Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιδικοι σταθμοι στη θεσσαλονικη


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαταρχην καλωςηρθες..Τα Προτυπα ειναι πολυ ωραιο σχολειο(πηγα και τα ειδα ολα τα σχολεια πριν γραψω τα παιδια μου στα νηπια).Προσωπικα το παιδικοραμα και η κοκκινοσκουφιτσα (Πανοραμα και τα δυο)θεωρω οτι ειναι εκπληκτικα.Εγω μενω Πανοραμα και τα εστειλα στο δημοτικο παιδικο σταθμο Πανοραματος και ειναι καταπληκτικος.Οσες μενετε Πανοραμα τον συνιστω ανεπιφυλακτα.Απο σχολεια για νηπια και δημοτικο ο Μαντουλιδης ειναι μακραν η καλυτερη επιλογη με δευτερο τα Προτυπα.Το ανατολια elementary εχει το προβλημα των πυλωνων που για μενα ειναι πολυ βασικο θεμα και δε το συζητησα καν.

Ευχαριστω sasasam και καλως σας βρηκα...Μενω Καλαμαρια και εστελνα εως πριν 1 μηνα το γιο μου προνηπια στον Μαντουλιδη αλλα τον διεκοψα γιατι παρουσιασε εντονες κρισεις θυμου,πηγα σε ψυχολογο και ολα οφειλοταν στις φωνες της δασκαλας και την αυστηροτητα του σχολειου...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω sasasam και καλως σας βρηκα...Μενω Καλαμαρια και εστελνα εως πριν 1 μηνα το γιο μου προνηπια στον Μαντουλιδη αλλα τον διεκοψα γιατι παρουσιασε εντονες κρισεις θυμου,πηγα σε ψυχολογο και ολα οφειλοταν στις φωνες της δασκαλας και την αυστηροτητα του σχολειου...

 

Aπιστευτο!!!!!!!!!Να σου πω την αληθεια εγω δεν αντιμετωπισα τετοιο προβλημα...οι δασκαλες στα νηπια φαινεται οτι ειναι πολυ καλες γιατι τα παιδια μου τις λατρευουν..Βεβαια προεκυψαν αλλα θεματα αλλα τελος παντων τα προσπερασαμε..Τα Προτυπα εχουν καλο ονομα,δες και το ΑΡΣΑΚΕΙΟ..Εχω φιλες με παιδια και στα 2 σχολεια και σε γενικες γραμμες ειναι ευχαριστημενες

.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω sasasam και καλως σας βρηκα...Μενω Καλαμαρια και εστελνα εως πριν 1 μηνα το γιο μου προνηπια στον Μαντουλιδη αλλα τον διεκοψα γιατι παρουσιασε εντονες κρισεις θυμου,πηγα σε ψυχολογο και ολα οφειλοταν στις φωνες της δασκαλας και την αυστηροτητα του σχολειου...

 

Γεια σου mona-melita

 

εάν σου είναι εύκολο μπορείς σε παρακαλώ να μου πείς τι ακριβώς έγινε με στο Μαντουλίδη? Στέλνω και εγώ το μικρό μου για πρώτη φορά στα Προνήπια του Μαντουλίδη. Ίσως να ήταν και στο ίδιο τμήμα. Σε ευχαριστώ πολύ εάν μου απαντήσεις, διότι και εγώ το ψάχνω λίγο το θέμα με το εάν και του χρόνου τον συνεχίσω εκεί ή κάπου άλλου.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ και όλες τις υπόλοιπες μανούλες

 

θα ήθελα την γνώμη σας για παιδικό σταθμό - δημοτικό σχολείο της περιοχής γύρω από Τρίλοφο, Σχολάρι της Θεσσαλονίκης.

Υπάρχει κάτι που θα μπορούσατε να με προτείνεται. Ακόμα ακόμα και για τα Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη τι γνώμη έχετε και εσείς. Εκεί στέλνω το μικρό μου φέτος, αλλά θα ήθελα και την άποψη και άλλων γονέων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαιρετώ και όλες τις υπόλοιπες μανούλες

 

θα ήθελα την γνώμη σας για παιδικό σταθμό - δημοτικό σχολείο της περιοχής γύρω από Τρίλοφο, Σχολάρι της Θεσσαλονίκης.

Υπάρχει κάτι που θα μπορούσατε να με προτείνεται. Ακόμα ακόμα και για τα Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη τι γνώμη έχετε και εσείς. Εκεί στέλνω το μικρό μου φέτος, αλλά θα ήθελα και την άποψη και άλλων γονέων.

