Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΙΑΣ ΜΙΚΡΗΣ ΝΕΡΑΙΔΑΣ...(ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 316
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ονειρεμένο, παραμυθένιο, κουκλίστικο........ Συγχαρητήρια κορίτσι μου... Είμαι σίγουρη ότι η μικρή σου πριγκίπισσα θα νιώθει υπέροχα στο δωμάτιό της... σε κάθε γωνιά του δωματίου της :D

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Virginia Νίκη kati ευχαριστώ...παρα πολύ !!!!έκανα πολύ κόπο για όλα αυτά και είμαι πολύ χαρούμενη που το δωματιάκι μας ,αρέσει τόσο πολύ...

513057dl929azcqx.gif 1486705dqxx490zbx.gif e.gifu.gifx.gifa.gifr.gifi.gifs.gift.gifo.gif

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι υπέροχο!!!!!!!!!!!!!Κάτι τέτοιο φανταζόμουν και έγω για το παιδάκι μου.Βλέπεις και εγώ ζωγραφίζω και έχω τρέλα μετην αισθητική.Δυστηχώς ομως τα οικονομικά μου είναι κάπως και τελικά δεν ξέρω τι θα καταφέρω να φτιαξω για το νινάκι μου.Η βάση του πάντως θα είναι λαχανί γιατί έχω τρέλλα με αυτό το χρώμμα και τα παραμφερή του.αυτό που θα θελα να σε ρωτήσω είναι τα χρώματα και οι μπογιές που χρησιμοποίησες τι είδους είναι?Εγω χρησιμοποίω στούς πίνακες μου λάδι και νομίζω οτι δεν είναι οτι καλύτερο για το ένα βρεφικό-παιδικό δωματιο.Ευχαριστώ περιμένω τα φώτα σου.

2GxD.jpg2GxDp2.png
Link to comment
Share on other sites

FROUFROU Σε ευχαριστω...πολυ...κ εγω γραφιστικη εκανα στο λυκειο (ΤΕΕ) εκανα φωτοσοπ για πολλα χρονια...αλλα τωρα αστα δεν το εχω αγορασει το καινουργιο κ το παλιο δεν μπενει στο λαπτοπ.. αλλα βρηκα τροπο να δουλεω τις φωτο με ζωγραφικη κ piκnik...δεν ξερω αν εχεις ακουστα το movie maker...το λατρεψα!!! κανω βιντεακια συνεχεια...!!!

λοιπον τωρα σε αυτο που με ρωτας...εγω δουλευω παντα με πλαστικα....ναι αυτα που βαφουν το τοιχο...με βολευουν καλητερα κ δεν κοστιζουν...(εγω πουλαω τα εγρα μου σε μαγαζια με πινακες)

μακαρι να μπορουσα να στηλω μερικες φωτο με τα πραγματικα μου εργα...αλλα ειναι ασχετα με το φορουμ... :cry:

τις μικρης τα πινακακια τα εκανα με το πιο αθωο ΝΕΡΟΜΠΟΓΙΑ...ηθελα να εχουν παιδικο στυλ!! μπορεις να παρεις πλαστικα οικολογικα αν δεν σου αρεσει αυτη η ιδεα...φιλακια 780753i6gsnnksmf.jpg

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Φιλιώ έχω πάθει πλάκα......... απλά τέλειο......

θέλω να σε ρωτήσω ο τοίχος του δωματίου είναι σπατουλαριστός, δηλαδή λείος,ή κανονικός?για να ξέρω επειδή μου άρεσε αλλα ο δικός μας τοίχος είναι ζαγρέ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω...renata ο τοιχος ειναι λειος...αλλα εσυ ρωτα εκει που θα περεις τα χρωματα...υπαρχουν ειδικες ταινιες να μη παρνα το χρωμα απο κατω..

