Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΤΕ ΑΝΗΣΥΧΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΩΝ ΚΟΠΡΑΝΩΝ?


Recommended Posts

Καλησπέρα,

είναι δυο μέρες τώρα που στα κόπρανα του μπεμπούλη είδα εκτός από την πρασινοκαφέ "κρεμούλα" που κάνει συνήθως και μερικά σκληρά κόπρανα με πολύ σκούρο, σχεδόν μαύρο χρώμα. Αίμα δεν είχε. Στη διατροφή του δεν έχει αλλάξει τίποτα ιδιαίτερο. Έχετε αντιμετωπίσει ποτέ κάτι τέτοιο? :(

EoHCp3.png2Xnpp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι.οσο ηταν μωρο εκανε κατι τετοια.ειχα φοβηθει ηταν σκουρο καφε προς το μαυρο.τελικα δεν ειναι τιποτα μου χε πει η παιδιατρος.ειναι υπολειματα στο εντερακι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το μόνο χρώμα που θα πρέπει να σας ανησυχήσει είναι το λευκό κανένα άλλο!!

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

το μόνο χρώμα που θα πρέπει να σας ανησυχήσει είναι το λευκό κανένα άλλο!!

Και το κατάμαυρο. Όχι όμως το καφέ-μαύρο. Το μαύρο της πίσσας. Αποτέλεσμα εσωτερικής αιμοραγγίας στομάχου.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε μαύρο χρώμα στα κόπρανα, εννοούμε ότι όλα τα κακάκια είναι μαύρα? Και τελοσπάντων, αν το μωρό έχει κάτι τόσο σοβαρό όσο είναι η αιμορραγία στομάχου, δεν θα είναι γενικά κακοδιάθετο?

EoHCp3.png2Xnpp3.png
Link to comment
Share on other sites

mg, επειδή μας έχει συμβεί, στην αρχή ήταν τα μισά και σιγά σιγά όλα, πίσσα, κατάμαυρα. Δεν είχα ξαναδεί τέτοιο πράγμα. Μαύρο-μπλε.

Η μικρούλα παρ' όλα αυτά δεν ήταν κακοδιάθετη. Προφανώς δεν πονούσε. Είχε μάλλον καταπιεί κάτι αιχμηρό και της πλήγωσε (όχι πολύ ευτυχώς) το εντεράκι. Αυτό δηλαδή που ανησύχησε και την παιδίατρο, ήταν όταν της είπα για μαύρο-πίσσα και μας έστειλε για ανάλυση. Το καφέ-μαύρο δεν νομίζω ότι είναι ανησυχητικό. Είναι από τις τροφές που έχει λάβει το μωράκι.

Link to comment
Share on other sites

Αντιγόνη, ευχαριστώ! Κι η παιδίατρός μου για μαύρο-πίσσα μου είπε να ανησυχήσω. Ευτυχώς, σήμερα η κένωση ήταν πολύ φυσιολογική. Άρα υποθέτω ότι ήταν κάτι παροδικό.

EoHCp3.png2Xnpp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωραία mg :D

Το μωράκι σου είνα γλύκα.

Ααααχ, ευχαριστώ! Άσε, έχω πάθει ζημιά με τον μπέμπη, με κοροϊδεύουν οι φίλες μου, κάθομαι και στέλνω συνέχεια e-mail με φωτογραφίες του, φτιάχνω Powerpoint παρουσιάσεις, έχω γεμίσει το σπίτι με κορνιζούλες και φωτογραφίες του... Και να σκεφτείς ότι στην αρχή ήμουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ cool. Πώς ξέφυγα έτσι τώρα, εεεεεεεε? :lol::lol::lol:

EoHCp3.png2Xnpp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
το μόνο χρώμα που θα πρέπει να σας ανησυχήσει είναι το λευκό κανένα άλλο!!

Γιατί θα πρέπει να μας ανησυχήσει το λευκό χρώμα στα κόπρανα; Όταν λέμε λευκό, εννοούμε γκριζωπό, ανάμεικτο με καφέ-πράσινα;

EoHCp3.png2Xnpp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω μιλήσει με την παιδίατρό μου και δεν μου είπε ότι κάποιο χρώμα είναι ανησυχητικό, εκτός από το μαύρο-πίσσα. Βέβαια, περισσότερο επειδή εγώ έχω θορυβηθεί, στείλαμε τα κόπρανα για μια ανάλυση, η οποία σε πρώτη φάση δεν έχει δείξει παθογόνο, αλλά θα ξέρουμε θετικά την Δευτέρα.

Πάντως, τα κακάκια μας εδώ και δυο ημέρες έχουν πολλές βλέννες και αλλάζουν χρώματα (πότε καφέ, πότε μουσταρδί-κίτρινα, πότε πράσινα-καφέ με λευκό-γκρι). Δεν ξέρω αν κάποια τροφή στον βρεφονηπιακό τον πειράζει...

EoHCp3.png2Xnpp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...