Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υποτροπιαζουσα ουρολοιμωξη, ξανα και ξανα...!!! Βοηθεια!!!


rififi

Recommended Posts

Κι εμείς προσπαθούμε για παιδάκι τώρα και φοβάμαι τα σκευάσματα... θα μου πεις βότανα είναι.. Τώρα πίνω σεκλόρ που επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη και αυτή τη φορά εύχομαι να μην έχω καθυστέρηση....

Ευχομαι να σου πανε ολα καλα΄!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δοκιμαστε προληπτικα να παιρνετε καθημερινα το UVA URSI της Vogel, 13 ευρω εχει περιπου και πινετε 15-20 σταγονες σε ενα ποτηρι νερο. Αυτο μεχρι και για θεραπεια ουρολοιμωξης το δινουν οταν ειναι ηπια. Βοτανο ειναι.

Θα το δοκιμασω...Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα προβλήματα συχνά παλιά και έπαιρνα συνέχεια αντιβιώσεις μέχρι που μου έδωσε ο γυναικολόγος ενέσιμη αντιβίωση που πιάνει καλύτερα και τέλος. Ακολούθησα εντωμεταξύ και με υστερική εβλάβια όλες τις οδηγίες (όχι επαφές κατά τη διάρκεια της θεραπείας, πολύ νερό, έκοψα το τσιγάρο εκείνες τις μέρες, δεν έπινα καθόλου αλκοόλ και κάτι άλλα που δεν θυμάμαι). Πάντως έκτοτε δεν έχω πάθει ξανά.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Κοριτσια γεια σας και πάλι...Χθες πηγα στον γιατρό εδω ( Μ.Βρετανια) και μου ειπε οτι καλο θα ηταν να ξαναπαρω για αλλες δυο εβδομαδες αντιβιωση :( και μετα βλεπουμε....Εντωμεταξυ μια φιλη κ συναδελφος απο τον Καναδα μου προτεινε ενα σκευασμα φυτικό το οποιο εχει εκπληκτικα αποτελεσματα, για το e.coli ...Έκανα μια διαδυκτικη διερευνση και προς μεγαλη μου επληξη διαπιστωσα οτι παρα πολλες αναφορές απο ανθρωπους, που υπέφεραν απο το e.coli θεραπευτηκαν οριστικά. Μιλησα με την γιατρό μου εδω και πραγματικα και η ιδια μου ειπε οτι πράγματι εχει θεαματικα αποτελεσματα και δινεται κ για θεραπεια αλλα και προληψη( αλλα ελάχιστοι γιατροι το συστηνουν ή το γνωριζουν...) Το εχω αγοράσει ήδη και το εχω ξεκινησει...Αν δεν δω αποτελεσμα θα παρω αναγκαστικα πάλι αντιβιωση, ειλικρινα δεν ξέρω...Επίσης θα γινει και ληψη κολπικου επιχρισματος (ωστε να δουμε αν εχει "ταξιδεψει" το e.coli και προς τα εκει...) Εσεις πως ειστε ?

rififi...ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα πριν περιπου ενα μηνα στη Μ βρετανια....πηγα σε 2 γιατρους..μου εδωσαν ηπια αντιβιωση αρχικα αλλα δεν εγινε τπτ. πηγα και στον 2ο γιατρο, μου εδωσε πιο δυνατη αντιβιωση..γυρισα ελλαδα, εκανα ξανα εξετασεις και ακομη ειχα το μικροβιο....εχω απελπιστει τελειως...ολη αυτη η κατασταση εδω και 3 χρονια εχει επηρρεασει πολυ την ψυχολογια μου...εχεις βρει λυση στο προβλημα?θα μπορουσες να μου προτεινεις κατι περα απο καθαριοτητα, πολλα νερα και cranberries????? :-((((

