Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΚΟΥΚΕΤΕΣ


Recommended Posts

ειδα,αλλα εχει με την σκαλα οχι τα σκαλοπατακια που θελω.τις φοβαμε βρε κοριτσι τις σκαλες!οντος εχει ενα σιδερενιο φανταστικο με διπλο κρεβατι κατω και μονο πανω το ερωτευτηκα αλλα η σκαλα ...σκαλα!μηπως να περνα απο κει μια κουκετα και να κανα παραγκελια τα σκαλοπατια?

Πόσο χρονών είναι τα παιδιά σου;

Δεν είναι κακή ιδέα αυτό που λες :idea:.

Στη θέση επίσης θα επέλεγα ή σιδερένιο ή ξύλο μασίφ.

mdf και βακελίτη και τέτοια πράγματα εγώ για τα παιδιά δεν αγοράζω ιδιαίτερα για κρεβάτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

η κορη μου ειναι 14χρονων και ο μικρος 3μισηχρ. ο μεγαλος δεν θελει να ειναι με το μικρο!!οποτε τον επωμιζετε η κορη αν και δεν εχει προβλημα μεγαλο το να ειναι με τον αδερφο της τελικα

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχουν προστατευτικά σκάλας. Η μεγάλη θα μπορεί να τα παιρνάει ο μικρός με τίποτα.

αχααα!αυτο ουτε το σκεφτηκα!οποτε βλεπω και με κανονικη σκαλα κουκετες!γεια σου ρε frosobal!ωραια γτ ειναι και ποιο μαζεμενες αυτες οι κουκετες

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σαν παιδί ήθελα να κοιμάμαι σε πάνω κουκέτα. Αλλά δεν έιχαμε κουκέτα είχαμε μονά κρεβάτια.

Σε κατασκηνώσεις όμως και τέτοια πάντα στο πάνω κρεβάτι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σαν παιδί ήθελα να κοιμάμαι σε πάνω κουκέτα. Αλλά δεν έιχαμε κουκέτα είχαμε μονά κρεβάτια.

Σε κατασκηνώσεις όμως και τέτοια πάντα στο πάνω κρεβάτι.

εγω παλι σκεφτομαι το στρωσιμο του σεντονιου,αλλα εχουν και αλλες φιλες μου κουκετες τις βλεπω δεν γκρινιαζουν οποτε το αφηνω στο πισω μερος του μυαλου μου για την ωρα!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

δες μηπως σε βολευει κατι τετοιο (υπερυψωμενο κρεβατι με αποθηκευτικο χωρο) :http://www.dromeas.gr/data/home.php?cat=662&photoid=1&photo=1860_sm.jpg&w=450&h=347 .Εγω εχω ενα παιδικο δωματιο για δυο παιδια,την κουκετα ομως τη φοβαμαι και κατεληξα σ αυτη τη λυση(δεν πηρα το ιδιο,εκανα παρομοιο σε μαραγκο)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα κρεβατια που εκανα εγω ειναι δυο μονα υπερυψωμενα με αποθηκευτικο χωρο απο κατω.Το καθε κρεβατι εχει απο κατω τεσσερα συρταρια και ενα ντουλαπι.Δεν κοιμαται το ενα παιδι πιο χαμηλα,αυτο συμβαινει σε αλλο σχεδιο που εχει η ιστοσελιδα με δυο κρεβατια(μαλλον λες αυτο που βγαζει κρεβατι συρομενο-στην ιστοσελιδα με κιτρινο και πρασινο χρωμα).Παντως κι αυτο δεν το βλεπω πολυ χαμηλο,οποτε δε νομιζω να εχει θεμα με το κρυο

Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα κουκετα απο την MODECO πριν 5 μηνες και ειμαι πολυ ευριστημενη.Μου την παραδωσαν σε 15 μερες ειναι πολυ στιβαρη και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Μου εκαναν και ατοκες δοσεις με την πιστωτικη

0gbKp3.png

w1Yrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα κουκετα απο την MODECO πριν 5 μηνες και ειμαι πολυ ευριστημενη.Μου την παραδωσαν σε 15 μερες ειναι πολυ στιβαρη και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Μου εκαναν και ατοκες δοσεις με την πιστωτικη

gia πες ή καλυτερα αν θες στειλε πμ λεπτομερειες τιμες που παιζουν ασφαλεια και τετοια .

