Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΤΗ ΕΠΙΛΗΨΙΑ? ΠΑΣΧΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΑ 3,5 , ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 5,5 ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΖΑΡΟΝΤΙΝ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ!ΔΕΝ ΥΠΑΕΧΕΙ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ...ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ!ΤΙ ΠΡΟΓΝΩΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ?Η ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΩΝ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ 80% ΤΟ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΑΛΛΑ ΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ 20% ΠΟΥ ΜΕΤΑΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΕΙΔΟΣ ΕΠΙΛΗΨΙΑΣ.....ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

A ROLLING STONE GATHERS NO MOSS....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο αδεφος μου εχει αλλα του εμφανιστηκε στην εφηβεια. Προηλθε απο χειρουργειο που εγινε οταν ηταν τριων ετων παιδακι στο εγκεφαλο αλλα φανηκε η επιληψια στην εφηβεια το πρωτο επεισοδιο. Το χειρουργειο που ειχε κανει πετυχε αλλα μετα απο χρονια φανηκε η επιληψια. Ειναι ομως ενηλικας πια 32 χρονων και με τα φαρμακα ζει μια χαρα.

 

Ευχομαι τα καλυτερα για το παιδακι σου.

Link to comment
Share on other sites

Το είχε ο αδερφός μου. Έπαιρνε κάποιο χάπι για κάποιο χρονικό διάστημα. Ο παιδίατρος Γιογκαράκης(φοβερός επιστήμονας-οι Πατρινές ξέρουν...) που τον παρακολουθύσε στην Πάτρα είχε πει να μην τον αφήνουμε χωρίς επίβλεψη, να κοιμάται τα βράδια στο ίδιο δωμάτιο με τους δικούς μου και ότι θα περάσει σε κάποια ηλικία κατά 99% όπως και έγινε. Δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που του εμφανίστηκε αλλά σίγουρα ήταν πριν το γυμνάσιο. Από όσο ήξεραν οι γονείς μου δεν υπήρχε κληρονομικότητα. Επίσης η μητέρα μου μόλις μου είπε ότι ο παιδίατρος σε κάθε επισκεψη έψαχνε το σώματα του για μελανά σημεία αλλά δεν θυμάται γιατί. Την ρώτησα και για το χάπι αλλά δυστυχώς μετά από τόσα χρόνια δεν το θυμάται.Εύχομαι να είναι περαστικό.

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΘΥΜΑΣΤΕ ΑΝ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΚΩΤΙ?ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΣΟΥ SPORIKLO..ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ!!ΠΙΝΕΙ2 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ(ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ-ΠΑΙΔΩΝ) ΟΤΙ ΘΑ ΔΙΑΚΟΨΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ...ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ....ΤΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ....

A ROLLING STONE GATHERS NO MOSS....

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι εξετάσεις για το συκώτι αλλά θα ρωτήσω την μητέρα μου και θα σου πω...

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχει ο ανιψιός μου και πίνει το Depakin Chrono, είναι 15 χρονών τώρα και δεν έχει κάνει επιληπτικό επεισόδιο εδώ και πολλά χρόνια. Απ' όσο ξέρω θα διακόψουν σύντομα το χάπι, γιατί και ο δικός του γιατρός το χαρακτήρισε τότε που εμφανίστηκε ως "παιδική ασθένεια". Τον παρακολουθεί ένας Έλληνας γιατρός στο Λονδίνο, αλλά έχει χρειαστεί να πάει μόνο μια φορά, γιατί είχε μια ήπια, αλλά σπάνια μορφή επιληψίας. Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες θα ρωτήσω και θα σου στείλω π.μ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΘΥΜΑΣΤΕ ΑΝ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΚΩΤΙ?ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΣΟΥ SPORIKLO..ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ!!ΠΙΝΕΙ2 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ(ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ-ΠΑΙΔΩΝ) ΟΤΙ ΘΑ ΔΙΑΚΟΨΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ...ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ....ΤΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ....

εγω παιρνω χαπια γιατι ειχα παρουσιασει καποιες αφαιρεσεις σε ηλικια 4 χρονων επειτα απο πυρετικους σπασμους.Ο γιατρος μου εχει πει, καθε εξη μηνες να κανω εξετασεις αιματος για το συκωτι (βεβαια εγω ειμαι 34 χρονων δεν ξερω μηπως αλλαζει κατι για τα παιδια.)Να ξερεις παντως ο καλυτερος παιδονευρολογος στην Αθηνα ειναι ο Κος.Γιουρουκος.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΧΑΠΙΑ?ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗΣ?ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΤΟ ΓΙΟΥΡΟΥΚΟ, ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΟΠΟΤΕ ΠΑΜΕ ΕΚΕΙ ΣΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΚΕΦΑΛΟΓΡΑΦΗΜΑ ΕΚΕΙ.ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ?Π.Χ. ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΥΚΩΤΙΟΥ?

