Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΕΙΓΟΝ ΟΑΕΔ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ


BABE

Recommended Posts

πάντα 1η του μήνα εμπαιναν γιαυτο απόρησα σήμερα. ουτε το επίδομα αδείας καλοκαιριού δεν έχει μπει ακόμα. και ξέρεισ κλασικά τα τηλ τα έχουν διακοσμητικά στον οαεδ ταμα θέλει για να τα σηκώσουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 229
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγώ πήρα τηλ σήμερα και μου είπαν ότι από τον οαεδ κατατέθηκαν χθες και μάλλον υπάρχει πρόβλημα στην τράπεζα..πήγα στην τράπεζα και μου είπαν δεν φαίνεται κίνηση από τον οαεδ...η κοπέλα του οαεδ είπε ότι από τον οαεδ η νόμιμη ημερομηνία που μπορούν να τα βάλουν είναι 1-5 κάθε μήνα..άλλα αφού μπήκαν από τον οαεδ στην τράπεζα γτ δεν φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα τηλ σήμερα και μου είπαν ότι από τον οαεδ κατατέθηκαν χθες και μάλλον υπάρχει πρόβλημα στην τράπεζα..πήγα στην τράπεζα και μου είπαν δεν φαίνεται κίνηση από τον οαεδ...η κοπέλα του οαεδ είπε ότι από τον οαεδ η νόμιμη ημερομηνία που μπορούν να τα βάλουν είναι 1-5 κάθε μήνα..άλλα αφού μπήκαν από τον οαεδ στην τράπεζα γτ δεν φαίνεται?

τι να σου πω τανια και εγω την ιδια απορια εχω πρωτη φορα που δεν μπηκαν στην ωρα τουσ και απορώ μηπωσ τα κοψανε. εμενα δε μου εβαλαν επιδομα αδειας καλοκαιριου εσυ το πηρες. παίρνω συνεχεια τον οαεδ το πρωι και δεν απαντά κανενας. αν μαθεισ κατι αλλο πεσ μου.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

για το επίδομα αδείας μου είπαν ότι μπαίνει τον τελευταιο μήνα που πληρώνεσε...με τον τελευταιο μισθό..δλδ έμενα τελειώνει το 6μηνο 15 Αύγουστο στις 1 Σεπτέμβρη θα πάρω τον μισθό για μισό μήνα και το επίδομα..άλλα δεν ξέρω για τον τωρινό μισθό ποιος λέει ψέματα η τράπεζα ή ο οαεδ?γτ η κοπέλα στον οαεδ ήταν πολύ εξυπηρετική γτ δεν ανήκω στο κατάστημα που πηρα (εκεί που ανοικω απεργούσαν σήμερα)και παρ'ολα αυτά με εξυπηρέτησε κανονικά...θα δείξει την δευτέρα που είναι η τελευταία μέρα που μπορούν να μας τα βαλουν

Link to comment
Share on other sites

για το επίδομα αδείας μου είπαν ότι μπαίνει τον τελευταιο μήνα που πληρώνεσε...με τον τελευταιο μισθό..δλδ έμενα τελειώνει το 6μηνο 15 Αύγουστο στις 1 Σεπτέμβρη θα πάρω τον μισθό για μισό μήνα και το επίδομα..άλλα δεν ξέρω για τον τωρινό μισθό ποιος λέει ψέματα η τράπεζα ή ο οαεδ?γτ η κοπέλα στον οαεδ ήταν πολύ εξυπηρετική γτ δεν ανήκω στο κατάστημα που πηρα (εκεί που ανοικω απεργούσαν σήμερα)και παρ'ολα αυτά με εξυπηρέτησε κανονικά...θα δείξει την δευτέρα που είναι η τελευταία μέρα που μπορούν να μας τα βαλουν

και εμενα η τελευταια δοση ειναι θα περιμενουμε εως τη δευτερα τουλαχιστον και βλεπουμε σε ευχαριστω πολυ για το επίδομα αδειασ δεν ηξερα οτι μπαινει στο τέλος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μην περιμενετε να πληρωθειτε εαν δεν ληξουν οι απεργιες που ξεκινησαν... δεν υπαρχει κανεις στα κεντρικα να στειλει το σημα πληρωμης.Εχουμε κανει καταληψη στην Διοικηση...

