Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυαλιστερό ή ματ πλακάκι?


MelaG

Recommended Posts

icon1.gifΠλακάκι μάτι VS Γυαλιστερό!!!

Χτίζουμε το σπίτι μας και έχω ήδη διαλέξει για το σαλόνι πλακάκι 60*60 ματ σε μπέζ τόνους ,το οποίο ομως μέσα είναι σαν ανάγλυφο να το πώ? Ε¨Οταν το πιάνεις με το χέρι αφήνει την αίσθηση σαν να είναι υφασμα....Λέγεται λαπάτο στην γλώσσα αυτών που ξέρουν και έτσι μεσα στην ματ αυτη όψη κάνει και κάποιες γυαλάδες.Δεν ξέρω αν καταλάβατε για τι ακριβώς λέω αλλά έχω φάει φοβερό κόλλημα ...Σκέφτομαι μήπως ταλαιπωρηθώ μ αυτό το ανάγλυφο που κάνει, του έκανα τεστ βρωμιάς και πάλι δεν μπορώ να βρω μια λύση.Ο λόγος είναι οτι ενώ η κάθε βρωμιά που έβαζα πάνω δεν έκανε ποτέ μπάμ,όταν πηγαινα να το καθαρίσω κάποια ''κομματάκια''-χνουδάκια βρωμιάς δεν βγαίνανε...μένανε μέσα στο πλακάκι και φωλιάζανε όταν όμως στέγνωνε το κάνες το χνουδάκι ένα πέρασμα με το χέρι κι έφευγε.Τί να κάνω έχει δεί κανείς κάτι παρόμοιο?Αύριο περιμένουν απο το κατάστημα απάντηση κι εχω ήδη δώσει προκαταβολή!

user_online.gifreputation.gif report.gif edit.gif

 

Καλημέρα. Νομίζω ξέρω ποιο εννοείς. Έχω βάλει κάτι παρόμοιο,ανάγλυφο μπεζ προς καφετί να το πω. Όλα καλά όλα ωραία απλα μένουν τα σημάδια της σφουγγαρίστρας πάνω και όταν στεγνώνει ένα πασάλιμα το έχει. Το γυαλιστερό δεν το έχει αυτό,πάντα καθαρίζεται πιο εύκολα. Απλά το ματ εμένα μου αρέσει και γιαυτό το επέλεξα. Αν δεν κάνω λάθος η 1η μου επολογή ήταν σαν αυτό που διάλεξες.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν καταλαβα καλά έχω βάλει κι εγώ τετοιο στην κουζίνα μας. Ενώ μου είχε αρέσει τόσο πολύ γιατί ταίριαζε και τέλεια στην κουζίνα, τώρα λέω τι σκεφτόμουν και το έβαλα... Με έχει κουράσει πολύ και ποτέ δεν δείχνει έτσι όπως το θέλω. Ενα γυαλιστερό θα ήταν πιο πρακτική λύση.Ευτυχως στο υπόλοιπο σπιτι έχω μάρμαρο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ok μετα τις άπειρες διαβεβαιώσεις του πλακατζή για το ματ πλακάκι τον εμπιστεύτηκα και το βαλα.¨Ελα όμως που ο χειρότερός μου φόβος επιβεβαιώνεται....το πλακάκι δεν φαίνεται καν,το μόνο που βλέπεις είναι μια ασπρίλα παντού,όλο το άλλο σπίτι που έχει διαφορετικό πλακάκι έχει καθαρίσει τέλεια,αυτο δεν καθαρίζει με τίποτα....Δοκίμασα ξύδι και χλιαρό νερό ,δοκίμασα ένα της Durostick οικολογικό βέβαια όχι το δυνατό τίποτα....τα νερά τα ρίχνουμε με το λάστιχο εντομεταξύ και τρίβω κιόλας με σκληρή βούρτσα...Εχω απελπιστεί τρελά αυτό το πλάκακι μαζί με την τοποθέτηση κόλλες κτλ μου στοίχισε περι τα 45 ευρώ το τμ. Απελπισία!!!Αν καποια το χει περάσει αυτό,ας μου αν φεύγει αυτη η ασπρίλα....

