Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σίνδος Μιχαήλ - Γυναικολόγος στο Αλεξάνδρα, τον γνωρίζει καμία;;


Recommended Posts

Κορίτσια αυτός δεν ήταν ο γιατρός που έδειχνε εχθές στην εκπομπή Πρωταγωνιστές; Υπερ του φυσικού τοκετού. Φαινόταν να είναι πάντως όπως περιγράφετε οι περισσότερες. Μπράβο.

 

Καλησπερα! Ναι αυτος ηταν ο γιατρος που εδειξε στους Πρωταγωνιστες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχει γινει η ερωτηση και αλλες φορες στο post σχετικα με το αν ο κ. Σινδος αναλαμβανει φτ μετα απο κτ. Αν γνωριζει καποια απο τις κοπελες που τον ειχαν γιατρο, ας μου πει γιατι ψαχνομαι. Σας ευχαριστω . :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ενδιαφέρομαι και εγώ για τον κ.Σύνδο. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει δικό του ιατρείο και αν ναι πιο ειναι το τηλεφωνο; Προσπαθω να βρω τηλ. ιατρειου αλλα δεν βρίσκω... Επισης τηλεφωνησα στο 1535 αλλα δεν μπορω μεσω της κασετας να επιλεξω ραντεβου με τον Κ.Συνδο. Ποιο είναι το κόστος καθε επίσκεψης στο νοσοκομειο ? Τι πόσο επισης χρειαζεται για τον τοκετό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με αυτόν γέννησα το πρωτο μου παιδι το κινητό του 6972075848 έχει δικο του ιατρειο στην Λ.αλεξανδρας κοντα και παιρνει γυρω στα 50 αν θυμαμαι επισκεψη. Είναι καλος και ανθρωπος αλλα το μονο μειον για μενα είναι ότι δεν ηταν ολη την ωρα μαζι μου μεσα στη γεννα. Αν υπαρχει οικονομικο πρόβλημα είναι συζητισιμος εμενα μου χε παρει 1000 στο δευτερο δεν θα μου επαιρνε τπτ γιατι με γνωριζε ειχα οικονομικο θεμα αλλα κατεληξα με το Ναμπιλ Αρεφετζ τελειος απλα και πολύ γλυκος και ομιλητικος την ωρα της γεννας ηταν εκει είναι διευθυντης στο Αλεξανδρας.

age.png

CfYbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξερω ότι αναλαμβανει δυσκολα περιστατικά γιατι είναι διευθυντης στη πτερυγα με ιδιαιτερες περιπτώσεις καπως λεγεται δε θυμαμαι εκει εχουν, ζαχαρο και αλλα πολλά. Αυτό που ζητάς σιγουρα γίνεται αλλα δε ξερω για το Συνδο, δεν αναλαμβανουν γενικα ολοι οι γιατροι δε ξερω γιατι είναι λίγοι. Ψαξτο θα βρεις σιγουρα καποιον.

age.png

CfYbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε εαν αναλαμβάνει φυσιολογικό τοκετό μετά από καισαρική; Είχε κάποια από εσάς παρόμοια εμπειρία μαζί του;

 

 

Εχει ακουστει το ονομα του στους γιατρους που αναλαμβανουν vbac αλλα θετει καποιους περιορισμους που δεν δινει και πολλες πιθανοτητες να καταληξει η κυηση σε φυσιολογικο τοκετο :|

 

 

Γενικα δεν υπαρχει γιατρος σε δημοσιο που να κανει vbac ....

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι σιγουρο αυτό ότι στο δημοσιο δεν αναλαμβανουν αν πεις με κατι παραπανω? Παντως είναι πολύ περιεργο γιατι καποιες αθελα τους επεσαν θυματα των γιατρων και είναι αδικο να μη μπορουν να γεννησουν το δευτερο όπως θελουν .

 

http://www.eutokia.gr/%CE%AC%CF%81%CE%B8%CF%81%CE%B1/%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B5%CF%84%CF%8C%CF%82/%CF%86%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B5%CF%84%CF%8C%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%83%CE%B1%CF%81/

kai

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=67041

kai

http://www.koleskas.gr/cv/%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CF%85%CE%BC%CE%BF%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B7/%CF%86%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B5%CF%84%CF%8C%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%83%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%AE-vbac

 

 

Ειμαι σε ενα γκρουπ στο facebook που αφορα τον φυσιολογικο τοκετο μετα απο καισαρικη.

 

Υπαρχουν πολλες γυναικες που ψαχνουν για γιατρο στο δημοσιο που να αναλαμβανει αλλα προς το παρον "εγγυημενο" ονομα δεν υπαρχει.

 

Καποια ονοματα που κυκλοφορουν υποστηριζουν το vbac μονο στα λογια,στην πραξη δεν .....