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μην περιμενετε να πληρωθειτε εαν δεν ληξουν οι απεργιες που ξεκινησαν... δεν υπαρχει κανεις στα κεντρικα να στειλει το σημα πληρωμης.Εχουμε κανει καταληψη στην Διοικηση...

τουλαχιστον μασ ελυσεσ την απορια

Link to comment
Share on other sites

agkiolina είσαι και εσύ από αυτούς που απεργούν και έχουν κάνει κατάληψη?γτ λες έχουμε κάνει...δεν σκέφτεστε ότι υπάρχουν άνθρωποι που μπορεί να ζουν από αυτά τα λεφτά?δεν έχουμε να πληρώσουμε ενοίκιο και πολλά άλλα...και εσείς κάνετε καταλήψεις?εάν μου κάνουν έξωση που μπορώ να σας βρω και να σας ζητήσω τα ρέστα??γτ εξαιτίας σας θα έχει γίνει..και γτ απεργείτε πάλι??για της απολύσεις?τόσο καιρό ήμουν με το μέρος σας και έλεγα κρίμα τόσοι άνθρωποι να μείνουν χωρίς δουλειά...άλλα τώρα με στρέφετε εναντίον σας...δεν φτάνει που ακόμη και όταν ''δουλεύετε'' δεν κάνετε σωστά την δουλειά σας ζητάτε και τα ρέστα...(και λέω όταν δουλεύετε γτ έπαιρνα 3 μέρες συνεχόμενες στον οαεδ που ανήκω και δεν το σήκωνε κάνεις και πήρα τηλ σε άλλον οαεδ και μου είπαν ότι η εντολή δόθηκε από τον οαεδ ότι τα λεφτά δλδ είχαν κατατεθεί)άρα εκτός από το ότι δεν κάνετε σωστά την δουλειά σας λέτε και ψέματα...συγνώμη λοιπόν άλλα όσοι δεν είναι άξιοι καλά να πάθουν και να απολυθούν..

Link to comment
Share on other sites

οχι απλά ζούμε από αυτά τα λεφτα΄, ζούμε με αυτα τα λεφτα μονο. ειλικρινα πλεον δεν ξερουμε ποιους να υποστηρίξουμε. όλοι με το μέρρος σας είμαστε άλλα εμείς έχουμε αρνητικό αντίκτιπο όχι αυτοι που βρίσκονται εκει ψηλά και τα δημιουργούν όλα. για αυτές τις μέρεσ που καθυστερούν να μπουν ολά πανε πίσω για μας από τα γάλατα του παιδιού μεχρι τους λογαριασμους. δώστε τουλαχιστον ένα τέλος κάποια στιγμή

Link to comment
Share on other sites

agkiolina είσαι και εσύ από αυτούς που απεργούν και έχουν κάνει κατάληψη?γτ λες έχουμε κάνει...δεν σκέφτεστε ότι υπάρχουν άνθρωποι που μπορεί να ζουν από αυτά τα λεφτά?δεν έχουμε να πληρώσουμε ενοίκιο και πολλά άλλα...και εσείς κάνετε καταλήψεις?εάν μου κάνουν έξωση που μπορώ να σας βρω και να σας ζητήσω τα ρέστα??γτ εξαιτίας σας θα έχει γίνει..και γτ απεργείτε πάλι??για της απολύσεις?τόσο καιρό ήμουν με το μέρος σας και έλεγα κρίμα τόσοι άνθρωποι να μείνουν χωρίς δουλειά...άλλα τώρα με στρέφετε εναντίον σας...δεν φτάνει που ακόμη και όταν ''δουλεύετε'' δεν κάνετε σωστά την δουλειά σας ζητάτε και τα ρέστα...(και λέω όταν δουλεύετε γτ έπαιρνα 3 μέρες συνεχόμενες στον οαεδ που ανήκω και δεν το σήκωνε κάνεις και πήρα τηλ σε άλλον οαεδ και μου είπαν ότι η εντολή δόθηκε από τον οαεδ ότι τα λεφτά δλδ είχαν κατατεθεί)άρα εκτός από το ότι δεν κάνετε σωστά την δουλειά σας λέτε και ψέματα...συγνώμη λοιπόν άλλα όσοι δεν είναι άξιοι καλά να πάθουν και να απολυθούν..