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑ ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΝΙΤΟΠΛΑΚΑΚΙΑ ΣΕ ΧΡΟΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ ΓΚΡΙ ΣΑΝ ΤΟ ΠΑΓΟ!! ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΑΙΘΑ ΚΑΘΕΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΣΦΟΥΓΚΑΡΙΣΤΡΑ ΟΛΛΗ ΜΕΡΑ!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ!! ΜΕ ΕΝΑ ΣΚΟΥΠΕΖΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΦΟΥΓΚΑΡΙΖΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΟ!! ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΛΑΚΑΚΙ ΜΙΑ ΕΠΙΣΤΡΩΣΗ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΓΛΙΣΤΑΕΙ!! ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΛΙΣΤΡΙΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ....ΤΗΑΝΚ GOD!!! ΤΩΠΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥΔΕΝΕΧΟΘΜΕ ΧΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ξαναέκανα εφαρμογή πάλι με ξύδι που το διέλυσα σε χλιαρό προς ζεστό νερό σε αναλογία 1,5 μέρη ξύδι προς 2 νερό.Το έβαλα σε κουβά και με μία βούρτσα χειρός ,σαν αυτή που πλένουμε τα χαλιά έτριψα με το χέρι όλο το πάτωμα.¨Αφησα 5 λεπτά τουλάχιστον να ποτίσει το πλακακι κι έπειτα ξέβγαλα με νερό.Κάνει δουλειά μπορώ να πώ ,νομίζω θέλει κι άλλες εφαρμογές....Μακάρι να γίνει όπως το αγόρασα γιατί είναι πραγματικά υπέροχο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καλησπέρα!Ανακαινίζουμε ενα παλιο σπιτι που εχουμε στο χωριο(ορεινό) κ εχω πελαγωσει γιατι δεν μπορω να αποφασισω τι πλακακι θα βαλουμε!

Σκεφτομαι κατι σε ματ,λειο κ να σηκωνει κ λιγο βρωμια(οχι να πηγαινω για 5-6 μερες κ να ειμαι με την σκουπα στο χερι) Αλλα δεν μπορω να αποφασισω αν θα πρεπει να ειναι ανοιχτοχρωμο το δαπεδο ή σκουρο

Το σπιτι εχει καφε κουφωματα ο χωρος ειναι ενιαιος μπαινοντας αριστερα ειναι το σαλονι γυρω στα 12 τμ ευθεια ο διαδρομος(10 τμ) δεξια η κουζινα αλλα 10 τμ (να σημειωσω οτι η κουζινα θα ειναι ετσιhttp://www.lygnos.gr/details1.php?lang=1&wh=1&the1id=1&the2id=17&theid=17&open1=1&open2=17&thepid=23&page=2)

Εσεις τι προτεινετε?

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχεις σκεφτεί το πλακάκι σε απομίμηση ξύλου? Θα δώσεις ωραίο και ζεστό αποτέλεσμα στο μάτι. Εννοώ τα πλακάκια που είναι σαν τάβλες, όχι αυτά μου είναι τετράγωνα. Η κουζίνα σου είναι ανοιχτόχρωμη αλλά υπάρχει τεράστια ποικιλία σε χρωματισμούς σε αυτά τα πλακάκια ακόμα και με υφή παλαίωσης ή ντεκαπε. Πρέπει όμως να έχεις καλό μάστορα για να το κουμαντάρει αυτό το πλακάκι και να μην πας σε διάσταση μεγαλύτερη από 75εκ. διότι θα τα πληρώσεις αρκετα ακριβότερα. Πρόσεχε το φτηνό πλακάκι σε μεγάλες διαστάσεις διότι αν δεν είναι ψημένο σωστά θα πετσικάρει και δεν θα μπορεί να το τοποθετήσει ο πλακάς. Επίσης για να είσαι σίγουρη ότι δεν θα έχεις 3 αποχρώσεις ξύλου μέσα στον χώρο (πλακάκια, κουζίνα, κουφώματα) πάρε δείγμα από την κουζίνα για να βρεις το πλακάκι.

