Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΡΑΣΧΟΣ ΘΑΝΟΣ. ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ


Recommended Posts

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια και καλως σας βρισκω(μολις εκανα την εγγραφη μου)!θα ηθελα να μαθω και εγω τις εντυπωσεις σας για τον κ.Παρασχο,με παρακολουθει 6 μηνες.Σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενη αλλα με τοση δουλεια που εχει φοβαμαι μηπως κατι του ξεφυγει...Ελπιζω να μου απαντησει καποια απο σας γιατι προσπαθω για μωρακι και εχω πολυ αγχος!!ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΧΟ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ EMBIO.ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ?ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 3 ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΤΖΙΦΟΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΦΤΑΕΙ ΑΥΤΟΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΦΩΣ.ΓΡΑΨΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΑ.Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΧΟ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ EMBIO.ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ?ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 3 ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΤΖΙΦΟΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΦΤΑΕΙ ΑΥΤΟΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΦΩΣ.ΓΡΑΨΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΑ.Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ.

 

Ρούλα μου καλησπέρα, Δεν έχω εμπειρία από το συγκεκριμένο κέντρο εξωσωματικής αλλά θα σου πω τι έχω διαπιστώσει. Θα ακούσεις από τα καλύτερα σχόλια μέχρι τα χειρότερα για τους ίδιους γιατρούς. Συγκεκριμένα για ένα γιατρό που θεωρείται κορυφή στις εξωσωματικές και τον ακούω συνέχεια δεξιά κι αριστερά από πολύ κόσμο που έκανε παιδάκι στο κέντρο του έχω ακούσει κι από δύο κοπέλες (που τυχαίνει να είναι και του πιο στενού περιβάλλοντός μου) ότι τις κατέστρεψε. Τώρα τι να πιστεψω; Μάλλον καλή μου είναι θέμα τύχης. Τι να πω. Πάντως έχω ακούσει και κοπέλα να λέει ότι από το κέντρο εξωσωματικής της είναι γενικά ευχαριστιμένη αλλά θα αλλάξει κέντρο μήπως σπάσει η γκαντεμια. Δεν ξέρω αν είσαι προληπτική αλλά πολλές φορές όλα παίζουν το ρόλο τους. Πιστεύω ότι καλό είναι να κάνεις κι ένα γύρω σε δυο τρια άλλα κέντρα να πάρεις μια δεύτερη γνώμη για την περίπτωσή σου. Άλλωστε φαντάζομαι μετά τις αποτυχίες θα πρέπει να το συζητάτε με τον υπεύθυνο γιατρό του κέντρου εξωσωματικής, να κάνετε περαιτέρω εξετάσεις κλπ. Τι σου έχουν πει μέχρι τώρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΧΟ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ EMBIO.ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ?ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 3 ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΤΖΙΦΟΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΦΤΑΕΙ ΑΥΤΟΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΦΩΣ.ΓΡΑΨΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΑ.Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ.

 

Μία συναδελφός μου είχε κάνει εκεί 3 αποτυχημένες προσπάθιες. Μετά την έστειλα στον δικό μου γιατρό και με την πρώτη έπιασε, έχει τώρα 2 αγοράκια διδυμα . Τον λένε Αθανασιού Βασίλη. Στο θέμα: "Κορίτσια ποιον γιατρό έχετε;" μια κοπέλα έχει βάλει και το site του. Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν έκανα εξωσωματική και δεν έχω άποψη αλλά όταν πήγαινα να με δει ανακάλυψα ότι το 99% των κορίτσιών εκεί ήταν από εξωσωματική γι΄αυτό και τον συστησα στην συνάδελφο. Επίσης θέλω να σου πω ότι γιατρούς γενικώς δε συστήνω αλλά για τον συγκεκριμένο κάνω εξαίρεση. Είναι και άνθρωπος και γιατρός μαζί. Από την αρχή ξέρω ότι θα σου πάρει το ιστορικό και θα σου πει αν έχεις ελπίδες ή όχι. Το μόνο μειον του είναι ότι και ραντεβού να έχεις θα περιμένεις κανα 2ωρο εκεί αλλά τώρα έχουν ανοίξει καφετέριες από κάτω του και μπορείς να περιμένεις και εκεί. Είμαι σίγουρη ότι η γυναίκα του καφετεριά ήταν πελάτισα του Αθανασίου και "βούτηξε" την ευκαιρία της αργοπορείας του γιατρού και άνοιξε την καφετέρια. (πλάκα κάνω, δεν ξέρω αν η γυναίκα του ήταν πελάτισα!)