Μην το πας προσωπικα δεν ειναι στο χερι μου να με κρατησουν οτι και να κανουν ολοι πιονια τους ειμαστε...μαλλον δεν εχετε καταλαβει οτι ολοι ειμαστε στην ιδια κατσαρολα.... εγω θελω να δουλεψω θελω τα χρηματα ΜΟΥ γιατι εχω κι εγω τις δικες μου αναγκες.Δουλευω εκει μεσα δεν το ΞΥΝΩ και μερικες εδω μεσα το ξερουν καλα ..... μερικες εδω μεσα μ εχουν δει πως δουλευω...δεν ειμαι στην κατηγορια αυτων που ξυνονται και κανουν 2 ωρες να μιλησουν και να εξυπηρετησουν ...κι αμα θες σου λεω σε ποια υπηρεσια ειμαι κι ελα να με δεις μην μου μιλησεις να δεις πως δουλευω εγω και πως δουλευουν ολοι οι αλλοι γυρω μ {αυτο ειναι προκληση}

Και λεω εχουμε γιατι δυστυχως εκει ανηκω κι εγω σ αυτον τον Οαργνισμο.Εγω δεν ειμαι εκει ....αλλοι ειναι θα σου αρεσε να ελεγα εχουν? οκ πες οτι εγραψα εχουν καταληψη....και ριξε το βαρος στους αλους και οχι σ εμενα...Εγω πηγα την πεμπτη κανονικα να δουλεψω αλλα επειδη ειμαι στο κεντρο της Αθηνας ειχαν κλεισει με το ετσι θελω τα μεγαλα κεφαλια του οργανισμου τις υπηρεσιες λιγες ηταν αυτες που ηταν ανοκτα και αυτες ηταν μακρυα απο το κεντρο....δεν θα σκοτωθω για κανεναν για αυτο και αναγκαστικα ειμαι απεξω και απεργω γιατι το θελουν οι αλλοι....εμενα αυτες οι 4 μερες μου στοιχιζουν οχι οσο ειναι ο μισθος μ γιατι τα καθικια τα κρατανε χωρις τις κρατησεις....πολυ περισσοτερα απο οτι θα με πληρωναν εαν εκεινες τις μερες εργαζομουν.μου στερουν το γαλα του παιδιου μ και τις πανες τους...μου στερουν να παρω εισητηρια να κινηθω....κυκλοφορω χωρις εισητηριο και αν με πιασουν εγω θα την πλρηωσω την κληση...εαν θελεις σου βγαζω και μια πολυ ωραια φωτογραφια να δεις το ψυγειο μου τι εχει μεσα γιατι πολυ απλα περιμενω να πληρωθω για να παρω τα πολυ πολυ βασικα..... Γιατι απο τις μειωσεις χρωσταω 3 ενοικια στην πρωην σπιτονοικοκυρα μ και αυτην την στιγμη μενω με τους γονεις μ σε ενα μικρο δωμα που μας εχουν παραχωρησει και η μικρη κοιμαται μαζι τους επανω...

ξερω πως ειναι να εισαι εξω απο τον γκισε δεν ηρθα ουρανοκατεβατη ειμαι απο τους λιγους τους ελαχιστους ΔΥ που εχουν δουλεψει στον ιδιωτικο τομεα.... το εχω ξαναπει εχω κανει για 5 χρονια τον υδραυλικο και εχω μπε 2 φορες στο ταμειο ανεργιας απο τα 17 μου που εργαζομαι και ειμαι 38 αυτη την στιγμη και ειμαι 9 χρονια στον ΟΑΕδ....

Για αυτο μην τα βαζεις μαζι μου , να τα βαζεις με αυτους που πραγματικα εχουν πιασει το νοημα του ΔΥ ....εαν ηθελα να κρυφτω για αυτο που ειμαι δεν θα βοηθουσα καν εδω το κανω γιατι πολυ απλα αγαπω αυτο που κανω και θελω να βοηθησω με ολη μου την καρδια.....

αλλα κατι τετοιες συζητησεις με πικραινουν γιατι πολυ απλα ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΚΑΤΑ.....δυστυχως καθομαι και απολογουμαι σε μια αγνωστη...αλλα ολο αυτο με προσβαλει σαν ατομο....

Να εισαι καλα οτι κι αν κανεις αλλα αγωνισου κι εσυ για ολους....γιατι εαν κλεισει αυτος ο οργανισμος να δω απο που μετα θα παιρνουν οι τοσοι ανεργοι αυτο που τοσα χρονια πληρωναν μεσα απο τον μισθο τους....

και κατι ακομα.....

