Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΑΛΙΝΑ ΒΑΖΑΚΙΑ ΓΙΑ ΓΛΥΚΟ ΚΟΥΤΑΛΙΟΥ


artemis

Recommended Posts

ρε κορίτσια είστε φουλ ενημερωμένες!

κατερίνα στα πατήσια που λες έχει τέτοια μαγαζια γενικώς; που ακριβώς ή απλά πάω στην ανθέων κ ψάχνω;

επίσης στο κέντρο:confused::confused::confused:, τί έχει κ πού;;;

945076uyzon4w470.gif

"Τί ωφελείται ο άνθρωπος εάν κερδίσει τον κόσμο όλο και χάσει την ψυχή του;"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 283
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ρε κορίτσια είστε φουλ ενημερωμένες!

κατερίνα στα πατήσια που λες έχει τέτοια μαγαζια γενικώς; που ακριβώς ή απλά πάω στην ανθέων κ ψάχνω;

επίσης στο κέντρο:confused::confused::confused:, τί έχει κ πού;;;

 

εχει πολλα στην ανθεων 6-7 μαγαζια,δεν ειναι τεραστιος ο δρομος θα τον περπατησεις.αλλοι θελουν τιμολογιο αλλοι δινουν κ χωρις. σημερα θα παω στρουμπα θα κοιταξω να σου πω

Link to comment
Share on other sites

εχει πολλα στην ανθεων 6-7 μαγαζια,δεν ειναι τεραστιος ο δρομος θα τον περπατησεις.αλλοι θελουν τιμολογιο αλλοι δινουν κ χωρις. σημερα θα παω στρουμπα θα κοιταξω να σου πω

 

 

οκ, θα περιμένω!

σ΄ ευχαριστώ πολύ!

945076uyzon4w470.gif

"Τί ωφελείται ο άνθρωπος εάν κερδίσει τον κόσμο όλο και χάσει την ψυχή του;"

Link to comment
Share on other sites

οκ, θα περιμένω!

σ΄ ευχαριστώ πολύ!

 

λοιπον..τα 4 βαζακια πορσελανη σε διαφορα σχεδια,πολυ ωραια 3.60 +φπα.μαλλον λιανικη ειναι αυτη η τιμη. τα απλα γυαλινα στρογγυλα , το 1 βαζακι 0,37 λεπτα. εγω πηρα κορδονακια να δοκιμασω μπομπο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:mrgreen:

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=4622&postdays=0&postorder=asc&start=60

 

το βαζάκι STD των 40 μλ ειναι μικρο. εγω πηρα των 106 μλ που χωραει 90 γρ. γλυκο! η ποσοτητα ειναι βεβαια για γλυκο του κουταλιου- σουπας, αλλα μη μας πουνε και τσιγκουνηδες!

 

 

 

δεν κανει τιποτα :oops: , χαιρομαι που βοηθησα! καλη επιτυχια και με το καλο η βαφτιση! :wink:

 

γεια σου bon bon ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για τα βαζακια γιατι δεν βρισκω τηλ.βαφτιζω την κορη μου τον σεπτεμβρη και θελω να φτιαξω τα βαζακια με γλυκο του κουταλιου

[email protected]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

γεια σας!!!!!!σε δυο μηνες βαπτιζω την κορουλα μου και θελω την βοηθεια σας!!!εχει ψωνισει καμια σας απο τον χαλκιαδακη?θελω να παρω βαζακια για γλυκο αλλα σε ενα ζαχαροπλαστειο που πηγα ειδα ενα πολυ πολυ μικρο βαζακι(δεν ξερω ποσα ml ηταν) που δεν μου αρεσε καθολου γιατι ειχε μια το πολυ δυο κουταλιες γλυκο μεσα!!!τα 106ml μηπως ειναι πολυ μεγαλο?πως θα υπολογησω τα ml?:shock:

images?q=tbn:ANd9GcQCq3X5S-2yPg_SyFBeeZeyjJ1hM8wf9UNqBygrOWeudgv0o8w&t=1&usg=__io2o1KFqc8ndF7glVFfAx0R4cgE=
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Εγώ βαπτίζω τον μικρό τον Ιούνιο και αγόρασα βαζάκια των 106ml γιατί των 40 μου φάνηκαν πολύ μικρά και συσανάλογα σε σχέση με το κουταλάκι. Επίσης σε δοκιμές που έκανα τα μικρά βαζάκια όταν βάλεις στο καπάκι το πανάκι εξαφανίζονται.

