Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εμεινα εγκυος πριν την περιοδο


Recommended Posts

ευχαριστω για την απαντηση σου.ψαχνω να βρω το clearblue με τις εβδομαδες και θα κανω..απλα φοβαμαι μην εγινε τοτε που πηρα το χαπι και γινει κατι κακο οπως εξωμητριο...

:confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...

Κοριτσια Καλημέρα!!! Είμαι νέα στο κλαμπ κι ανησυχω πολύ!!! Είμαι 20 χρονων και σε σχέση εδώ και 3 χρονια...ολοκληρώσαμε μόλις πριν μισό χρόνο και στις 27 Αυγούστου είχαμε ένα ατυχηματακι!!! Κάνουμε ελεύθερο ερωτα κ ναι ξέρω πως είναι επικίνδυνο αλλά πάντα τελείωνε έξω...αυτη τη φορά τελείωσε πάνω στον κολπο μου ...ήταν 2 μερες μετά την περίοδο μου ..αμέσως πλύθηκα...εδώ και 4 μερες παρατηρώ πρηξιμο στο στήθος κ την κοιλιά...περιμένω περίοδο 22-25 κι δεν ξέρω τι να κανω..πότε μπορώ να κάνω το τεστ; υπάρχουν πολλές πιθανότητες;;;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια Καλημέρα!!! Είμαι νέα στο κλαμπ κι ανησυχω πολύ!!! Είμαι 20 χρονων και σε σχέση εδώ και 3 χρονια...ολοκληρώσαμε μόλις πριν μισό χρόνο και στις 27 Αυγούστου είχαμε ένα ατυχηματακι!!! Κάνουμε ελεύθερο ερωτα κ ναι ξέρω πως είναι επικίνδυνο αλλά πάντα τελείωνε έξω...αυτη τη φορά τελείωσε πάνω στον κολπο μου ...ήταν 2 μερες μετά την περίοδο μου ..αμέσως πλύθηκα...εδώ και 4 μερες παρατηρώ πρηξιμο στο στήθος κ την κοιλιά...περιμένω περίοδο 22-25 κι δεν ξέρω τι να κανω..πότε μπορώ να κάνω το τεστ; υπάρχουν πολλές πιθανότητες;;;

 

Δε νομιζω οτι υπαρχουν πολλες πιθανοτητες, αλλα καθε επαφη εμπεριεχει πιθανοτητες εγκυμοσυνης. Τα συμπτωματα περιοδου και εγκυμοσυνης μοιαζουν, οποτε ουτε το πρησμενο στηθος μπορει να μας πει κατι, δυστυχως! Το σπουδαιοτερο ειναι ομως οτι η ψυχολογικη σου κατασταση (υποθετω πως εισαι πολυ ανησυχη!) μπορει να προκαλεσει και τα συμπτωματα αλλα και φυσικα καθυστερηση! Μη πανικοβληθεις αν δε σου ερθει περιοδος στην ωρα της! Πολυ πιθανο να εχεις καθυστερηση επειδη ακριβως την περιμενεις με αγωνια!! Να κανεις ενα τεστ 24-25 του μηνος για να ηρεμησεις και θα δεις οτι ολα θα ειναι ενταξει!

Και τωρα δεν ειναι η ωρα αλλα ξερεις οτι μια ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη δεν ειναι το μονο προβλημα που μπορει να προκυψει απο ελευθερες επαφες!! Το πιθανοτερο ειναι οτι θα εχεις καποιους (ισως αρκετους) ερωτικους συντροφους στη ζωη σου. Χωρις προφυλαξη ερχεσαι σε επαφη με ολους αυτους και με τους συντροφους τους και με τους συντροφους των συντροφων τους.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...