσογιαννη αν ειναι ο ιδιος (καπου στα πατησια εχει γραφειο) δεν ξερω αν ειναι καλος, ξερω μονο οτι η γειτονισσα μου τον αλλαξε μιας που γεννησε στον 7ο 1 κιλο μωρο κ ηταν στο μητερα 2 μηνες...

εχω γραψει κ εγω στο αντιστοιχο θεμα ''ποιον να επιλεξω'' κ εχει κ εκει να ενημερωθεις Λορα.

Link to comment
Share on other sites

εγω τον εχω τον κιτμιριδη...το μονο που μ πορω να σου πω ειναι αψογος....εχω αφαιθει στα χερια του.μπορει να τα εχουμε ξαναπει εμεις...

για τον κουτσογιαννη αν ειναι ο ιδιος (καπου στα πατησια εχει γραφειο) δεν ξερω αν ειναι καλος, ξερω μονο οτι η γειτονισσα μου τον αλλαξε μιας που γεννησε στον 7ο 1 κιλο μωρο κ ηταν στο μητερα 2 μηνες...

εχω γραψει κ εγω στο αντιστοιχο θεμα ''ποιον να επιλεξω'' κ εχει κ εκει να ενημερωθεις Λορα.

 

Να αυτό ακριβώς ήθελα να αποφύγω....

Εν πάσει περιπτώση, λέγεται Κατσόγιαννης και δεν έχει ιατρείο στα Πατήσια.

Link to comment
Share on other sites

Να αυτό ακριβώς ήθελα να αποφύγω....

Εν πάσει περιπτώση, λέγεται Κατσόγιαννης και δεν έχει ιατρείο στα Πατήσια.

 

συγνωμη εκανα λαθος για τον γιατρο.....διαβασα γρηγορο κ θυμομουν το ονομα αλλα ελεγα ειναι δεν ειναι...χιλια συγνωμη...

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ .... να είσαι αισιόδοξη όμως και όλα θα πάνε καλά, είναι πολύ καλό δείγμα που θέλεις να αποκτήσεις παιδάκι παρόλο την ταλαιπωρία σου.

 

Εγώ έπαθα προεκλαμψία... η γιατρός την ψιλιάστηκε την δουλειά και σώθηκα και εγώ και το παιδάκι μου, έκανα πίεση 22 και πήγα για καισαρίκή στο Λητώ. Η γιατρός μου ήταν η κυρία Ψαρρού Σπυριδούλα εάν θέλεις σου στέλνω τηλέφωνα κλπ. Είναι νέα γιατρός στην ηλικία αλλά εγώ έμεινα ευχαριστημένη και η καισαρική ήταν κέντημα!!!

 

Να δώσεις πλήρες Ιατρικό προφίλ, αυτό θα βοηθήσει πολύ. Τι να πω ο Θεός να σου χαρίσει ένα υγιές παιδάκι το συντομότερο δυνατό.

 

Επισης θέλω να σου πω ότι το θέμα γιατρός είναι εξαιρετικό προσωπικό γιατί και εμενα μου είχαν συστήσει ένα γυναικολόγο αλλά εμένα μου φάνηκε άξεστος....και απαράδεκτος..!!! Ισως να θέλεις να τον διαλέξεις μόνη σου αφού δεις μερικούς...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σε όλους!

 

Μετά από μία εγκυμοσύνη με πάρα πολύ άσχημη έκβαση σε προχωρημένη εβδομάδα, ανακάλυψα ότι πάσχω από θρομβοφιλία. Σκέφτομαι να ξαναμείνω έγκυος, αλλά φοβάμαι πάρα πολύ και δεν ξέρω ποιον γυναικολόγο να εμπιστευτώ, γιατί ο γυναικολόγος που με παρακαλουθούσε έκανε τραγικά λάθη που είχαν σαν αποτέλεσμα να χάσω το παιδί και παρά τρίχα και τη ζωή μου.

Έχω επισκεφτεί αρκετούς γυναικολόγους, αλλά ακόμα δεν έχω βρει τον κατάλληλο που να συνδυάζει επιστημονική κατάρτιση, αλλά και ανθρωπιά. Πολλοί μάλιστα, επειδή δεν θέλουν να αναλάβουν μία επικίνδυνη εγκυμοσύνη σαν την δική μου, μου λένε διάφορα και με τρομάζουν ακόμα περισσότερο.

Θα ήθελα αν μπορείτε να μου συστήσετε κάποιον καλό γυναικολόγο, κατά προτίμηση σε δημόσιο νοσοκομείο.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...