Για το γλυκό έχετε κάποιοα πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!!!!σε δυο μηνες βαπτιζω την κορουλα μου και θελω την βοηθεια σας!!!εχει ψωνισει καμια σας απο τον χαλκιαδακη?θελω να παρω βαζακια για γλυκο αλλα σε ενα ζαχαροπλαστειο που πηγα ειδα ενα πολυ πολυ μικρο βαζακι(δεν ξερω ποσα ml ηταν) που δεν μου αρεσε καθολου γιατι ειχε μια το πολυ δυο κουταλιες γλυκο μεσα!!!τα 106ml μηπως ειναι πολυ μεγαλο?πως θα υπολογησω τα ml?:shock:

Στο google εαν πατήσεις σου βγάζει τους μετατροπείς δες κ σε αυτο το λινκ http://www.convertunits.com/from/milliliters/to/grams

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα!!!!βαπτιζω την κορη μου σε 1,5 μηνα και πηρα βαζακια των 106 ml και τα γεμισα με γλυκο κερασι....ειναι πολυ ομορφα...ποσα βαζακια εχεις?κουταλακια εχεις αγορασει?αν ναι απο που τα πηρες????

images?q=tbn:ANd9GcQCq3X5S-2yPg_SyFBeeZeyjJ1hM8wf9UNqBygrOWeudgv0o8w&t=1&usg=__io2o1KFqc8ndF7glVFfAx0R4cgE=
Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα και μήνυμα αλλά θα στα γράψω και εδώ μήπως ενδιαφέρεται και κάποια άλλη κοπέλα:D

Βαζάκια και κουταλάκια πήρα από τον Μάμμωνα στην οδό Ρόμβης στην Αθήνα. Των 106ml και στοίχιζαν 75 λεπτά το κάθε σετάκι (βαζάκι + κουταλάκι) αλλά γλυκό δεν πήρα ακόμα.

Εσύ από που πήρες γλυκό?

Με το καλό η βάπτιση κοπελιά...:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας !ετοιμαζουμε την βαφτιση του ανηψιου και θα θελαμε να φτιαξουμε γλυκο κουταλιου ...Διαβασα πως ειναι τα φθηνοτερα ..αλλά..

Πηρα τηλεφωνο στον Χαλκιαδάκη για να μου πει τιμες για τα βαζακια και μου ειπαν οτι δεν δινουν λιανικής ....:-(:sad::-(

με κοροιδεψαν ;;;στεναχωρεθηκα .....κοριτσια πως καταφερατε και πηρατε εσεις;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια η κουμπάρα μου έκλεισε βαζάκι με γλυκό και κουφέτα (γλυκό και μπουμπουνιέρα μαζί )στο 1,5 ευρώ,έτοιμο,στολισμένο.Θα βγούν σύντομα οι φωτογραφίες και θα τις ζητήσω για να το δείτε.......ελπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμιση αλλά πραγματικά σας γλυτώνει από φασαρία και άσκοπή έρευνα που σπάει τα νεύρα μας.Τα έκλεισε από το edit admin το σχετικό τηλ και επικοινωνήστε.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !ετοιμαζουμε την βαφτιση του ανηψιου και θα θελαμε να φτιαξουμε γλυκο κουταλιου ...Διαβασα πως ειναι τα φθηνοτερα ..αλλά..