A ROLLING STONE GATHERS NO MOSS....

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΧΑΠΙΑ?ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗΣ?ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΤΟ ΓΙΟΥΡΟΥΚΟ, ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΟΠΟΤΕ ΠΑΜΕ ΕΚΕΙ ΣΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΚΕΦΑΛΟΓΡΑΦΗΜΑ ΕΚΕΙ.ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ?Π.Χ. ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΥΚΩΤΙΟΥ?

Ειχα προσπαθησει να τα κοψω, (κατοπιν παρακολουθηση γιατρου),ειχαν σταματησει οι αφαιρεσεις αλλα παλι κοντα στην εφηβεια ξαναρχισαν.Τωρα απλα παιρνω depakine chrono για προστασια.Ακομα και στην εγκυμοσυνη μου τα επαιρνα και ολα καλα.Εχω πολλα χρονια να παθω κατι,αλλα εμενα με πιανει οποτε δεν εχω κοιμηθει.Υπερηχος δεν χρειαζεται μονο οι εξετασεις αιματος (επιπεδο φαρμακου και οι ειδικες για το συκωτι).Θελει παντως χρονο, δεν το κοβουν οι γιατροι το φαρμακο ετσι ευκολα κι ας ειναι καθαρο το εγκεφαλογραφημα.Μην στεναχωριεσαι,ολα καλα θα πανε και θα ερθει αυτη η ωρα με το καλο!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ, ΕΠΙΠΕΔΑ ΚΑΙ ΤΡΑΝΣΑΜΙΝΑΣΕΣ!!ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΠΕΙ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ..ΙΣΩΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΩΡΙΜΑΝΣΗ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ..ΔΕΝ ΒΙΑΖΕΤΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΑΝΤΩΣ...ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟΓΡΑΦΗΜΑ ΕΔΕΙΞΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΦΩΤΟΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ..ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΙΩΣΕ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ!!!

A ROLLING STONE GATHERS NO MOSS....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΘΥΜΑΣΤΕ ΑΝ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΚΩΤΙ?ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΣΟΥ SPORIKLO..ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ!!ΠΙΝΕΙ2 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ(ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ-ΠΑΙΔΩΝ) ΟΤΙ ΘΑ ΔΙΑΚΟΨΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ...ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ....ΤΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ....

πριν παρα πολλα χρονια που ειχε ο αντρας μου τετοια επεισοδια με αφαιρεσεις, εγκεφαλογραφηματα, , μαγνητικες, χαπια ντεπακιν μεχρι τα 12 νομιζω, εκανε κ εξετασεις για το συκωτι. σιγουρο αυτο.

αλλα εχω παραδωσει ολο το φακελο στον παιδιατρο μας.

 

νομιζω ομως οτι εκανε μονο εξετασεις αιματος για το συκωτι.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ?ΣΕ ΕΙΧΑΝ ΠΕΡΙΟΡΙΣΕΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ?ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ, ΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΤΛ...

Ο γιατρος που με παρακολουθει μεχρι και σημερα,ηταν καθετος σε αυτο.Μπορω να κανω τα παντα μου ειχε πει, ακομα και οδηγηση (με προσοχη βεβαια αν αισθανομαι περιεργα,γιατι την εχεις αυτην την αισθηση,δεν οδηγεις....).Στην θαλασσα κολυμπαω, δεν εχω καποιο περιορισμο γενικως.Απλα μου ειχε πει για να μην εχω προβλημα στο διπλομα οδηγησης,τα επιληπτικα φαρμακα να μην αναγραφονται στο βιβλιαριο υγειας μου.Και ετσι τα αγοραζω (ευτυχως δεν ειναι ακριβα).

