Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γεννέθλια με θέμα μουσικές νότες


Recommended Posts

Βοήθεια λατρεμένες μου μητέρες.....η μεγάλη κόρη μου έχει τα γεννέθλιά της και διάλεξε θέμα μουσικές νότες!!!! Έχω από τις 11 μ.μ. που περιπλανιέμαι στο internet και ακόμη δεν έχω βρει τίποτα!!!!! Η Δεσποινούλα μου θα κλείσει τα 9 και θέλει το θέμα, που διάλεξε, να μην είναι σκέτες νότες αλλά να περιέχει και κάτι ακόμη όπως π.χ. μια κιθάρα, την ίδια να παίζει, κάτι τέτοιο. Σας χιλιοπαρακαλώ αν έχετε κάτι στο μυαλό σας βοηθήστε με.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα ,θα μπορούσες να κανείς τις προσκλήσεις στο σχήμα του σολ μέσα να σχεδιάσεις το πεντάγραμμο και το κείμενο να είναι κάπως έτσι : σε προσκαλώ στην μουσική σκηνή του σπιτιού μου που είναι ……. Και ώρα ….για να γιορτάσουμε μαζί τα γενέθλια μου σε ένα απίστευτο ταξίδι γεμάτο από μουσικές νότες και μουσικά παιχνίδια σε περιμένω με ανυπομονησία !

Όπως επίσης να αγοράσεις ένα μουσικό χαλί (παιδικό παιχνίδι κάπου 15 ?),ένας κλόουν που θα τον έχεις ενημερώσει σχετικά με το θέμα ,οι μουσικές καρέκλες και σε ότι αφορά την τούρτα ίσως κάποιο όργανο μουσικής η το κλειδί του σολ, δωράκια στα πιτσιρίκια μπορείς να πάρεις ένα πεντάγραμμο με ένα μολυβί να τα βάλεις σε μια τσαντούλα μαζί με μικρές σοκολάτες και γλειφιτζούρια ,να βάλεις την μικρή να γράψει στο πρώτο φίλο από το πεντάγραμμο κάθε φίλο μια ευχή !καλή επιτυχία .

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!! θελεις να μου δωσεις να καταλαβω για να σε βοηθησω??

 

ψαχνεις προσκλητηριο? στολισμο? δραστηριοτητες? ή ολα μαζι???

 

την κορη σου και την κιθαρα για πού την θελεις? για την προσκληση?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ νινέτα τέλειες οι ιδέες σου!!!! Αγαπητή φίλη Vickytsoch ναι όντως ενδιαφέρομαι για όλα αυτά, το μυαλουδάκι μου στέρεψε γι' αυτό αναζητώ ιδέες σε ότι αφορά την όλη διοργάνωση του πάρτυ!!!! Όσο για την Δεσποινούλα με την κιθάρα το ριξα σαν ιδέα, αν θα μπορούσα να τα συνδυάσω και να διακοσμήσω πρόσκληση ή ευχαριστήριες κάρτες....Τί λέτε και σεις που και εμπειρία έχετε και γούστο και ιδέες;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...

 

σαν ιδεα θα μου αρεσε να εκτυπωσεις σε χαρτονι νοτες μεγαλες (1 νοτα σε καθε α4 φαντασου) να τις κοψεις και να τις κρεμασεις απο τα φωτιστικα ή σαν γυρλαντα απο τις κουρτινες....

επισης μπορεις να φτιαξεις "στεματακια" γιακαθε παιδακι που να εχει απο μια νοτα πάνω, άλλο χρωμα η καθε μια ας πουμε...

 

στο μουστακα ειχα δει φυσαρμινικες με 1ευρω, κλαρινετα με 2 ευρω κτλ κτλ

 

και για προσκληση θα σου φτιαξω εγω κατι (αν θες..)

 

σου στελνω πμ

Link to comment
Share on other sites

vickytsoch να σαι καλά, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο που διέθεσες αλλά δυστυχώς τεχνολογία και γω απέχουμε πολύ γι' αυτό αν θες δώσε μου τα φώτα σου και σ' αυτό το θέμα: πώς μπάινω στα πμ και πώς θα δω αυτά που μου χρωμάτισες;;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχεις δικαιο...

 

δεν βγαινουν οι φωτό..

 

λοιπον..

 

πανω πανω δεξια (κατω απο τη ζωγραφια με τις μαργαριτες λεει σε ενα σημειο:

 

Welcome,ippoliti .

Τελευταία επίσκεψή σας: Χθες 23:07 Προσωπικά Μηνύματα: 0 Νέα Μηνύματα, Σύνολο 130.

 

αν πατησεις πανω στη λεξη προσωπικα μηνυματα σε βγαζει σε ενα ειδος εωτερικου e-mail που υπαρχει στο parents. Εκει λογικα θα δεις το μηνυμα μου. Οτι γραψουμε εκει μπορουμε να το διαβαζουμε μονο εμεις οι δυο. Θα δεις τι σου λεω. Τις φωτό με τις νοτες θα στις στειλω με e-mail .

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια vickytsoch μάλλον αυτή θα χρησιμοποιήσω!!!! Από την πίσω πλευρά που θα γράψω το ποιηματάκι δεν θα ήθελα να είναι άσπρο, τί προτείνετε;;;;

Link to comment
Share on other sites

κατρχην χαιρομαι που σου αρεσε!

 

τα λογια που εγραψα πανω ειναι για το δειγμα ...

αν δεν ειναι μεγαλο το ποιηματακι ισως μπορεσω να το χωρεσω εκει που εχω γραψει ...

 

τι ποιηματακι θα γραψεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είσαι φοβερή.....ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ......τέλειο και το πίσω μέρος....καλά πότε πρόλαβες και το φτιαξες; Τί να πω δεν έχω λόγια....έχεις σπουδαίο χάρισμα μπράβο σου κοπέλα μου μου, μπράβο σου..... Θα θελα να μάθω πώς τα καταφέρνεις ποιό πρόγραμμα τοτ υπολ. χρεισιμοποιείς....

Όσο για ποιηματάκι δεν σκέφτηκα κάτι ακόμα, απλά φαντάζομαι κάτι που να χει σχέση με όλες τις νότες: ντο, ρε μι, κτλ.... Εσύ τί λες;

Link to comment
Share on other sites

οποια θελει και μπορω απο θεμα χρονου (ειπαμε να μην ειναι περιοδοι φπα, ισολογσμων, απογραφων... :) )

 

να μου στειλει πμ γιατι μπορει να τυχει να μην μπω σε καποιο θεμα για αρκετο καιρο..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, σου το λέω από τώρα να το ξέρεις, για λίγο καιρό ακόμη θα σε χρειαστώ...Σ'ευχαριστώ για την έως εδώ βοήθειά σου και περίμενε τις απορίες μου...Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες σας για την βοήθειά σας και ιδιαίτερα την vickytsoch αλλά η κόρη μου άλλαξε θεματική και αποφάσισε την tingerbell. Πάντως και η θεματική μουσικές νότες δεν θα πάει χαμένη, θα την χρησιμοποιήσουμε του χρόνου. Έχω δει κάποιες ιδέες με την tingerbell αλλά ψάχνω περισσότερες!!! Περιμένω και δω τη βοήθειά σας και το βραδάκι που θα χω περισσότερο χρόνο θα σας περιγράψω τί έχω σκεφτεί να μου πείτε τη γνώμη σας. Φιλιάααααα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...