Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ ΚΕΝΤΡΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ.

ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Η ΙΔΙΑ Η ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΠΑΙΔΑΚΙ.

f2d05c4b11.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 138
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

astro μου γεια..

 

δεν εχω προσωπικη εμπειρια αλλα απο πολλες φιλες και γνωστες εχω ακουσει τα καλυτερα για τον κεντρο

 

http://www.embryogenesis.gr/

 

 

εγω εκλεισα ραντεβου για 14/5.....

 

 

πηγε η κολλητη μου εκει περσι και τωρα εχει 2 κοριτσακια μουρλια.. :lol::lol:

 

ααα και ο καραμανλης εκει εκανε τα διδυμα.. :wink:

 

 

καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις...

Link to comment
Share on other sites

Απο γνωστη μου ξερω για την Εμβρυογενεση & τον Μαστρομηνα,

απο προσωπική εμπειρία τον Κ.Πάντο στο Κεντρο Ανθρωπινης Αναπαραγωγης (Χαλάνδρι)..

Καλη επιτυχία σ'ο,τι αποφασισεις!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,νομίζω ότι ο πρωθυπουργός στον Παράσχο είχε κάνει εξωσωματική όχι στο εμβρυογένεσις. Πάντως πολύ καλά λόγια ακούγονται για τον Πάντο και το Μαιευτήριο Μητέρα.

Link to comment
Share on other sites

ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΕΙΔΕΣ!!!!!!!

 

 

"ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ..ΑΝ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΧΤΕΣ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΣ ΜΠΙΛΙΟ ΣΤΗ ΝΕΤ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΣΕ ΓΙΑ ΕΓΩΣΩΜΑΤΙΚΗ...ΚΡΑΤΗΣΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΠΩ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ...ΛΟΙΠΟΝ...

ΗΤΑΝ 2 ΓΥΝΑΙΚΕΣ..Η ΜΙΑ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ 7 ΜΗΝΑ..ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ Η ΜΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ..ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ..

ΒΡΗΚΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ..ΚΥΡΙΟ ΑΡΚΟΥΛΗ!!!ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ "ΜΙΤΩΣΗ" ΚΑΙ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΕΙΝΑΙ 2107761229 ΚΑΙ 2107761209...Η ΜΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΤΗΣ.."

 

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ..ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΑΘΑΙΟΝΩ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΩ..

 

ήρθες στη ζωή μου και νιώθω να ζώ ξανά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γνωρίζω τον χειρουργό γυναικολόγο (αναπαραγωγής) στο κέντρο http://www.akeso.gr από μια εγχείριση που μου έκανε λαπαροσκοπικά μαζί με τη γυναίκα του, που είναι γυναικολόγος μου. Εχουν 4 παιδιά και τον είχα δει 4 μέρες πριν μείνω έγκυος όταν μου είπε πότε έχω ωορρηξία. Δείτε και βιογραφικό στο http://www.group-practice.gr που είναι το ιατρείο του.

Στέλιος Γρηγοράκης λέγεται, MD MRCOG με εξειδίκευση στη λαπαροσκοπική χειρουργική και την εξωσωματική γονιμοποίηση.

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ψηφίζω ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΗ και Κο. Μαστρομηνά ... ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ !!!!

 

Κατ' αρχήν αυτός και οι συνεργάτες του είναι σπουδαίοι επιστήμονες !!!!

Είναι επίσης όλοι τους εξαιρετικοί άνθρωποι !!!!

Σε αντιμετωπίζουν σαν άνθρωπο με αισθήματα και όχι σαν μία τσέπη με λεφτά. Για να σας δώσω να καταλάβετε, αρχίζεις όλη τη διαδικασία της εξωσωματικής, φτάνεις στα τελευταία στάδια και μετά πληρώνεις. Θα μπορούσαν κάλιστα να τα τσεπώσουν από την αρχή ... όμως δεν το κάνουν... και με αυτή την απλή κίνηση δημιουργούν ένα κλίμα οικειότητας και εμπιστοσύνης.

Το κέντρο λειτουργεί με φοβερή οργάνωση ...και όλα αυτά μαζί (συν τόσα άλλα πλεοεκτήματα) κάνουν την όλη διαδικασία να μοιάζει παιχνιδάκι !!!

 

Μιλάω εξ' ιδίας πείρας !!!

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΗ και Κο. Μαστρομηνά ... ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ !!!!

 

Κατ' αρχήν αυτός και οι συνεργάτες του είναι σπουδαίοι επιστήμονες !!!!

Είναι επίσης όλοι τους εξαιρετικοί άνθρωποι !!!!