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

για κουκετες δεστε τισ παρακάτω διευθυνσεις

 

1.- www.melonline.gr

ειναι στη χαλκιδα

 

2.- www.terramoebel.de

ειναι ιντερνετικη πωληση απο γερμανια σε καταπληκτικες τιμες σε σχεση με οτι πουλανε στην ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα λιγο στο forun αλλα δε βρηκα τπτ και γι' αυτο θελω τα φωτα σας.

Προχτες ξεκινησαμε οικογενειακως να παμε να αγορασουμε μια κουκετα για το παιδικο δωματιο. Στο δρομο συναντησαμε εναν φιλο -πατερα 4ων παιδιων- και μας ειπε να μην αγορασουμε κουκετα γιατι νεες μελετες εδειξαν οτι το παιδι που κοιμαται στο κατω κρεβατι παθαινει "ψυχοπλακωμα" λογω της μικρης αποστασης απο το επανω κρεβατι. Γι΄αυτο το λογο και ο ιδιος εχει παρει κρεβατια-καναπεδες. Κι εμεις επιστρεψαμε πισω απραγοι, το εψαξα λιγο αλλα δεν εχω βρεi τπτ. Ξερετε κατι εσεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο Οδυσσέας Μάξιμος, ο Αχιλλέας Ρωμανός και ο Αλέξανδρος Αδριανός μου...

είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα λιγο στο forun αλλα δε βρηκα τπτ και γι' αυτο θελω τα φωτα σας.

Προχτες ξεκινησαμε οικογενειακως να παμε να αγορασουμε μια κουκετα για το παιδικο δωματιο. Στο δρομο συναντησαμε εναν φιλο -πατερα 4ων παιδιων- και μας ειπε να μην αγορασουμε κουκετα γιατι νεες μελετες εδειξαν οτι το παιδι που κοιμαται στο κατω κρεβατι παθαινει "ψυχοπλακωμα" λογω της μικρης αποστασης απο το επανω κρεβατι. Γι΄αυτο το λογο και ο ιδιος εχει παρει κρεβατια-καναπεδες. Κι εμεις επιστρεψαμε πισω απραγοι, το εψαξα λιγο αλλα δεν εχω βρεi τπτ. Ξερετε κατι εσεις?

 

 

Δεν ειναι τοσο μικρη πια η αποσταση. Παντως υπαρχουν και οι γωνιακες κουκετες που μονο το ενα μερος του κατω κρεββατιου "πλακωνεται" απο το πανω...εμεις τετοια πηραμε απο το Lifetime. Ειναι και μικρη η σκαλα οποτε πιο ασφαλες για το παιδι. Ακριβες αλλα τις εχουμε χαρει...

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα λιγο στο forun αλλα δε βρηκα τπτ και γι' αυτο θελω τα φωτα σας.

Προχτες ξεκινησαμε οικογενειακως να παμε να αγορασουμε μια κουκετα για το παιδικο δωματιο. Στο δρομο συναντησαμε εναν φιλο -πατερα 4ων παιδιων- και μας ειπε να μην αγορασουμε κουκετα γιατι νεες μελετες εδειξαν οτι το παιδι που κοιμαται στο κατω κρεβατι παθαινει "ψυχοπλακωμα" λογω της μικρης αποστασης απο το επανω κρεβατι. Γι΄αυτο το λογο και ο ιδιος εχει παρει κρεβατια-καναπεδες. Κι εμεις επιστρεψαμε πισω απραγοι, το εψαξα λιγο αλλα δεν εχω βρεi τπτ. Ξερετε κατι εσεις?

 

Άλλο τούτο πάλι....

Ο μόνος λόγος που διάλεξα δύο μονά κρεβάτια , είναι ότι δεν ήθελα ο από ΄κάτω να τρώει τη σκόνη του από πάνω κρεβατιού.Δεν ξέρω , είχα αυτό το κόλημα βλέποντας το τι σκόνη μαζεύει από κάτω ένα κρεβάτι.

