Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΕΥΡΑ- ΟΡΜΟΝΕΣ


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!

Θέλω την βοήθειά σας και την εμπειρία σας για μια ακόμη φορά.

Έχω μπει αισίως στην 18η εβδομάδα και εκεί που έλεγα ότι οι ορμόνες μου ελέγχονται νοιώθω ότι έχω τρελαθεί...

Εγώ που ήμουν ένας άνθρωπος με κατανόηση και υπομονή έχω γίνει "σκύλα". Και επειδή δεν έχω που αλλού να ξεσπάσω, τα πληρώνει ο αρραβωνιαστικός μου. Χωρίς να το θέλω γκρινιάζω και δημιουργώ καυγάδες με το παραμικρό!Ο άνθρωπος τρέχει όλη μέρα με την δουλειά και έχει και μένα να σηκώνομαι μες στα μεσάνυχτα και να λέω ότι θα φύγω από το σπίτι γιατί πχ άργησε στην δουλειά!

Τι να κάνω?Πως να ελέγξω λίγο την κατάσταση?Υπάρχει για παράδειγμα κάποιο αφέψημα ή βιταμίνη που βοηθάει σε όλο αυτό?

Είμαι πολύ στενοχωρημένη με τον εαυτό μου για αυτό το λόγο και συνάμα κάνω και κακό με τα νεύρα μου και τις φωνές μου και στο αγγελάκι μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θα ηρεμησεις δεν ειναι παντα ετσι τα πραγματα,παντως κ εγω ετσι ημουν κ οι πιο πολλες ειμαστε ετσι δεν φταιμε εμεις αλλα οι ορμονες,εγω ειχα τρελα νευρα θυμαμαι μια φορα ειχα μαγειρεψει κατι κ δεν ηθελε ο αντρα μου να φαει κ με πιανει μια κρισαρα κ του ελεγα οτι θα τρως οτι θελω εγω κ οχι οτι θελεις εσυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλο??????????????????

αφου το γραφω τωρα κ κλαιω απο τα γελια κ αναρωτιεμαι πως μπορεσα κ του ειπα κατι τετοιο.Παντως τα νευρα που εχεις τωρα δεν ειναι τιποτα σε αυτα που θα εχεις μετα την γεννα, γιατι εκει θα σε πιασει κ το αγχος εαν τα κανεις ολα καλα,εμενα με ειχε πιασει κ μια μανια με την καθαριοτητα ανα δυο μερες εβγαζα τα παντα στο μπαλκονι κ εκανα γενικη σε ολο το σπιτι,για να ειναι καθαρα για το μωρο.Με ειχε επηρεασει πολυ ολη η κατασταση :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στην ιδια φαση ειμαι. Οχι οτι ημουνα ποτε η Παναγιτσα. Αλλα τωρα ειμαι να τσιριζω σαν υστερικη ωρες ωρες.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει έντονο πρόβλημα με υπερβολές και υστερίες κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Μια-δυο φορές, χωρίς σημαντικό λόγο έβαλα τα κλάμματα και είχα θυμώσει με τον άντρα μου ΑΛΛΑ εν γνώσει μου (και κατά τη διάρκεια της κρίσης) πως παραλογίζομαι.

 

Νομίζω πως με το να μας λένε συνέχεια γιατροί και επιστήμονες πως οι ορμόνες μας τρελαίνονται, κάπως το δένουμε και μεις σχοινί κορδόνι και αφηνόμαστε να φρικάρουμε και να φέρνουμε τους άλλους στα όρια μας.

 

Ας μην είμαστε και πολλοί τρελαμένοι. Εγώ νομίζω -τουλάχιστον αυτό βλέπω σε μένα- πως και μέσα στη μούρλα μας ξέρουμε πως παραλογιζόμαστε και μπορούμε να το ελέγξουμε...(άλλο το ότι δεν το κάνουμε πάντα).

 

Στην τελική και ο άντρας μας στρεσάρεται και αγχώνεται στη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Και ο καημένος δεν έχει και που να ξεσπάσει...Να τραβάει και τα δικά μας υστερικά ξεσπάσματα πάει πολύ!!!

