Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γκρουπ για yoga για εγκυους στη Θεσσαλονικη


Recommended Posts

Ειμαι στις αρχες του 5ου μήνα και ενδιαφερομαι να κανω yoga κατα την εγκυμοσυνη. Επικοινώνησα με το http://www.yogaartscentre.com/index.html

στη ΧΑΝΘ και δεν εχουν ειδικο τμημα για εγκυους (μπορω ομως να κανω ενα μηνα στο κανονικο τμημα). Η δασκαλα μου ειπε οτι θα μπορουσε να κανει ιδιαιτερα με ενα μικρο γκρουπ απο κοπελες που να ειναι ολες περιπου στον ιδιο μηνα και να μας βγει φθηνοτερο. Για ενα ατομο θα ειναι 80 το μηνα, αρα οσες περισσοτερες τοσο καλυτερα (χωρις να ξερω το ακριβες ποσο). Αν ενδιαφερεται καποια κοπελα ας μου στειλει πμ, και γω ακομη ψαχνομαι. Ζητω συγνωμη αν το θεμα δεν ειναι σε σωστο σημειο, ειμαι καινουρια στο forum. Καλες εγκυμοσυνες και γερα μωρα σε ολες!

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Συγνωμη που αργησα ειχα καιρο να μπω στο forum, δεν εμαθα κατι καινουριο, νομιζω πως τα μαθηματα ειναι στη ΧΑΝΘ (ακομη και τα ιδιαιτερα) γιατι εκει ειναι ο χωρος τους. Θα προσπαθησω να παω σημερα που ειναι το κανονικο τμημα και να συζητήσω με τη δασκαλα απο κοντα. Θα ενημερωσω οτι ειμαστε 3 για να μου πει τιμη και ποσες φορες τη βδομαδα. Αληθεια για ποσες φορες ενδιαφερεστε?νομιζω πως καλο ειναι 2 φορες την εβδομαδα αλλα εγω δουλευω και δεν ξερω αν θα τα καταφερνω (καπου αναμεσα στις δουλειες και καμια βολτα....). Οταν σταματησουμε στον εβδομο βλεπουμε!

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απλή γιόγκα αρχαρίων είναι. Βρίσκεται εκτός Θεσσαλονίκης, ανατολικά, 10 λεπτά μετά το αεροδρόμιο. Λογικά δεν σας βολεύει, εκτός κι αν έρχεστε όλες μαζί με ένα αυτοκίνητο και μοιράζεστε τη βενζίνη. Πάμφθηνα είναι, 20 ευρώ το μήνα, για 3 ώρες τη βδομάδα. Κι αν θέλεις personal training είναι 20 ευρώ την ώρα. Να μη γράψω περιοχή εδώ δημοσίως, αν ενδιαφέρεστε, σε ΠΜ.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο newbie G πολυ καλη περίπτωση! Οικονομικα βολευει ακομη και με τη βενζινη σε σχεση με τα άλλα, αλλα ειναι θεμα χρονου. Κακα τα ψεματα αμα βαρυνουμε σε λιγο δε θα ξεκουνιομαστε ευκολα για μακρινες μετακινησεις...

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπερα σε ολες!ειμαι κ εγω στον 5ο μηνα κ ψαχνω για yoga αλλα μενω δυτικα.σας παρακαλω αν μαθετε κατι που ειναι να ειναι εδω κοντα θα χαρω να με ενημερωσετε!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

καλησπέρα σε όλες ! καινούρια στην παρέα, μόλις στον τρίτο μηνα. ψάχνω για yoga για εγκυους στη Θεσσαλονίκη και είδα ότι γενικά δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές. θέλω να ξεκινήσω μετά τις γιορτές που θα είμαι στον τέταρτο. έχετε κάτι υπόψη ή μήπως κάποιες ενδιαφέρονται να κάνουμε ένα γκρουπάκι ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα σε όλες ! καινούρια στην παρέα, μόλις στον τρίτο μηνα. ψάχνω για yoga για εγκυους στη Θεσσαλονίκη και είδα ότι γενικά δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές. θέλω να ξεκινήσω μετά τις γιορτές που θα είμαι στον τέταρτο. έχετε κάτι υπόψη ή μήπως κάποιες ενδιαφέρονται να κάνουμε ένα γκρουπάκι ?