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειχα παρουσιασει επεισοδια σπασμων μετα απο υψηλο πυρετο οταν ημουν λιγων ημερων και ειχα αλλο ενα επεισοδειο λιγο πριν κλεισω τα δυο παλι σε κατασταση υψηλου πυρετου. Με παρακολουθουσε η παιδιατρος κι επαιρνα ενα φαρμακο σε υγρη μορφη (σταγονες μεσα στο γαλα μου) μεχρι τα 7 μου. Καθε χρονο εκανα εγκεφαλογραφημα κι εβγαινε οκ. Η γιατρος μου το ειχε παρουσιασει στους γονεις μου σαν "παιδικη ασθενεια" και ειχε πει οτι εφοσον φτασω τα 7 χωρις αλλο επεισοδειο, κοβουμε το φαρμακο. Ισως ηταν η κατασταση "ελαφρια" να το πω, δεν ξερω, παντως στα παιδικα κι εφηβικα μου χρονια ανα καιρους πηγαινα ενοργανη, κολυμβητηριο, μπαλλετο και τενις χωρις ποτε να δημιουργηθει καποιο προβλημα. Το κολυμβητηριο κιολας το ειχα αρχισει απο τα 6, πριν σταματησω το φαρμακο και μαλιστα μετα απο καναδυο χρονια εκανα και διπλες προπονησεις. Εξετασεις αιματολογικες θυμαμαι την μαμα μου να με πηγαινει απο παιδακι για να κανω οποτε πολυ πιθανο να τις εκανα λογω του φαρμακου.

Ευχομαι απο καρδιας ο γιος σου να το ξεπερασει γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι πρεπει να κανουν εξετασεις για το συκωτι οι επιληπτικοι διοτι τα φαρμακα που παιρνουν προκαλουν τοξικοτητα...

Ειμαι παντα η ιδια και στο φορουμ και στο ριαλ λαιφ... δεν μπορω να κρυψω τι ή ποια ειμαι....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Και εμείς παίρνουμε το depakin. Έχει εναμιση μήνα που το ξεκινήσαμε με 300mg ημερησιως αλλα ακομα δεν ειδα μεγάλη διαφορά στις κρίσεις. Πόσο καιρό πρέπει να το παίρνει για να σταματήσει να έχει κρίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

 

έχω είχα μία φίλη που τον γιο της τον παρακαλουθούσε για το θέμα αυτό, κάποιος Καθηγητής Πανεπιστημίου στην Αλεξανδρούπολη, ο οποίος θεωρείται πολύ καλός... βέβαια δεν ξέρω εάν αναλαμβάνει τόσο μικρά παιδιά. Έχει έρθει από Αμερική, έχει μεγάλη πείρα πάνω στην επιληψία... έχει δημιουργήσει μία συσκευή squed (είχε προταθεί και για βραβείο νομπέλ γύρω στο 1995 για αυτή τη συσκευή). Φώτιος Άννινος λέγεται. Εάν θέλετε μπορώ να τη ρωτήσω και στοιχεία επικοινωνίας του.

2Niwp2.png

6PDKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρεπει να κανουν εξετασεις για το συκωτι οι επιληπτικοι διοτι τα φαρμακα που παιρνουν προκαλουν τοξικοτητα...

Δεν μου άρεσε ο χαρακτηρισμός σου αλλά δεν θα το σχολιάσω άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Επίπεδα φαρμάκων στο αίμα θα πρέπει να κάνετε και τρανσαμισάνες.Όσο για την οδήγηση όπως είπε και μία κοπέλα παραπάνω, θα πρέπει να το κρύψετε οτι πάσχει για να το πάρει(με το καλό εύχομαι μέχρι τότε να μην υπάρχει θέμα καν)και αν φαίνεται κάπου (που θα φαίνεται εφ όσον ήδη παρακολουθείται σε δημόσιο νοσοκομείο) θα υπάρχει θέμα σε περίπτωση ατυχήματος.Απο προσωπική εμπειρία καταλαβαίνω πότε δεν είμαι καλά και δεν οδηγώ.Αυτό είναι καθαρά προσωπικό ο κάθε ένας είναι διαφορετικός.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα προσπαθησει να τα κοψω, (κατοπιν παρακολουθηση γιατρου),ειχαν σταματησει οι αφαιρεσεις αλλα παλι κοντα στην εφηβεια ξαναρχισαν.Τωρα απλα παιρνω depakine chrono για προστασια.Ακομα και στην εγκυμοσυνη μου τα επαιρνα και ολα καλα.Εχω πολλα χρονια να παθω κατι,αλλα εμενα με πιανει οποτε δεν εχω κοιμηθει.Υπερηχος δεν χρειαζεται μονο οι εξετασεις αιματος (επιπεδο φαρμακου και οι ειδικες για το συκωτι).Θελει παντως χρονο, δεν το κοβουν οι γιατροι το φαρμακο ετσι ευκολα κι ας ειναι καθαρο το εγκεφαλογραφημα.Μην στεναχωριεσαι,ολα καλα θα πανε και θα ερθει αυτη η ωρα με το καλο!!!!