Ελπίζω να μάθουμε γρήγορα τα ευχάριστα! Καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εμαθα καλα λογια για τον αθανασιου..

 

αλλα 3 ωρες αναμονη και 100 ευρω επισκεψη...

 

τι να πω?? ισως εμενα να μου φαινεται υπερβολικο που δεν παιδευτηκα και παρα πολυ... αλλα μου κανει καπως....

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εμαθα καλα λογια για τον αθανασιου..

 

αλλα 3 ωρες αναμονη και 100 ευρω επισκεψη...

 

τι να πω?? ισως εμενα να μου φαινεται υπερβολικο που δεν παιδευτηκα και παρα πολυ... αλλα μου κανει καπως....[/Q

κουκλα η μαριελλα σου να την χαιρεσαι

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!Εγώ στον Παράσχο έκανα την εξωσωματική και τα κατάφερα με την πρώτη με διδυμάκια!Βεβαια είναι γεγονός οτι ΄την αποψη που εχει η καθε μια απο εμας για τον γιατρό της εχει να κανει με το γεγονός αν τα κατάφρε ή όχι.Όχι επειδη ειναι γιατρός μου 10 χρόνια αλλα αναμφισβήτητα είναι απο τους καλύτερους(με τα μεγαλύτερα ποσοστα επιτυχίας)στην εξωσωματική.Και μην ξεχνας οτι σημαντικό ρόλλο παιζει και το προβλημα που αντιμετωπίζει η καθε μια απο εμάς και η τύχη για το ποτε θα τα καταφέρουμε.

YUfSp2.png
Link to comment
Share on other sites

γειασου ολγακι.σε ευχαριστω για το θαρροσ που δινεισ να συνεχισω.εμενα ο αντρασ μου εχει αρκετα χαμηλη κινητικοτητα σπερματοζωαριων.μεχρι τωρα αυτο εχουμε ανακαλυψει.εμενα δεν μου εχει πει για λαπαροσκοπηση ή υστεροσκοπηση γιατι θεωρει πωσ το οτι δεν μενω εγκυοσ οφειλεται αποκλειστικα στο σπερμα.μου ειχε πει ομωσ την πρωτη φορα που με ειδε οτι θα ειχα επιτυχια 80% και εγω πεταξα στα συννεφα.εκανα την 1η και απετυχε.κανω μετα απο 3 μηνεσ την 2η τζιφοσ.μεχρι τοτε μου ελεγε οτι ειναι θεμα τυχησ. μετα απο 3 μηνεσ κανω και την 3η και παλι τιποτα.τοτε μασ ειπε να κανει ο αντρασ μου καρυοτυπο σπερματοσ και απο εκει ειδε οτι υπαρχει και μια ανωμαλια εκτοσ την χαμηλη κινητικοτητα.του εδωσε 2μηνη θεραπεια με βιταμεινεσ και την δευτερα θα παω για δω τι θα μασ πει.εσεισ τι προβλημα ειχατε?πριν ποσο καιρο την εκανεσ?ποσο χρονων εισαι?εγω 32 και ανυσηχω γιατι οι γιατροι λενε οτι μετα τα 35 τα ποσοστα επιτυχιασ πεφτουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και μενα ο αντρας μου πολυ χαλια σπερμοδιαγραμμα.Και απο αριθμο και απο κινητικότητα.Τις ενέσεις τις ξεκινησα 2 Ιουνίου ακριβως.Στις 9 Ιουνίου ωοληψία και στις 12 εμβρυομεταφορά.Ειμαι 30 χρονών.Πιστευω οτι θα εισαι τυχερη αυτη την φορά αφου εντώπισε το προβλημα στο σπέρμα.Στον Παρασχο πηγαίνω απο το 98.Δεν πιστευα οτι θα τον χρειαστώ και για εξωσωματική

