Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Έκκριση γάλακτος κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης!!


Recommended Posts

κι εγώ μια φορά έβγαλα και από τότε τίποτα.

Αν και είχα τρομάξει... Φοβόμουν μη γίνω ρεζίλι στη δουλειά και είχα βάλει λίγο χαρτί υγείας στο σουτιέν. :lol::lol:

 

Αλλά τελικά δεν ξαναεγινε...

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 202
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το κακό είναι ότι ενώ κοιμόμουν χωρίς σουτιέν, τώρα πρέπει να φοράω. Κι επειδή μου τη δίνουν τα επιθέματα, καθότι τεράστια, βάζω δίσκους demaquillage, για να μη λερώνω τα ρούχα μου...

 

οντως προβλημα και εγω το ιδιο πρεπει να κοιμαμαι με σουτιεν γιατι εχτες το βραδυ εβγαλα αρκετο και το πρωι ειχε λεκε η πυτζαμα. :oops:

σπασιμο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σας κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Ήθελα να σας ρωτήσω πότε ήταν η πρώτη φορά που είδατε γάλα στο στήθος ή στο σουτιέν κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Είναι φυσιολογικό που είμαι στην 30η εβδομάδα και δεν έχω δει τίποτα ενώ για παράδειγμα η μητέρα μου είχε τις λεγόμενες "διαρροές" από τον 5ο; Μήπως είναι ένδειξη ότι δεν θα έχω γάλα ή ότι κάτι πάει στραβά; Περιμένω τις απαντήσεις σας. Ευχαριστώ πολύ. :D

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Ήθελα να σας ρωτήσω πότε ήταν η πρώτη φορά που είδατε γάλα στο στήθος ή στο σουτιέν κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Είναι φυσιολογικό που είμαι στην 30η εβδομάδα και δεν έχω δει τίποτα ενώ για παράδειγμα η μητέρα μου είχε τις λεγόμενες "διαρροές" από τον 5ο; Μήπως είναι ένδειξη ότι δεν θα έχω γάλα ή ότι κάτι πάει στραβά; Περιμένω τις απαντήσεις σας. Ευχαριστώ πολύ. :D

 

δεν ειναι απαραιτητο να βγει στο εσωρουχο πυαρ ενω εισαι εγκυος,ουτε και οταν θηλαζεις,εμενα ποτε δεν βγηκε και ουτε χρειαστηκε να χρησιμοποιησω επιθεματα στηθους.

Link to comment
Share on other sites

εγώ το είδα από τον 4ο μήνα.όλοι (οι άσχετοι) μου είπαν ότι είναι σημάδι ότι θα έχω πολύ γάλα. ρώτησα την μαία και μου είπε ότι δεν έχει σχέση. αν κατά την εγκυμοσύνη βγάζεις, δεν σημαίνει ότι θα έχεις πολύ γάλα και αν δεν έχεις υπάρχει πρόβλημα.απόδειξη τρανταχτή η κουνιάδα μου δεν είχε βγάλει καθόλου στην εγκυμοσύνη και είχε πιο πολύ γάλα από την αδερφή μου που έβγαζε κι αυτή από τον 4ο μήνα.οπόπτε μην ανησυχείς. :D

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ το είδα από τον 4ο μήνα.όλοι (οι άσχετοι) μου είπαν ότι είναι σημάδι ότι θα έχω πολύ γάλα. ρώτησα την μαία και μου είπε ότι δεν έχει σχέση. αν κατά την εγκυμοσύνη βγάζεις, δεν σημαίνει ότι θα έχεις πολύ γάλα και αν δεν έχεις υπάρχει πρόβλημα.απόδειξη τρανταχτή η κουνιάδα μου δεν είχε βγάλει καθόλου στην εγκυμοσύνη και είχε πιο πολύ γάλα από την αδερφή μου που έβγαζε κι αυτή από τον 4ο μήνα.οπόπτε μην ανησυχείς. :D

 

Ευχαριστώ πολύ Arma, με καθησύχασες αρκετά γιατί είχα αγχωθεί !!! :D

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ήθελα να σας ρωτήσω πότε ήταν η πρώτη φορά που είδατε γάλα στο στήθος ή στο σουτιέν κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Είναι φυσιολογικό που είμαι στην 30η εβδομάδα και δεν έχω δει τίποτα ενώ για παράδειγμα η μητέρα μου είχε τις λεγόμενες "διαρροές" από τον 5ο; Μήπως είναι ένδειξη ότι δεν θα έχω γάλα ή ότι κάτι πάει στραβά; Περιμένω τις απαντήσεις σας. Ευχαριστώ πολύ. :D

 

Εγώ είδα γάλα στον 4ο - 5ο και τώρα που διανύω περίοδο άγχους... εξαφανίστηκε..... Δεν νομίζω πως πραγματικά παίζει ρόλο...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα!

