Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΕ ΘΕΜΑ ΠΕΙΡΑΤΗΣ


Recommended Posts

Γεια σας. Βαφτίζω το αγοράκι μου 11 Οκτωβρίου και το θέμα της βάφτισης είναι ο πειρατής. Για την μπουμπουνιέρα θα ήθελα σαν αξεσουάρ να χρησιμοποιήσω ένα κουταλάκι διακοσμημένο με ένα καραβάκι (η γαλέρα του πειρατή). Δεν βρήσκω όμως κάτι σχετικό. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 277
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας. Βαφτίζω το αγοράκι μου 11 Οκτωβρίου και το θέμα της βάφτισης είναι ο πειρατής. Για την μπουμπουνιέρα θα ήθελα σαν αξεσουάρ να χρησιμοποιήσω ένα κουταλάκι διακοσμημένο με ένα καραβάκι (η γαλέρα του πειρατή). Δεν βρήσκω όμως κάτι σχετικό. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς?

 

Δύσκολο...δεν έχω δει πουθενά...

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

1038403rb1i4g1m9w.gif

 

Αγαπητές μαμάδες πειρατών και μη στις 22 Αυγούστου έγινε η βάπτιση του μικρού πειρατή Σωτήρη! Σας διαθέτω κάποιες φωτογραφίες για να μοιραστείτε τη χαρά μας. Θα υπάρξουν και άλλες με λεπτομέρειες από τις προετοιμασίες που έκανε η μαμά. Πολλά ευχαριστώ στην Βίκυ (vickytoch) για την καλοσύνη της και τη βοήθειά της (βλέπε welcome και καδράκι πειρατής, το ίδιο logo και στο μπουκάλι του κρασιού) και στην ioanna_κ και novpal καθώς και όλες τις μαμαδοπειρατίνες του forum.

 

Οι φωτογραφίες μας!

http://s959.photobucket.com/albums/ae80/sotiris_strimpakos/baptisi%20sotiris/?albumview=slideshow

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

μπραβο Ελενα!!! Ηταν όλα φοβερα!!!! Ελπιζω να περασατε και τοσο ωραια όσο ηταν το στησιμο!!!

 

να σου ζησει ο Σωτηρης!!! Να ειναι παντα υγειης και γλυκός οσο ειναι τωρα!!!!

 

εχτες εδιεξα στον αντρα μου τις φωτό σου (για να δει το καδρακι) και μου απαντησε: Πρεπει να εδωσε πολλά λεφτα......

 

 

 

Μια χαρά ήταν όλα Βίκυ μου! Όλα πήγαν τέλεια αν και είχε φοβερό τρέξιμο και δυσκολίες λόγω επαρχίας και ότι πήγαμε λίγες μέρες πριν στον τόπο του "βαπτίσματος"! Σε ευχαριστούμε για όλα! Η φωτογραφία που μας έφτιαξες έγινε η βάση για την ετικέτα του κρασιού, για τα καρτελάκια με τους αριθμούς των τραπεζιών και βέβαια τον φοβερό πίνακα που έκαψε καρδιές στην είσοδο!!! Επίσης, το άλλο σχέδιο πειρατάκι που μας έφτιαξες το έβαλα για ευχαριστήριο πάνω στα δωράκια των παιδιών! Θα τα βάλω όλα προσεχώς. Πες στον σύζυγο ότι όπως και η δική του η σύζυγος παιδεύτηκε πολύ και γλίτωσε χρήματα έτσι και εγώ! Ούτε ανθοπώλης, ούτε ειδική διακοσμήσεων ούτε τυπογραφείο για προσκλητήριο (θα το βάλω και αυτό) ούτε τίποτα!!! Φιλιά!!!!!!

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Να σας ζησει ο νεοφωτιστος Σωτηρης!

 

Μονο χαρουμενες στιγμες και χαμογελα να εχει στην ζωη του!Ολα ηταν πολυ ομορφα και χρειαζομαι την βοηθεια σου!

 

Βαφτιζω κι εγω τα διδυμα αγορακια μου στις 11/10 και το θεμα της βαφτισης ειναι οι πειρατες...Μπορεις να μου πεις που βρηκες τους πειρατες με τους οποιους στολισες την λαμπαδα?

 

Σε ευχαριστω πολυ και να σας ζησει!

DA1wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας ζησει ο νεοφωτιστος Σωτηρης!

 

Μονο χαρουμενες στιγμες και χαμογελα να εχει στην ζωη του!Ολα ηταν πολυ ομορφα και χρειαζομαι την βοηθεια σου!

 

Βαφτιζω κι εγω τα διδυμα αγορακια μου στις 11/10 και το θεμα της βαφτισης ειναι οι πειρατες...Μπορεις να μου πεις που βρηκες τους πειρατες με τους οποιους στολισες την λαμπαδα?