 

Ελπίζω να θυμηθώ τα λόγια μου στην επόμενη κρίση μου!! :D

Link to comment
Share on other sites

χμμμμμμμμμμ οι ορμόνες ύπουλο πράγμα...τα περάσαμε όλες και σας λέω πως πάντα προσπαθούσα να είμαι ψύχραιμη. Στο κάτω κάτω τί φταίει ο άντρας μου;;;

Πως διατηρούσα την ψυχραιμία μου; Κάθε φορά που πήγαινα να ξεσπάσω απλά με σταματούσα λέγοντάς μου "ηρέμησε δεσποινίς...επειδή εσύ τρελλάθηκες δεν φταίνε οι άλλοι" χα χα...

 

σ΄αυτά που λέει η eirini έχει απόλυτο δίκαιο...μπορούμε να τα κοντρολάρουμε όλα! :D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω ειχα πολλα νευρα στην αρχη αλλα επειδη επρεπε να αλλαξω καποιες συνηθειες οπως το τσιγαρο και τους πολλους καφεδες αλλα ειδικα το τσιγαρο, το τι τραβηξα εκεινη την περιοδο απο νευρα και κλαμματα... Ειχα φτασει σε σημειο να λεω ασχημα πραγματα για το μωρο :oops::(

Αυτο κρατησε κανενα μηνα και απο τοτε μεχρι τωρα ειμαι πιο ηρεμη απο ποτε. Πιο πολλα νευρα εχει ο αντρας μου απο μενα!

Του λεω καμια φορα, ευτυχως που δεν εισαι εσυ εγκυος γιατι καηκαμε! :lol:

binvp2.png ZVLBp2.png
Link to comment
Share on other sites

 

Νομίζω πως με το να μας λένε συνέχεια γιατροί και επιστήμονες πως οι ορμόνες μας τρελαίνονται, κάπως το δένουμε και μεις σχοινί κορδόνι και αφηνόμαστε να φρικάρουμε και να φέρνουμε τους άλλους στα όρια μας.

 

Ας μην είμαστε και πολλοί τρελαμένοι. Εγώ νομίζω -τουλάχιστον αυτό βλέπω σε μένα- πως και μέσα στη μούρλα μας ξέρουμε πως παραλογιζόμαστε και μπορούμε να το ελέγξουμε...(άλλο το ότι δεν το κάνουμε πάντα).

 

Στην τελική και ο άντρας μας στρεσάρεται και αγχώνεται στη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Και ο καημένος δεν έχει και που να ξεσπάσει...Να τραβάει και τα δικά μας υστερικά ξεσπάσματα πάει πολύ!!!

 

D

 

 

Συμφωνω απολυτως!!! ΟΚ, τα χανουμε ωρες - ωρες λογω ορμονων αλλα δεν ειναι και ανεξελεγκτα τα πραγματα. Καποιες φορες και εμεις το παιρνουμ εδεδομενο και κανουμε- φερομαστε οπως θελουμε.

 

Κατα την γνωμη μου, οποια νευρα εαν εχουμε ειναι πιο πολυ γιατι ζοριζομαστε ψυχολογικα με το φυσιολογικο αγχος μιας εγκυμοσυνης ( εαν θα ειναι καλα το παιδι, αλλαγες στο σωμα μας, εξετασεις, αγχος για την γεννα ) παρα γιατι εχουμε γινει θυματα των ορμονων μας.

 

Μην ξεχναμε οτι και οι αντρες μας προσπαθουν να ανταπεξελθουν σε ολη αυτη την περιεργη κατασταση και πολλες φορες τα κανουμε εμεις δυσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα εγω ετσι ειμαι και κατα την εγκυμοσυνη και αφου γεννησα και τωρα που η κορη μου κοντευει τα 2. Απορω πως με αντεχει.Εγω τονεχω κρατησει κια ξυπνιο ολο το βραδυ για να τσακωνομαστε και να ξεσπαω τα νευρα μου και τα ψυχολογικα μου,και πηγε κατ ευθειαν στη δουλεια!! :shock:

Κι ομως δεν με εχει χωρισει!! Ειδικα πριν τη περιοδο γινομαι αλλο πραγμα..τρωω σιδερα απο τα νευρα μου !!

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά στην εγκυμοσύνη οι ορμόνες τρελαίνονται. Και στην προηγούμενη αλλά και τώρα με τον άντρα μου σκοτωνόμασταν. Κάποιες στιγμές κι εγώ τα ίδια. Ειδικά αν αποφεύγεις και το ¨άθλημα¨. Δεν μπορώ δεν μου βγαίνει καθόλου. Ε μετά είναι δυνατόν να μην υπάρχουν νεύρα όταν δεν μπορείς να κάνεις υποχωρήσεις σε αυτό το κομμάτι για το καλό της ομάδας!.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγώ πάντως δε νομίζω οτι κοντρολάρονται όλα και γιαυτό ζήτησα ( και ευτυχώς βρήκα) κατανόηση στη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

 

Θα συμφωνήσω επίσης με την κοπέλα που είπε παραπάνω για το πανηγύρι των ορμονών μετά τη γέννα.......χειρότερη η κατάσταση...