 

καλησπέρα μαρίνα,

εγω έχω 2 παιδάκια και τα στέλνω χρόνια τώρα στο μπλε μπαλόνι είναι λίγο πιο κέτω από το μαντουλίδη,στον ίδιο δρόμο..εκεί έχει μέχρι και νηπιαγωγείο.είμαι πολύ ικανοποιημένη από τις δασκάλες,τη δουλειά που κάνουν στα παιδια,τις εξορμήσεις που έχουν και γενικά από τα πάντα.το μεγάλο μου παιδάκι θα πάει το Σεπτέμβριο δημοτικό και πραγματικά είναι πανέτοιμο,έγινε πολύ καλή προετοιμασία.για το μαντουλίδη δε γνωρίζω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γονείς, καλημέρα,

 

Είχα θέσει ένα ζήτημα σχετικά με την άποψή σας για τους παιδικούς σταθμούς Μαντουλίδη και Μοντεσοριανής στη Θεσσαλονίκη. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.... Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γνωρίζετε αν το λένε έτσι?Σήμερα άκουσα πως πρόκειται για πάρα πολύ καλό σχολείο,βασικά βρεφονηπιακό και νηπιαγωγείο, με εξαιρετικές εγκαταστάσεις και πραγματικά μεσ τη φύση....νομίζω πως είναι στον τρίλοφο....αν ξέρετε κάτι περισσότερο βοηθήστε...το ψάχνω και σας ενημερώνω και γω.............

SOFTZ

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν το λένε έτσι?Σήμερα άκουσα πως πρόκειται για πάρα πολύ καλό σχολείο,βασικά βρεφονηπιακό και νηπιαγωγείο, με εξαιρετικές εγκαταστάσεις και πραγματικά μεσ τη φύση....νομίζω πως είναι στον τρίλοφο....αν ξέρετε κάτι περισσότερο βοηθήστε...το ψάχνω και σας ενημερώνω και γω.............

 

EΓΩ ΕΣΤΕΛΝΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΠΛΕ ΜΠΑΛΟΝΙ ΑΠΟ 1 ΕΤΟΥΣ

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ

ΕΧΕΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ..........ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ

ΑΝ ΘΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΕΙΛΕ PM

[/url]

preg.png

Link to comment
Share on other sites

sofiaalex από ποιά ηλικία τα στειλες στο μπλέ μπαλόνι???19 μηνων θα ναι ο δικός μου............

 

 

εγώ στέλνω το μεγάλο από 7 μηνών και το μικρό από ενός έτους σχεδόν..

αν χρειαστείς παραπάνω λεπτομέρειες στείλε μου μήνυμα να σε ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλήμερα,

 

κορίτσια θα ήθελα να μου προτείνετε βρεφικούς σταθμούς στο κέντρο της θεσσαλονίκης, συκιές, νεάπολη σε αυτές τις περιοχές. ο γιος μου είναι 9,5 μηνών. δεν θέλω με τίποτα να τον στείλω σε βρεφικό σταθμό, Αρχικα τα πράγματα πήγαιναν πολύ καλά με τη δούλεια του άντρα μου, και δεν χρείαζοταν να εργαστώ, δυστυχώς όμως πήραν άσχημη τροπη με όλα αυτά που γίνονται και πιθανόν να χρειαστεί να επιστρέψω στη δουλεία, εαν και εφόσον βρούμε ένα σταθμό που να μας εμπνεύσει εμπίστοσυνη. έχει στείλει καμιά το παιδί της τόσο μικρό σε σταθμό? ο δικόσ μου δεν περπατά ακόμα, θα τον έχουν όλη μέρα μέσα σε μια κούνια να κοιτάει το ταβάνι? τι ακριβώς κάνουν 8 ώρες με τα μικρουλια?

Νιωθω απαισια που ισως χρειαστει να τον στειλω σε σταθμο... :'(

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας είμαι καινούριο μέλος και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάποια γνώμη για τον παιδικό σταθμό της ΧΑΝΘ καθώς και για τις απογευματινές τους δραστηριότητες και αν κάποιος έχει άποψη για το "παιδικό κέντρο του ΑΠΘ" για τη δουλειά που γίνεται εκεί (σ'αυτόν πρέπει να είσαι εργαζόμενος ΑΠΘ ή ΑΧΕΠΑ) αν κάποιος έχει ακούσει κάτι ή εχει πάει το παιδάκι του εκεί. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλες και φίλοι γονείς! Πρωτη φορα συμμετέχω σε συζητηση αν και πολλές φορές διαβαζα το forum για να βοηθηθω.

Το θέμα μου είναι το εξής: Προέκυψε ξαφνικά ανάγκη να στείλω το μωρό μου 18 μηνών σε παιδικό σταθμό.Εχω δει 3 σταθμούς στο Πανόραμα.Κανένας από τους 3 δεν μου φανηκε αρκετά καλός για το παιδί μου. Θα δω σίγουρα και άλλους αλλά έλεγα μήπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς από εσας που έχετε περάσει τα ίδια γιατί μας πιέζει και ο χρόνος...

