Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΨΑΡΡΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ????


Recommended Posts

Καλημερα!

Ψαχνω το τηλεφωνο της γιατρου Ψαρρου Σπυριδουλας στη Γλυφαδα...Καποιες κοπελες απο εδω την εχουν νομιζω και ειναι ευχαριστημενες.. Δεχεται και πρωι η μονο απογευμα?

 

Γενικοτερα βεβαια ψαχνω γιατρο στην περιοχη της γλυφαδας η βουλας , γυναικα κατα προτιμηση που να ειναι στο Λητω η στο Μητερα...

 

Εχετε κατι να μου προτεινετε??

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 128
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Προσωπικά εγώ έχω την Ωραιοπούλου Φωτεινή που βρίσκεται στο Ελληνικό δεν ξέρω εάν σε βολεύει. Την ξέρω απο όταν πήγαινα στο Λύκειο, την εμπιστεύομαι 100000000000000% μιας και με βοήθησε πάρα πολύ στην πρώτη μου γέννα και γέννησα μέσα σε 20 λεπτά ..

Εάν θέλεις περεταίρω πληροφορίες στείλε μου ένα p.m.. Θα χαρώ πάρα πολύ να σε βοηθήσω! :D

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι βρίσκεται στον Άλιμο και συνεργάζεται με το Μητερα είναι απιστευτος γιατρός και προπαντώς άνθρωπος. Τον γνωρίζω αρκετά χρόνια και δεν τον αλλάζω. Αν σε βολευει πέσμου να σου δώσω τα στοιχεια του.

Λεγεται Νικόλαος Κουτσοδημας.

Link to comment
Share on other sites

Nanouka και gatoni ευχαριστω για τις απαντησεις και συγγνωμη που αργησα αλλα ελειπα ολο το 2ημερο.

 

Gatoni θα προτιμουσα γυναικα γιατρο γιατι ετσι εχω συνηθισει και απο την προηγουμενη γιατρο μου(δεν ειχε συμβαση με λητω μητερα).

 

Νανουκα, σε ποιο υψος του ελληνικου ειναι η γιατρος σου,κοντα στη λεωφ.βουλιαγμενης? Επισης με ποιο μαιευτηριο εχει συμβαση? Δεχεται και πρωι?? και κατι τελευταιο...εχει μηχανηματα,υπερηχο κλπ.δηλ.η ετησια εξεταση που κανει εκτος απο τεστ παπ τι περιλαμβανει?? (γιατι διαφερει απο γιατρο σε γιατρο..)

 

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις

 

ΥΓ.Αν γνωριζετε και καποια αλλη γιατρο περισσοτερο προς γλυφαδα βουλα μερια θα με βολευε περισσοτερο..

Link to comment
Share on other sites

Νανουκα, σε ποιο υψος του ελληνικου ειναι η γιατρος σου,κοντα στη λεωφ.βουλιαγμενης? Επισης με ποιο μαιευτηριο εχει συμβαση? Δεχεται και πρωι?? και κατι τελευταιο...εχει μηχανηματα,υπερηχο κλπ.δηλ.η ετησια εξεταση που κανει εκτος απο τεστ παπ τι περιλαμβανει?? (γιατι διαφερει απο γιατρο σε γιατρο..)

 

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις

 

ΥΓ.Αν γνωριζετε και καποια αλλη γιατρο περισσοτερο προς γλυφαδα βουλα μερια θα με βολευε περισσοτερο..