κλάμα και νεύρα πραγματικά χωρίς λόγο! Το καταλάβαινα εκείνη τη στιγμή αλλά δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. Τα κλάματα μου έρχονταν στο δευτερόλεπτο!!!

Link to comment
Share on other sites

και εμενα με πιανουν και καλυτερα να μην ειναι κανεις κοντα μου.

τη τελευταια φορα με επιασαν και τσακωθηκαμε μπροστα στον μικρο και φωναζε το καημενο ,δεν ειχαμε ξανατσακωθει μπροστα του.

εγω του φωναζα να με χωρισεις αν θελεις τωρα .......μετα ομως που συνηδητοποιησα τι εκανα στον μικρο τα ελεγχω οσο μπορω

αυτο με το ''αθλημα''ειναι ενα θεμα ,που θελουν να βρουμε την ορεξη και τη δυναμη μια μερα με ενα παιδι 2,5 χρονων και ενα στομαχι που ειναι καθε μερα χαλια :?::?::?::?:

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα γινει πολυ επιθετικη οσο ημουν εγκυος,γι΄αυτο και ειχα ανοιξει τοτε το topic (που εγινε υπομνημα στη συνεχεια) με τιτλο "Επιθετικη Συμπεριφορα".

Μπορουσα να τσακωθω με τον οποιονδηποτε ανα πασα στιγμη,με μια λεπτομερεια ομως:ΠΟΤΕ με δικα μου προσωπα,παντα με τριτους!!! Δεν ξερω γιατι!!! Ενταξει,ειχα ριξει κι εναν βαρβατο καυγα με την αδελφη μου με ατακες τυπου "Δε θα σου ξαναμιλησω ποτε στη ζωη μου" και κατι τετοια,αλλα μπροστα στους καυγαδες που εριχνα με συναδελφους και περαστικους αυτο ηταν πταισμα. Βεβαια κοιταξτε,με προκαλουσαν κιολας γιατι κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου αντιμετωπισα πολυ ασχημη συμπεριφορα κυριως απο γυναικες στη δουλεια και οχι μονο,τα εχω γραει ολα κι εδω στο forum κι ακομη και τωρα που τα σκεφτομαι καμμια φορα εχοντας πια ηρεμησει απο ορμονες και τετοια,δεν ειχα τελικα και τοσο αδικο. Δε με ειχε σεβαστει σχεδον κανεις (μαλλον καμμια) και αντιθετως εισεπραττα απο πολλες γυναικες ζηλεια και κακια. Απο το δρομο μεχρι το σουπερ μαρκετ και απο τη δουλεια μεχρι την παραλια,εχω να σας διηγηθω περιστατικα με σκηνες απειρου καλλους!!!

Παντως εκει που ημουν οντως αδικη και το παραδεχομαι ειναι που ξεκοψα με τις κολλητες μου απο τον πρωτο κιολας μηνα της εγκυμοσυνης μου.Χωρις να ξερω το γιατι,ετσι ξαφνικα μου καρφωθηκε οτι δε θελω να κανω παρεα με καμμια τους κι οτι μονο κακο θα μου εκαναν σε αυτη τη φαση,κι ετσι εξαφανιστηκα,δε σηκωνα τηλεφωνα και δεν ξαναμιλησα με καμμια τους. Αυτο ειναι κατι για το οποιο μετανιωνω,αν και πιστευω πως η εγκυμοσυνη ηταν απλως αφορμη για να ξεκοψω. :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ,

ΔΙΑΝΥΩ ΤΟΝ ΕΚΤΟ ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΘ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ.

ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ ΦΟΥΝΤΩΝΩ ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ Η ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ Χ ΛΟΓΟΥΣ....

ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΥΤΟΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΩ Π.Χ. ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΠΑΠΠΟΥΤΣΙΑ ΜΟΥ, ΝΑ ΞΥΡΙΣΤΩ , ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ....ΚΤΛ.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΝΤΑ ΗΜΟΥΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ...

ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΠΩΣ ΠΑΝΕ??