Δεν ξέρω αλλά το έχω λιγάκι μετανιώσει γιατί αν έπαιρνα κουκέτα θα υπήρχε περισσότερος χώρος στο δωμάτιο .

Τώρα σκέφτομαι μήηηηηηηηηηηηηπως γίνεται με κάααααααποιον τρόπο να κάνω αυτά τα δύο κρεβάτια κουκέτα?Δηλ ,με μία κατασκευή να μπει το ένα πάνω από το άλλο και έτσι να μην χρειαστεί να αγοράσω ένα νέο υπερυψωμένο κρεβάτι.Είναι και κρίμα να πετάξω το ένα ,πριν δύο χρόνια τα αγόρασα (και ποιός ακούει τον άντρα μου που έλεγε για κουκέτα)Τα κρεβάτια είναι πολύ βαριά από μόνα τους.

Αν καμιά κοπέλα ξέρει ή το έχει κάνει , ας ενημερώσει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να φτιαξεις κατι σαν πλατφορμα πανω απο το ενα κρεββατι για να στεγασει το δευτερο κι ενδεχομενως να γινουν αρκετες επεμβασεις, αναλογως το σχεδιο των κρεββατιων....δεν ξερω αν θα σε συμφερει οικονομικα τετοια επεμβαση.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξετρελλαθηκα με τα επιπλα της Lifetime γιατι ειναι πολυ ευελικτα....δλδ τωρα τα εχω σε γωνιακη χαμηλη κουκετα, αυριο μπορω να τα βαλω το ενα πανω στο αλλο (κανονικη κουκετα-αγοραζοντας μερικα προσθετα ξυλα) και αργοτερα μπορω να τη διαλυσω και να φτιαξω δυο ξεχωριστα κρεββατια.

 

 

Μπορει δλδ καποιος να ξεκινησει ετσι, να αγορασει μονο κρεββατικ κι αργοτερα να παρει το πανω κομματι και να φτιαξει κουκετα. Ειναι ακριβα αλλα κατ εμε αξιζουν τα λεφτα τους. Δεν προκειται να τους αγορασω αργοτερα εφηβικα , πηρα απλο σχεδιο γι αυτο το λογο και προσθεσα μια κατασκευη σπιτακι στο πανω κρεββατι που ειναι σουπερ και οταν το βαρεθουμε απλα θα το βγαλουμε.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

τελικα πηραμε κουκετα.αυτηνκαι δυο γραφεια αναμεσα απο τον ουρανο του κατω κρεβατιου,με ατοκες δοσεις,μια χαρουλα.

http://www.modeco.gr/product/2106

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εψαξα λιγο στο forun αλλα δε βρηκα τπτ και γι' αυτο θελω τα φωτα σας.

Προχτες ξεκινησαμε οικογενειακως να παμε να αγορασουμε μια κουκετα για το παιδικο δωματιο. Στο δρομο συναντησαμε εναν φιλο -πατερα 4ων παιδιων- και μας ειπε να μην αγορασουμε κουκετα γιατι νεες μελετες εδειξαν οτι το παιδι που κοιμαται στο κατω κρεβατι παθαινει "ψυχοπλακωμα" λογω της μικρης αποστασης απο το επανω κρεβατι. Γι΄αυτο το λογο και ο ιδιος εχει παρει κρεβατια-καναπεδες. Κι εμεις επιστρεψαμε πισω απραγοι, το εψαξα λιγο αλλα δεν εχω βρεi τπτ. Ξερετε κατι εσεις?

 

Γιατι ο πανω εχει μικροτερη αποσταση (κενο χωρο ) μεχρι το ταβανι? Παλια ηταν ψιλοταβανα. Τωρα ομως?

 

Αχ μεγαλο μπλεξιμο η κουκετα.

Με αγχωνει το στρωσιμο

Το μην πεσει το παιδι

Το θεμα με την σκονη δεν το ειχα σκεφτει μεχρι που το αναφερατε :roll:

 

Αντε να δουμε που δεν θελουν τα παιδια να χωρισουν δωματιο.

 

Ισως παω προς συρταρωτο με μεγαλο κενο δεν ξερω..κατι τετοιο δλδ http://www.modomobile.gr/item.php?itid=82 κατι τετοιο

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...