 

Αυτό που συνέβη χτες ήταν παράξενο...

Βλέπω στο μπλουζάκι μου μια στάμπα μικρούλα ακριβώς στο σημείο που είναι η θηλή.

Το πιάνω,ήταν ακόμα υγρό αλλά όταν στέγνωσε δεν είχε φύγει τελείως...Είχε μείνει μια υφή σαν ψιλή ζάχαρη.

Κάνω μπάνιο και ξαπλώνω και μετά έγινε πάλι το ίδιο,μόνο που η ποσότητα ήταν διπλάσια...

Έβαλα χαρτάκι για να μη γίνω μούσκεμα μες στη νύχτα και το πρωί που ξύπνησα ήταν πάλι υγρό...

Δεν έχει χρώμα,ούτε οσμή.

Η μαμά μου μου είπε ότι είναι γάλα,αλλά από τόσο νωρίς???

Έχει συμβεί σε καμία??

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία φίλη που τις έτρεχε το γάλα από τον έκτο. Χρειαζόταν να φοράει τα επιθέματα. Τελικά είχε απλώς πολύ γάλα. Θήλασε πολύ εύκολα.....Μη στεναχωριέσαι. Ρώτα και το γιατρό σου βέβαια, αλλά δε νομίζω να είναι ανησυχητικό.

ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008

ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

doraki καλημερα κι εγω ειχα σαν γαλατακι πολυυυ αραιο στις 17 εβδομαδες. Ειναι το πρωτογαλα. Ακουσα και σε μια εκπομπη στο ΣΚΑΙ οτι το γαλα αρχιζει να δημιουργειται απο τον 5ο μηνα. Τα κοριτσια στο forum μου ειπαν οτι αυτο σημαινει οτι θα θηκασουμε ευκολα. Απο τοτε δεν το εχω ξαναδει. Να δουμε!

eNortjKzUjI0NDMwNVOyBlwwFWwC0A,,97.png
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι αυτό!!!

Αλλά μόνο από το ένα στήθος???

Ναι κοπελάρα μου...Εγώ το έχω μόνο από το δεξί...και στις 2 εγκυμοσύνες...Μην ανησυχείς...Εμένα με νοιάζει περισσότερο πλέον να μην λερώνομαι, αφού δεν ξέρω πότε θα τρέξει..:wink:

VxpTp3.png

lewJp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΥΑΡ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟςΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ,ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΑΠΛΑ Ν ΑΦΟΡΑΣ ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΤΟΥ ΛΕΚΕΔΕΣ..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το πέρασα στην πρώτη εγκυμοσύνη... Αφού να σκεφτείς ότι τα επιθέματα τότε τα χρησιμοποιούσα περισσότερο γιατί μετά με το θηλασμό η παραγωγή μετά απο λίγο καιρό ομαλοποιείται και δεν "τρέχει" τόσο το στήθος!!!!

Aso4p2.pngplWtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα όμως δε μου έτρεξε καθόλου...

Ο γιατρός μου που πήγα χτες μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου.

Αλλά είχα χαρεί που είναι γαλατάκι ή πρωτόγαλα ή πύαρ και σήμερα γιατί δεν έχω???

Link to comment
Share on other sites

Μη τρελαινεσαι κοπελα μου... Ειναι πρωτογαλα και θα τρεχει οποτε αυτο θελει. Το σωμα μας ξερει καλυτερα. Οταν ερθει η ωρα θα τρεχει οσο πρεπει. Εσυ απλα μην το πειραζεις, μην το πιεζεις...

 

Με το καλό...

Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολύ καλό σημάδι, όχι ότι αν δεν είχες από τώρα σημαίνει ότι δεν θα είχες πολύ γάλα μετά τον τοκετό.

Έτσι κι εγώ, από νωρίς... έσταζα, πρώτα από τον ένα μαστό και μετά από κάποιο καιρό και από τον άλλο.

Αλλά..... ΔΕΝ θήλασα εύκολα!!!!

Κάθε άλλο, έπεσα θύμα της κούρασης, των ορμονών και της κακής πολύ κακής συμβουλής και ενημέρωσης παρόλο που είχα γάλα και διάθεση για θηλασμό. Γι αυτό φρόντισε αφού θέλεις να θηλάσεις να έχεις όλη την ενημέρωση που χρειάζεται γιατί αλλιώς...vive medela!!!! χιχιχι!!

Με το καλό σου εύχομαι!!!

H9ROp3.png

 

 

 

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς η μαμά μου είναι παιδίατρος και ΥΠΕΡ του θηλασμού,οπότε τη βοήθεια και την ενημερώση την έχω!

Ελπίζω να ξαναδώ λίιιγο γαλατάκι αυτές τις μέρες,να μου φύγει ο καημός!!

Έχω λαλήσει....εεεεε?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...