Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αδενωμα στα επινεφριδια


Recommended Posts

οταν κανουμε λεει σχεδια καποιος σπαει χοντρη πλακα μαζι μας

εγω το φθινοπωρο το φανταζομουν με μια δευτερη εξωσωματικη απο αποψυξη και να που καποιες εξετασεις με καποια συμπτωματα με οδηγησαν να ανακαλυψω οτι εχω ενα αδενωμα στο επινεφριδιο που εφαπτεται του συκωτιου,,,εκανα υπερηχο και το αδενωμα ειναι 3cm,,,,,

διαβαζω στο ιντερνετ και κοντευω να τρελλαθω

 

να πω οτι εχω θυροειδιτιδα χασιμοτο,,τον ιουνιο εκτος απο t4 των 100 μου εδωσε και t3 των 25 αλλα αφου το πηρα ενιωθα ασχημα, ταχυκαρδιες, πιεση, ενοιωθα οτι θα παθω εγκεφαλικο, μου εκοψε το χαπι t3 τα συμπτωματα μειωθηκαν αλλα τελεια δεν με λες

 

κανω για δευτερη φορα εξεταση αιματος βγαινω με υπερθυροειδισμο γgt συκωτιου αυξημενη καπου 75 ,,τον ιουνιο ειχα ξανακανει και ηταν 45,,,το ανωτερο ειναι καπου 30,,,,δεν πινω και εχω χασει και 7 κιλα σε 3 μηνες

 

παω για υπερηχο συκωτιου και βγαινει το αδενωμα στο επινεφριδιο,,το οποιο απ οτι λενε μπορει να ειναι εκκριτικο και να παραγει καργα ορμονες που προκαλουν ταχυκαρδιες πιεση κλπ,,,μπορει ομως να ειναι και ανενεργο οποτε θελει απλα παρακολουθηση,,,

 

οπως και να εχει ειναι κατι που μαλλον θα πρεπει να βγει οταν και οποτε ενεργοποιηθει,,,το αν ειναι ενεργο τωρα δεν το ξερω πρεπει να κανω καποιες πιο εξιδεικευμενες εξετασεις

 

φυσικα εχω ραντεβου με τον ενδοκρινολογο απο κοντα, τον ομοιοπαθητικο, τον ψυχαναλυτη, τον παθολογο, τον παπα της ενοριας

 

φοβαμαι και εχω κι ενοχες,,,ενοχες οτι δεν φροντιζω καλα τον εαυτο μου ενοχες για την ψυχολογια μου,,,ειναι αυτη που εχει πυροδοτησει ολα αυτα τα οργανικα?,,η το ορμονικο καθεστως αυτο φταει που με κανει αγχωδη και με την ψυχη στα καγκελα, ευσιγκηνητη, νευρικη, φοβικη?

 

το καλοκαιρι αυτο, για να μην πω τα τελευταια δυο χρονια ζοριστικα πααααρα πολυ, αλλα αυτο το καλοκαιρι ηταν το αποκορυφωμα,,,αιτιες και αφορμες πολλες,,,αλλα η πιο δυσβασταχτη ειναι η αρνητικη ενεργεια της μητερας μου πανω στη ζωη μου,,,δεν θελω να μπω σε λεπτομερειες,,,λυπαμαι και ντρεπομαι για λογαριασμο μου που τοσο χρονων γομαρα κολυμπαω στις ενοχες και που δεν μπορω εμπρακτως να βαλω την μανα μου στη θεση της,,,δηλαδη μακρια απο την ζωη μου, ντρεπομαι που εφτασα σε αυτο το σημειο να χρειαζεται να μεινουμε οικογενειακως με τον συζυγο και το παιδι στο πατρικο μου,,,,,,ενας χρονος ειναι που συμβαινει κατι τετοιο κι εχω νοιωσει να μου ερχεται εγκεφαλικο τουλαχιστον 10 φορες,,,ευτυχως συντομα θα αλλαξει αυτη η συνθηκη αλλα οπως ξερετε και στον αρη να παει κανεις αν θελει μια χαρα κραταει ζωντανη την αρνητικη επιρροη της μανας του στην ζωη του,,,

 

 