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν το στελνω αυτό γιατί θελω γνώμες...είναι ενα φωτιστικό ...έκοψα ενα θάμνο το κρέμασα ανάποδα και έβαλα φωτάτια χριστουγέννων επάνω του.. Τώρα(εχω ακόμα ενα θάμνο) λέω να το βάψω με σπρέι λευκό ή ανοιχτό πράσινο και να το κρεμάσω στο παιδικό δωμάτιο για φωτιστικό....Θα το στολίσω με φωτάκια παιδίκα και λουλούδια, θα κρέμονται πεταλούδες και πήλινες καρδούλες κ αστεράκια (τα πήλινα τα εχω φτίαξει εγώ)...πιστεύω οτι στο jumbo θα βρω πολλά στολιδάκια ροζ κτλ ...Γενικά θα το αλλάξω τώρα το δωμάτιο της θα το κάνω νεραιδιστίκο...θα ζωγραφίσω πινακάκια με νεράιδες και πιστεύω οτι ο λουλουδάτος θάμνος θα ταιριάζει...ΘΑ ΒΓΕΙ ΑΡΑΓΕ ΚΑΛΟ;;;Μήπως γήνει κιτς;;; πως σας φαίνεται η ιδέα;;

011-1.jpg

ο θάμνος είναι κάπως ετσι..φανταστήτε τον με λουλούδια ,πεταλούδες,φωτάκια,καρδούλες αστεράκια... σαν παραμυθένιο!

DSC05963.jpg

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο όπως όλα άλλωστε. Πιστεύω θα ταιριάζει απόλυτα στο παιδικό δωμάτιο φαντάσου θάμνοι νεράιδες σκέτος νεραιδόκοσμος πολύ ωραίο να το κάνεις. Όσο για τα λαμπάκια αν είναι εξωτερικού χώρου δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.

glitterfy071816980D37.gif 767d1f5390.png
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδω και πολύ καιρό αυτό το θάμνο κ δεν υπάρχει τέτοιο πόβλημα...ελπίζω να γίνει καλό δεν θέλω να βγεί κιτς...

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Καλα ολα ειναι καταπληκτικα.Και ο θαμνος τι να πω εχω μεινει αφωνη :lol:

3-08-09.Η ημερομηνια που αλλαξε τη ζωη μου.Εγινα και εγω μανουλα

16-3-12.Μανουλα ξανα!!!!!!!!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ένα μεγάλο μπράβο και από μένα Φιλιώ :) Έχεις κάνει εξαιρετική δουλειά που ξεχειλίζει από αγάπη και κέφι!

 

Μια μόνο λεπτομέρεια για τον θάμνο με τα φωτάκια: για την βεράντα είναι τέλειο - όμως, μαζεύει πάρα πολύ σκόνη (και το ξύλο και τα φωτάκια) και το καλώδιο από τα φωτάκια σταδιακά γκριζάρει. Για υπνοδωμάτιο λοιπόν, νομίζω οτι είναι παρακινδυνευμένο :?

Τι λες;

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

437715wiv6uyd45r.gif 438834mx3mmrdv7h.jpg 846760eyx38ndt4r.jpg 1496302atw2gs9h7v.jpg 1496777ki27081e4m.jpg 1043744n2g0xfxhcp.jpg 1496153h0hjyhtvlk.jpg 1380615jbmc2ipzxb.jpg

iro,nanaka,aretim Eυχαριστώ για τα καλά σας λόγια...μακάρι τα λουλούδια να ήταν αληθινά...

λοιπόν όσο για το θάμνο κι εγώ αυτά φοβάμε...και να μη μου βγεί κίτς...

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Θα χαρώ πολύ αν κάποια κοπέλα έχει φωτογραφίες σε κάποιο τόπικ να μου πεί...να μοιραστήτε μαζί μου τις δημηουργίες σας...πολλά φιλάκια 643527xlsx0pfmtx.jpg

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ...λοιπον γραφω μερικα πραγματακια για ολες τις φωτο...στο τοπικ μου... http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=8899&postdays=0&postorder=asc&start=30

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Φιλιώ μου μπορεί να μην είσαι διακοσμήτρια αλλά εγώ που είμαι κοκκινίζω με αυτό που είδα Μ Π Ρ Α Β Ο ΣΟΥ !!!!!

 

Τα έργα σου ξεχειλίζουν από τρυφερότητα και ευαισθησία!

 

Είσαι πολύ γλυκός άνθρωπος και αυτό φαίνεται στα γραφόμενα σου, όπως προ ειπώθηκε η κόρη σου είναι πολύ- πολύ τυχερή!

 

όσο για το φωτιστικό εμένα μου αρέσει πολύ η ιδέα και θα έλεγα να το τολμούσες!

 

Άν όχι σου βάζω φώτο από το δικό μας παιδικό όπου έχω κρεμάσει- τυλίξει από ένα κουρτινόξυλο ξύλινο σωλήνα, φωτάκια σε αποχρώσεις του μπλ΄ρ καθώς και ξύλινα παιχνίδια κρεμασμένα από ελατήρια. Όταν είναι ανοιχτή η πόρτα και έχει αεράκι κουνιούνται ρυθμικά πάνω κάτω!