 

Xarikleia καλησπέρα! Είμαι κι εγώ ολοκαίνουρια στην παρέα, κι εγώ σε 3 ημέρες κλείνω επιτέλους τον 3ο μήνα! Η σκέψη μου ήταν η ίδια με τη δική σου, να ξεκινήσω yoga αμέσως μετά τις γιορτές. Δυστυχώς, όπως είπες, δεν υπάρχουν πολλές επιλογές, με ένα studio που μίλησα στην Καλαμαριά μου είπαν πως όταν δε συμπληρώνεται γκρουπ με εγκύους, εντάσσεται η έγκυος στο τμήμα πρώτου επιπέδου. Εγώ, όμως, δεν θέλω κάτι τέτοιο, δεδομένου και του ότι είναι και η πρώτη μου εγκυμοσύνη, είμαι λίγο φοβιτσιάρα και θέλω επισταμένη προσοχή. Αν, λοιπόν, βρεις κάτι, ενδιαφέρομαι πολύ να ξεκινήσουμε μαζί!!!!::P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

εγω πηγα μια φορά σε αυτο που αναφέρεις στην Καλαμαριά. Οντως με εβαλαν στο τμήμα του πρώτου επιπέδου αλλά είχε πααααρα πολύ κόσμο και γενικά δεν εμεινα ευχαριστημένη, φοβήθηκα κιολας και δεν ξαναπήγα... καμια σχέση με τη yoga που εκανα προ εγκυμοσύνης...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Εγώ έκανα yoga πέρσι που ήμουν έγκυος, στο ευζειν. Είναι ένα στούντιο στη σοφούλη (απέναντι από το χάλαρο) αν γνωρίζετε την περιοχή.

Έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Το μάθημα είναι εξειδικευμένο και η δασκάλα (Κατερίνα) αγαπά πολύ αυτό που κάνει και το γνωρίζει επίσης πολύ καλά. Τα μαθήματα είναι 2 φορές την εβδομάδα από 1 ώρα και 15 λεπτά αν θυμάμαι καλά και το κόστος ήταν 70 ευρώ/μήνα. Αρκετούτσικα αλλά τα αξίζουν με το παραπάνω.

Εγώ γενικά ήμουν πολύ αγχωμένη και είχα πολλές φοβίες. Όποτε τελείωνα το μάθημα ένοιωθα άλλος άνθρωπος!

 

http://eyzein-aet.gr/website/product_info.php?template_id=38〈=gr&cPath=&from=sitemap&products_id=1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Εγώ έκανα yoga πέρσι που ήμουν έγκυος, στο ευζειν. Είναι ένα στούντιο στη σοφούλη (απέναντι από το χάλαρο) αν γνωρίζετε την περιοχή.

Έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Το μάθημα είναι εξειδικευμένο και η δασκάλα (Κατερίνα) αγαπά πολύ αυτό που κάνει και το γνωρίζει επίσης πολύ καλά. Τα μαθήματα είναι 2 φορές την εβδομάδα από 1 ώρα και 15 λεπτά αν θυμάμαι καλά και το κόστος ήταν 70 ευρώ/μήνα. Αρκετούτσικα αλλά τα αξίζουν με το παραπάνω.

Εγώ γενικά ήμουν πολύ αγχωμένη και είχα πολλές φοβίες. Όποτε τελείωνα το μάθημα ένοιωθα άλλος άνθρωπος!

 

http://eyzein-aet.gr/website/product_info.php?template_id=38〈=gr&cPath=&from=sitemap&products_id=1

 

Αααα!!! θα το δοκιμασω λοιπον!!! σε ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια!

Το έχω δει αυτό κέντρο yoga, αλλά δυστυχώς δεν με βολεύουν οι ώρες, τουλάχιστον όχι σε αυτό που είναι στη Σοφούλη (εκείνη την ώρα γυρίζει για φαγητό το πρώτο μου παιδί - δηλαδή ο άντρας μου!!!!!). Θα δοκιμάσω στο Κέντρο που εδρεύει στην Λ. Νίκης, επειδή είναι το ίδιο φαντάζομαι ότι θα κάνουν εξίσου καλή δουλειά! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, μόλις το δοκιμάσω, θα σας πω γνώμη! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα!

εγώ ξέρω για ένα στουντιο στο κέντρο κοντά στο Λευκό Πύργο, που κάνουν yoga για εγκύους αλλά αυτή τη στιγμή δεν έχουν συμπληρωμένα τμήμα και λένε ότι θα ξεκινήσουν μετά τις γιορτές. μου είπαν ότι θα είναι κλειστά τα τμήματα δηλ 4-5 άτομα το πολύ, και κόστος 60 ευρώ για 2 φορές τη βδομάδα. οι ώρες θα διαμορφωθούν ανάλογα με τα άτομα που θα πάνε, αλλά νομίζω πρωινές γιατί το απόγευμα κάνουν θεραπευτικό πιλάτες.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

εγώ ξέρω για ένα στουντιο στο κέντρο κοντά στο Λευκό Πύργο, που κάνουν yoga για εγκύους αλλά αυτή τη στιγμή δεν έχουν συμπληρωμένα τμήμα και λένε ότι θα ξεκινήσουν μετά τις γιορτές. μου είπαν ότι θα είναι κλειστά τα τμήματα δηλ 4-5 άτομα το πολύ, και κόστος 60 ευρώ για 2 φορές τη βδομάδα. οι ώρες θα διαμορφωθούν ανάλογα με τα άτομα που θα πάνε, αλλά νομίζω πρωινές γιατί το απόγευμα κάνουν θεραπευτικό πιλάτες.