 

Σε ευχαριστω πολυ και να σας ζησει!

 

2281338oe5w0l821m.png

 

Τόσο όμορφα λόγια! Σε ευχαριστώ mpam!!!

 

Λοιπόν, την λαμπάδα δεν την έφτιαξα εγώ, την αγοράσαμε. Βρήκαμε μια καταπληκτική κοπέλα που τα φτιάχνει όλα χειροποίητα και μοναδικά και υπέρ-οικονομικά! Καταπληκτικός άνθρωπος και καλλιτέχνης! Η ιστοσελίδα της είναι

http://eflam.wordpress.com/

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπερα, 8α η8ελα σε παρακαλω πολυ να μου στειλεις μια φωτογραφια του κουτιου αυτου καθως κ τις διαστασεις του, βαφτιζω ενα μωρο τον Ιουνιο κ με την μαμα του εχουμε επιλεξει αυτο το 8εμα. Αν μου κανει 8α η8ελα να το αγορασω. Τωρα ειμαστε στο σταδιο που ψαχνουμε σεντουκια για τον στολισμο των τραπεζιων, αν εχεισ να μας προτεινεις κατι κ γι'αυτο.... Ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καταρχάς να σας ζησει το μωρακι σας, ευχομαι ολη η ζωη του να ειναι τοσο ομορφη οσο τα παραμυθια!!! Ειδα τις φωτογραφιες της βαπτισης σας κ εχω ενθουσιαστεί!!!!!!! Βαφτιζω ενα μωράκι αρχες καλοκαιριου κ με την κουμπαρα μου εχουμε επιλεξει αυτο το θεμα, τις μπομπονιερες τις εχουμε ηδη παραγγειλει τα υπολοιπα τα ψαχνουμε! Θα ηθελα αν μπορεις να μας βοηθησεις λιγο, να μας πεις που μπορουμε να βρουμε οτι αφορα τον στολισμο κ το κουτι με τα βαπτιστικα που ειναι τοσο τελειο... Ευχαριστουμε πολυ εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν τα καραβάκια έχουν ύψος περίπου 20 εκ και πλάτος 14 εκ. Πιστεύω για 12 άτομα, μια κεντρική σύνθεση με 2-3 καραβάκια είναι οκ. Εγώ θα βάλω σε τραπέζια 10 ατόμων, από 2 καραβάκια συν το κουβαδάκι..:-)

Σε παρακαλω μηπως μπορεις να μου πεις που βρηκες τα συγκεκριμενα καραβακια

Link to comment
Share on other sites

παρειγγειλα απο του Ναρλη ξυλινα σημειωματαρια με πειρατες 1,23 ευρω παρακαλω....οταν στα μαγαζια μου το λεγανε 2,57....επισης εχει και ξυλινες κρεμαστρουλες πειρατες με 1 ευρω πολυ ωραιες....συμφερει ακομη κι απ'το τζαμπο...κι εγω σκεφτομουν να τις κανω μονημου στην αρχη αλλα δεν αξιζει...φιλακια

Link to comment
Share on other sites

παρειγγειλα απο του Ναρλη ξυλινα σημειωματαρια με πειρατες 1,23 ευρω παρακαλω....οταν στα μαγαζια μου το λεγανε 2,57....επισης εχει και ξυλινες κρεμαστρουλες πειρατες με 1 ευρω πολυ ωραιες....συμφερει ακομη κι απ'το τζαμπο...κι εγω σκεφτομουν να τις κανω μονημου στην αρχη αλλα δεν αξιζει...φιλακια

καλημερα.ειμαι καινουργιο μελος και ζητω συγνωμη αν κανω καποιο λαθος.δυστυχως δεν μπορω να μπω στην ιστοσελιδα του Ναρλη:-(

θα με ενδιεφεραν οι ξυλινες κρεμαστρουλες πειρατης αλλα δεν ξερω πως ειναι.τι θα μπορουσα να κανω;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια σας στέλνω κι εγώ τα δικά μας με θέμα πειρατή. Η βάπτιση είναι 18 Απριλίου στην Πετρούπολη

 

το προσκλητήριο από μέσα κατασκευή αποκλειστικά του μπαμπά, εκτύπωση σε ριζόχαρτο, τον χάρτη τον βρήκαμε απ΄το internet και τον τροποποιήσαμε.