αλλα το θεμα μου τωρα δεν ειναι αυτο

 

το θεμα ειναι το αδενωμα στα επινεφριδια αν ξερετε κατι, αν εχετε παρομοια εμεπειρια παρακαλω πειτε μου:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

φοβαμαι και εχω κι ενοχες,,,ενοχες οτι δεν φροντιζω καλα τον εαυτο μου ενοχες για την ψυχολογια μου,,,ειναι αυτη που εχει πυροδοτησει ολα αυτα τα οργανικα?,,η το ορμονικο καθεστως αυτο φταει που με κανει αγχωδη και με την ψυχη στα καγκελα, ευσιγκηνητη, νευρικη, φοβικη?

Για το αδένωμα στα επινεφρίδια δεν ξέρω κάτι, αλλά ήθελα να σου πω να μην έχεις ενοχές και ότι το πιθανότερο είναι να φταίνε οι ορμόνες για τη νευρικότητα και την ευσυγκινισία και όχι το αντίστροφο. Δηλαδή εγώ το θεωρώ σίγουρο ότι φταίνε οι ορμόνες, λέω "πιθανότερο" απλά επειδή δεν είναι της ειδικότητάς μου και αφήνω ένα περιθώριο λάθους.

 

Καλή δύναμη για τη συνέχεια και προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά.

Link to comment
Share on other sites

σαν να ακουω τον εαυτο μου πριν 4 χρονια!!!!!! Αφου εβγαλα τα ματια μου οσον αφορα την υγεια μου και μετα απο καποια χειρουργεια, γυριζοντας στο σπιτι εβαλα τα κλαματα!.....που με παραμελησα τοσο για παρομοιες αιτιες με τις δικες σου...Τελικα ολα πηγαν καλα με τον καιρο (εκανα και το δευτερο παιδακι μου μετα...)

Ηρεμησε, αναλογισου τι θα κανεις απο εδω και περα, ποσο χρειαζεται το παιδι σου μια υγιη μαμα και ολα θα βρουν τον δρομο τους....

δες εδω

http://www.clinical.bioiatriki.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=20&Itemid=22

αν δεν κανω λαθος το λενε και συνδρομο Conn

http://www.endo.gr/?p=654

ολα θα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω και τις δυο

το σαββατο θα παω ενδοκρινολογο και θα σας ενημερωσω

αυτο τον καιρο εχω πολυ αναγκη αυτο το φορουμ, να στε καλα

 

παιζει και να ξαναφυγουμε για εξω, αυτο ειναι το καλο της υποθεσης, αλλα πρωτα πρεπει να φροντισω την υγεια μου

 

καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Η μητέρα μου που είχε σοβαρό πρόβλημα με τον θυρεοειδή της μέχρι και κατάθλιψη έπαθε από τις τρελλές εκκρίσεις των ορμονών.Ευτυχώς όλα καλά.Ολα διορθώνονται και για όλα υπάρχει λύση.Δεν ξέρω και εγώ κάτι για το αδένωμα αλλά ήθελα να σου ευχηθώ να είναι όλα περαστικά και όλα να πάνε καλά για σένα και την οικογενειά σου.Θα περιμένουμε νέα σου!

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα επινεφρίδια ειναι αδένες και εκκρινουν ορμόνες: κορτιζόλη, αλδοστερόνη, ανδρογόνα, οιστρογόνα και κατεχολαμίνες. Συγκεκριμένα η κορτιζόλη και οι κατεχολαμίνες επηρεάζουν άμεσα τη συμπεριφορά μας σε στρεσογόνες καταστασεις. Αρα ειναι πολύ πιθανό η ευαίσθητη ψυχολογία σου να οφείλεται καθαρά σε οργανικούς παράγοντες ;)

Το αδενωμα τωρα, θεωρητικά ειναι ενας καλοήθης όγκος που εχει 1 στις 10.000 πιθανότητα να εξελιχθεί σε καρκίνο. Ομως υπαρχει η πιθανότητα να εκκρίνει πολύ μεγάλες ποσότητες ορμονών, τοσο μεγάλες που να προκαλούν επιπλοκές στον οργανισμό. Αν η ορμόνη που υπερ-εκκρινεται ειναι η κορτιζόλη, εχουμε το σύνδρομο Cushing. Αν η ορμόνη ειναι η αλδοστερόνη, εχουμε το σύνδρομο Conn.