Πηρα τηλεφωνο στον Χαλκιαδάκη για να μου πει τιμες για τα βαζακια και μου ειπαν οτι δεν δινουν λιανικής ....:-(:sad::-(

με κοροιδεψαν ;;;στεναχωρεθηκα .....κοριτσια πως καταφερατε και πηρατε εσεις;

ευχαριστώ

 

Αμα δεις ολες με επαγγελματικο ΑΦΜ τα πηραν.. δυστυχως ειναι μονο χοντρικη.. δεν σε κοροιδεψαν.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αμα δεις ολες με επαγγελματικο ΑΦΜ τα πηραν.. δυστυχως ειναι μονο χοντρικη.. δεν σε κοροιδεψαν.

 

σε ευχαριστώ πολύ!!!θα ψαξω μηπως εχει καποιος γνωστος ΑΦΜ ...:confused:δεν πιστευω να θελουν ταυτοτητα ε;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας κοριτσάκια!!!! Τι κάνετε?

Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειά σας για τα βαζάκια!!!

Χτες παρέλαβα τα βαζάκια για τη βάφτιση!! Είναι αυτά

 

http://elxisdoro.gr/details.php?productsid=1954

 

Θα ήθελα να ρωτήσω πως θα τα πλύνω.....ούτως ώστε να μην σκουριάσει ο μηχανισμός.....

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...
ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ.....ΒΑΖΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ???????

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ...

κουταλακι εδω:

http://www.elxisdoro.com/list.php?subcatid=620

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!! Τι κάνετε?

Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειά σας για τα βαζάκια!!!

Χτες παρέλαβα τα βαζάκια για τη βάφτιση!! Είναι αυτά

 

http://elxisdoro.gr/details.php?productsid=1954

 

Θα ήθελα να ρωτήσω πως θα τα πλύνω.....ούτως ώστε να μην σκουριάσει ο μηχανισμός.....

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

αν και λιγο αργα απανταω αλλα καποια αλλη κοπελα ισως εχει απορια...

εγω τα επλυνα και αμεσως τα σκουπσα με πετσετα κουζινας ετσι δεν χαλαει η μπορεις να τα σκουπισεις με βρεγμενο πανακι...εχουμε τα ιδια βαζακια ολοι τρελαθικαν με αυτα αρεσαν πολυ σε ολους τους καλεσμενουν ολοι μου ελεγαν οτι πρωτη φορα τα βλεπουν..και ρωτουσαν απο που τα πηρα...

Link to comment
Share on other sites

αν και λιγο αργα απανταω αλλα καποια αλλη κοπελα ισως εχει απορια...

εγω τα επλυνα και αμεσως τα σκουπσα με πετσετα κουζινας ετσι δεν χαλαει η μπορεις να τα σκουπισεις με βρεγμενο πανακι...εχουμε τα ιδια βαζακια ολοι τρελαθικαν με αυτα αρεσαν πολυ σε ολους τους καλεσμενουν ολοι μου ελεγαν οτι πρωτη φορα τα βλεπουν..και ρωτουσαν απο που τα πηρα...

 

επειδη το ανεφεραν καποιες κοπελες σε προηγουμενα ποστ,κλεινουν αεροστεγως αυτα τα βαζακια ή πρεπει να εχουμε το νου μας για διαρροες???

:):)

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

επειδη το ανεφεραν καποιες κοπελες σε προηγουμενα ποστ,κλεινουν αεροστεγως αυτα τα βαζακια ή πρεπει να εχουμε το νου μας για διαρροες???

:):)

 

οχι δεν κλεινουν καλα...εγω αυτο που εκανα και καλυτερα να κανεις για να μην εχεις μετα αλλα...εβαλα το γλυκο το βραδυ μια μερα πριν την βαφτιση και τα εβαλα στο ψυγειο..μετα!!! τα εβγαλα μια ωρα πριν την εκκλησια... γιατι καλοκαιρι ειναι και μπορει να χαλασουν...εγω τα φοβαμαι αυτα μην παθουν τιποτα μετα οι καλεσμενοι...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

sas iketeuw psaxnw k egw vazakia gia to gamo mou ei mai apo kriti k edw einai panakriva poios einai o xalkiadakis???prospathisa na mpw apo th selida pou grafete alla de mpainei....vohthiste me!uparxei thlefwno?einai o xalkiadaakis alisida supermarket h' kati allo?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...