Link to comment
Share on other sites

χε χε χε χε χε:twisted: συγνώμη που γελάω έτσι πονηρά αλλά μάλλον θα λάβεις απαντήσεις ανάλογες με τη δική σου περίπτωση....πρέπει να είμαστε αρκετές:mrgreen:

νευράκια έχω, ευσυγκίνητη έχω γίνει, τα αθλητικά δεν μπορώ πιά να τα δέσω (καλά που έχει αρχίσει και κάνει ζέστη και θα φοράμε μόνο σαγιονάρες), περπατάω και λαχανιάζω σε 10 βήματα (πριν ήμουν ικανή να κάνω το γύρο της Αθήνας σε μια μέρα με τα πόδια), να γυρίζω στο κρεβάτι δε μπορώ, στο ξύρισμα εννοείται πως οι μισές τρίχες μένουν στο πόδι και άλλα τέτοια όμορφα....ελπίζω να σε έκανα να νιώσεις λίγο καλύτερα:mrgreen:

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΑΡΑΚΙ76 ΗΜΟΥΝΑ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝΑ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ....ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΩ ΠΑΡΑ ΝΑ ΝΕΥΡΙΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ.

ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΜΗΝΕΣ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ.!!!!!

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΤΟΚΕΤΟΥΣ ΜΑΣ.

ΕΜΕΝΑ ΜΟ ΕΔΩΣΑΝ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΤΙΣ 18/9/2010....

ΦΙΛΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μάθει τόσα χρόνια να τα κάνεις όλα μόνη σου και έρχετε η στιγμή που τα κορδόνια είναι κοντά, τα σκαλοπάτια βουνό και οι δουλειές στο σπίτι δίχως τέλος και σε όλα αυτά ο αγαπημένος σου όταν σου γυρνάει το μάτι και πισμώνεις να σε κοιτάει σα χάνος με την απορία στο στόμα "Αγάπη μου γιατί δεν μου ζητάς να σε βοηθήσω?" Τι του απαντάς όμως?!?! Ότι δεν φταίω εγώ αλλά η μητέρα μου που μου έμαθε να είμαι ανεξάρτητη και να μην ζητάω βοήθεια για τόσο απλά πράγματα?!?! Ότι νοιώθω άχρηστη όποτε δε μπορώ να κάνω τόσα απλά πράγματα?!?! :?:?

Πατάω και ένα κλάμα απελπισίας για 30 λεπτά και ηρεμώ!! :shock:

EwCip3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΑΡΑΚΙ76 ΗΜΟΥΝΑ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝΑ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ....ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΩ ΠΑΡΑ ΝΑ ΝΕΥΡΙΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ.

ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΜΗΝΕΣ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ.!!!!!

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΤΟΚΕΤΟΥΣ ΜΑΣ.

ΕΜΕΝΑ ΜΟ ΕΔΩΣΑΝ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΤΙΣ 18/9/2010....

ΦΙΛΙΑ

Είχαμε την ίδια ΠΗΤ:D:shock: αλλά βάσει υπερήχων με έβαλε μια εβδομάδα νωρίτερα:)....καλως να δεχτούμε τα μωράκια μας!!!!

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ξερετε αν ειναι φυσιολογικο στην εγκυμοσυνη να μην εχεις ορεξη να κανεις τιποτα και υπερβολικα νευρα????σε εμενα μιλαμε οτι τα νευρα οσο προχωραει η εγκυμοσυνη εχουν χτυπησει ΚΟΚΚΙΝΟ:twisted:σε σημειο να καθομαι μονη μου στο καναπε και αν δεν υπαρχει καποιος ευκαιρος να ξεσπασω να δινω μπουνιες στο δερματινο καναπε...καλα για το αυτοκινητο δεν το συζητω.....αμα μου κανουν κατι στο δρομο..τετοιο στομα ουτε ο τελευταιος νταλικερης δε με φτανει!!επειδη καταλαβαινω οτι ολα αυτα τα νευρα ειναι μαλλον λογω ορμονων προσπαθω να μη ξεσπαω τουλαχιστον στον αντρα μου και μπορω να πω οτι μεχρι στιγμης τα εχω καταφερει επιτυχως στο να μη δημιουργησω προβλημα στη σχεση μας.οκ τα νευρα μπορω να του τα κρυψω αλλα τη μελαγχολικη μου διαθεση...δυστυχως ειδικα τις τελευταιες μερες δεν μπορω να τη κρυψω.απο τη μια θελω να κανω πραγματα και απο την αλλη δεν εχω διαθεση να κνω τπτ.....εχω λιωσει στο καναπε και δεν το αντεχω αυτο!!.ειναι στιγμες που παρακαλαω να δουλευα ετσι ωστε να βγαινω εστω λιγο απο το σπιτι αλλα...ποιος με παιρνει τωρα ετσι εγκυουλα....εχω μουχλιασει πραγματικα και δεν μου αρεσει που βλεπω ετσι τον εαυτο μου....νιωθω εγκλωβισμενη στη κακη μου διαθεση...