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ να σας πώ την κατάληξη μου: από τότε, τέλη Σεπτέμβρη κι αφού τελείωσα αντιβίωση σεκλόρ, άρχισα να πίνω ένα σκεύασμα κράνμπερυ και πήγα κι έκανα καλιέργεια ούρων και βγήκε καθαρή. Τον επόμενο μήνα έμεινα έγκυος και συνέχισα τα κράνμπερυ και νερά συνολικά για 30 ημέρες περίπου. Ως τώρα (να'μαστε καλά) δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εγώ να σας πώ την κατάληξη μου: από τότε, τέλη Σεπτέμβρη κι αφού τελείωσα αντιβίωση σεκλόρ, άρχισα να πίνω ένα σκεύασμα κράνμπερυ και πήγα κι έκανα καλιέργεια ούρων και βγήκε καθαρή. Τον επόμενο μήνα έμεινα έγκυος και συνέχισα τα κράνμπερυ και νερά συνολικά για 30 ημέρες περίπου. Ως τώρα (να'μαστε καλά) δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα.

ξεκινησα κι εγω χαπια cranberries αλλα απο την τριτη το βραδυ που τελειωσε η αντιβιωση νιωθω μερικες φορες καποιες ανεοχλησεις...δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι...ειμαι τοσο αγχωμενη και εκενευρισμενη με το θεμα που αμεσως μολις αισθανομαι κατι διαφορετικο τα βλεπω ολα μαυρα...αισιοδοξια μηδεν....αυριο πρωι λεω να παω ξανα για γενικες εξετασεις και καλλιεργεια....δεν υποφερεται αυτο το πραγμα πια..... :-(

Link to comment
Share on other sites

rififi...ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα πριν περιπου ενα μηνα στη Μ βρετανια....πηγα σε 2 γιατρους..μου εδωσαν ηπια αντιβιωση αρχικα αλλα δεν εγινε τπτ. πηγα και στον 2ο γιατρο, μου εδωσε πιο δυνατη αντιβιωση..γυρισα ελλαδα, εκανα ξανα εξετασεις και ακομη ειχα το μικροβιο....εχω απελπιστει τελειως...ολη αυτη η κατασταση εδω και 3 χρονια εχει επηρρεασει πολυ την ψυχολογια μου...εχεις βρει λυση στο προβλημα?θα μπορουσες να μου προτεινεις κατι περα απο καθαριοτητα, πολλα νερα και cranberries????? :-((((

 

Καλη σου μέρα Αστερακι ...Σε νιωθω απόλυτα, οπως ειδες και εγω ειχα ταλαιπωρηθει πάρα πολύ...Τωρα δεν ξερω πως και τι ...αλλα ευτυχως η τελευταια εξεταση ουρων ηταν καθαρη...Εγω δοκιμασα το d-mannose και νομιζω με βοηθησε σε συνδυασμο με λιπαντικη κρεμα που εβαζα πριν την ερωτική συνευρεση (για να αποφυγη τραυματισμου της ουρηθρας). Τωρα εχω προγραμματισμενη κυστεοσκοπηση...Και ο ουρολογος εδω απόρησε που τοσο καιρο βασανιζομαι και δεν εχω κανει κυστεοσκοπηση..Θα σου προτεινα να δοκιμασεις το d mannose την λιπαντικη κρέμα και να κανεις κυστεοσκοπηση (μιας και ειναι συμφωνα με τον γιατρο η μοναδικη εξεταση που κατα καποιο τροπο μπορει να ερμηνευσει το φαινομενο των υποτροπων...) Επισης να στεγνωνεις την ευαισθητη περιοχη πολυ καλά μετα απο το μπανιο και να φορας βαμβακερα σιδερωμενα εσωρουχα!! Ελπιζω να βοηθησα ...και εγω ακομη απορω πως εχω γλιτωσει απο αυτο τον εφιαλτη ...ελπιζω να μην ξαναρθει...Δοκιμασε το d mannose !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλη σου μέρα Αστερακι ...Σε νιωθω απόλυτα, οπως ειδες και εγω ειχα ταλαιπωρηθει πάρα πολύ...Τωρα δεν ξερω πως και τι ...αλλα ευτυχως η τελευταια εξεταση ουρων ηταν καθαρη...Εγω δοκιμασα το d-mannose και νομιζω με βοηθησε σε συνδυασμο με λιπαντικη κρεμα που εβαζα πριν την ερωτική συνευρεση (για να αποφυγη τραυματισμου της ουρηθρας). Τωρα εχω προγραμματισμενη κυστεοσκοπηση...Και ο ουρολογος εδω απόρησε που τοσο καιρο βασανιζομαι και δεν εχω κανει κυστεοσκοπηση..Θα σου προτεινα να δοκιμασεις το d mannose την λιπαντικη κρέμα και να κανεις κυστεοσκοπηση (μιας και ειναι συμφωνα με τον γιατρο η μοναδικη εξεταση που κατα καποιο τροπο μπορει να ερμηνευσει το φαινομενο των υποτροπων...) Επισης να στεγνωνεις την ευαισθητη περιοχη πολυ καλά μετα απο το μπανιο και να φορας βαμβακερα σιδερωμενα εσωρουχα!! Ελπιζω να βοηθησα ...και εγω ακομη απορω πως εχω γλιτωσει απο αυτο τον εφιαλτη ...ελπιζω να μην ξαναρθει...Δοκιμασε το d mannose !!!!!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τις χρήσιμες συμβουλές!!!!!! Μου έφτιαξες τη μέρα μου!!! Θέλω να σε ρωτήσω και κάτι ακόμη...το προϊόν που μου προτείνεις είναι σκόνη που διαλύεται σε νερό ή χυμό; Το έψαξα λιγάκι στο διαδίκτυο και αυτό μου έβγαζε...Κάθε πότε πρέπει να το παίρνουμε;;;; και σε τι ποσότητα;;; Μπορώ να το προμηθευτώ απο το φαρμακείο μόνη μου ή χρειάζεται συνταγή γιατρού;;; Όσο για την εξέταση που μου είπες, θα το συζητήσω άμεσα με το γιατρό μου και θα το κανονίσω!!!