Στα αδενώματα κάτω των 4 εκατοστών προτείνεται εξάμηνη παρακολούθηση και αν κριθεί αναγκαίο βιοψία (πολύ απλή διαδικασία, γινεται λαπαροσκοπικά). Στη χειροτερη των περιπτώσεων υπάρχει η δυνατότητα χειρουργικής αφαίρεσης των επινεφριδίων (οπως πχ αφαιρείται και ο θυροειδής), χωρίς μεγάλη επιβάρυνση του οργανισμού. Πάντως ανησυχητικά ειναι τα αδενώματα μεγαλύτερα των 6 εκ.

Σίγουρα θα πρεπει να κανεις εξεταση ούρων 24ωρου για να αποφανθούν οι γιατροί αν το αδένωμα ειναι εκκριτικό ή όχι.

ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ. Απλα τυχαίνει να εχω μια ιδεα περι ουροποιητικού συστήματος (η μητερα μου ειναι νεφροπαθής -στην αιμοκαθαρση πλεον- και εχω χασει τον πατερα μου από καρκίνο στην ουροδόχο κύστη).

Η δική μου ταπεινή άποψη ειναι ότι αυτό που έχεις αντιμετωπίζεται, μη σε παίρνει από κάτω!

Πες μας και τι θα σου πει ο ενδοκρινολόγος το σάββατο.

 

Σου εύχομαι μεσα απ' την καρδιά μου να πανε όλα καλα!

 

 

(υγ η αυξημενη γ-gt μπορεί να οφείλεται στον υπερθυρεοειδισμό. ρωτα τον ενδοκρινολόγο σου και γι' αυτό)

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τα επινεφρίδια ειναι αδένες και εκκρινουν ορμόνες: κορτιζόλη, αλδοστερόνη, ανδρογόνα, οιστρογόνα και κατεχολαμίνες. Συγκεκριμένα η κορτιζόλη και οι κατεχολαμίνες επηρεάζουν άμεσα τη συμπεριφορά μας σε στρεσογόνες καταστασεις. Αρα ειναι πολύ πιθανό η ευαίσθητη ψυχολογία σου να οφείλεται καθαρά σε οργανικούς παράγοντες ;)

Το αδενωμα τωρα, θεωρητικά ειναι ενας καλοήθης όγκος που εχει 1 στις 10.000 πιθανότητα να εξελιχθεί σε καρκίνο. Ομως υπαρχει η πιθανότητα να εκκρίνει πολύ μεγάλες ποσότητες ορμονών, τοσο μεγάλες που να προκαλούν επιπλοκές στον οργανισμό. Αν η ορμόνη που υπερ-εκκρινεται ειναι η κορτιζόλη, εχουμε το σύνδρομο Cushing. Αν η ορμόνη ειναι η αλδοστερόνη, εχουμε το σύνδρομο Conn.

Στα αδενώματα κάτω των 4 εκατοστών προτείνεται εξάμηνη παρακολούθηση και αν κριθεί αναγκαίο βιοψία (πολύ απλή διαδικασία, γινεται λαπαροσκοπικά). Στη χειροτερη των περιπτώσεων υπάρχει η δυνατότητα χειρουργικής αφαίρεσης των επινεφριδίων (οπως πχ αφαιρείται και ο θυροειδής), χωρίς μεγάλη επιβάρυνση του οργανισμού. Πάντως ανησυχητικά ειναι τα αδενώματα μεγαλύτερα των 6 εκ.

Σίγουρα θα πρεπει να κανεις εξεταση ούρων 24ωρου για να αποφανθούν οι γιατροί αν το αδένωμα ειναι εκκριτικό ή όχι.

ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ. Απλα τυχαίνει να εχω μια ιδεα περι ουροποιητικού συστήματος (η μητερα μου ειναι νεφροπαθής -στην αιμοκαθαρση πλεον- και εχω χασει τον πατερα μου από καρκίνο στην ουροδόχο κύστη).

Η δική μου ταπεινή άποψη ειναι ότι αυτό που έχεις αντιμετωπίζεται, μη σε παίρνει από κάτω!