YUfSp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι από μένα. Σας εύχομαι καλή επιτυχία στην εξωσωματική σε όποιον γιατρό κιαν πάτε. Εγω θέλω να ρωτήσω πόσο στοιχίζει η εξωσωματική στον Παράσχο. Καλύπτει τα έξοδα κάποιο ταμείο;

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

http://www.ivf-embryo.gr/

 

Margi μου μπες εδω.Εχει τιμοκαταλογο για τα πάντα

Εγω παντως που ανηκω στο δημόσιο μου τα εγραψε τα φαρμακα στο βιβλιαριο και πληρωσα μονο τη συμμετοχη

YUfSp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΜΕ ΤΟ ΣΥΖΗΓΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ 38 ΚΑΙ 39 ΧΡΟΝΩΝ, ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΑΦΟΥ ΣΤΟΝ ΆΝΤΡΑ ΜΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑΝ 5 ΜΟΝΟ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΑ ΑΝΑ ΟΠΤΙΚΟ ΠΕΔΙΟ. ΟΛΕΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΕΙΧΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΤΟΠΙΝ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑΣ ΜΕ ΠΑΡΑΣΧΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ. ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΔΕΙΓΜΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΚΑΝΕ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ? ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ? ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ ΣΤΗ ΜΙΚΡΟΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ.

Link to comment
Share on other sites

και μενα ο αντρας μου πολυ χαλια σπερμοδιαγραμμα.Και απο αριθμο και απο κινητικότητα.Τις ενέσεις τις ξεκινησα 2 Ιουνίου ακριβως.Στις 9 Ιουνίου ωοληψία και στις 12 εμβρυομεταφορά.Ειμαι 30 χρονών.Πιστευω οτι θα εισαι τυχερη αυτη την φορά αφου εντώπισε το προβλημα στο σπέρμα.Στον Παρασχο πηγαίνω απο το 98.Δεν πιστευα οτι θα τον χρειαστώ και για εξωσωματική

 

Καλημέρα Ολγα. Είσαι ευχαριστημένη απο τον συγκεκριμένο γιατρό; Ποιό ήταν το δικό σας πρόβλημα; Εκανες μια ή περισσότερες εξωσωματικές;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μία συναδελφός μου είχε κάνει εκεί 3 αποτυχημένες προσπάθιες. Μετά την έστειλα στον δικό μου γιατρό και με την πρώτη έπιασε, έχει τώρα 2 αγοράκια διδυμα . Τον λένε Αθανασιού Βασίλη. Στο θέμα: "Κορίτσια ποιον γιατρό έχετε;" μια κοπέλα έχει βάλει και το site του. Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν έκανα εξωσωματική και δεν έχω άποψη αλλά όταν πήγαινα να με δει ανακάλυψα ότι το 99% των κορίτσιών εκεί ήταν από εξωσωματική γι΄αυτό και τον συστησα στην συνάδελφο. Επίσης θέλω να σου πω ότι γιατρούς γενικώς δε συστήνω αλλά για τον συγκεκριμένο κάνω εξαίρεση. Είναι και άνθρωπος και γιατρός μαζί. Από την αρχή ξέρω ότι θα σου πάρει το ιστορικό και θα σου πει αν έχεις ελπίδες ή όχι. Το μόνο μειον του είναι ότι και ραντεβού να έχεις θα περιμένεις κανα 2ωρο εκεί αλλά τώρα έχουν ανοίξει καφετέριες από κάτω του και μπορείς να περιμένεις και εκεί. Είμαι σίγουρη ότι η γυναίκα του καφετεριά ήταν πελάτισα του Αθανασίου και "βούτηξε" την ευκαιρία της αργοπορείας του γιατρού και άνοιξε την καφετέρια. (πλάκα κάνω, δεν ξέρω αν η γυναίκα του ήταν πελάτισα!)