Ελπίζω να είσαι καλα, σε ευχαριστώ πολύ και πάλι για τη βοήθειά σου!!!!!!!!!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τις χρήσιμες συμβουλές!!!!!! Μου έφτιαξες τη μέρα μου!!! Θέλω να σε ρωτήσω και κάτι ακόμη...το προϊόν που μου προτείνεις είναι σκόνη που διαλύεται σε νερό ή χυμό; Το έψαξα λιγάκι στο διαδίκτυο και αυτό μου έβγαζε...Κάθε πότε πρέπει να το παίρνουμε;;;; και σε τι ποσότητα;;; Μπορώ να το προμηθευτώ απο το φαρμακείο μόνη μου ή χρειάζεται συνταγή γιατρού;;; Όσο για την εξέταση που μου είπες, θα το συζητήσω άμεσα με το γιατρό μου και θα το κανονίσω!!!

Ελπίζω να είσαι καλα, σε ευχαριστώ πολύ και πάλι για τη βοήθειά σου!!!!!!!!!!! :-)

Ναι ειναι σε σκονη ...Εγω εκανα παραγγελεια απο το ιντερνετ συγκεκριμενα στο amazon . Δεν χρειαζεται συνταγη το παιρνεις μονη σου μιας και δεν ειναι φαρμακευτικο σκευασμα αλλα απολυτα φυσικό προιον. Ειναι σε μορφη σκονης και το διαλυεις σε νερο ....Η ποσοτητα εξερταται απο την "σοβαροτητα " της καταστασης. Αν ψαξεις στο ιντερνετ εχει προτεινομενες δοσεις ... Γραφει και πανω στο κουτι ...Εγω τις 3 πρωτες μερες το επαιρνα σχεδον καθε 2-3 ωρες μετα εκανα μια συντηρηση. Αν θες μπορεις να μπορεις να μπεις στην σελιδα του amazon και εκει θα δεις παρα πολλες αναφορες ανθρωπων που εχουν χρησιμοποιησει το προιον και εχουν κυριολεκτικα σωθει. Απλα να ξερεις οτι ειναι συγκεκριμενα για το e-coli ...Αυτα ελπιζω να βοηθησα ...