Εγώ αυτό που θέλω από τον παιδικό είναι να αγκαλιάσουν το παιδάκι μου, να νιώθει ότι εκεί είναι ένας δικός του χώρος και όχι ότι το ξεφορτώνομαι.Είναι πολύ μικρός ακόμη, κάνει κακά πάνω του, δεν είναι ευκολος στο φαγητό και είναι αρκετά ευαίσθητουλης. Δεν μπορώ να αφήσω το παιδί κάπου που του φέρονται σα νήπιο και να ξέρω ότι καταπιέζεται και κάνει υπομονή μέχρι να γυρίσει σπίτι.Γιατί αυτό γίνεται πολλές φορές, τα παιδια συνηθίζουν σε ένα περιβάλλον καλό η κακό, αργά η γρήγορα.Αλλα με τι 'κόστος'? Τέλος πάντων να μη σας ζαλίζω, νομίζω ότι όλες οι μανούλες πανω κάτω τα ίδια θέλουμε δηλ. τα παιδια μας ευτυχισμένα!

Σας παρακαλώ αν μπορείτε να μου πείτε συγκεκριμένες πληροφορίες από τις εμπειρίες σας θα με βοηθήσουν πολύ. Η περιοχή μας είναι Πυλαια, Πανόραμα, Θέρμη και τριγύρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ έχω να σας πω για τον Μικρό Πρίγκηπα στο Ασβεστοχώρι. Τη μεγάλη μου την κόρη την πήγα όταν ήταν 22 μηνών και τη μικρή όταν ήταν 18 μηνών. Τώρα η μεγάλη μου θα πάει Α' Δημοτικού,άρα έχουμε κάνει ολόκληρο τον κύκλο στον παιδικό-νηπιαγωγείο. Έχω να σας πω μόνο καλά λόγια και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Περιλαμβάνει και φαγητό κι έτσι δεν χρειάζεται το ταπεράκι. Όλες οι τάξεις έχουν πολύ καλές νηπιαγωγούς, ιδιαίτερα στα μικρούλικα είναι πολύ έμπειρες κοπέλες χρόνια15_2_141.gif, τα παιδάκια μου αγαπάνε όλες τις δασκάλες τους. Έχουν πολύ καλό εκπαιδευτικό πρόγραμμα, αγγλικά, υπολογιστές, θέατρο,μουσική και αν μην πω για τις πολύ καλές εγκαταστάσεις. Η διευθύντρια είναι πολύ συζητήσιμη και υπάρχει και παιδοψυχολόγος για να βοηθήσει σε ό,τι χρειαζόμαστε. Υπάρχει αναρρωτήριο36_1_40.gif για άρρωστα παιδάκια, ντουζιέρες και κρεββατάκια για τα μικρούτσικα και μια ωραία αυλή με σπιτάκια για τα παιδάκια. Η τιμή είναι φυσιολογική γι'αυτά που προσφέρει. Όποιος χρειαστεί κι άλλες πληροφορίες, ευχαρίστως.

 

 

 

 

 

sig.jsp?pc=ZSzeb114&pp=ZCxdm490YYGR

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ σε όλους τούς γονείς ,είμαι νέος στο φόρουμ και ήθελα και εγώ να ρωτήσω κάτι μένω ΠΕΡΑΙΑ και ψάχνω για παιδικό σταθμό

σωστό και όχι πυλωτή και υπόγεια , μέχρι τώρα έχω δει τρεις στην περιοχή μας

ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗΣ-- ΣΥΝΝΕΦΟΥΛΑ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ

Οι δυο πιο παλιοί και ο τελευταίως νέος μου άρεσαν και οι τρεις .

Αν έχετε κάτι να μου προτείνετε πάνω σε αυτούς τους τρεις ευχαρίστως

 

 

 

:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα,

υπάρχει κάποιος που να στέλνει το παιδί του στον παιδικό σταθμό european prescholl college θα ήθελα τη γνώμη του βρίσκεται στους Ελαιώνες Πυλαίας.Επίσης θα ήθελα τη γνώμη σας για το Παιδικόραμα, την Κοκκονοσκουφίτσα, και τον Μαντούλιδη σκεφτόμουνα αλλά διάβασα τώρα κάποια αρνητικά σχόλια.Γενικά ψάχνω κάποιον Ανατολικά με βολικό ωράριο μέχρι 4.30 -5 .Επίσης αν κάποιος στέλνει το παιδί του στον Ρεβιθούλη στη Σοφούλη θα ήθελα τη γνώμη του.Ευχαριστώ πολύ αλλά είμαι πολύ μπερδεμένη και δεν ξέρω ποιο σχολείο θα είναι το καλύτερο.Το european είναι πολύ ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...