Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ!


Recommended Posts

Rosangel κάνω κι εγώ όλα όσα κάνεις συν αυτά που λες πως παράτησες. Δεν έχω παρατήσει τίποτε...

αλλά μετά από τις καλές συμβουλές των κοριτσιών εδώ (να ναι καλά) λέω να χαλαρώσω λιγάκι... :P

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Rosangel κάνω κι εγώ όλα όσα κάνεις συν αυτά που λες πως παράτησες. Δεν έχω παρατήσει τίποτε...

αλλά μετά από τις καλές συμβουλές των κοριτσιών εδώ (να ναι καλά) λέω να χαλαρώσω λιγάκι... :P

 

Ναι πρεπει....

Αμαν και εμεις πια :shock: Λες και θα ερθει σπιτι μας εποπτης καθαριοτητας και θα μας ελεγξει. :P:lol:

Μ'αρεσει που συμβουλευω εσας και απο αυριο θα κανω παλι τα ιδια

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Τουλαχιστον,καποιες που εχουμε τρελλα με καθαριοτητα να κανουμε οτι ειναι να κανουμε(αυτα που μπορουμε δηλαδη)με την ησυχια μας,χωρις να βιαζομαστε,να ζοριζομαστε και να κανουμε συχνα διαλειμματα.

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον,καποιες που εχουμε τρελλα με καθαριοτητα να κανουμε οτι ειναι να κανουμε(αυτα που μπορουμε δηλαδη)με την ησυχια μας,χωρις να βιαζομαστε,να ζοριζομαστε και να κανουμε συχνα διαλειμματα.

 

Έτσι πρέπει...άντε να δούμε.

Ξέρεις τί; Αν είσαι ανήσυχο πλάσμα (έτσι με λέει ο γιατρός μου χα χα) δύσκολα μπορείς να χαλαρώσεις.

Ε, τί να κάνουμε; Κληρονομικό είναι...κι η μανούλα μου έτσι είναι :P

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Nαι πρεπει να χαλαρωσουμε λιγο γιατι εχουμε ξεφυγει το κακο ειναι

οτι δεν μπορω οταν καθομαι σπιτι να μην κανω τιποτα!!!! παντως τωρα που 17 του μηνα μπαινω στον μηνα μου εχω αρχισει και οσο και αν θελω να κανω κατι ζοριζομαι πολυ οποτε αραζω λιγο!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

(Στην τελική θα φάμε που θα φάμε το αγγ$*#ρι στη δεύτερη εγκυμοσύνη έχοντας ήδη ένα παιδάκι σπίτι μας, ας χαλαρώσουμε στην πρώτη!!!!)

:D

 

 

Πόσο μεγάλη αλήθεια είναι αυτή...Σκέφτομαι καμιά φορά πως στην δεύτερη εγκυμοσύνη θα αναπολούμε τις στιγμές χαλάρωσης και ηρεμίας που ζούμε τώρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ κορίτσια τα μόνα που δεν κάνω είναι το καθάρισμα με την ηλεκτρική, γιατί δεν κάνει να σπρώχνεις και να ασκείς πιέσεις.Έχω τον αντρούλη μου που ευτυχώς με βοηθάει. Όλα τα άλλα κανονικά, μια φορά την εβδομάδα μιας και δουλεύω.

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που κανω ειναι μαγειρεμα,πλυσιμο πιατων,απλωμα ρουχων(αναλογως),ξεσκονισμα και στο τσακιρ κεφι σφουγγαρισμα!!

Ολα τα υπολοιπα τα κανει ο ανδρουλης μου!!!

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κάτι άντρες που έχετε εσείς τα τυχερά κορίτσια χε χε

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ένας τέτοιος καλός αντρούλης που χωρίς να παραπονιέται τα κάνει σχεδόν όλα έλαχε και σε μένα ευτυχώς. :lol:

 

Είναι πολύ καλό αυτό...μπράβο του! Είχε συνηθίσει έτσι από το σπίτι του ή σε σένα τα έμαθε;

Ο δικός μου δεν έκανε τίποτε στην μαμά του...έτρεχε όλη την ώρα από πίσω τους η πεθερά μου και τα έκανε όλα αυτή, πράγμα που θεωρώ πολύ άσχημο, γιατι καλό είναι οι άντρες να βοηθάνε τις γυναίκες τους.

