Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Τις τελευταιες 2 μερες περιπου, ποναω κατω χαμηλα και δεξια,δεν εχω σκωληκοιδιτη(αν το γραφω σωστα).Ποναλακια που ερχονται και φευγουν και μπορει να περασουν ωρες μεχρι να με ξαναπιασουν, ανυσηχω για το μωρακι μου παρολο που το αισθανομαι και με κλωτσαει,στο γυναικολογο θα παω την Τριτη.Κουραστηκα και τις τελευταιες μερες με τις δουλειες του σπιτιου :( αισθανομαι βαρια και με ποναει και η μεση μου.Ειχε καμια σας παρομοια συμπτωματα?Μηπως ειναι κατι σοβαρο και πρεπει να παω κατευθειαν στο γιατρο μου? :roll: Η' μηπως ειναι κατι πιο αθωο οπως το μωρακι μου να πιεζει καποιο οργανο μου εκει και με ποναει?? :roll:

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να παρεις τηλ οπωσδηποτε τον γιατρο σου!!

στην εγκυμοσυνη δεν παιζουν ποτε!!μπορει να μην ειναι τιποτα αλλα μπορει να ειναι και κατι σημαντικο για σενα η το μωρακι σου!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρία Χ , πολύ πιθανών να είναι απο την κούραση με τις δουλειές , μην το παρακάνεις , μπορέι να αλλάζεις και μήνα ....

σίγουρα να μιλήσεις με το γιατρό σου και να μην κουράζεσαι , δεν προέχουν οι δουλειές του σπιτιού και η βρωμοσκόνη...

Ολα θα πάνε καλά ! :)

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό το πάθαινα συχνά αλλά δεν είχα καν ρωτήσει το γιατρό μου γιατί το πάθαινα και προ εγκυμοσύνης (όταν κουραζόμουνα, όταν είχα κρίση σπαστικής κολίτιδας, όταν νευρίαζα, δεν ήμουν καλά κτλ.)

Κάνε ένα τηλέφωνο στο γιατρό σου για να σου φύγει το άγχος. :wink:

Link to comment
Share on other sites

μαρακι και μενα μου εχει πει οταν νιωσω πονο να την παρω αμεσως τηλεφωνο..!!!μην το αφησεις καλη μου..πιθανον να θελει ξεκουραση παραπανω αποτι φανταζομαστε..

 

ήρθες στη ζωή μου και νιώθω να ζώ ξανά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρία εννοείται πως θα ρωτήσεις και το γιατρό σου αλλά σε πρώτη φάση μην ανησυχείς :)

Εγώ τέτοιους πόνους που περιγράφεις είχα τρομερούς κι από ένα σημείο και μετά συνέχεια. Με το που έκανα δύο βήματα πονούσα κι αν κουραζόμουνα έστω και λίγο διπλωνόμουνα στα δύο :?

Απ' ότι όμως μου είχε πει ο γιατρός ήταν οι σύνδεσμοι της μήτρας που ανοίγανε για να την καρατήσουνε.

 

Καλό υπόλοιπο :)

6qjVp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!το πιο πιθανό είναι να μην είναι τίποτα αλλά να πάρεις τον γιατρό, να είσαι σίγουρη.επίσης να αποφεύγεις την κούραση και την ζέστη..πραγματικά δεν αξίζει να ρισκάρεις για τίποτα :? δυστυχώς εγώ το κατάλαβα αργά αλλά πάλι τυχερή ήμουν, δεν παραπονιέμαι..μόνο που θα σηκωθώ από το κρεββάτι το σεπτέμβρη :cry::cry: χαλάλι της όμως. :lol::lol: να μας ενημερώσεις