Πες μας και τι θα σου πει ο ενδοκρινολόγος το σάββατο.

 

Σου εύχομαι μεσα απ' την καρδιά μου να πανε όλα καλα!

 

 

(υγ η αυξημενη γ-gt μπορεί να οφείλεται στον υπερθυρεοειδισμό. ρωτα τον ενδοκρινολόγο σου και γι' αυτό)

 

να σαι καλα κι εγω νομιζω οτι πρεπει να μου μειωσει τη δοση θυρορμονης

γενικα του εχω εμπιστσοσυνη, αλλα θα ρωτησω και δευτερη γνωμη

 

οσο για το αλλο νομιζω οτι τυχαια το βρηκα μπηκα για το συκωτι και βρηκα αυτο

 

και ξερεις τωρα φοβαμαι μην μπω για μαγνητικη και βρω κι αλλα,,,για να μην πω για την κλειστοφοβια μου αν παω για μαγνητικη και με χωσουν εκει μεσα,,,μα το θεο θα παρω βαλιουμ

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα κατ'ευχήν και να αισθανθείς γρήγορα μια ψυχική ανακούφιση και να μην στενοχωριέσαι.

 

Εγώ πρώτη φορά στην ζωή μου, επειδή είμαι πολύ σφιγμένη και χωρίς να συμβαίνει κάτι έντονο στην ζωή μου αποφάσισα να κάνω ψυχανάλυση.

Η ψυχολόγος μου είπε να χαλαρώσω και έχει δίκιο, ειδάλλως σωματοποιούμε όλο το άγχος μας και μας βρίσκουν ένα σωρό.

 

Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά και αισιόδοξα, να χαλαρώσεις την σκέψη σου.

Όλα καλά θα πάνε!

 

αισθάνομαι άσχημα που σε άλλο θέμα ήμουν αυστηρή μαζί σου, και σου ζητάω συγγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα κατ'ευχήν και να αισθανθείς γρήγορα μια ψυχική ανακούφιση και να μην στενοχωριέσαι.

 

Εγώ πρώτη φορά στην ζωή μου, επειδή είμαι πολύ σφιγμένη και χωρίς να συμβαίνει κάτι έντονο στην ζωή μου αποφάσισα να κάνω ψυχανάλυση.

Η ψυχολόγος μου είπε να χαλαρώσω και έχει δίκιο, ειδάλλως σωματοποιούμε όλο το άγχος μας και μας βρίσκουν ένα σωρό.

 

Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά και αισιόδοξα, να χαλαρώσεις την σκέψη σου.

Όλα καλά θα πάνε!

 

αισθάνομαι άσχημα που σε άλλο θέμα ήμουν αυστηρή μαζί σου, και σου ζητάω συγγνώμη.

 

νομιζω οτι εφτασα στο οριο μου, περα απο αυτο δεν θελω να το σκεφτομαι

μονον ο αντρας μου και το παιδι μου να ειναι καλα και ολοι οι αλλοι θα ειναι σε αποσταση ασφαλειας,,,αν ημουν σκυλος θα ειχα αρχισει ηδη να δειχνω κυνοδοντες,,,αργησα,,,,αλλα καλλιο αργα παρα ποτε

 

οσο για το τελευταιο μην σκας, παρανοησεις και ασχημες στιγμες εδω μεσα αλλο τιποτα,,,μην ανησυχεις εχω κι εγω τις ευθυνες μου και για το τι γραφω και για το πως διαβαζω ο,τι διαβαζω,,,να σαι καλα και βαλε τον ψυχολογο στη ζωη σου,,,βοηθαει πραγματικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλημερα

πηγα ενδο μου μειωσε καταρχην τη δοση της θυροξινης, για την γγτ του συκωτιου που ειναι ελαφρως ανεβασμενη αυτος το συνδεει με τον αυξημενο μου μεταβολισμο και με μια ελαφρως διογκωμενη χολη

 

αρα λεει κοβω τελειω τα λιπαρα, και μειωνω δοση θυροξινης

 