 

είναι πάρα πολύ κοντά στη Βουλιαγμένης, στη δεξαμενή απέναντι άν γνωρίζεις .. συνεργάζεται με το ΜΗΤΕΡΑ αλλά νομίζω ότι πρωινά δέχεται μόνο στο μαιευτήριο .. έχει όλα τα μηχανήματα για τον κλασικό υπέρηχο αλλά σε στέλνει στο ΜΗΤΕΡΑ για Αυχενική, Β' Επιπέδου, Doppler, ή echoκαρδιάς έαν τυχόν χρειαστεί και βρίσκεται κι εκείνη παρούσα !! .. η ετήσια εξέταση περιλαμβάνει ψηλάφηση στήθους, κολπικό υπέρηχο και πάπ .. εγώ βέβαια έχω να κάνω απο το 2005 αλλά θα ρωτήσω τη μητέρα μου και την αδερφή μου που πηγαίνουν να μου πούν τι κάνουν .. είναι πάρα πολύ καλή και πολύ γλυκειά! αφού να φανταστείς όταν γέννησα την κόρη μου, η κοπέλα που ήταν στο διπλανό κρεβάτι, ρώταγε ό,τι απορίες είχε τη δικιά μου τη γιατρό και όχι τον γιατρό της! :lol::wink:

 

δε νομίζω ότι είναι και πάρα πολύ μακριά απο Γλυφάδα και Βούλα .. εγώ να φανταστείς την επισκέπτομαι απο το Π. Φάληρο και κάνω περίπου ένα δεκάλεπτο με τέταρτο για να φτάσω καθώς κλείνω βραδυνό ραντεβού επειδή ο άντρας μου δουλεύει έως αργά ..

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 9 months later...

Καλημέρα μαμάδες (μέλλουσες & νυν).Μήπως ξέρετε την γυναικολόγο ΨΑΡΡΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ.

Έχει καμία μανούλα πείρα από γέννα να μου πει και γενικά όποια ξέρει πως είναι σαν άνθρωπος και σαν γιατρός ;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

up :)

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω προσωπικη πειρα αλλα πριν μεινω εγκυος ρωτησα πολλες κοπελες που την ειχαν γιατρο τελικα δεν πηγα προτιμησα την παλια μου γυναικολογο που ξερει και το ιστορικο της προηγουμενης μου γεννας, αυτα που εμαθα ηταν οτι οι κοπελες ηταν απολυτα ευχαριστημενες μαζι της συνεργαζεται με το λητω και εχει ιατρειο στην γλυφαδα οι κοπελες ειπαν οτι τις παρακολουθουσε καθε 15 μερες και δεν επαιρνε πενηνταρια και στην γεννα στον φυιολογικο τοκετο δεν εφευγε απο διπλα τους και οτι ειναι πολυ καλος ανθρωπος, καπου συγουρα θα σου γραψει και καποια κοπελα που την ειχε γιατρο εμενα παντως αυτα μου ειπαν τα κοριτσια απο το σαιτ εδω.

Link to comment
Share on other sites

ειναι η γιατρος μου

 

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!!!!

 

ειναι υπεροχος ανθρωπος, ειναι νεα, εχει πολυ κοσμο, ειναι μαμα 2 πολυ μικρων παιδιων και η ιδια, δεν κοιταει πως να σε αρμεξει οικονομικα, ειναι παντα στο πλευρο σου...

 

δεν εχω λογια για τη σπυριδουλα... την αγαπω παρα πολυ!!

 

δεν εχει περασει ανθρωπος στον κοσμο πιο ευκολο και ευχαριστο τοκετο, απο μενα... δεν μου εκανε καισαρικη αν και θα μπορουσε επειδη η μικρη δεν κατεβαινε με τιποτα... ηταν διπλα μου απο τις 10 το πρωι, μεχρι τις 11 τη νυχτα που γεννησα!! καθοταν σε ενα σκαμπο στο πλαι μου, και μιλαγαμε και γελαγαμε!!! την εδιωχνα με το ζορι να βγει λιγο!!!

 

τι να πω για την εγκυμοσυνη μου??? 9 μηνες αγωνιας, μια δυσκολη εγκυμοσυνη, ετρεχε η γυναικα στο λητω μεσα στα αγρια ξημερωματα μαζι μου, καθε φορα που ειχα αιμορραγια!!