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mε πηρε το πρωι ο γυναικολογος μου τηλ. να μου πει τα τελικα αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης,ειναι φυσιολογικα,ουφ εφυγε το μεγαλυτερο αγχος, :D Και αυριο το πρωι θα παω για υπερηχο,μου ειπε αν ηθελα να πηγαινα σημερα αλλα δεν μπορω(δεν φανηκε ιδιαιτερα αγχωμενος οταν του ειπα που ποναω οποτε δεν αγχωθηκα και 'γω),εντωμεταξυ δεν με ξαναπιασε σημερα ο πονος,παντως παρατηρησα οτι οταν κουραζομαι ή περπαταω καμποση ωρα με πιανει εκει.Σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις με καθησυχασατε,θα σας πω αυριο τα νεα μου. :)

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

πάνω απ΄όλα να μην κουράζεσαι πολύ...μην κάνεις τις βλακείες που έκανα εγώ...ησυχία δεν είχα στην εγκυμοσύνη...πολύ ανήσυχο πλάσμα χα χα κι έτσι μετά με έπιασε μία η μέση και μετά στο καπάκι οι συσπάσεις κι έμεινα σχεδόν 4 μήνες κλεισμένη μέσα στο σπίτι :cry:

κι έχω κι ένα μωρό τώρα που δεν ησυχάζει με τίποτε :lol::lol::lol: ο μπαμπάς του λέει "σαν την μάνα σου ανήσυχο πλάσμα είσαι" όπως καταλαβαίνει και γιαυτό εγώ φταίω :lol::lol::P:P

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω sardelaki,να χαιρεσαι και το μωρακι σου :D .Πηγα τελικα την Δευτερα που μας περασε στο γυναικολογο μου και ειδαμε το μωρακι μας,εκει που πονουσα(μου περασε για την ωρα)εχει τα ποδαρακια της η μανταμ και τεντωνεται(την πιασαμε επαυτωφορω)και πιεζει κατι εκει,εξ ου και ο πονος :lol: .Εχει πιασει στην κυριολεξια ολη την κοιλια μου δεξια τα ποδια αριστερα το κεφαλι,ανυσηχω λιγακι γιατι σκεφτομαι μηπως δεν παρει σωστη θεση ως την γεννηση της και κανουμε καισαρικη,κατι που θελω να αποφυγω,θα δουμε ως τοτε να πανε ολα καλα μονο και να γεννηθει το γλυκουλι μου. :D

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα περισσοτερα γυρνανε γυρω στην 36η εβδομαδα.

Τωρα και εμας τα ποδια κατω εχει αλλα πιστευω θα γυρισει :D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι elenik να γυρισει γιατι φοβαμαι παρα πολυ στην ιδεα της καισαρικης, θελω φυσιολογικα, :) Τελικα ολα καλα και με τα δικα σου αποτελεσματα,ολες οσες καναμε αμνιοκεντηση μεχρι να παρουμε απαντηση μας βγηκε η ψυχη αλλα ευτυχως ολα καλα. :D

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ενιωθα πιεση και πονο απο κατω συχνα εδω και ενα μηνα, το ειπα στον γιατρο και ειδε οτι εχει γυρισει με το κεφαλι κατω αλλα μια θεια μου λεει δεν εχει σημασια γυρναει πανω κατω πολλες φορες μεχρι το τελος :shock: Κουφο μου φανηκε αλλα ηθελα να ρωτησω, υπαρχει περιπτωση να ξαναγυρισει?

binvp2.png ZVLBp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω ενιωθα πιεση και πονο απο κατω συχνα εδω και ενα μηνα, το ειπα στον γιατρο και ειδε οτι εχει γυρισει με το κεφαλι κατω αλλα μια θεια μου λεει δεν εχει σημασια γυρναει πανω κατω πολλες φορες μεχρι το τελος :shock: Κουφο μου φανηκε αλλα ηθελα να ρωτησω, υπαρχει περιπτωση να ξαναγυρισει?

Είναι πιο δύσκολο να γυρίσει τώρα γιαί έχει μεγαλώσει και καταλαμβάνει περισσότερο χώρο!!Με το καλό!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...