τωρα για το αδενωμα στα επινεφριδια,,μου ειπε οτι δεν ειναι σιγουρο κατι τετοιο απο τον υπερηχο, μπορει και να μην παιζει δηλαδη, η μονη αξιοποιστη απεικονιστικη μεθοδος για τα επινεφριδια ειναι η μαγνητικη,,ολα τα αλλα ειναι παραπλανητικα

 

θα κανω αρα μαγνητικη την παρασκευη που μας ερχεται κι αν οντως ειναι αδενωμα τοτε θα κανω πιο εξειδικευμενες εξετασεις ουρων και αιματος για να δουμε τα επιπεδα καποιων ορμονων

 

δεν εχω λεει σε καμια περιπτωση κλινικη εικονα ανθρωπου με εκκριτικο αδενωμα, δηλαδη και να ειναι αδενωμα δεν θα ειναι εκκριτικο οποτε απλα θα το παρακολουθουμε κι αν στο μελλον αν χρειαστει θα το βγαλουμε

 

αλλα ολα αυτα ειναι υποθεσεις γιατι πιθανον και να μην ειναι αδενωμα

 

τωρα η εγνοια μου ειναι μονον η κλεισουρα της μαγνητικης

 

επισης φοβαμαι λιγοτερο, τελος επιβεβαβιωνεται για μια ακομα φορα οτι ειναι καλος ενδικρινολογος,,αλλαξα 3 μεχρι να βρω αυτον και χαιρομαι ειλικρινα,,,ειναι πολυ σχολαστικος και μεθοδικος,,,αν και λιγο τσουχτερος αλλα χαλαλι

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλέ, όλα καλά θα πάνε! :D

Μια χαρά μου ακούγονται τα νέα σου, μακριά από άλλα πράγματα,

ο,τι είναι αντιμετωπίσιμο να μη σε προβληματίζει ποτέ!

 

Να μας γράφεις, να μαθαίνουμε νέα σου!

Link to comment
Share on other sites

ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολες οσες κανατε τν κοπο να μου πειτε δυο λογια

 

το εκτιμω ιδιαιτερα ειδικα απο τις κοπελες που στο παρελθον ειπαμε και μια κουβεντα παραπανω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τζακ μου, είχα μέρες να μπω εδώ και δεν είχα πάρει χαμπάρι...

 

Για το ενδοκρινολογικό θέμα (κι ίσως όχι μόνο), για δες εδώ (νομίζω γίνεται μια όμορφη κι ενδιαφέρουσα συζήτηση) : http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=2178

 

Μεθαύριο είναι η μαγνητική σου?

 

νομιζω οτι εφτασα στο οριο μου, περα απο αυτο δεν θελω να το σκεφτομαι

μονον ο αντρας μου και το παιδι μου να ειναι καλα και ολοι οι αλλοι θα ειναι σε αποσταση ασφαλειας,,,αν ημουν σκυλος θα ειχα αρχισει ηδη να δειχνω κυνοδοντες,,,αργησα,,,,αλλα καλλιο αργα παρα ποτε

Συμφωνώ...

Link to comment
Share on other sites

Τζακ μου, είχα μέρες να μπω εδώ και δεν είχα πάρει χαμπάρι...

 

Για το ενδοκρινολογικό θέμα (κι ίσως όχι μόνο), για δες εδώ (νομίζω γίνεται μια όμορφη κι ενδιαφέρουσα συζήτηση) : http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=2178

 

Μεθαύριο είναι η μαγνητική σου?

 

 

Συμφωνώ...

 

να σαι καλα,,,θα μπω στο καφε αυριο

μαγνητικη παω μεθαυριο, ο θυροειδης δεν με καιει το αδενωμα φοβαμαι

κοντος ψαλμος ομως ,,,μεθαυριο θα ξερω και θα σας πω

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω νέα σου!

Μη φοβάσαι - το αδένωμα είναι αδένωμα, τίποτα λιγότερο αλλά και τίποτα περισσότερο!! Ξέρω αρκετούς ανθρώπους που έχουν βγάλει αδενώματα κατά καιρούς σε διάφορα μέρη του σώματος και... όλα καλά.