 

Αν δεν θες κάτι τέτοιο και σου αρέσουν τα φυσικά υλικά μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις πέτρα (έχει μεγαλύτερο πάχος οπότε πρέπει να ρωτήσεις για να δεις αν την παίρνει). Και πάλι θα βρεις τεράστια ποικιλία από υφές, χρώματα, σχήματα κλπ. Όμως, επειδή η πέτρα είναι φυσικό υλικό να ξέρεις ότι έχει και μεγαλύτερη απορροφητικότητα. Υπάρχουν ειδικά λούστρα που προστατεύουν και δίνουν μια ήπια γυαλάδα στην πέτρα, μπορείς να ρωτήσεις τι μπορείς να εφαρμόσεις. Άλλωστε ένα σπίτι που θα χρησιμοποιήται λίγες μέρες το χρόνο, πόση φθορά μπορεί να έχει?

 

Το σπίτι σας είναι ορεινό και μέσα στην φύση οπότε αυτά τα υλικά θα δέσουν όμορφα με το περιβάλλον. Υπάρχουν και πλακάκια φυσικά με πολύ ωραίες φυσικές αποχρώσεις αλλά προσωπικά, προτιμώ τα παραπάνω.

 

Με το καλό να φτιάξετε το σπίτι σας και με υγεία να το χαρείτε! :D

Link to comment
Share on other sites

livinath σ'ευχαριστω πολυ!

Εχω δει τα πλακακια σε τυπο ξυλου που λες κ ειναι φανταστικα αλλα φευγουν πολυ στις τιμες....για να βαλεις ενα που πραγματικα μοιαζει με ξυλο θες το λιγοτερο 40 ευρω/τμ. Δυστυχως δεν μπορουμε να διαθεσουμε τοσα χρηματα.Υπαρχουν κ αλλα βεβαια με 15-20 ευρω/τμ αλλα καμια σχεση με ξυλο φαινονται πολυ ψευτικα.Την πετρα την αποκλειω για τους λογους που ανεφερες ίσως μελλοντικα να επενδυσουμε καποιον τοιχο με πετρα.

 

Εχω δει ενα πλακακι 30*60 που εχει περιεργο χρωμα σοκολα-καφε σε καποια σημεια γυαλαδες κ σε καποια αλλα δινει την αισθηση του φθαρμενου.Αυτο που με φοβιζει ειναι οπως ειπες οι πολλες αποχρωσεις ξυλου εσωτερικα του σπιτιου

Καφε κουφωματα -ανοιχτη κουζινα-πλακακι?- πορτες?-επιπλα?-δωματια με laminate?

Αλλα κ παλι δεν θελω να βαλω ενα μπεζ συνηθισμενο πλακακι...

 

Μαλλον δεν ξερω τι θελω:confused:

Παντως δεν περιμενα με τιποτα να ειναι τοσο δυσκολη υποθεση η επιλογη πλακιδιων

Φυσικα για ολα παιζει ρολο το οικονομικο γιατι αν το εκανα πριν 5 χρονια το σπιτι σιγουρα θα επελεγα πλακακι σε στυλ ξυλου με 60 ευρω/τμ