 

τωρα εχεις τον ΟΑΕΔ και φωναζεις για τα χρηματα αυτα...οταν τελειωσει ο ΟΑΕΔ παλι εγω θα φταιω που δεν θα εχεις απο καπου να παρεις χρηματα?

 

κι οσο για το συστημα αυτην την πληροφορια οτι το ριξανε το ακουσα..δεν ειμαι στα κεντρικα γι ανα ξερω τι κανουν..... ετσι ακουσα απο αλλους συναδελφους να το λενε.....ελπιζω να πληρωθειτε μολις ανοιξουν τις υπηρεσιες κι οχι οταν ερθει η παρασκευη ...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

agkiolina ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΙΣΩΣ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ, ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΡΑΒΑΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΛΟΥΚΙ ΚΑΝΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΤΙ.ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ. ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ.

Link to comment
Share on other sites

agiolina δεν ξέρω αν το πρόσεξες στο τέλος γράφω ''συγνώμη λοιπόν άλλα όσοι δεν είναι άξιοι καλά να πάθουν και να απολυθούν..'' όποτε και εγώ σίγουρα δεν θεωρώ ότι όλοι οι δυ είναι το ίδιο και σίγουρα ξέρω καλά πως υπάρχουν και σωστοί...είναι βεβαία 1 στους 100.. έτυχε να τα ακούσει όπως λες ότι είσαι μια από αυτούς..δεν καταλαβαίνω όμως γτ θεωρείς ότι θα χάσεις την ζωή σου εάν πας να μπεις στο γραφείο σου...είμαι από Θεσσαλονίκη και ο οαεδ που ανοίκω απεργη άλλα ένας άλλος οαεδ δεν απεργη...και μάλιστα μια κοπέλα μου άπαντα πολύ ευγενικά στο τηλέφωνο παρότι όλοι οι άλλοι απεργούν...αυτή δεν το κάνει για χατίρι τους...άρα είμαι σίγουρη ότι υπάρχουν σωστοί δυ..δεν ήθελα λοιπόν να προσβάλλω κανέναν δυ υπάλληλο που είναι σωστός...ρωτάς ποιος θα μου δίνει τα λεφτά όταν σταματήσω να περνώ από τον οαεδ...και σου λέω ο εργοδότης μου...γτ είμαι από τους πολύ τυχερούς που έχει δουλειά ακόμη...(αν ο εργοδότης μου δεν με πληρώσει στην ώρα μου έχει κυρώσεις ενώ ο οαεδ όχι)άπλα πήρα το 6μηνο γτ δεν ήθελα να αφήσω την μικρή μου από 60ημερων στον παιδικό...το θέμα είναι ότι αφού υπάρχουν κάποιοι σαν και εσένα γτ δεν πιάνετε αυτούς που απεργούν ή που σας βάζουν να απεργείτε να τους πείτε ότι με αυτό τον τρόπο στρέφουν τους πάντες εναντίον σας?ότι έτσι εκτός από την κυβέρνηση έχουν και εμάς απέναντι τους?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια με ρωτάει η αδερφή μου που είναι άνεργη τι γίνεται τώρα με την κάρτα ανεργίας που έπρεπε να την ανανεώση 1η του μήνα και είχαν απεργία η οποία συνεχίζεται μέχρι και αύριο. Αν έχουν απεργία 4 ημέρες στις 5 ημέρες μετά την λήξη που έχεις προθεσμία τί γίνεται ? Μήπως ξέρετε ?

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

τανια23 ειμαι στο κεντρο της αθηνας... λιγα μετρα μακρυα απο το υπουργειο εργασιας...η υπηρεσια ανοιγει μονο εαν υπαρχει το 1/3 της υπηρεσιας να θελει να εργαστει.στην δικη μας ηταν μολις 3 ατομα οποτε δεν την ανοιξανε την υπηρεσια και μας υποχρεωσαν να γραφτει οτι κανουμε απεργια...ειναι με το ετσι θελω καποιοων ορισμενες φορες....

"γτ θεωρείς ότι θα χάσεις την ζωή σου εάν πας να μπεις στο γραφείο σου."