 

lita συγχαρητήρια ! ποτε εχεις τελική ημερομηνία ? εγώ 2 Ιουλίου.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

εγώ ξέρω για ένα στουντιο στο κέντρο κοντά στο Λευκό Πύργο, που κάνουν yoga για εγκύους αλλά αυτή τη στιγμή δεν έχουν συμπληρωμένα τμήμα και λένε ότι θα ξεκινήσουν μετά τις γιορτές. μου είπαν ότι θα είναι κλειστά τα τμήματα δηλ 4-5 άτομα το πολύ, και κόστος 60 ευρώ για 2 φορές τη βδομάδα. οι ώρες θα διαμορφωθούν ανάλογα με τα άτομα που θα πάνε, αλλά νομίζω πρωινές γιατί το απόγευμα κάνουν θεραπευτικό πιλάτες.

 

Καλημέρα!!

Μπορείς να μας δώσεις τα στοιχεια του κέντρου αυτού ??

Link to comment
Share on other sites

lita συγχαρητήρια ! ποτε εχεις τελική ημερομηνία ? εγώ 2 Ιουλίου.

 

Επίσης, επίσης συγχαρητήρια!

Εγώ έχω τελική ημερομηνία 20 Ιουνίου...

Μετά τις γιορτές μπορούμε να συνεννοηθούμε για να κάνουμε ένα γκρουπάκι,

αν ενδιαφέρονται και άλλα κορίτσια!

Εγώ πάντως θέλω πολύ να πάω και με βολεύει πολύ που είναι στο κέντρο της Θεσσαλονίκης!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια, καλημέρα και καλή χρονιά!

Σε συνέχεια της συζήτησής μας, βρήκα ένα κέντρο Yoga στην παραλία,

τα μαθήματα είναι Δευτέρα και Τετάρτη πρωί και το κόστος είναι 70 ?. Τα τμήματα λειτουργούν κανονικά (δε χρειάζεται να συμπληρωθεί τμήμα). Θα ξεκινήσω από Δευτέρα, θα σας πω λεπτομέρειες!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κορίτσια γεια σας,

Είμαι κ εγώ έγκυος στο 2ο, στον 5ο μήνα, κ σκέφτηκα να γυμναστώ λιγάκι. Ποιά είναι η γνώμη σας κ η εμπειρεία σας για τη Yoga κ συγκεκριμένα για αν. θεσ/νίκη (καλαμαριά)? Επίσης έχει δοκιμάσει καμία από σας το Aqua Yoga στην πισίνα του Αγ.Λουκά? Τέλος αν υπάρχει καμία κοπέλα που βρίσκεται στην ίδια φάση με εμένα θα χαρώ πολύ να ανταλλάξουμε γνώμες.

Ευχαριστώ πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας,

Είμαι κ εγώ έγκυος στο 2ο, στον 5ο μήνα, κ σκέφτηκα να γυμναστώ λιγάκι. Ποιά είναι η γνώμη σας κ η εμπειρεία σας για τη Yoga κ συγκεκριμένα για αν. θεσ/νίκη (καλαμαριά)? Επίσης έχει δοκιμάσει καμία από σας το Aqua Yoga στην πισίνα του Αγ.Λουκά? Τέλος αν υπάρχει καμία κοπέλα που βρίσκεται στην ίδια φάση με εμένα θα χαρώ πολύ να ανταλλάξουμε γνώμες.

Ευχαριστώ πολυ!!

 

Είμαι εγώ που είμαι 21η εβδομάδα και ψάχνω για γυμναστική πιλάτες ή έστω κάτι (γυμναζόμουν και πριν και με τη γιόγκα δε συμπαθιόμασταν...)

αλλά είχα συσπάσεις και δεν αφήνει ακόμη η γιατρός...Σε μερικές εβδομάδες όμως που ελπίζω να μου περάσει θέλω οπωσδήποτε να κάνω , οπότε θα παρακολουθώ το θέμα σου!!!Φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια, καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι και εγώ για γιόγκα, είμαι στον τρίτο μήνα. Διάβασα εδώ καλά σχόλια για το EyZein, αλλά βλέπω λίγο τσιμπημένη τιμούλα. Διάβασα στην ιστοσελίδα τους ότι έχουν ειδικές προσφορές για τις εγγραφές ανά δύο έως το Μάιο. Είναι κάποια από εσάς που ενδιαφέρεται ακόμη? Θα θέλατε να κάνουμε μαζί την εγγραφή? Στείλτε μου στο inbox....

Εύχομαι καλή εγκυμοσύνη σε όλες σας!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...