Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΕΑ ΜΑΜΑ - ΔΙΑΚΟΠΗ ΘΗΛΑΣΜΟΥ


Recommended Posts

Συνηθως το σταματας γιατι σε πρηζουν πως ετσι πρεπει...........οτι το μωρο δεν θα πιει ποτε στη ζωη του φρεσκο γαλα, θα γινει μαμακιας, θα χει ψυχολογικα και αλλες βλακειες.........εμεις και γαλα πινουμε με τον κουβα, και κοινωνικοι ειμαστε (περισσοτερο μαμακηδες ειναι κατι αλλα που ξερω και δεν θηλασαν ποτε) και ψυχολογικα ειμαστε σουπερ.......

 

 

Ειναι αποριας αξιον πως επιβιωσε αυτη η ερμη ανθρωποτητα τοσες χιλιαδες χρονια πριν ιδρυθει η νεστλε να μας γλυτωσει απο τα ψυχολογικα προβληματα....χαχαχα......δλδ ολοι οι προγονοι μας ηταν ψυχολογικα ανισορροποι?

 

Το θεμα ειναι οτι ειναι πολυ ευκολο να συνεχισεις να θηλαζεις μετα το χρονο και εξαιρετικα χρησιμο για το παιδι, χτιζει πολυ γερο ανοσοποιητικο συστημα, γινεται εξυπνοτερο, η ζωη σου ειναι ευκολοτερη, τουλαχιστον 2 χρονια αν τα καταφερεις εισαι σουπερ!!!! Βλακεια να το κοβεις για ηλιθιους λογους και χαζα ταμπου!!!

 

 

Καλα ταξιδια!!! ;)

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πόσο συμφωνώ! Κι εγώ για 2 χρόνια (ίσως και 2.5) το σκέφτομαι. Εχτές το βράδυ η Χριστίνα πέρασε μια ίωση (ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων...), ανέβασε πυρετο 38 και κάτι, έκανε λίγο εμετούλι, και ήταν ανήσυχη. Αν σου πω ότι το πρωί ήταν περδίκι?!!! Φυσικά τη νύχτα θήλασε 3-4 φορές, σιγά μην της έλεγα όχι... Και σιγά μην της έδινα ντεπόν.

Χρωστάω πολλά σε αυτό το φόρουμ, για ότι έμαθα για το θηλασμό, και πολλά στην Αγλαΐα...

 

vera, να χαίρεσαι το ναυτάκι σου!!!

 

Αυτό που με στενοχωρεί είναι πόσο πολλές μορφωμένες και έξυπνες φίλες μου, παρά τις δικές μου προτροπές, σταμάτησαν το θηλασμό στους 4-6 μήνες... Η νεστλε την έκανε καλά τη δουλειά της... τόση μα τόση παραπληροφόρηση...

Link to comment
Share on other sites

Koita ...ο κοσμος ακουει αυτα που θελει να ακουσει..........οτι δεν βολευει και δεν εξυπηρετει δεν τους πειθει.........εσυ προσπαθεις να τους ενημερωσεις και καλα κανεις.........απο κει και περα ειναι δικο τους θεμα.....

 

..εμας μας παρακαλεσε κανεις να θηλασουμε? Ακουσαμε καποια πραγματα και μετα ψαξαμε περισσοτερο και παλεψαμε με τις δυσκολιες και τα προβληματα.........οτι σπερνεις θεριζεις!!!

 

Οταν βλεπω το γιο μου σχεδον 2 χρονια να μην εχει αρρωστησει ουτε μια φορα, ουτε ελαχιστα ξερω οτι αξιζε τον κοπο ολη η ταλαιπωρια μου τον πρωτο καιρο!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...