Ελπίζω να μάθουμε γρήγορα τα ευχάριστα! Καλή τύχη!

 

 

Παρασκευή καλημέρα, προσπαθώ και εγώ να βρώ τον καλύτερο για μικρογονονιμοποίηση γιατί είναι το μόνο που μπορεί να γίνει για τη δική μας περίπτωση με μόνο ελάχιστο αριθμό ζωντανών σπερματοζωαρίων. Γνωρίζεις αν η συνάδελφός σου είχε τέτοιο πρόβλημα; Αυτό που προσπαθώ να βρώ είναι κάποιον που να έχει εμπειρία και να έχει αντιμετωπίσει με επιτυχία καταστάσεις βαριάς ολιγοσπερμίας.

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή καλημέρα, προσπαθώ και εγώ να βρώ τον καλύτερο για μικρογονονιμοποίηση γιατί είναι το μόνο που μπορεί να γίνει για τη δική μας περίπτωση με μόνο ελάχιστο αριθμό ζωντανών σπερματοζωαρίων. Γνωρίζεις αν η συνάδελφός σου είχε τέτοιο πρόβλημα; Αυτό που προσπαθώ να βρώ είναι κάποιον που να έχει εμπειρία και να έχει αντιμετωπίσει με επιτυχία καταστάσεις βαριάς ολιγοσπερμίας.

 

To πρόβλημα του ζευγαριού που αναφέρω ήταν από τον άντρα. Δεν είχε ταχύτητα και διάρκεια ζωής απ΄ότι θυμάμαι (η κοπέλα δε δουλευει τώρα μαζί μου για να το επιβεβαιώσω) . Πάντως αν κλείσεις ένα ραντεβού με τον γιατρό και πάρεις και όλες τις εξετάσεις μαζί σου θα σου ξεκαθαρίσει από την αρχή τις πιθανότητες ή όχι. Ο συγκεκριμένος είναι και άνθρωπος και μάλιστα με πολύ αγάπη στα παιδάκια. http://www.reproduction.gr.

Το μόνο κακό είναι η αναμονή, οπλίσου με υπομονή και εσύ και ο άντρας σου και στηθήτε εκεί 2 ώρες περ. αλλά αξίζει! Αν πας περιμένω εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

nextaria καλησπερα και εγω πηγαινω στον παρασχο.ο αντρα μου ειναι πιο χαλια απο το δικο σου.εχει δηλαδη 2% κινητικοτητα.εχουμε κανει στον παρασχο 3 μικρογονοιποιησεισ και τωρα κανω την 4η.απο οτι λενε ειναι καλο κεντρο.τωρα γιατι εγω αποτυχανω δεν μου δινει και πολυ σαφησ απαντησεισ.ελπιζω αυτη η φορα να ειανι η τυχερη μου.ελπιζω το ιδιο και για σενα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παρασκευή καλημέρα, προσπαθώ και εγώ να βρώ τον καλύτερο για μικρογονονιμοποίηση γιατί είναι το μόνο που μπορεί να γίνει για τη δική μας περίπτωση με μόνο ελάχιστο αριθμό ζωντανών σπερματοζωαρίων. Γνωρίζεις αν η συνάδελφός σου είχε τέτοιο πρόβλημα; Αυτό που προσπαθώ να βρώ είναι κάποιον που να έχει εμπειρία και να έχει αντιμετωπίσει με επιτυχία καταστάσεις βαριάς ολιγοσπερμίας.