 

Καλή επιτυχία με την εξέταση, όλα θα πάνε κατ' ευχήν!! (πίστεψέ το)

Link to comment
Share on other sites

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι! Έτσι που στα είπε ο ενδοκρινολόγος, μάλλον δεν είναι κάτι σοβαρό, προσπάθησε να μην έχεις ανησυχία.

 

Μήπως να ξεκινούσαμε έναν τσακωμό σήμερα στο φόρουμ (σκέψου κανένα καυτό, αμφιλεγόμενο θέμα) ώστε να έχεις αυτό να σκέφτεσαι την ώρα της μαγνητικής; :P

Link to comment
Share on other sites

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι! Έτσι που στα είπε ο ενδοκρινολόγος, μάλλον δεν είναι κάτι σοβαρό, προσπάθησε να μην έχεις ανησυχία.

 

Μήπως να ξεκινούσαμε έναν τσακωμό σήμερα στο φόρουμ (σκέψου κανένα καυτό, αμφιλεγόμενο θέμα) ώστε να έχεις αυτό να σκέφτεσαι την ώρα της μαγνητικής; :P

 

ναι γλυκια μου να το ξεκινησουμε απο σημερα ομως να κρατησει ο τσακωμος ολο το σαββατο κυριακο γιατι θα ξαναπαω για μαγνητικη δευτερα,,

ο λογος?? λακησα, φοβηθηκα την κλεισουρα κλπ με εβγαλαν εξω πηρα ενα ηρεμιστικο, το οποιο θα επερεπε να το εχω παρει απο πιο νωρις ξαναμπηκα και πριν ξεκινησει τους λεω,,,αντε γεια τα λεμε απο δευτερα

 

τωρα ειμαι κομματια απο το ηρεμιστικο και μαγνητικη δεν εκανα

 

με αγχωσε η κλεισουρα σε σχεση με τον χρονο,,30 λεπτα θα ημουν μεσα χωρις να κουνιεμαι λεει,,,και τι θα σκεφτομαι εκει μεσα 30 λεπτα? ηταν και ο αντρας μου μεσα μιλαμε για χοντρη ρομπα

 

τωρα απλα μετεθεσα το αγχος μου για δευτερα,,,εξαιρετικο!

 

τοσο κοτα δεν εχω υπαρξει ποτε

 

αλλα δευτερα θα το κανω οπωσδηποτε, θα παρω το ηρεμιστικο 2ωρες πριν κι οχι εκεινη την ωρα και θα προσπαθησω να κοιμηθω

 

ευχομαι τη δευτερα να σας λεω αλλα και θα σας λεω,,,,οτι τουλαχιστον πειθαρχησα το μυαλο μου

Link to comment
Share on other sites

ναι γλυκια μου να το ξεκινησουμε απο σημερα ομως να κρατησει ο τσακωμος ολο το σαββατο κυριακο γιατι θα ξαναπαω για μαγνητικη δευτερα,,

ο λογος?? λακησα, φοβηθηκα την κλεισουρα κλπ με εβγαλαν εξω πηρα ενα ηρεμιστικο, το οποιο θα επερεπε να το εχω παρει απο πιο νωρις ξαναμπηκα και πριν ξεκινησει τους λεω,,,αντε γεια τα λεμε απο δευτερα

 

τωρα ειμαι κομματια απο το ηρεμιστικο και μαγνητικη δεν εκανα

 

με αγχωσε η κλεισουρα σε σχεση με τον χρονο,,30 λεπτα θα ημουν μεσα χωρις να κουνιεμαι λεει,,,και τι θα σκεφτομαι εκει μεσα 30 λεπτα? ηταν και ο αντρας μου μεσα μιλαμε για χοντρη ρομπα

 

τωρα απλα μετεθεσα το αγχος μου για δευτερα,,,εξαιρετικο!

 

τοσο κοτα δεν εχω υπαρξει ποτε

 

αλλα δευτερα θα το κανω οπωσδηποτε, θα παρω το ηρεμιστικο 2ωρες πριν κι οχι εκεινη την ωρα και θα προσπαθησω να κοιμηθω

 

ευχομαι τη δευτερα να σας λεω αλλα και θα σας λεω,,,,οτι τουλαχιστον πειθαρχησα το μυαλο μου

 

Έλα βρε, μην αγχώνεσαι, με μία φορά μόνο είσαι newbie ακόμα! Είναι δύσκολη εξέταση, προσωπικά μάλλον πιο εύκολα θα έλεγα ναι σε μια κολονοσκόπηση παρά να μπω σαν το κατσικάκι στο ταψί στη μαγνητική :lol:.