 

στη προσφατη αποβολη που ειχα, παλι σταθηκε σαν ανθρωπος διπλα μου!! ακομα να φανταστειτε δεν εχουμε τακτοποιησει το οικονομικο της αποξεσης!! 2 φορες που την ειδα εκτοτε, μου λεει 'καλα, θα δουμε'

 

εντιτ (συμπληρωνω)

δεν παιρνει λεφτα απο εγκυους που παρακολουθει, τις βλεπει καθε 15 ή λιγοτερο, τελευταιο μηνα καθε βδομαδα, πρωτη επισκεψη της λεχωνας μετα το τοκετο παλι δεν παιρνει λεφτα, δεν σε ξεπεταει ποτε στο ιατρειο, μιλαμε εχω περασει ατελειωτες ωρες!!! εχει απαντησει καθε κουλη μου ερωτηση!!

 

αυτα, οτι θυμηθω θα μπω να συμπληρωσω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα μπορούσα να γράφω ώρες για τη Σπυριδούλα. Ξεκίνησε να είναι η κα Ψαρρού η γυναικολόγος μου, και μετά απο λίγες επισκέψεις έγινε η Σπυριδούλα μας, ο άνθρωπός μας!

Οχι μόνο ο δικός μου άνθρωπος, αλλά και του άντρα μου. Μας εξηγούσε τα πάντα, μας μίλαγε στο τηλέφωνο οποτε και αν τη ζητούσαμε, ότι ώρα ή μέρα και αν ήταν, καταλάβαινε τις αγωνίες μας, την άγνοιά μας, τις ανασφάλειές μας.

 

Και εγω ήμουν απο τις τυχερές γυναίκες που γέννησαν εύκολα! Ομολογώ πάντως οτι όταν πήγα να γεννήσω, ένοιωθα τόσο ήσυχη, τόσο καλά, τόσο ασφαλής. Ηταν δίπλα μου απο τις 9 το βράδυ (της Κυριακής) μέχρι τις 3.40 που γέννησα.

 

Δεν έχει νόημα να επαναλάβω όσα είπε η φίλτατη fystikomama! Μπορώ όμως να τα επιβεβαιώσω στο ακέραιο. Ο άντρας μου είπε μια φράση που δε θα την ξεχάσω ποτέ. "Μου αρκεί που τα πρώτα χέρια που έπιασαν το γιο μου ήταν της Σπυριδούλας".

Link to comment
Share on other sites

Αχ ευχαριστώ βρε μαμάδες για την βοήθεια.

Βασικά είμαι πολύ ικανοποιημένη από τον γιατρό μου αλλά παίρνει πιο πολλά από όσα μπορώ να αντέξω (3000 η γέννα και 80 σε κάθε ραντεβού, σχεδόν 4000 δηλαδή!!!).

Αν μπορείτε να μου πείτε τρία πραγματάκια ακόμα:

-Κάπου διάβασα ότι παίρνει μόνο 2000 στο σύνολο, έτσι είναι;

-Έχει μεγάλη αναμονή στο ιατρείο;

-Ζητάει πολλές εξετάσεις κάθε μήνα;

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

εμενα τα πληρωσε η ασφαλεια μου, αλλα νομιζω οτι εκει γυρω στα 2000 ειναι η αμοιβη της..

 

στην αναμονη του ιατρειου εχει τυχει να μπω στο δεκαλεπτο, εχω κατσει και ωρα..

 

δεν μπορω να σου απαντησω αν ειναι πολλες ή λιγες οι εξετασεις που ζηταει, επειδη δεν εχω μετρο συγκρισεις με αλλο γιατρο.. παντως, δε μου φανηκε τιποτα παραλογο απο αυτα που μου εγραψε να κανω..