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καταρχήν εύχομαι να είσαι καλά εσύ και το μωράκι σου και να το χαίρεσαι! Προφανώς είσαι μεμονωμένο περιστατικό μιας και οι περισσότερες κυρίες του φόρουμ μιλάνε με τα καλύτερα λόγια για τον Κο Σίνδο. Τον συγκεκριμένο ιατρό εγώ τον επέλεξα στην προσπάθειά μου να μείνω έγκυος και μετά από παρότρυνση της κουνιάδας μου που είχε δύσκολο τοκετό. Είναι απίστευτα συνεργάσιμος και καθησυχαστικός ενώ ακούει πάντα προσεκτικά τις απορίες σου και τους φόβους σου. Εγώ δεν θα τον άλλαζα για κανέναν λόγω ενώ τον έχω συστήσει σε αρκετές φίλες μου και έχουν μείνει όλες ικανοποιημένες...΄Δεν είναι καβαλημένος όπως πολλοί άλλοι της ίδιας θέσης...σου τα χώνει όπου πρέπει για να σε φέρει στα ίσια σου και δεν σου χαϊδεύει τα αυτιά! Τώρα όσον αφορά τον τοκετό μου ,τον πήρα στη μια τα ξημερώματα, το σήκωσε με τον πρώτο χτύπο, ενώ άσχετα αν είχα πολύ γρήγορο τοκετό(γέννησα 3 η ώρα)είχε επαφή με την μαία που εφημέρευε και έφτασε αρκετά γρήγορα σε σχέση με την τοποθεσία που ήταν ενώ η μαία που είχα επιλέξει (Σοφία Γεωργατζή) κυριολεκτικά πέταξε για να έρθει! Όπως και να έχει είναι προσωπική άποψη του καθενός απλά παραθέτω την δική μου γιατί πιστεύω πως όπως πρέπει να ακούγονται τα κακά άλλο τόσο πρέπει να ακούγονται και τα καλά και στον συγκεκριμένο ιατρό αξίζουν τα καλύτερα. Και πάλι να χαίρεσαι το παιδάκι σου και καλή χρονιά να έχετε όλες οι μανούλες!;)

 

 

Να σου ζήσει το παιδάκι! Δυστυχώς ετοιμάζομαι για δεύτερο χειρουργείο για να πάψει να υφίσταται το συρίγγειο που μου δημιουργήθηκε από την περινεοτομή και το ράψιμο που μου έκανε. Ίσως δεν έφυγε από το πλευρό σου επειδή την πάτησε μαζί μου (μακάρι να του έγινε μάθημα το πάθημα). Έχω τις χειρότερες εντυπώσεις από τη γέννα μου που εξελίχθηκε σε θρίλερ εξαιτίας του και το πρόβλημα υγείας που αντιμετωπίζω από τότε δε με αφήνει να το ξεχάσω. Ειλικρινά, μακάρι να είχα γεννήσει σπίτι μου μόνη μου! (Κι επειδή ο κόσμος είναι μικρός, γνωρίσαμε πρόσφατα και κάποια άλλη εγκυμονούσα που τον έχει γυναικολόγο και της εξιστορήσαμε την εμπειρία μας. Σύμφωνα με τα λεγόμενά της, της είπε ότι σε περίπτωση που δεν έχει καταφέρει να φτάσει στο νοσοκομείο έγκαιρα όταν είναι να γεννήσει να ζητήσει να φωνάξουν το γιατρό βάρδιας... τυχαίο?)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...
  • 1 χρόνο μετά...
  • 2 χρόνια μετά...

Καλημέρα!Ψάχνω και εγώ για έναν καλό γυναικολόγο,απογοητεύτηκα απο τον προηγούμενο μου και διάβασα για τον κ.Σίνδο.Έχει ιατρείο κάπου εκτός νοσοκομείου Αλεξάνδρας;Θα μπορούσε κάποια να μου στείλει το τηλεφωνό του ιατρείου του;Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2018 at 10:52 ΠΜ, Mariagog είπε:

Καλημέρα!Ψάχνω και εγώ για έναν καλό γυναικολόγο,απογοητεύτηκα απο τον προηγούμενο μου και διάβασα για τον κ.Σίνδο.Έχει ιατρείο κάπου εκτός νοσοκομείου Αλεξάνδρας;Θα μπορούσε κάποια να μου στείλει το τηλεφωνό του ιατρείου του;Ευχαριστώ πολύ!!

Καλύτερα να πας στον δασκαλακη.

Φιλια

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ο σύνδος δεν έχει ιατρείο δέχεται στα απογευματινά του Αλεξάνδρα.

Γέννησα πριν λίγους μήνες το 2ο παιδάκι και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Δέχεται πολλά πράγματα αν τα συζητήσεις από πριν φυσικά και αν το ευνοούν οι συνθήκες πχ εγώ ήθελα εντελώς φυσικό τοκετό χωρίς παρεμβάσεις -ουτε καν ορό. και έτσι και έγινε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
  • 1 month later...
On 2/2/2014 at 11:24 ΜΜ, Orsoula είπε:

 

Καλησπερα κι ευχαριστω για τις ευχες! Εχει δικο του ιατρειο ομως δεχεται και στο Αλεξανδρα καθε Δευτερα κ Παρασκευη απογευμα. Το κοστος ειναι 48 ευρω και πληρωνεις επισκεψη παραεπισκεψη. Εννοειται πως ο ιδιος κανει τους υπερηχους! Θα σου στειλω προσωπικο μηνυμα.

Καλησπέρα! Γνωρίζετε αν ο κ. Συνδος κάνει vbac?? 

Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα σας!Θα μπορουσε κάποια κοπελα να με ενημερωσει αν ο κύριος Σινδος διατηρεί δικό του ιατρειο ή πρέπει να κλείσω ραντεβού στο Αλεξάνδρα μαζί του; Είμαι στον 2ο μήνα εγκυμοσύνης και ψάχνω γιατρό ειδικό σε δύσκολες περιπτώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλημέρα σας θα ήθελα οποία έχει στοιχεία για τον κ.σινδο να μενημερωσει διότι δεν ξέρω πως θα κλείσω μαζί του ραντεβού στο 1535 δε μπορούν λέει να τον βρουν στα απογευματινά 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...