Φυσικά από την άλλη δεν έχω και την απαίτηση να μου κάνει κάτι διότι εγώ είμαι όλο το πρωινό σπίτι, δουλεύω λίγες ώρες το απόγευμα κάνοντας μαθήματα Γερμανικών κι αυτός όλη μέρα σκοτώνεται στην οικοδομή. Έρχεται το βράδυ πτώμα και δεν έχω την απαίτησει να μου σφουγγαρίσει κιόλας που λέει ο λόγος!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Σπίτι του? Τι σπίτι του καλέ? Η μανούλα του τον είχε μανάκριβο γιο, μην στάξει και μην βρέξει. :lol::lol::lol:

Τρελές απαιτήσεις κι εγώ δεν έχω αλλά μπορεί να βοηθάει πιστεύω.

 oIKlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σωστή! :lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα από πριν δεν ήξερε τίποτα! Όμως είχε τη θέληση να μάθει πολλά όταν παντρευτήκαμε, γιατί δουλεύουμε και οι δύο και αντιλαμβάνεται ότι δεν είμαι ούτε Βέγγος ούτε Τιραμόλα! :lol: Οπότε και σίδερο έχει κάνει και πλύσιμο στα πιάτα (στο παλιό σπίτι που πλυντήριο πιάτων ΔΕΝ υπήρχε) και άπλωμα στα ρούχα... Όταν η καλή κυρία άρχισε να έρχεται κάθε βδομάδα, ανακουφιστήκαμε και οι δύο!

Τώρα αν εγώ δε δούλευα ή δούλευα λιγότερο σίγουρα θα έκανα εγώ τα περισσότερα. Αλλά και πάλι σε κατάσταση εγκυμοσύνης θα βοηθούσε! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και εγω η ακαματρα κορη...

 

Εγω παιδια δεν κανω απολυτως τιποτα...Απο τοτε που μαθαμε οτι ειμαι εγκυος και λογω φοβου μας απο πορηγουμενη αποβολη που ειχαμε δεν κανω τιποτα...

 

Αντε κανα ξεσκονισμα τα εχει αναλαβει ολα ο συζυγος και η μαμα...

 

Βεβαια ταλαιπωρουμαι πολυ να παω και να ερθω απο την δουλεια μιας και εχω 1 ωρα δρομο να παω και 1 να γυρισω και πολλες φορες την κανω την διαδρομη ορθια (να μην επαναλαβω την συζητηση περι γαιδουριας μερικων μερικων...)

 

Το βλεπω το θεμα ..οταν με το καλο γεννησω θα εχω και το σπιτι θα εχω και το μωρο ...θα τρεχω σαν τον Βεγγο... :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να μαι και εγω η ακαματρα κορη...

 

Εγω παιδια δεν κανω απολυτως τιποτα...Απο τοτε που μαθαμε οτι ειμαι εγκυος και λογω φοβου μας απο πορηγουμενη αποβολη που ειχαμε δεν κανω τιποτα...

 

Αντε κανα ξεσκονισμα τα εχει αναλαβει ολα ο συζυγος και η μαμα...

 

Βεβαια ταλαιπωρουμαι πολυ να παω και να ερθω απο την δουλεια μιας και εχω 1 ωρα δρομο να παω και 1 να γυρισω και πολλες φορες την κανω την διαδρομη ορθια (να μην επαναλαβω την συζητηση περι γαιδουριας μερικων μερικων...)