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κάπου τόσα μου πήρε, αλλά δεν ξέρω αν οι τοκετοί της είναι "ταρίφα". Πάντως δε χρεώνει καμία επίσκεψη κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και φυσικά το 3,000 και 80 ευρώ το ραντεβού δεν υπάρχει!!!!!! Γενικά δηλαδή σα νούμερο μου φαίνεται υπερβολικό. Αυτό που μπορώ να σου πω σίγουρα είναι οτι δε χρεώνει με βάση το δωμάτιο που θα επιλέξεις όπως κάνουν πολλοί.

 

Σε ότι αφορά τις εξετάσεις, επειδή είχα θέμα κατά την εγκυμοσύνη μου με αυτοάνοσο νόσημα που προκαλεί καθέξιν αποβολές, της ζήτησα απο την αρχή να με ξεσκονίζει στις εξετάσεις αλλά ήταν κατηγορηματική μαζί μου: "Δεν κάνουμε εξετάσεις για την πλάκα μας. Θα κάνουμε ολες τις απαραίτητες εξετάσεις βάση των ενδείξεων και της πορείας της εγκυμοσύνης". Γενικά πιστεύει οτι οι υπερβολικές εξετάσεις (χωρίς λόγο) και η αναμονή των αποτελεσμάτων αγχώνουν υπερβολικά την έγκυο. Στην πορεία κατάλαβα οτι έχει δίκιο.

 

Σε ότι αφορά την αναμονή στο ιατρείο της.... δεν έχω καλά μαντάτα.... Η συνήθης αναμονή μου ήταν 1 - 1,30 ώρα. Πλέον όμως ξέρω οτι έχει γραμματέα, και μου έχουν πει οτι τα πράγματα έχουν φτιάξει κατά πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι καταπληκτικη γιατρος και υπεροχος ανθρωπος!!Και στο δευτερο μας παιδι(πρωτα ο Θεος)θα εχω κοντα μου την Σπυριδουλα!!Οντως παιρνει 2000 ειτε με φυσιολογικο τοκετο ειτε με καισαρικη.Το εχει σαν αρχη της να μην χρεωνει επισκεψεις.Η αναμονη παιζει.Εχει τυχει να μπω αμεσως και να μην περιμενω καν,εχει τυχει να περιμενω καμμια ωριτσα(σπανια).Απο εξετασεις αν θυμαμαι καλα,ζητουσε καθε μηνα αλλα τα κλασικα.Δεν ξερω βεβαια τι ζηταει καθε γιατρος η αν ζητανε ολοι τα ιδια.Παντως στην συστηνω ανεπιφυλακτα!!

Link to comment
Share on other sites

στη γλυφαδα εχει ιατρειο, ..στην πλατεια εσπεριδων

και συνεργαζεται με το λητω

 

ΧΑ ΧΑ ΧΑ fistikaki μου κοίτα σύμπτωση, πριν χρόνια εμένα στην πλατεία εσπερίδων και τώρα θα είναι εκεί η γυναικολόγος μου, γιατί τελικά στην Ψαρρου θα πάω! Σας ευχαριστώ πολύ όλες αν δεν μου λέγατε τόσο καλά λόγια δεν θα πήγαινα!

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θα μπορουσε καποια κοπελα να μου δωσει τα στοιχεια της γιατρου;; Ειμαι σε αναζητηση νεου γυναικολογου κ μου ακουγονται πολυ ωραια τα σχολια κ οι εμπειριες σας για τη συγκεκριμενη γιατρο!

 

Σας ευχαριστω!

Ποτέ δεν μας δίνεται κάτι που δεν μπορούμε να αντέξουμε...

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ξαφνικά θα αποκτήσει πολλές καινούργιες "πελάτισσες" από το parents :) :)

Τα στοιχεία το βρήκα από ιντερνετ :

ΨΑΡΡΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ

Α. ΜΕΤΑΞΑ 14 ΓΛΥΦΑΔΑ

210.8980105

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

.....

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

2131455u6c0r058wj.gif

 

 

Επίσης :)

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...