Giovy έπαιρνες depanine στην εγκυμοσύνη;Ξέρω οτι δεν ενδύκνειται.Εμένα το συγκεκριμένο μου το έκοψαν γιατί είχε κάνει όλες μου τις ορμόνες να μην πω πως...Και να ήθελα να μείνω έγκυος τότε δεν θα μπορούσα...Μου είχαν ξεκαθαρήσει πάντως οτι θα έπρεπε να προγραμματίσω την εγκυμοσύνη για να περάσω σιγά σιγά σε άλλο φάρμακο πριν το 1ο τρίμηνο.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΣΠΩ ΘΕΛΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2,5-3 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΡΑΣΕΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ....ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕΙΩΘΕΙ?ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΝΤΕΠΑΚΙΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΕΡΑ...ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ?

A ROLLING STONE GATHERS NO MOSS....

Link to comment
Share on other sites

Επίπεδα φαρμάκων στο αίμα θα πρέπει να κάνετε και τρανσαμισάνες.Όσο για την οδήγηση όπως είπε και μία κοπέλα παραπάνω, θα πρέπει να το κρύψετε οτι πάσχει για να το πάρει(με το καλό εύχομαι μέχρι τότε να μην υπάρχει θέμα καν)και αν φαίνεται κάπου (που θα φαίνεται εφ όσον ήδη παρακολουθείται σε δημόσιο νοσοκομείο) θα υπάρχει θέμα σε περίπτωση ατυχήματος.Απο προσωπική εμπειρία καταλαβαίνω πότε δεν είμαι καλά και δεν οδηγώ.Αυτό είναι καθαρά προσωπικό ο κάθε ένας είναι διαφορετικός.

ΜΕΛΑΝΙΑ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΤΡΙΜΗΝΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ...ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ "ΚΑΘΑΡΟΣ" ΣΤΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΟΥ...

A ROLLING STONE GATHERS NO MOSS....

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΛΑΝΙΑ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΤΡΙΜΗΝΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ...ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ "ΚΑΘΑΡΟΣ" ΣΤΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΟΥ...

Μακάρι να πάνε όλα καλά.Οτι και να γίνει όμως έχε το νου σου προς την εφηβεία(για κανένα εγκεφαλογράφημα δλδ).

Και το νέο έτος να φέρει σε όλους μας υγεία!!(ή όση περισσότερο γίνεται ;) )

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.

Και γω πάσχω από επιληψία (grand mal κρίσεις, όχι απλά αφαιρέσεις).

Σίγουρο είναι λίγο ψυχοφθόρο μέχρι να βρει ο ασθενής το κατάλληλο φάρμακο γι αυτόν. Τα έχω ζήσει και γω σε παιδική ηλικία. Να τονίζω ότι απλά τα φάρμακα ρυθμίζουν τις κρίσεις, δε σημαίνει όμως τις εξαφανίζουν εντελώς. Όσο για το οδήγημα εγώ το είχα κρύψει. Απ' όσο γνωρίζω, για να δικαιούται κάποιος να οδηγεί με επιληψία πρέπει να είναι "καθαρός" από κρίσεις για 5 χρόνια. Στην δική μου περίπτωση, ο γιατρός μου είχε πει ότι θα βλέπαμε το ενδεχόμενο απομάκρυνσης των χαπιών όταν θα έκανα καθαρή χρονικό διάστημα 5 χρόνων. Δυστυχώς δεν τα κατάφερα... Θα συμφωνίσω με τη Μελανία για το depakine. Αυτό έπινα και γω σε συνδιασμό με το trileptal αλλά το τελευταίο χρόνο προκειμένου να μείνω έγκυος μου άλλαξαν την αγωγή. Μας πήρε ένα χρόνο αυτή η μετάβαση με αρκετούς περιορισμούς για κάθε ενδεχόμενο (πχ οδήγημα) αλλά ευτυχώς όλα καλά. Εύχομαι Έυα μου να είναι όλα περαστικά!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...