Link to comment
Share on other sites

ξεκινησα κι εγω χαπια cranberries αλλα απο την τριτη το βραδυ που τελειωσε η αντιβιωση νιωθω μερικες φορες καποιες ανεοχλησεις...δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι...ειμαι τοσο αγχωμενη και εκενευρισμενη με το θεμα που αμεσως μολις αισθανομαι κατι διαφορετικο τα βλεπω ολα μαυρα...αισιοδοξια μηδεν....αυριο πρωι λεω να παω ξανα για γενικες εξετασεις και καλλιεργεια....δεν υποφερεται αυτο το πραγμα πια..... :-(

 

Αυτά τα συναισθήματα τα καταλαβαίνω απόλυτα! τα θυμάμαι σαν χθες... :cry::cry::cry: Παρόλα αυτά, εγώ επιμένω στα πολλά νερά και φυσικά ούρηση μετά από κάθε επαφή, όσο μπορείτε πιο σύντομα. Εύχομαι σε όσες παιδεύονται ακόμη να ησυχάσουν σύντομα και να το ξεχάσουν!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οταν παθαινεις πολλες ουρολοιμωξεις δημιουργειται ευαισθησια στην κυστη και χρονια κυστιτιδα. Νομιζεις δλδ οτι εχεις ουρολοιμωξη ενω ειναι κυστιτιδα. Το παθαινα ειδικα οταν ταξιδευα και δεν επινα πολλα νερα και δεν αδειαζε τακτικα η κυστη. ΑΡΚΕΤΕς φορες επαιρνα μονη αντιβιωση νομιζοντας οτι ειχα παλι ουρολοιμωξη. Δοκιμαστε το uva ursi, ειναι πιο αποτελεσματικο απο τα κρανμπερις. Οταν με πιανουν τετοιες ενοχλησεις στην κυστη, σαν να ξεκινα ουρολοιμωξη, πινω το βοτανο και μεσα σε 20 λεπτα εξαφανιζεται καθε ενοχληση.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να σας πω κ εγω κατι που μου ειπε ο μικροβιολογος κ μου εκανε μεγαλη εντυπωση.οταν πηγα να δωσω ουρα για να κανουμε την καλλιεργεια(βρεθηκε μικροβιο e-coli αλλα δεν εχει σημασια) ο μικροβιολογος μου ειπε οτι μερικες φορες κατα την ερωτικη πραξη(συγκεκριμενα την ιεραποστολικη σταση για πολυ ωρα) υπαρχει περιπτωση να "τραυμαστιστει" η κυστη κ σε αυτο να οφειλονται τα ενοχλητικα συμπτωματα τα οποια ομως ευτυχως δεν κρατανε για παρα πολυ.ελπιζω να φανει χρησιμη η πληροφορια αυτη γιατι εμενα τουλαχιστον με εκανε μεγαλη εντυπωση τι μπορεις να παθεις κ πως!!

Link to comment
Share on other sites

εχω ενοχληση στη κυστη πολλες φορες,μερικες φορες πολυ δυνατη :παιρνω τα νουροσιν για μια δυο μερες κ μου περναει απο τοτε που πινω περιπου ενα μπουκαλι νερο την ημερα με ποναει πιο σπανια.το καλυτερο παντως ειναι επισκεψη στο γυναικολογο

Link to comment
Share on other sites

Οταν παθαινεις πολλες ουρολοιμωξεις δημιουργειται ευαισθησια στην κυστη και χρονια κυστιτιδα. Νομιζεις δλδ οτι εχεις ουρολοιμωξη ενω ειναι κυστιτιδα. Το παθαινα ειδικα οταν ταξιδευα και δεν επινα πολλα νερα και δεν αδειαζε τακτικα η κυστη. ΑΡΚΕΤΕς φορες επαιρνα μονη αντιβιωση νομιζοντας οτι ειχα παλι ουρολοιμωξη. Δοκιμαστε το uva ursi, ειναι πιο αποτελεσματικο απο τα κρανμπερις. Οταν με πιανουν τετοιες ενοχλησεις στην κυστη, σαν να ξεκινα ουρολοιμωξη, πινω το βοτανο και μεσα σε 20 λεπτα εξαφανιζεται καθε ενοχληση.