 

Το βλεπω το θεμα ..οταν με το καλο γεννησω θα εχω και το σπιτι θα εχω και το μωρο ...θα τρεχω σαν τον Βεγγο... :D

 

Joita 2 ώρες στο δρόμο με τις συγκοινωνίες σε επιβαρύνουν όσο να σφουγγάριζες όλη την Πλατεία Συντάγματος. Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς βρε κορίτσια οι αποστάσεις είναι τεράστιες. Κι εγώ κάνω συχνά μεγάλο δρομολόγιο μέσα στο αστικό και τρελλένομαι γιατι κι οι οδηγοί τρέχουν σαν τρελλοί και κανείς δεν σηκώνεται για να καθίσουμε!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν αγγιζα να κανω τιποτα ,ημουνα απο εκεινες που τα ηθελαν ολα ετοιμα , σπιτι μας εκανε δουλειες ο πανος , τρωγαμε στη μαμα μου και γενικως αρκετη τεμπελια .

Τωρα που ειμαι εγκυος στο δευτερο τι καλα που τελικα τα κανω σχεδον ολα εγω , μια ηλεκτρικη βαζει ο πανος και ενα σφουγγαρισμα . Εγω με τον μικρο , εγω το συμαζεμα , να τον βγαλουμε την βολτιτσα του ε3ω ,να τον περπατισουμε , να να να ειμαι ακομα στην πολυ αρχη βεβαια , μολις σημερα αρχησα να εχω μερικα χαζοσυμπτωματα ομως τελικα μαλλον καλυτερα τωρα , να εισαι μεσα στην δραστηριοτητα παρα οπως στην πρωτη φορα να καθομαι σαν γαιδαρουλα και να διαταζω :)

Link to comment
Share on other sites

ομως τελικα μαλλον καλυτερα τωρα , να εισαι μεσα στην δραστηριοτητα παρα οπως στην πρωτη φορα να καθομαι σαν γαιδαρουλα και να διαταζω :)

 

συμφωνώ απόλυτα...καλά είναι να κάνουμε ό,τι μπορούμε χωρίς υπερβολές βέβαια.

Με το καλό να έρθει και το δεύτερο μωράκι σου! :D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Joita 2 ώρες στο δρόμο με τις συγκοινωνίες σε επιβαρύνουν όσο να σφουγγάριζες όλη την Πλατεία Συντάγματος. Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά

Σε ευχαριστω πολυ naina ..Και εσυ καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης !!

 

Βλεπω εισαι στην αρχη.. :)

Link to comment
Share on other sites

ομως τελικα μαλλον καλυτερα τωρα , να εισαι μεσα στην δραστηριοτητα παρα οπως στην πρωτη φορα να καθομαι σαν γαιδαρουλα και να διαταζω :)

 

συμφωνώ απόλυτα...καλά είναι να κάνουμε ό,τι μπορούμε χωρίς υπερβολές βέβαια.

Με το καλό να έρθει και το δεύτερο μωράκι σου! :D

χιλια ευχαριστω καλη μου και εσυ με το καλο να κρατησεις αγκαλια το μωρακι σου
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου εκανα τα παντα απο δουλειες του σπιτιου χωρις ομως να σηκωνω βαρια πραγματα!!!

Δε μπορουσα να καθομαι, τρελαινομουν... :shock::shock::shock:

ikfUp2.png WTMrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πόσο θα ήθελα κι εγώ να είχα την μανούλα μου κοντά :cry:

Άσε μετά το Πάσχα τι με περιμένει...θα βάψουμε το σπίτι και καταλαβαίνετε.

 

Εγώ δεν είμαι έγκυος ακόμη όμως αυτό που λεσ εσύ το έχω πει αρκετές φορές και εγώ.Τυγχάνει οι γονείς μου να μένουν 30 λεπτά μακριά από εμένα.Βέβαια έχω την πεθερά μου...................(μην τρελλαθώ) που σίγουρα θ'ανακατευτεί!!!!!!!!!!!!!!!!!!Σαν τη μάνα καμιά τελικά!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάλι κοντά τους έχεις βρε ΑΓΓΕΛΙΚΑ :D

Οι δικοί μου είναι στην Γερμανία :cry::cry::cry:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...