 

http://i264.photobucket.com/albums/ii164/vasoula2007/008.jpg

http://i264.photobucket.com/albums/ii164/vasoula2007/005.jpg :wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ...BIKH MOY ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΓΕΜΗΣΑΤΕ ΓΛΥΚΑ ,ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ...ευχαριστω πολυ...το ονειρο μου ηταν η διακοσμηση αλλα ενω ειχα καλους βαθμους αντι για σχολη εγω πηγα εκκλησια...στα 19 παντρευτικα απο τρελο ερωτα...δεν το εχω μετανιωσει ομως...εχω καιρδισει αλλα πιο σημαντικα στη ζωη...

λοιπον η ιδεα σου ειναι υπεροχη !!! το βραδυ ειδικα το δωματιακι ειναι σαν σκηνικο...μπραβο, φοβερο! θα δω κι εγω τι θα κανω και οταν τελιωσω θα στηλω φωτο...

Βικη εχεις εσυ καπου φωτο απο δωματιο ,παρτι κτλ;;; πολυ θα ηθελα να τις δω...αν θες να τις μοιραστεις...πες μου...πολλα φιλακια

 

1161672hq46c0fdld.gif

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

καλε τη μανουλα εισαι εσυ??????????????????????

εχω ηδη μπει στο κλιμα αλλα τωρα καταλαβα τι σημαινει να εισαι μανουλα

 

κ γω η χαζη τοσα χρονια το επαιζα ιστορια με τα παιδια :(:(:(

α κ δε θελω...α δε τα μπορω α το ενα .....α το αλλο

κ να τωρα που βλεπω οτι δεν ειναι κ τοσο ευκολο τελικα κ μετανιωνω για πολλες κουβεντες που εχω πει :cry::cry::cry::cry::cry:

 

(κ φανταστητε οτι εχω εναν αντρα που λατρευει τα παιδια εχει 15 χρονια διαφορα με τη μικρη του αδερφη κ μονο που δεν τη θυλασε αυτός την μεγαλωσε , αφου προχθες ημασταν 5 ατομα κ η ανηψουλα μου τωρα εβγαλε το baby-lino , την σκουπισε με εναν τροπο που μεχρι κ η μαμα της εμεινε με ανοιχτο το στομα , μαμα με 10 παιδια δε θα το ηξερε να το κανει)

 

συγνωμη κουρασα...............

 

απιστευτο δωματιο !!!!!!!!!!!μεχρι και οι ταινιες της BARBIE τετοια σκηνικα δεν εχουν!!!!!!!!!!!!!

ΜΠΑΡΑΒΟ ΣΟΥ

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

sabrina ΓΕΙΑ ΣΟΥ...λοιπον κι εγω τετοια ελεγα...κι επεισης ουτε για μενα ηταν ευκολο να την αποκτησω, πρωτα εζησα 8 χρονια σχεσεις κ γαμου κ μετα εμεινα εγκυος!!! χαρηκα και τη συντροφικοτητα και την ελευθερια ... πιστευω οτι υπηρχε λογος που αργησε τοσο να ερθει στη ζωη μας...ΗΡΘΕ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΘΕΛΑΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΟΤΟΙΔΙΠΟΤΕ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ...

Θα σου πω κατι που γραφω κ στο ημερολογιο που της εχω αφηερωσει (θα της το δωσω οταν θα θελει να γηνει μανουλα)...οχι οταν θα ειναι εγκυος αλλα οταν θα το θελει πολυ,γιατι πιστευω οτι...

ΜΗΤΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΑΣ...ΜΗΤΕΡΑ ΓΗΝΕΣΕ ΟΤΑΝ Η ΠΙΟ ΒΑΘΙΑ ΣΟΥ ΣΚΕΨΗ, Η ΠΙΟ ΔΗΝΑΤΗ ΛΑΧΤΑΡΑ, Η ΠΙΟ ΑΛΗΘΙΝΗ ΣΟΥ ΕΠΙΘΗΜΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΙΣΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ! ΟΤΑΝ ΘΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΩΤΙΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΗΔΗ ΜΗΤΕΡΑ...

σε ευχαριστω... 1108529q3k4ik5du8.jpg

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...