Link to comment
Share on other sites

Hope γεια σου!

Εγω δεν εχω προσωπικη εμπειρια αλλα η αδερφή μου από τη στιγμή που έμεινε έγκυος μέχρι και που γέννησε ηταν στην ιδια κατάσταση.. Μονο που εκεινη ειχε φτασει σε σημείο να πετάει τα βαζα στο κεφαλι του αντρα της! (αγιος αυτος ο ανθρωπος!) Ασχημες καταστασεις... Ειναι φυσιολογικό, τρελαινονται οι ορμονες... σε αλλες περισσοτερο, σε αλλες λιγοτερο. Ελπιζω κοριτσακι μου εσυ να εχεις μια πιο ηρεμη εγκυμοσύνη για να ειναι ηρεμο και το μωράκι σου.

Σου ευχομαι μια αψογη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατησεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου!!

event.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα...καπου εχω ανοιξει κι εγω ενα παρομοιο θεματακι!!!Ασε...πολλά νευρα!!!Μελαγχολια δεν εχω.Εργαζομαι εγω οποτε λειπω ολη μερα σχεδον απο το σπιτι,ετοιμαζω και το γαμο οποτε χρονο για μελαγχολια δεν εχω.Αλλα η κατασταση με τα νευρα μου δεν παλευεται αλλο.Τελευταια εχω αρχισει και παρεξηγω και κουβεντες λες και ψαχνομαι επιτηδες για καβγα.Ευτυχως το εχουνε βουλωσει ολοι και με ανεχονται...για την ωρα τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα καλο αυτο με το βαζο!!niki αυτο με τις κουβεντες το ειχα κι εγω...αφου φαντασου αποφευγω τις πολλες κοινωνικες συναναστροφες γιατι τσιτωνω με το παραμικρο που ακουω...εισαι τυχερη που δουλευεις κατα καποιον τροπο!!!εμενα επειδη δεν εχω τι να κανω μου φταινε ολα..ομως κοριτσια μηπως εχω ξεπερασει λιγο τα ορια??ελπιζω να μη με παρεξηγησετε με αυτα που θα πω και με παρετε για τρελη αλλα ειναι στιγμες (συνηθως οταν ειμαι ξαπλωμενη) που απο τον εκνευρισμο θελω κατι να κοπαναω με τα ποδια μου η να κοπαναω με τα χερια μου τα μαξιλαρια...οταν τα παθαινω αυτα γελαμε με τον αντρα μου πολυ αλλα απο την αλλη εγω δεν το κανω για πλακα..νιωθω μεγαλο εκνευρισμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η απραξία φταίει, hope... Βρες επειγόντως κάτι να απασχολήσεις ευχάριστα τον εαυτό σου, γιατί θα τρελαθείς... Διάβασε βιβλία, πήγαινε για περπάτημα, ασχολήσου με κατασκευές - κάτι για το μωράκι;;;

 

Φτιάξε την ντουλάπα σου!!! Είμαι σίγουρη ότι αυτό το έχουμε όλοι πάντα σαν εκκρεμότητα!!! Ήρθε η ώρα λοιπόν!!!

 

Βάλε τις φωτογραφίες σας σε άλμπουμ - Αν είναι ηλεκτρονικές, ξεκαθάρισέ τες και νοικοκύρεψε τα φόλντερ!

 

Η μελαγχολία είναι νομίζω αναμενόμενη, οι σκέψεις για το πόσο θα αλλάξει η ζωή μας με το μωρό κλπ εμένα μου είχε προκαλέσει αντιφατικά συναισθήματα στη φάση που είσαι τώρα εσύ. Η συνειδητοποίηση της κατάστασής μου ήταν σταθμός στην εγκυμοσύνη...

 

Τέλος εποχής - αρχή μιας καινούργιας... Μην σε παίρνει από κάτω. Σκέψου ότι περνάς την πιο όμορφη περίοδο της ζωής σου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...