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι μας που ανακαινίζουμε τώρα πήρα πλακάκι σε απομίμηση ξύλου 15Χ60 για το WC, εξαιρετικά αληθοφανές γιατί το είδα στημένο, 19€ το μέτρο. Φτιάξαμε δύο μπάνια (wc και λουτρό) όμως και μας έκανε καλλίτερη τιμή. Ψάξ'το όμως. Τα καταστήματα με είδη υγιεινής και πλακίδια έχουν αναδουλειές και κάνουν καλές προσφορές. Όταν θα πας να δεις πλακάκια μην κοιτάς προσφορές φυλλαδίου, ρώτα για ότι σου αρέσει και ζήτα του καλλίτερη τιμή. Παζάρεψέ το, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο μπορεί να πέσει η τιμή! Άσε που μπορείς να βάλεις το ίδιο πλακάκι και στα υπνοδωμάτια αντί για laminate. Βέβαια, το τελευταίο μπορείς να το βάλεις και στο σαλόνι αλλά γενικά στα σπίτια που μένουν κλειστά για καιρό δεν τα συνιστούν εκτός αν πάρεις ένα πολύ καλής ποιότητας (συνήθως κολλητό) που όμως μπορεί να κοστίσει όσο ένα καλό πλακάκι.

Link to comment
Share on other sites

Εκανες το wc σου με πλακακι στυλ ξυλου?Τι εχεις πει τωρα........Ετσι ακριβως το θελω κ εγω.Ειχα δει ενα τετοιο μπανιο σε μαγαζι κ ξετρελαθηκα

Το αποτελεσμα σε εσας ηταν ωραιο?

Οσο για τις τιμες στα μαγαζια δεν ξερω αν παιζει ρολο οτι βρισκομαι στην επαρχια

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...
Χτίζουμε το σπίτι μας και έχω ήδη διαλέξει για το σαλόνι πλακάκι 60*60 ματ σε μπέζ τόνους ,το οποίο ομως μέσα είναι σαν ανάγλυφο να το πώ? Ε¨Οταν το πιάνεις με το χέρι αφήνει την αίσθηση σαν να είναι υφασμα....Λέγεται λαπάτο στην γλώσσα αυτών που ξέρουν και έτσι μεσα στην ματ αυτη όψη κάνει και κάποιες γυαλάδες.Δεν ξέρω αν καταλάβατε για τι ακριβώς λέω αλλά έχω φάει φοβερό κόλλημα ...Σκέφτομαι μήπως ταλαιπωρηθώ μ αυτό το ανάγλυφο που κάνει, του έκανα τεστ βρωμιάς και πάλι δεν μπορώ να βρω μια λύση.Ο λόγος είναι οτι ενώ η κάθε βρωμιά που έβαζα πάνω δεν έκανε ποτέ μπάμ,όταν πηγαινα να το καθαρίσω κάποια ''κομματάκια''-χνουδάκια βρωμιάς δεν βγαίνανε...μένανε μέσα στο πλακάκι και φωλιάζανε όταν όμως στέγνωνε το κάνες το χνουδάκι ένα πέρασμα με το χέρι κι έφευγε.Τί να κάνω έχει δεί κανείς κάτι παρόμοιο?Αύριο περιμένουν απο το κατάστημα απάντηση κι εχω ήδη δώσει προκαταβολή!

Ρενατα θελω να σε ρωτησω αν εβαλες το μπεζ λαπατο πλακακι γιατι θελω να βαλω κ εγω..εμεινες τελικα ευχαριστημενη;ειναι καλο;φαινονται καθολου οι βρωμιες κ ποσο εντυπωσιακο ειναι;;θα με βοηθησεις πολυ γιατι δε ξερω τι να κανω!!γυαλιστερο ή λαπατο να βαλω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ προς το λαπάτο προσανατολίζομαι,το γυαλιστερό προσωπικά το θεωρώ λίγο ξεπερασμένο..Δεν ξέρω όμως αν καθαρίζει εύκολα.Υπάρχει κάποια που έχει βάλει να μας πει εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι...το γυαλιστερό γλιστράει...το ματ πάλι βάφει...Προσπάθησε να πάρεις κάτι με νερά για να μη φαίνεται η βρομιά. Εμείς βάλαμε ματ μπεζ, μοιάζει με ύφασμα και πάλι 2-3 φορές τη μέρα σφουγγαρίζω. :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν καταλαβα καλα, αλλα στο σπιτι που μενω πρεπει να ειναι ¨λαπατο" το πλακακι και ειναι ΧΑΛΙΑΑΑΑΑ σφουγγαριζω και μετα αμεσως μολις πατησει καποιος και με παντοφλα, αν δεις στο φως φαινεται πατημασια!!! Το πατωμα ειναι συνεχως σαν να μην το εχεις σφουγγαρισει, τα νευρα μου!!! :evil:

 

Στο προηγουμενο σπιτι ειχαμε γυαλιστερο με λιγα νερα, ξεπερασμενο ξε-ξεπερασμενο, εγκυουλα εγω δεν προλαβαινα να σφουγγαριζω, τιποτα δεν φαινοταν!!!!!

 

Γενικα επειδη μετακομιζουμε συχνα, η εμπειρια μου λεει γυαλιστερο παιδια! Ματ φαινονται ολα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα κ θα ελεγα οτι οπως βλεπω το λαπατο η πατημασια δε θα φαινεται καθολου..το ματ κ το λαπατο δεν ειναι καλο το γυαλιστερο ειναι ξεπερασμενο!!τι να βαλω;;το λαπατο ειναι αυτο που απο πανω το βλεπεις ματ κ απο πλαγια γυαλιζει λιγο..κ η υφη του ειναι λιγο σαγρε..εισαι σιγουρη οτι εχεις αυτο;;γιατι αν ειναι ετσι δε θελω με τιποτα να το βαλω!!!

Link to comment
Share on other sites

και στα ξύλινα πατώματα; που σκουπίζεις τώρα και μετά από 5 λεπτά φαίνονται άσπρα; Τελικα το καλύτερο ήταν το μωσαικό που είχαν παλιά...το μπιρμπιλό...χάλια βέβαια αλλά δε φαινόταν τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Να προσπαθησω να στο περιγραψω τοτε, να βοηθησω...ειναι ματ το πλακακι, και εχει αναγλυφες γραμμες παραλληλες στο δικο μας μεταξυ τους, οχι πολυ βαθιες, ρηχες. Στη κορυφη τους λιγακι γυαλιζουν αλλα πολυ λιγο. Στην ουσια ειναι ματ. Οταν το πιανεις δεν καταλαβαινεις παρα πολυ οτι ειναι αναγλυφο, δηλ δεν ειναι δυσαρεστο οταν πατας ξυπολυτος, αλλα φαινονται οι γραμμες στο σχεδιο. Οταν πατησεις πανω, ακομα και ξυπολυτος, και δεις μετα και απο κοντα και απο μακρια στο φως, φαινονται πατημασιες με τη μια. Αν ειναι και απο παππουτσια, φαινονται σαν να ειναι γεματο σκονη. Ελπιζω να βοηθησα :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λοιπόν κορίτσια....το δικό μου πλακάκι είναι λαπάτο.Είναι για να σας δώσω να καταλάβετε την υφή ειναι σαν την χάρτινη λίμα!!!!!Κατα συνέπεια ενώ είναι μάτ γυαλίζει κιόλας!!Αλλά το θέμα είναι οτι αυτη τη γυαλάδα μπορείς μόνο υπο συνθήκες να τη δέις.Δηλαδή ανάλογα το φως,το απο ποια γωνία το βλέπεις κτλ.

