Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΜΑΔΑ ΑΙΜΑΤΟΣ  

1.089

  1. 1. ΟΜΑΔΑ ΑΙΜΑΤΟΣ

    • Α+
      518
    • Α-
      158
    • Β+
      248
    • Β-
      92
    • Ο+
      723
    • Ο-
      291
    • ΑΒ+
      215
    • ΑΒ-
      57


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 328
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω εχω Α+ και η μικρή μου 0+.Βάβαια στο μαιευτηριο που μου εκαναν εξεταση αιματος με εβγαλαν την μια φορα Α+ και την αλλη Α-.Οπότε τελικά μου έκαναν μία ενεση.Ποτε σεν καταλαβα γιατι.! Μηπως ξερει καμία κοπέλα να μου πει γιατι??σας εχει τύχει?

Link to comment
Share on other sites

Μαμά: Β+

Μπαμπάς: Ο-

Ψιψίνι: ?

 

Αλήθεια πότε μπορεί να μάθει κάποιος τι ομάδα είναι το μωρό;;;

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω εχω Α+ και η μικρή μου 0+.Βάβαια στο μαιευτηριο που μου εκαναν εξεταση αιματος με εβγαλαν την μια φορα Α+ και την αλλη Α-.Οπότε τελικά μου έκαναν μία ενεση.Ποτε σεν καταλαβα γιατι.! Μηπως ξερει καμία κοπέλα να μου πει γιατι??σας εχει τύχει?

αρκουδακι γεια σου το εμβολιο που λες μου το εκαναν και εμενα και σηκωσα και πυρρετο:mad: ειναι για το ρεζους η μπεμπα σου ειχε θετικο και εσυ αρνητικο για αυτο το εμβολιο!!οταν ρωτησα μου απαντησαν οτι αργοτερα θα εχω προβληματα αν δεν το κανω μπορει μεχρη και να αποβαλω επειδη το αιμα δεν ειναι συμβατο!οφειλετε στο οτι ο ανδρας μου εχει ρεζους θετικο και εγω αρνητικο!δλδ αν ειχαμε και εμεις θετικο δεν θα υπηρχε κανενα προβλημα!!

τωρα για περισσοτερα εχει καπου θεμα στο φορουμ στο 3ο τριμηνο!!

β- εγω α+ η μικρη μου!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 months later...

αβ+ ειναι απο τι ςπιο συνηθισμενες....η σπανια ειναι η 0, και ηπιο σπανια 0-,εισαι σιγουρη?

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

αβ+ ειναι απο τι ςπιο συνηθισμενες....η σπανια ειναι η 0, και ηπιο σπανια 0-,εισαι σιγουρη?

 

και εγω ετσι νομιζα .. αλλα η ψηφοφορια αλλα λεει εδω...

 

εγω εχω ΑΒ+

ο μπαμπας Α+

ο μαριος ΑΒ-

και ο νικος ΑΒ+

(ο μπαμπας μας εχει στιγμα..ο μαριος δεν εχει..και ο νικος εχει)

line_line_typew6_beg_d_typew9_time_1058673600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

Μάριος-Νίκος : 18/12/2003

Νικόλας:27/01/2006

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σορρυ αλλα αμα σας πω τις ομαδες αιματος θα μου πειτε τι θα εχει το παιδι;;

ειμαι ολιγον γκαου πιου!

 

καλα για πες εσυ τι εχετε?

line_line_typew6_beg_d_typew9_time_1058673600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

Μάριος-Νίκος : 18/12/2003

Νικόλας:27/01/2006

Link to comment
Share on other sites

Εγω:Α+

Δημητρης:ΑΒ+(θα μαθω σε λιγο με σιγουρια)

 

Και ολη μου η οικογενια εχει Α+ εκτος απο την μανα μου που εχει Α- αν παιζει ρολο!

ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΓΥΡΝΑΝΕ ΜΠΟΥΜΕΡΑΝΓΚ!

Link to comment
Share on other sites

λογικα το μωρο θα εχει Α+

δεν ειναι απαραιτητο..παει βαση πιθανοτητων..κανεις διασταυρωσεις και βλεπεις τα ποσοστα..αλλα και παλι δε μπορεις να εισαι σιγουρη..

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια.Έγώ έχω Α+, ο σύζυγος Α+, ο πρώτος μου Α+ και ο δεύτερος Ο-. Γίνεται ; Στο μαιευτήριο 24 ωρών λεχώνα ο παιδίατρος του μαιευτηρίου μου έκανε χιούμος : Δεν είναι του άντρα σου. Η μάνα μου κόντεψε να λιποθυμήσει & ευτυχώς που ο μικρός ήταν φωτοτυπία της μούρης του συζύγου, αλλιώς μάλλον θα είχα πρόβλημα. Δεν ήξερε ο γιατρός να το εξηγήσει και το'ριξε στο ....χιούμορ. 'Αλλος μου είπε :κάνε μύνηση στο μαιευτήριο για λάθος αποτελέσματος ομάδος αίματος και πάρτους τα... για αποζημίωση. Αργότερα στους 6 μήνες από το ΠΑΙΔΩΝ μας επιβεβαιώσαν το Ο-. Και αυτοί -λέω- κάναν λάθος ; Ξέρει κανένας να μου πεί -αν είναι δυνατόν εμπεριστατωμένα- πώς βγαίνει το Ο- ; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
καλημέρα κορίτσια.Έγώ έχω Α+, ο σύζυγος Α+, ο πρώτος μου Α+ και ο δεύτερος Ο-. Γίνεται ; Στο μαιευτήριο 24 ωρών λεχώνα ο παιδίατρος του μαιευτηρίου μου έκανε χιούμος : Δεν είναι του άντρα σου. Η μάνα μου κόντεψε να λιποθυμήσει & ευτυχώς που ο μικρός ήταν φωτοτυπία της μούρης του συζύγου, αλλιώς μάλλον θα είχα πρόβλημα. Δεν ήξερε ο γιατρός να το εξηγήσει και το'ριξε στο ....χιούμορ. 'Αλλος μου είπε :κάνε μύνηση στο μαιευτήριο για λάθος αποτελέσματος ομάδος αίματος και πάρτους τα... για αποζημίωση. Αργότερα στους 6 μήνες από το ΠΑΙΔΩΝ μας επιβεβαιώσαν το Ο-. Και αυτοί -λέω- κάναν λάθος ; Ξέρει κανένας να μου πεί -αν είναι δυνατόν εμπεριστατωμένα- πώς βγαίνει το Ο- ; Ευχαριστώ.

Μητερα Α0 και πατερας Α0

διασταυρωνοντας

ΑΑ,Α0,Α0,0

75% για Α και 25% για 0

 

 

Link to comment
Share on other sites

rezous- εγω, θετικος ο συζυγος.. εκανα σε ολη την εγκυμοσυνη μια εξεταση coombs και αμεσως μετα τον τοκετομια ενεση anti-d.. στο δευτερο θα εχουμε παλι συχνους ελεγχους και νομιζω και πιο συχνα την anti-d

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

Εγω Α+

Ο αντρας μου 0+

Αρα η κορη μας τι εχει????

 

A+ .τα ιδια ακριβως εχουμε και εμεις και τα πιτσιρικια μου εχουν ευτυχως Α+ αλλιως θα το εψαχνα μηπως τα γεννησε καμια αλλη και οχι εγω. DNA στη μαμα το εχετε ακουσει ?????φαντασου ποσο μου μοιαζουν!!!!!!:)

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...