 

nextaria καλησπερα και εγω πηγαινω στον παρασχο.ο αντρα μου ειναι πιο χαλια απο το δικο σου.εχει δηλαδη 2% κινητικοτητα.εχουμε κανει στον παρασχο 3 μικρογονοιποιησεισ και τωρα κανω την 4η.απο οτι λενε ειναι καλο κεντρο.τωρα γιατι εγω αποτυχανω δεν μου δινει και πολυ σαφησ απαντησεισ.ελπιζω αυτη η φορα να ειανι η τυχερη μου.ελπιζω το ιδιο και για σενα.

 

κορίτσια καλημέρα...η αλήθεια είναι nextaria ότι ο Αθανασίου είναι και άνθρωπος και σωστός επαγγελματίας...έχει πολύ καλά ποσοστά επιτυγχίας και το κέντρο του είναι ιδιαίτερα ανθρώπινο..απο τη γραμματέα του μέχρι την εμβρυολόγο...είναι απίστευτος επαγγελματίας και δε θα σε ταλαιπωρήσει ιδιαίτερα...

το πρόβλημα είναι αλήθεια ότι και στην ώρα σου να πας δεν προκειται να σε δεί με λιγότερο απο μισή ώρα καθυστέρηση..αλλά πίστεψε με το αξίζει..

επειδή τον γνωρίζω και προσωπικά πριν μπω σε αυτές τις διαδικασίες..είναι από τους μόνους που και να μη θες θα σου κάνει "κλικ"...θα στα πεί και τα + και τα - απο την αρχή δε θα σε κρατήσει απλά για να κάνεις την προσπάθεια και να τον πληρώσεις..:cool:

:!:και το κυριότερο...είναι αυτό μέσα σε όλα που σου κάνουν..δε τα αφήνει σε βοηθούς και άλλους γυναικολόγους..:!:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

η αληθεια ειναι οτι οι περισσοτεροι απο τους ασθενεις του Παρασχου εχουν την ίδια ανησυγχία...οπως πιστευω ότι συμβένει και για άλλους αντίστοιχου βεληνεκους ιατρους όπως τον Παντο ή το Μαστρομηνά, κ.λ.π...

το θεμα κοριτσια πιστευω ότι είναι περισσότερο όμως πως αισθανόμαστε εμεις οι ίδιες οταν ερχομαστε σε επαφη μαζι τους και τα ποσο μας κερδιζουν και τα επηρεαζόμαστε απο τη συχνότητα των επιτυγχιων που εχουν...και το λέω αυτό γιατί σε συζητησεις μου με αρκετες "συμπάσχουσες" γυναίκες..καταλήξαμε ότι όλες φτασαμε σε εναν απο αυτους τους ιατρους λογω του ότι είτε τον είδαμε στην τηλεοραση είτε καποια φίλη / γνωστη μας μας ειπε τη δικια της επιτυγχη έκβαση προσπαθειας..

ο Παρασχος είναι αληθεια οτι εχει πολυ καλά - αν οχι μεσα στους 2-3 καλυτερους για το αντικείμενο ιατρους - αποτελεσματα επιτυγχιας...

για να μην σας μακρυγορω...επειδή έτυχε απο ασχετο τρόπο να ξέρω κάποιους απο τους συνεργατες τους πριν δουλέψουν μαζι του - και για αυτό το λογο αλλωστε τους πιστευω...γνωρίζω ότι ειναι ενας ανθρωπος αρκετα επιμονος και παίρνει τις διάφορες υποθεσεις ασθενών του - ακομη περισσοτερο οταν αυτες εμφανιζουν καποια ιδιαιτερης φυσης δυσκολια - απολυτα προσωπικά...

