Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΩΣΗ ΜΕ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ;;;;


Recommended Posts

Εγώ που κόλλησα δεινοπάθησα. Τα παιδιά σε 2 μέρες ήταν περδίκια. Εγώ... 3+ μέρες πυρετό 38-39, μετά δέκατα, στο μεταξύ πονοκέεεεεφαλοοοο, ζαλάδες, ανορεξία και τρομερή ατονία. Κι όταν έφυγαν όλα αυτά έμεινε μπούκωμα και βήχας. Το σύνολο κλείνω πλέον μια εβδομάδα, κι ακόμα...

 

 

Υ.Γ. Κι από άλλους γνωστούς αυτό άκουσα... Πως τελικά οι μεγάλοι την περνάνε χειρότερα!

 

Οι μεγάλοι όταν κολούν παιδικές ιώσεις τις περνάνε πολύ χειρότερα. Ο άντρας μου ενώ έρχεται σε επαφή πάνω από 15 χρόνια με ιώσεις μόλις τα παιδιά πήγαν παιδικό κολά από αυτούς και τα περνάει πολύ βαριά. Τα χριστούγεννα ήταν ένα μήνα άρρωστος από ίωση που κόλησε από τα παιδιά τα οποία την πέρασαν σε μία εβδομάδα. Περαστικά:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πηγαμε χτες νοσοκομειο σε παιδοχειρουργό. Μαλλον δεν ειναι σκωληκοειδητιδα μας ειπε(μαλλον γιατι δεν μπορει να πει 100%) αλλα η κλινικη εικονα δεν εδειχνε κατι τετοιο. Τωρα θα παμε καισε παιδιατρο. Ο πυρετος εφτασε μεχρι 39,2 και ο πονοκεφαλος συνεχιζει. Του ενος του ποναει και ο αυχενας οποτε αντε παλι φοβος για καμια μηνιγγιτιδα. Αχ δεν αντεχω, ποτε θα καλοκαιριασει.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαμε χτες νοσοκομειο σε παιδοχειρουργό. Μαλλον δεν ειναι σκωληκοειδητιδα μας ειπε(μαλλον γιατι δεν μπορει να πει 100%) αλλα η κλινικη εικονα δεν εδειχνε κατι τετοιο. Τωρα θα παμε καισε παιδιατρο. Ο πυρετος εφτασε μεχρι 39,2 και ο πονοκεφαλος συνεχιζει. Του ενος του ποναει και ο αυχενας οποτε αντε παλι φοβος για καμια μηνιγγιτιδα. Αχ δεν αντεχω, ποτε θα καλοκαιριασει.

 

 

Παρομοίως ο αυχένας και τα πόδια. Από την ίωση είναι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ο σύζυγος κρύωσε. Μετά (κόλλησε?) το παιδί με ίωση!!! και τώρα είμαι χάλια και εγώ. Πονοκέφαλος (4η μέρα με συνάχι). Ξεκίνησε με πονόλαιμο +πονοκέφαλο.

Παίρνω ντεπόν και δεν περνάει. Έχω φρικάρει....

Το μικράκι μου έκανε μια μέρα πυρετό και τώρα έχει συνάχι και βήχα περίεργο (πάμε σήμερα στη παιδίατρο).

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!περναμε και εμεις αυτην την ιωση με πονοκεφαλο,η μικρη ειναι 5μερα σημερα και η παιδιατρος μου ειπε οτι μπορει να εχει και σημερα δεκατα,βεβαια τισ 3 τελευταιες μερες δεν εκανε συνεχεια πυρετο αλλα εκανε καθε 7ωρο 10ωρο.ξεκινησε με πονοκεφαλο και πυρετο μεχρι 38.2 και βηχα τον οποιο συνεχιζει να εχει αλλα χωρισ αντιβιωση μονο με αντυπυρετικα και εισπνεομενα.ειναι ειδη καλυτερα αλλα αρχησα εγω σημερα με πυρετο και πονο σε ολο το σωμα ,ατονια κομματια ειμαι...αντε να δουμε και αυτος ο χειμωνας δεν λεει να περασει φετος...υπομονη σε ολες τισ μαμαδες και περαστικα και στα παιδακια σας!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...