αληθεια? εγω εχω ηδη ξεκινησει τη θεραπεια με τα κρανα...πρεπε για 6 μηνες να τα παιρνω(μετα απο συμβουλη γιατρου) και αν συνεχισω να παθαινω το ιδιο τοτε θα ξανακοιταξουμε το θεμα....παντως ειναι πολυ εκνευριστικο....σε εμποδιζει να κανεις πολλα πραγματα (ειδικα στα ταξιδια ζοριζομαι κι εγω πολυ) και συνεχως εχεις στο μυαλο σου να μησ υμβει το ιδιο.....

Link to comment
Share on other sites

:(:(:(:( ουφ κοριτσια χρειαζομαι ξανα τα φωτα της....δεν αντεχω αλλο!!!! εχουν περασει 2 βδομαδες απο τοτε που τελειωσε η αντιβιωση μου και παιρνω 2 φορες την ημερα χαπια cranberries..ομως εξακολουθω να αισθανομαι κατι κατα τη διαρκει της ουρησης...δεν ειναι ουτε τσουξιμο ουτε πονος..δεν εχω συχνοουσια, αιμα και πηγαινω κανονικα τουαλετα....απλως αισθανομαι κατι που παλιοτερα δεν ηταν τοσο εντονο...υπαρχει περιπτωση να ειναι απλως ερεθισμενη η περιοχη (κυστη-ουρηθρα) ή εχω τιποτε αλλο?? αρχιζω και ανησυχω....σε 2 βδομαδες επιστρεφω σπιτι μου και θα παω ξανα για εξετασεις αλλα η καθημερινοτητα μου εχει δυσκολεψει παρα πολυ με αυτην την κατασταση...οσο για το ψυχολογικο κομματι...καλυτερα να μην το σχολιασω! αν ειχατε κατι παρομοιο σας παρακαλω να μου δωσετε μερικες συμβουλες...ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα! ειμαι καινουργια στο φορουμ! σασ διαβαζω συνεχεια και επειδη ειχα και εγω παρομοιο προβλημα ειπα να σας πω τη περιπετεια μου! εδω και 4 χρονια ειχα συνεχεια ουρολοιμωξεις... ανα 2 μηνες σχεδον αντιβιωση.. η καλιεργια που ειχα κανει σε καποια απο τισ πολεσ ουρολοιμωξεις εδειξε το μικροβιο πρωτεας... πηρα τις σχετικες αντιβιωσεις και ολα οκ..μετα απο λιγο καιρο ξανα τα ιδια... αλλαξα αρκετους ουρολογους και εννοειτε εχω παρει απο ολεσ τισ αντιβιωσεις...προσεφ,ζιναντολ,νοροσιν, και αλλες....να μην σας ζαλιζω πριν 6 μηνες μετακομισαμε με το συζηγο γερμανια ενοειτε ο πρωτοσ γιατροσ που πηγα με το που ηρθα ηταν ουρολογος...διαγνωση...κλασικα εικονογραφιμενα...ουρολοιμωξη... θεραπεια αντιβιωση... τελειωνω την αντιβιωση περνασ 20μερες και με πιανει κολικος νεφρου..παω νοσοκομειο 3 πετρες σφηνωμενες πριν την ουροδοχο κυστη:confused: τελοσπαντων εκανα 2 επεμβασεις για να βγουν ταλαιπωριθηκα 1 μηνα αλλα ειχα και ενα αποτελεσμα....η γιατρος μου ειπε οτι παθενα ουρολοιμωξεις απο την πετρα και σιγα σιγα τισ πετρεσ που μαζευοταν :confused: η συμβουλη που μου εδωσε ειναι 3 λιτρα νερο την ημερα ασχετα απο οτι αλλο υγρο πινω...και χυμο απο cranberries και γενικα απο κοκκινα φρουτα βοηθανε πολυ ;) το καλο ειναι οτι εχουν περασει 2 μηνες και ειμαι οκ καμια ενοχληση απο ουρολοιμωξη και οχι τιποτα αλλο γιατι και εμεις θελουμε μωρακι και το χα αγχος ολο αυτο με τις αντιβιωσεις στην εγκυμοσυνη..αν και η γιατροσ μου ειπε πως αν χρειαστει υπαρχουν συγκεκριμενες αντιβιωσεις που ειναι ασφαλεις... συγνωμη αν σας κουρασα και συγγνωμη αν βρειτε και κανα ορθογραφικο λαθακι:oops:

love is for free.....!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μενα κορίτσια,

Λοιπον και γω είμαι ανχομενη πολύ γιατί εχθες πήρα την καλλιέργεια κολπίσκου υγρού και έχω το βακτηριο e.coli!!!! Έχω φοβηθεί πολύ με αυτά που διαβαζω !!!! :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπερα θελω βοηθειαααααα...