Σε αντιμετωπίζουν σαν άνθρωπο με αισθήματα και όχι σαν μία τσέπη με λεφτά. Για να σας δώσω να καταλάβετε, αρχίζεις όλη τη διαδικασία της εξωσωματικής, φτάνεις στα τελευταία στάδια και μετά πληρώνεις. Θα μπορούσαν κάλιστα να τα τσεπώσουν από την αρχή ... όμως δεν το κάνουν... και με αυτή την απλή κίνηση δημιουργούν ένα κλίμα οικειότητας και εμπιστοσύνης.

Το κέντρο λειτουργεί με φοβερή οργάνωση ...και όλα αυτά μαζί (συν τόσα άλλα πλεοεκτήματα) κάνουν την όλη διαδικασία να μοιάζει παιχνιδάκι !!!

 

Μιλάω εξ' ιδίας πείρας !!!

 

συμφωνω...

 

εχουν τελεια συμπεριφορα..να φανταστεις εμεις πηγαμε και δεν μας βρηκε κατι ιδιαιτερο αλλα για να ηρεμησεις μου λεει κανε τις εξετασεις..γελαγε τρελα με την ηλικια μας..26 και 28..ηταν ευγενικοτατος αν και μαλλον του φαινοταν παραξενο που ειμασταν εκει.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΗ και Κο. Μαστρομηνά ... ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ !!!!

 

Κι εγώ συμφωνώ για τον Μαστρομηνά. Μου τον σύστησε η κουμπάρα μου που έκανε τις διδυμούλες της εκεί, μετά από 3 αποτυχίες στη Θεσ/νίκη! Εμείς βέβαια πήγαμε για μια γνώμη μετά την αποβολή που είχα, όχι για εξωσωματική, αλλά ο άνθρωπος εκτός από επιστήμονας, είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ. Γελούσε με όλες τις εξετάσεις που μας είχαν βάλει να κάνουμε χωρίς λόγο. Με ηρέμησε απόλυτα :) . Είναι άψογος :!:

Qep5p3.pngrWtbp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια κ εγω προτεινω τον Μαστρομηνα στην Εμβρυογενεσις!δεν εχω προσωπικη εμπειρια αλλα η αδερφη μου κ η ξαδερφη μου εκει πηγαν κ εμειναν εγκυος μετα απο αρκετες αποτυχημενες προσπαθειες σε αλλα κεντρα!εγω εχω σαν γυναικολογο καποιον συνεργατη του.τον Παπανικοπουλο ο οποιος ειναι πολυ καλος κ αξιολογος γιατρος!για ο,τι χρειαστειτε μπορω να σας βοηθησω.επισης εχω κ μια πολυ καλη μαια που συνεργαζεται μαζι τους κ ονομαζεται Ηλιοπουλου!καλη επιτυχια σε ολες!

ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ( 9/12/05 ), ΜΠΕΜΠΑ ( 20/3/08 )

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΣΤΟΝ Κο ΠΑΠΑΡΙΣΤΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ. ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΡΟΕΡΧΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΟ. ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ. ΑΝ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΕΞ. ΓΟΝ. ΠΑΛΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΑΩ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Είμαι στην διαδικασία επιλογής ειδικού για την πρώτη μας εξωσωματική προσπάθεια που ελπίζω να είναι και η τελευταία.Θα μπορούσατε όποιες κοπέλες ακολουθούν την ίδια διαδικασία να αναφέρουν τα ονόματα των γιατρών τους και βάσει ποιών κριτηρίων τους επέλεξαν?Ειλικρινά έχω πελαγώσει με ονόματα ειδικών και κέντρων και ακόμη άκρη δεν έχω βγάλει(δεδομένου ότι δεν μπορώ να επισκεφθώ και όλους τους ειδικούς)..Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την πολύτιμη βοήθειά σας.

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΗΤΗ MANOLYA ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΝ ΘΕΟΔΟΣΗ ΑΡΚΟΥΛΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΩΝ "ΜΙΤΩΣΗ" ΛΕΓΕΤΑΙ Κ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ.

ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΕΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να σου προτεινω τον δικο μου, εχει δικο του τμημα εξωσωματικης στο Λητω, την ''εμβρυογονια''! Λεγεται Γιαννακουρης Αθανασιος, εγω τον εχω σαν απλο γυναικολογο και ειμαι ξετρελαμενη μαζι του, ειναι πανω απ'ολα ανθρωπος......

fmpG.jpgaurPp2.png?UGOrssO8
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καταρχάς καλή αρχή στην προσπάθεια σου..Θα ήθελα να σου προτείνω σαν Κέντρο Εξωσωματικής την ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΙΣ και σαν γιατρούς τον Κ.ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ και τον συνεργάτη του Κ.ΠΑΠΑΝΙΚΟΠΟΥΛΟ. Επτά άτομα του φιλικού και οικογενειακού μου περιβάλλοντος έκαναν τα παιδάκια σε αυτό το κέντρο. Οι συγκεκριμένοι γιατροί έχουν απίστευτη εξειδίκευση στο συγκεκριμένο θέμα και είναι και άνθρωποι με θετική ενέργεια. Το μόνο αρνητικό σε όλη την ιστορία είναι ότι τα μεγάλα κέντρα κατακλύζονται από πολύ κόσμο και χρειάζεται λίγο υπομονή στις προγραμματισμένες επισκέψεις σας. Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να σου προτεινω τον δικο μου, εχει δικο του τμημα εξωσωματικης στο Λητω, την ''εμβρυογονια''! Λεγεται Γιαννακουρης Αθανασιος, εγω τον εχω σαν απλο γυναικολογο και ειμαι ξετρελαμενη μαζι του, ειναι πανω απ'ολα ανθρωπος......

 

Εμένα ο συγκεκριμένος γιατρός μου έκανε την εξωσωματική, με έστειλε σε αυτόν η γυναικολόγος μου, την οποία εμπιστεύομαι απόλυτα. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Έμεινα έγκυος με την 1η προσπάθεια και τώρα έχω ένα υπέροχο κοριτσάκι. Για να είμαι βέβαια ειλικρινής δεν πήγα, ούτε ρώτησα πουθενά αλλού. Πάντως αν το ξανακάνω πάλι σε αυτόν θα πάω.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλή αρχή στην προσπάθεια σου..Θα ήθελα να σου προτείνω σαν Κέντρο Εξωσωματικής την ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΙΣ και σαν γιατρούς τον Κ.ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ και τον συνεργάτη του Κ.ΠΑΠΑΝΙΚΟΠΟΥΛΟ. Επτά άτομα του φιλικού και οικογενειακού μου περιβάλλοντος έκαναν τα παιδάκια σε αυτό το κέντρο. Οι συγκεκριμένοι γιατροί έχουν απίστευτη εξειδίκευση στο συγκεκριμένο θέμα και είναι και άνθρωποι με θετική ενέργεια. Το μόνο αρνητικό σε όλη την ιστορία είναι ότι τα μεγάλα κέντρα κατακλύζονται από πολύ κόσμο και χρειάζεται λίγο υπομονή στις προγραμματισμένες επισκέψεις σας. Καλή επιτυχία.

 

 

Με τα χίλια συμφωνώ!!!!!!!!!

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλή αρχή στην προσπάθεια σου..Θα ήθελα να σου προτείνω σαν Κέντρο Εξωσωματικής την ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΝΕΣΙΣ και σαν γιατρούς τον Κ.ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ και τον συνεργάτη του Κ.ΠΑΠΑΝΙΚΟΠΟΥΛΟ. Επτά άτομα του φιλικού και οικογενειακού μου περιβάλλοντος έκαναν τα παιδάκια σε αυτό το κέντρο. Οι συγκεκριμένοι γιατροί έχουν απίστευτη εξειδίκευση στο συγκεκριμένο θέμα και είναι και άνθρωποι με θετική ενέργεια. Το μόνο αρνητικό σε όλη την ιστορία είναι ότι τα μεγάλα κέντρα κατακλύζονται από πολύ κόσμο και χρειάζεται λίγο υπομονή στις προγραμματισμένες επισκέψεις σας. Καλή επιτυχία.

 

Και εγω μαζι σου, εχοντας προσωπικη εμπειρια. ΑΝΘΡΩΠΟΙ και οι δυο, θεωρω κορυφη και πολυ προσιτο τον κ. Μ. ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ και πολυ πολυ γλυκουλη τον κ. Χ. ΠΑΠΑΝΙΚΟΠΟΥΛΟ.

Manolya, δεω ξερω αν εχεις ακουσει και για καποιον ΠΙΣΤΟΦΙΔΗ, μην σταματας να τρεχεις ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Το πιο σκοπιμο παντως θεωρω πως ειναι η αμμεση επαφη σου μαζι τους, οποιος και αν ειναι αυτος, γιατι σημασια εχει ποιος θα κανει εσενα να αισθανθεις ανετα και σιγουρα (ποιος θα σου κανει κλικ ρε παιδι μου).

 

Σου ευχομαι να γινεις μανουλα πολυ πολυ συντομα .

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...