Γιατι πολυ απλα ειμαι στο κεντρο της αθηνας εκει που γινονται τα επεισοδια παντα...γιατι εαν με δει καποιος οτι θελω να εργαστω απο αυτους που απεργουν δινουν και καμια ξοφαλτση....εχω παιδακι να μεγαλωσω... ελπιζω να πιανεις τι εννοω"γτ δεν πιάνετε αυτούς που απεργούν ή που σας βάζουν να απεργείτε να τους πείτε ότι με αυτό τον τρόπο στρέφουν τους πάντες εναντίον σας?ότι έτσι εκτός από την κυβέρνηση έχουν και εμάς απέναντι τους? "

γιατι δεν τους νοιαζει το ποιος θα στρεφει εναντιον σ αυτους που θελουν να εργαστουν , απλα νομιζουν οτι ετσι θα ξυπνησει ο μητσοτακης και θα αλλαξει τα σχεδια του....

θα μιλησω προσωπικα.... ακουω καθε μερα τα βρισιδια της ζωης μου λες και φταιω εγω για ολα...κανω τον μ...@ και γυριζω σπιτι μ αρρωστη και προσπαθω να μην το δειξω και το καταλαβει το 3χρονο μου κοριτσακι...

jtse<== μολις επιστρεψουμε στις υπηρεσιες θα δωσουν σημα να φτιαχτουν οι ληγμενες καρτες αυτες που εχασαν το οριο μεσα σ αυτες τις 4 μερες απεργιας...

 

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να κατάλαβες ότι δεν ήθελα να προσβάλω εσένα προσωπικά ούτε τους λιγοστούς σωστούς συνάδελφους σου..μου είπαν ότι δεν ξέρουν πότε θα σταματήσει η απεργία και αυτό μπορεί να σημαίνει ακόμη μια εβδομάδα χωρίς γάλα για την μεγάλη και χωρίς φρουτοκρεμα για την μικρή...και ίσως να σημαίνει και έξωση γτ πόση κατανόηση να έχει κάποιος που περιμένει να ζήσει από τα λεφτά του ενοικίου που του τα στερώ?μήπως ξέρεις εσύ κάτι παραπάνω για το πότε θα τελειώσει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια , εμενα τωρα θα ηταν η πρωτη δοση απο το εξαμηνο και τα χρηματα δεν εχουν μπει αγχωθηκα παρα πολυ οτι μαλλον με ξεχασαν:( με ενα νηπιο και ενα βρεφος μου ηταν αδυνατον να παω απο εκει να ρωτησω και επαιρνα ολη μερα τηλ και κανεις δε το σηκωνε:evil:

τωρα διαβαζω οτι λογο απεργιας δε μπηκαν τα χρηματα, εαν καποια κοπελα πληρωθει μπορει να το γραψει για να καταλαβω εαν με ξεχασαν ή οχι.

μαλλον βεβαια θα πρεπει να παω απο εκει αυριο να δω τι γινεται.

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πήγα χθες το απόγευμα στην τράπεζα κατά τις 9 πάρα το βράδυ και είχαν μπει τα λεφτά...κοιτάξτε και σεις..τι να πω ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν τι κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

μεχρι χτες ξεραμε οτι το συστημα το εχουν ριξει... το τι κανουν εκει μεσα εγω δεν ξερω....μπορει να διαμαρτυρηθηκε κι αλλος κοσμος και να στειλανε καποιον να κανει τις πιστωσεις στους λογαριασμους....

Τανια εγω ολα αυτα τα γνωριζω και τα καταννοω...αλλα λαθος να κατηγορεις οποιον ΔΥ βρισκεις μπροστα σου χωρις να τον ξερεις η να γνωριζεις τι κανει...

καλημερα σημερα θα μαθουμε εαν θα συνεχισουν την απεργια η οχι θα σας ενημερωσω

 

Link to comment
Share on other sites

agkiolina σου είπα τι πιστεύω...δεν μπορώ να ψάχνω για ψύλλους μεσ' τα άχυρα...δλδ να μην τα ακούει κάνεις γτ μπορεί να πέσουμε στον 1 από τους 100 που μπορεί να είναι κάλος?

Link to comment
Share on other sites

Agkiolina ευχαριστώ για την ενημέρωση, θα περιμένω να μας πεις αν θα συνεχιστεί η απεργία. Η αδερφή μου φεύγει αύριο για Κρήτη, αν δεν συνεχιστεί η απεργία θα πάει πρωι πρωι στον ΟΑΕΔ μπας και μπορέσει και την ανανεώσει και αυτή και ο γαμπρός μου, αλλιώς θα πάνε στα Χανιά μεθαύριο.