 

εδω παθει 2 ουρολοιμωξεις σε ενα μηνα..επειδη ειμαστε στην προσπαθεια για μωρακι η γυναικολογος μου δινει ουδετερες αντιβιωσεις..διαβασα εδω για το βοτανο uva ursi αλλα δεν ξερω αν μπορω να πινω αφου προσπαθουμε?εχει καμια αρνητικη επιπτωση?ετσι διαβασα σε ενα site..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω βοηθειαααααα...

 

εδω παθει 2 ουρολοιμωξεις σε ενα μηνα..επειδη ειμαστε στην προσπαθεια για μωρακι η γυναικολογος μου δινει ουδετερες αντιβιωσεις..διαβασα εδω για το βοτανο uva ursi αλλα δεν ξερω αν μπορω να πινω αφου προσπαθουμε?εχει καμια αρνητικη επιπτωση?ετσι διαβασα σε ενα site..

κι εγω είχα διαβάσει κάποια άρθρα για το συγκεκριμένο αλλά όσους γιατρούς ρώτησα κανένας δεν μου το πρότεινε...οι περισσότεροι ούτε καν το γνώριζαν....κι εγώ παίρνω χάπια cranberries εδώ και 2 μήνες έπειτα από συμβουλή γιατρού....συζήτησέ το με τον γιατρό και ψάξε διεξοδικά το θέμα εφόσον θέλετε να κάνετε παιδάκι....να εντοπιστεί η αιτία και να σου δώσει θεραπεία έτσι ώστε να μην το ξαναπάθεις....

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και βοηθά ο χυμός! εγώ χυμό επινα και κατά τη διάρκεια αυτή έμεινα και έγκυος (σου εύχομαι τα ίδια!!!!!)

Είναι λίγο.... αηδία... πικρό. Αλλά σκεψου το σαν φάρμακο! Εγώ έπινα και πολύ νερό. Κι αυτό σαν φάρμακο. συνολικά κάπου 1,5 μήνα - σχεδόν 2.

Link to comment
Share on other sites

πηρες σκονη απο φαρμακειο που γινεται χυμος με νερο?? ο γιατρος μου παντως μου ειπε οτι και τα δυο το ιδιο κανουν, οποτε παιρνεις οποιο σε βολευει καλυτερα...εγω παιρνω χαπια γτ δεν πινω χυμους. οποτε πιστευω να σε βοηθησουν!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και βοηθά ο χυμός! εγώ χυμό επινα και κατά τη διάρκεια αυτή έμεινα και έγκυος (σου εύχομαι τα ίδια!!!!!)

Είναι λίγο.... αηδία... πικρό. Αλλά σκεψου το σαν φάρμακο! Εγώ έπινα και πολύ νερό. Κι αυτό σαν φάρμακο. συνολικά κάπου 1,5 μήνα - σχεδόν 2.

 

αααα το ευχομαι κ γω γιατι δεν με φτανει το τοοοοσο αγχος για την συλληψη εχω κ αυτο τωρα...:mad:

Link to comment
Share on other sites

πηρες σκονη απο φαρμακειο που γινεται χυμος με νερο?? ο γιατρος μου παντως μου ειπε οτι και τα δυο το ιδιο κανουν, οποτε παιρνεις οποιο σε βολευει καλυτερα...εγω παιρνω χαπια γτ δεν πινω χυμους. οποτε πιστευω να σε βοηθησουν!!!!!!

 

οχι εχω παρει χυμο απο σουπερ μαρκετ μονο ο ΑΒ το εχει..αυτο απτο φαρμακειο δεν το ηξερα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...