είναι μέσα σε όλους τους ασθενείς του.. γνωρίζει για τον καθε ενα / μια λεπτομερειες που δε μπορειτε να φανταστείτε ενω εχει επιστημονική άποψη για τον καθε ασθενη που ερχεται στο κεντρο του ακομη και αν δεν τον /την εχει αναλαβει ο ίδιος..η αληθεια ειναι οτι εχει πολλά περιστατικά την ημέρα, το μηνα...το θέμα είναι όμως οτι αυτη δεν ειναι και μια απο τις παραμετρους που καταληγουμε σε εναν ιατρο?

ισως ημουν κουραστικη με όλα αυτά..αλλά αληθεια ειχα ακουσει τοσα πολλά για τον καθε ιατρο που επισκεπτομουν που μονο και μονο αυτο μου δημιουργουσε απιστευτο αγχος και δυσπιστια στον επαγγελματια που ειχα απεναντι μου..που πιστευω οτι ακομη και στο υποσυνείδητο ήταν ενα απο τα αιτια που δεν προχωρουσε η εκαστοτε προσπαθεια...:oops:

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα...η αλήθεια είναι nextaria ότι ο Αθανασίου είναι και άνθρωπος και σωστός επαγγελματίας...έχει πολύ καλά ποσοστά επιτυγχίας και το κέντρο του είναι ιδιαίτερα ανθρώπινο..απο τη γραμματέα του μέχρι την εμβρυολόγο...είναι απίστευτος επαγγελματίας και δε θα σε ταλαιπωρήσει ιδιαίτερα...

το πρόβλημα είναι αλήθεια ότι και στην ώρα σου να πας δεν προκειται να σε δεί με λιγότερο απο μισή ώρα καθυστέρηση..αλλά πίστεψε με το αξίζει..

επειδή τον γνωρίζω και προσωπικά πριν μπω σε αυτές τις διαδικασίες..είναι από τους μόνους που και να μη θες θα σου κάνει "κλικ"...θα στα πεί και τα + και τα - απο την αρχή δε θα σε κρατήσει απλά για να κάνεις την προσπάθεια και να τον πληρώσεις..:cool:

:!:και το κυριότερο...είναι αυτό μέσα σε όλα που σου κάνουν..δε τα αφήνει σε βοηθούς και άλλους γυναικολόγους..:!:

 

κορίτσια εγω πάντως στον Παρασχο πήγα...και η αληθεια ειναι οτι ειχα ακουσει σχολια και καλα και ασχημα...το θέμα ειναι ότι ο άνθρωπος κατέφερε να μείνω εγγυος και να αποκτησω τα αγγελουδια μου ενω ειχα μεγαλο προβλημα με τον άντρα μου..και ειχα επισκεφθει και αρκετους "γνωστούς" ιατρους και εχω παρει όλες τις ορμονες που υπαρχουν στην αγορα..και στο κεντρο του με ψυχραιμια, ηρεμια και εμπειρια κατεφεραν να κανουν το ονειρο μας πραγματικοτητα...:)..και ηταν συνεχεια διπλα μας..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κορίτσια καλημέρα..παρ'ότι εγώ έχω εκφραστεί με καλά λόγια για τον Παράσχο σε άλλα topics..οφείλω να ομολογήσω ότι αυτό το θέμα με τον τιμοκατάλογο έχει αρκετες αποκλίσεις απο την πραγματικότητα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

καλησπερα κοριτσια.θα ηθελα να μαθω αν καποια απο σας γνωριζει ποσα χρηματα περνει ο παρασχος για επισκεψη στο ιατρειο του.δεν ενδιαφερομαι για εξωσωματικη αλλα για να συζητησουμε καποια πραγματα που με απασχολουν.περιμενω βρε κοριτσια.......

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 months later...

Κοριτσια καλησπερα.. Θα να κανω την πρωτη μου εξωσωματικη και σκεφτομαι το κεντρο του Θανου Παρασχου..

Μηπως καποια απο εσας ειχε καποια εμπειρια στο κεντρο του η οτιδηποτε αν γνωριζετε θα ηθελα πολυ να μου το πειτε..

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...