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

agkiolina σου είπα τι πιστεύω...δεν μπορώ να ψάχνω για ψύλλους μεσ' τα άχυρα...δλδ να μην τα ακούει κάνεις γτ μπορεί να πέσουμε στον 1 από τους 100 που μπορεί να είναι κάλος?

Μπορω να κατσω να σε ακουσω οπως κι εσυ θα κατσεις να με ακουσεις αλλα σε ηρεμους και νορμαλ τονους κι οχι ειρωνικους και μισος....

Μπορεις να διακρινεις κατι?

Εγω δεν ειμαι ανθρωπος? δεν εχω οικογενεια?παιδι αντρα μανα πατερα? γιατι με βλεπεις με αλλο ματι?

Περα οτι δεν υπαρχουν δουλειες κι εγω βρισκομαι εκει που βρισκομαι.....κι αν {δεν ημουν εγω θα ηταν καποιος αλλος....}

Γιατι τσακωνομαστε? Ποιος το προκαλει αυτο?

σε αλλη περιπτωση πριν 3 χρονια θα μιλαγαμε για τα παιδια μας και δεν θα ετρεχε απολυτως τιποτα...τωρα? απλα με αολα αυτα που εχουν καταφερει καποιοι εξυπνοι , εχουν στρεψει τον εναν εναντιον του αλλου....οικογενειες σκοτωνονται για αυτα τα θεματα.....

Δεν εχω να πω κατι αλλο το θεμα το κλεινω εδω γιατι εχουμε βγει πολυ εκτος θεματος....

Εγω προσωπικα ΟΣΟ μπορω θα βοηθαω....και το κανω γιατι το θελω...θα μπορουσα να αποσιωπησω.....

 

Καλο απογευμα να εχουμε!!

 

Link to comment
Share on other sites

απλα με αολα αυτα που εχουν καταφερει καποιοι εξυπνοι , εχουν στρεψει τον εναν εναντιον του αλλου....οικογενειες σκοτωνονται για αυτα τα θεματα.....!

 

Αυτό ξαναπέστο.

Κι εγώ πήγα πάνω που κλείνανε για την απεργία. Δεν με πείραξε που κάνανε απεργία, δικαίωμά τους άλλωστε, με πείραξε το υφάκι μερικών υπαλλήλων εκει μέσα.

οκ κάνε την απεργία σου χρυσέ μου, δεν είναι ανάγκη να είσαι αγενής και δεικτικός στη μάνα που σε ρωτάει τι θα κάνει που θα χάσει τις προθεσμίες για τους βρεφονηπιακούς (νομίζω ή κατι τέτοια) επειδή εσύ απεργείς.

 

Τεςπα.

 

Έχει ακόμα απεργία angiolina?

Μην πάω άδικα πάλι γιατί δεν έχω και λεφτά για βενζίνη κιόλας:(

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ξαναπέστο.

Κι εγώ πήγα πάνω που κλείνανε για την απεργία. Δεν με πείραξε που κάνανε απεργία, δικαίωμά τους άλλωστε, με πείραξε το υφάκι μερικών υπαλλήλων εκει μέσα.

οκ κάνε την απεργία σου χρυσέ μου, δεν είναι ανάγκη να είσαι αγενής και δεικτικός στη μάνα που σε ρωτάει τι θα κάνει που θα χάσει τις προθεσμίες για τους βρεφονηπιακούς (νομίζω ή κατι τέτοια) επειδή εσύ απεργείς.

 

Τεςπα.

 

Έχει ακόμα απεργία angiolina?

Μην πάω άδικα πάλι γιατί δεν έχω και λεφτά για βενζίνη κιόλας:(

Οι απεργιες σταματησαν για τελος του μηνα... αλλα κλεινουν υπηρεσιες καθε μερα και μια... οχι ολες μαζι....σαν διαμαρτυρια....αυτο με το υφακι ασε το βλεπω κι εγω σε υπαλληλους και τρελαινομαι....εγω θα διαμαρτυρηθω η θα εχω περιεργο υφος σε πωλητη μονο εαν με ειρωνευτει η με προσβαλει κι αυτο με μετρο...γιατι δεν μου φταινει κι αυτοι σε τιποτα, απλα δεν ανεχομαι μερικους που γυρνανε και λενε {κυριως αλλοδαποι}οτι τους κλεβω το μηνιατικο και το βαζω στον λογαριασμο μου εεεε αυτο δεν το δεχομαι για αυτο εκνευριζομαι....

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...