Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

exw mpei sto mina m kai panw p lew teliwnoun ta vasana m den mporw na koimi8w apo to stomaxi m kai ti megali m koilia.Niw8w sinexeia pono sto stomaxi les kai m exoun ri3ei 5-6 kotrones mesa,exw entoni disforia kai logo zestis kai ugrasia anevokatevenei to faei kai oles oi kiniseis t mwrou einai sxedon sto simio p ponaw, to stomaxi kai katw xamila e3wterika..den mporw na kanw k emeto mpas k iremisei, skeftome oti isos ekana k zimia sto stomaxi giati to sidero m ipe o giatros na to pernw nistiki me 1/2 potiri ximo kai meta apo 2 wres na trww.ti na kanw niw8w oti kegete to stomaxaki m kai merikes fores avtes oi klotsies tis mpempas se auto idika to simio einai les k m pata kapoios stomaxi kai diafragma. olo to vradi ekana voltes sti toualetta mia giati piezotan i kisti m k mia giati eniw8a to fai na anevokatevenei...nustazw......:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 157
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Υπομονή Ευαγγελία, μπήκες στην τελική ευθεία... Προσπάθησε να τρως πολύ λίγο και συχνότερα γιατί το στομάχι σου δεν μπορεί να επεξεργαστεί την τροφή λόγω έλλειψης χώρου. Όταν τρως για τουλάχιστον μία ώρα μην ξαπλώσεις και μην κάνεις δουλειές. Με το καλό να υποδεχτείς την κορούλα σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να δώσω και εγώ το γιατρικό μου για τις καούρες, που πραγματικά μου τις σβήνει κάθε βράδυ. Ενα ποτηράκι κρύο γάλα πριν πέσω για ύπνο. Εμένα με βοηθησε πάρα πολύ ελπίζω και εσάς.

θα συμφωνησω κι εμενα μονοτο γαλα με ανακουφιζε!!! αποφυγεται οσο μπορειται το βραδυ πορτοκαλια και γενικα οξινα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κι εμένα το γάλα με ηρεμεί και το σουσάμι,

αλλά το βελονιστής μου, μου πρότεινε και τσάϊ από κανέλα που κι αυτό λειτουργεί, αν σε αηδιάζει προτείνω μήλο με κανέλα από πάνω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Πάνω που έλεγα ότι η εγκυμοσύνη είναι παιχνιδάκι (ούτε ναυτίες, ούτε ζαλάδες)...νάσου οι καούρες! Μόλις μπήκα στην 32η εβδομάδα κι έχω ήδη 3 νύχτες να κοιμηθώ, τη βγάζω στον καναπέ σε ορθή γωνία γιατί έστω και λίγο να γείρω προς τα πίσω ξεκινάει το μαρτύριο. Έχω δει όλες τις επαναλήψεις και τα τελεμάρκετινγκ στην τηλεόραση και φυσικά στη δουλειά κουτουλάω από τη νύστα. Σήμερα ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να πάρω maalox plus και φυσικά σύστησε να μικρύνω τα γεύματα μου. Και για να ελαφρύνουμε το κλίμα.... σήμερα το πρωί (αφού όλη νύχτα άκουγα το μακάριο ροχαλητό του) μου λέει ο καλός μου:"νιώθω λίγο περίεργα το στομάχι μου αυτές τις μέρες...". Καταλαβαίνετε έτσι? Σαν να μου κούνησε κόκκινο πανί! "Για πες μου τα βάσανά σου αγάπη μου" του λέω, "γιατί πραγματικά σε συμπονώ, εκτός από τη συχνοουρία, τις καούρες, τις αυπνίες, το βάρος στη μέση και την κοιλιά, τη δύσπνοια, τα πρησμένα χέρια-πόδια, το ότι μισώ τον καθρέφτη κλπ... ανησυχώ και για το δικό σου το στομαχάκι!" Δεν φταίνε κι αυτοί, εννοείται, απλά με όλα αυτά και με τις ορμόνες στο κόκκινο, αρκεί μια κουβέντα για να γίνουμε "πύραυλοι". Κουράγιο σε όλες μας και με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!

GEz7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Πάνω που έλεγα ότι η εγκυμοσύνη είναι παιχνιδάκι (ούτε ναυτίες, ούτε ζαλάδες)...νάσου οι καούρες! Μόλις μπήκα στην 32η εβδομάδα κι έχω ήδη 3 νύχτες να κοιμηθώ, τη βγάζω στον καναπέ σε ορθή γωνία γιατί έστω και λίγο να γείρω προς τα πίσω ξεκινάει το μαρτύριο. Έχω δει όλες τις επαναλήψεις και τα τελεμάρκετινγκ στην τηλεόραση και φυσικά στη δουλειά κουτουλάω από τη νύστα. Σήμερα ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να πάρω maalox plus και φυσικά σύστησε να μικρύνω τα γεύματα μου. Και για να ελαφρύνουμε το κλίμα.... σήμερα το πρωί (αφού όλη νύχτα άκουγα το μακάριο ροχαλητό του) μου λέει ο καλός μου:"νιώθω λίγο περίεργα το στομάχι μου αυτές τις μέρες...". Καταλαβαίνετε έτσι? Σαν να μου κούνησε κόκκινο πανί! "Για πες μου τα βάσανά σου αγάπη μου" του λέω, "γιατί πραγματικά σε συμπονώ, εκτός από τη συχνοουρία, τις καούρες, τις αυπνίες, το βάρος στη μέση και την κοιλιά, τη δύσπνοια, τα πρησμένα χέρια-πόδια, το ότι μισώ τον καθρέφτη κλπ... ανησυχώ και για το δικό σου το στομαχάκι!" Δεν φταίνε κι αυτοί, εννοείται, απλά με όλα αυτά και με τις ορμόνες στο κόκκινο, αρκεί μια κουβέντα για να γίνουμε "πύραυλοι". Κουράγιο σε όλες μας και με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!

χαχαχαχα μ εκανες κ γελασα...εγω εδω κ 3 μηνες ζω με τα simelco αλλιως φωτια το στομαχι,αφου λεω οτι αν ισχυει αυτο που λενε οτι θα χει μαλλι το παιδι ε τοτε η μπεμπα θα βγει αρκουδακι χιχι,,,υπομονη κ με το καλο το μωρακι σου!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα κι εγω γελαωωω... ημουν 3 μηνες με εμετους και δουλευα κανονικα ενω ο αντρας μου σε συναχι καθοταν σπιτι :D τι να τους πεις??

Εγω επινα ανθρακουχα νερα εχεις δοκιμασει? παντως αν και πεθανα στις καουρες μαλλι δεν ειχε οταν γεννηθηκε μαλλον γλομπος ηταν :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...