Στο καθάρισμα είναι δύσκολο,'εχω δοκιμάσει πολλους τροπους να το καθαρίζω και κατέληξα στο σφουγγάρισμα με σφουγγαρίστρα με κορδόνια και οχι πολυ στυμένη!Τώρα στα συν είναι η υπέροχη υφή που έχει στο πόδι ειδικά χωρίς χαλιά είναι σαν να πατάς πάνω σε χαλάκι.Επισης ποτε μα ΠΟΤΕ δεν θα γλιστρίσει καποιος ακομα κι αν είναι βρεγμένο.Επίσης αυτο που βασικά θέλει ειναι συχνό σκούπισμα παρα σφουγγάρισμα με μια σκούπα γίνεται τέλειο.ΑΛλά αν πέσει λεκές σοκολάτας πχ ή τέμπερα κ πλαστελίνη(δεν θέλω να το θυμάμαι αυτο)πρέπει εκείνη τη στιγμη απευθείας να καθαριστεί αλλιως μπορεί να μεινει για πάντα!!!!Αυτα απο την εμπειρία μου πλέον ζω με αυτό το ''ιδιαίτερο πλάκακι''κι όσο περνάει ο καιρός αρχίζω να το χειρίζομαι πιο σωστά κι οχι να μου σπάει τα νευρα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
icon1.gifΠλακάκι μάτι VS Γυαλιστερό!!!

Χτίζουμε το σπίτι μας και έχω ήδη διαλέξει για το σαλόνι πλακάκι 60*60 ματ σε μπέζ τόνους ,το οποίο ομως μέσα είναι σαν ανάγλυφο να το πώ? Ε¨Οταν το πιάνεις με το χέρι αφήνει την αίσθηση σαν να είναι υφασμα....Λέγεται λαπάτο στην γλώσσα αυτών που ξέρουν και έτσι μεσα στην ματ αυτη όψη κάνει και κάποιες γυαλάδες.Δεν ξέρω αν καταλάβατε για τι ακριβώς λέω αλλά έχω φάει φοβερό κόλλημα ...Σκέφτομαι μήπως ταλαιπωρηθώ μ αυτό το ανάγλυφο που κάνει, του έκανα τεστ βρωμιάς και πάλι δεν μπορώ να βρω μια λύση.Ο λόγος είναι οτι ενώ η κάθε βρωμιά που έβαζα πάνω δεν έκανε ποτέ μπάμ,όταν πηγαινα να το καθαρίσω κάποια ''κομματάκια''-χνουδάκια βρωμιάς δεν βγαίνανε...μένανε μέσα στο πλακάκι και φωλιάζανε όταν όμως στέγνωνε το κάνες το χνουδάκι ένα πέρασμα με το χέρι κι έφευγε.Τί να κάνω έχει δεί κανείς κάτι παρόμοιο?Αύριο περιμένουν απο το κατάστημα απάντηση κι εχω ήδη δώσει προκαταβολή!

user_online.gifreputation.gif report.gif edit.gif

 

Penata τι λεει με το πλακακι αυτο μετά πο ένα χρόνο? Εντάξει ειναι τελικά? ασε ασε τωρα διαβασα το παραπανω σου μυνημα

vJqep3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας!

 

είμαι κι εγώ στη διαδικασία επιλογής ποιότητας και χρώματος για το σπίτι μου.

Μέχρι τώρα έμενα σε διαμέρισματα και έχω βαρεθεί να σκουπίζω /σφουγγαρίζω και την επόμενη ημέρα να φαίνονται χάλια.

καθώς διάβαζα τα πολυ βοηθητικά σχόλια σας για αυτό το θέμα με τα πλακάκια παρατήρησα πως οι απόψεις διίστανται.. άλλοι προτιμούν το ματ και άλλοι το γυαλιστερό. νομίζω ότι ειναι το χρώμα το σημαντικοτερο.

ο άντρας μου επιμένει πως το γυαλιστέρό πάντα φαίνεται πιο καθαρό επειδη γυαλίζει. αλλά εχουμε μέσα στο μπάνιο μας τώρα ένα γυαλιστερό μπεζ/ασπρο με νέρα μπεζ και φαίνεταιμονίμως λερωμένο.

κάποια σκέψη? γενικά θα ήθελα να χρησιμοποιήσω γκρί χρώμα για το πάτωμα μου.

Help :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...