 

Όσο μπορείς κοίτα να περάσεις ένα ήρεμο και ευχάριστο ΣΚ, να πάρεις δυνάμεις και να πας όσο πιο αποφασισμένη μπορείς. Όχι τίποτε άλλο, αλλά για να τελειώνει και μια ώρα αρχύτερα η ταλαιπωρία σου με εξετάσεις κλπ!

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

Ωχ τώρα το είδα αυτό το θέμα. Περαστικά εύχομαι.

 

Μέσα στη μαγνητική να σκέφτεσαι πράγματα που σε ηρεμούν, ότι κολυμπάς στη θάλασσα, τις πρώτες ώρες που γέννησες και κρατούσες αγκαλιά το μωρό σου, τις πρώτες διακοπές με τον άντρα σου, τέτοια πράγματα. Επίσης μπορείς να αναλογιστείς σχετικά με την επίδραση της σύγχρονης δυτικής κοινωνίας στο ρεύμα του υπερρεαλισμού (αστειάκι, μπρρρρρ κρυώσαμε.)

 

Little Monkey έχω καυτό και πάντα επίκαιρο θέμα για τσακωμό: θηλασμός!!!

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι γλυκια μου να το ξεκινησουμε απο σημερα ομως να κρατησει ο τσακωμος ολο το σαββατο κυριακο γιατι θα ξαναπαω για μαγνητικη δευτερα,,

ο λογος?? λακησα, φοβηθηκα την κλεισουρα κλπ με εβγαλαν εξω πηρα ενα ηρεμιστικο, το οποιο θα επερεπε να το εχω παρει απο πιο νωρις ξαναμπηκα και πριν ξεκινησει τους λεω,,,αντε γεια τα λεμε απο δευτερα

 

τωρα ειμαι κομματια απο το ηρεμιστικο και μαγνητικη δεν εκανα

 

με αγχωσε η κλεισουρα σε σχεση με τον χρονο,,30 λεπτα θα ημουν μεσα χωρις να κουνιεμαι λεει,,,και τι θα σκεφτομαι εκει μεσα 30 λεπτα? ηταν και ο αντρας μου μεσα μιλαμε για χοντρη ρομπα

 

τωρα απλα μετεθεσα το αγχος μου για δευτερα,,,εξαιρετικο!

 

τοσο κοτα δεν εχω υπαρξει ποτε

 

αλλα δευτερα θα το κανω οπωσδηποτε, θα παρω το ηρεμιστικο 2ωρες πριν κι οχι εκεινη την ωρα και θα προσπαθησω να κοιμηθω

 

ευχομαι τη δευτερα να σας λεω αλλα και θα σας λεω,,,,οτι τουλαχιστον πειθαρχησα το μυαλο μου

Ολα καλα θα πανε....Εγω λεω Κυριακη βραδυ να βγεις να το καψεις, να εισαι κομματια την δευτερα να σε πιασει κανας υπνος!!! :rolleyes: (μππρρρρρ και απο εμενα....ξεπαγιασαμε! :P)

Link to comment
Share on other sites

εγω ευχομαι να μαστουρωσω αρκετα και απλα να κοιμηθω,,,,κι οτι συντομα θα τελειωσει να παω να βρω το παιδακι μου

 

παντως κι εγω μια κολονοσκοπηση θα την προτιμουσα,,,λετε να ανησυχω για αυτο:oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ζητούσες να σου κάνουν μια μέθη;

Στα 19 μου είχα υψηλή πίεση και απίστευτα ψηλή αλδοστερόνη.

Μου είχαν πει για αδένωμα στα επινεφρίδια.Έκανα μαγνητική και σπινθηρογράφημα νεφρών.

Τελικα δεν είχα τίποτα. Επανέλαβα μετά από καιρό τις εξετάσεις και ήμουν καλά.

Εύχομαι να συμβεί και με σένα το ίδιο.

Καλά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...