 

prosklhthrio.th.jpg

 

το προσκλητήριο απ΄ έξω, πειρατής από Jumbo, 1,50 ευρώ

 

img0141pa.th.jpg

 

 

οι μπομπονιέρες από το "αν αγαπάς", δύο είδη ημερολόγιο (άρεσε σε μένα), κουμπαράς (άρεσε στον μπαμπά), τιμή σχετικά καλή, 2,70 ευρώ

 

mb056.th.jpg

 

mb054.th.jpg

 

τα ρούχα του μικρού πειρατή (Guy Laroche) απ΄τον Στολίδη

 

4b914823dbc5a618932881.th.jpg

 

η λαμπάδα μας

4b914846058cb200365599.th.jpg

 

το κουτί μας

4b91486a3b6a4988008841.th.jpg

 

Μας έχουν μείνει τα γλυκάκια. Για πείτε μου αν ξέρετε κάτι καλό με θέμα πειρατή και οικονομικό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια απογοητεύτικα!

Παρήγγειλα απο το derismetal το προσωπάκι του πειρατή με την κόκκινη μπαντάνα και μου ήρθε ένα απλό μεταλλικό χωρίς κανένα χρώμα επάνω. όταν πήρα τηλ για ν αρωτήσω τι συμβαίνει μου λέει ότι αυτό είναι άλλο υλικό και είχε διπλάσια τιμή. Το θέμα είναι ότι δε μου το διευκρίνησε αν και αυτός ισχύρίζεται το αντίθετο. Δεν είμαι χαζή ξέρω τι ζητάω!!!

Τέλος πάντων τώρα καθόμαστε με τον αντρούλη μου και τα χρωματίζουμε.

Ελπίζω να μας δικαιώσει το αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλες τις μανουλίτσες.

 

03 Ιουλίου βαφτίζουμε τα ζουζουνάκια μας (ενα αγοράκι και ένα κοριτσάκι) με θέμα πειρατές και πειρατίνες. Αν έχετε καμιά ωραία ιδέα για το πειρατίνες (πειρατές έχω βρει αρκετά πράγματα) για προσκλητήριο και μπουμπουνιέρα, ευπρόσδεκτη!!!

 

Ευχαριστώ όλες

 

Φιλιά

marsot

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να ευχαριστήσω όλα τα κορίτσια για τις πολύτιμες πληροφορίες, τις διευθύνσεις και κυρίως την έμπνευση που μας προσφέρουν σας παραθέτω και εγώ τις δημιουργίες μας. Έχει μείνει μια εβδομάδα για τη βάφτιση και ανυπομονώ να τα δείξω και στους καλεσμένους μας.

 

http://s757.photobucket.com/albums/xx219/martsiV/?albumview=slideshow

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανουλίτσες.

 

03 Ιουλίου βαφτίζουμε τα ζουζουνάκια μας (ενα αγοράκι και ένα κοριτσάκι) με θέμα πειρατές και πειρατίνες. Αν έχετε καμιά ωραία ιδέα για το πειρατίνες (πειρατές έχω βρει αρκετά πράγματα) για προσκλητήριο και μπουμπουνιέρα, ευπρόσδεκτη!!!

 

Ευχαριστώ όλες

 

Φιλιά

 

καλημερα και με το καλό!!

 

θα κανεις ένα προσκλητηριο φανταζομαι???

εχεις κατι στο μυαλό σου?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια!

 

Ψάχνοντας για είδη βάπτισης βρήκα το forum σας και πρέπει να πω ότι στεναχωριέμαι που δεν το είχα βρει νωρίτερα!

 

Τώρα βαφτίζω τον μπέμπη μου, και φυσικά τα έχω αφήσει όλα για τελευταία στιγμή και τρέχω! Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κανένα eshop και αν είναι αξιόπιστα για τις αγορές, μέχρι στιγμής ψάχνοντας έχω βρει το www.happyhouse.gr και το www.webevent.gr. Α, σκέφτομαι για θέμα πειρατές, είναι φορεμένο λέτε; :confused:

 

Επίσης κουφέτα χατζηγιαννάκη αξίζουν λέτε; Έχουν διαφορά ή μόνο το όνομα;

 

Συγγνώμη για τον χείμαρο αλλά το άγχος βλέπετε! Χαίρομαι που σας βρήκα!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης κουφέτα χατζηγιαννάκη αξίζουν λέτε; Έχουν διαφορά ή μόνο το όνομα;

 

Συγγνώμη για τον χείμαρο αλλά το άγχος βλέπετε! Χαίρομαι που σας βρήκα!!!! :D

Αξίζουν είναι όλα τα λεφτά

και το όνομα λίγο μπροστά

στην γεύση και το άρωμα

 

 

 

δαγκωτά χατζηγιανακακι ;););););)

 

με γεύση μπανάνα και διπλή επικάλυψη όλα μούρλια είναι :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

.....

Link to comment
Share on other sites

GEIA MariaR78,an kai zitas voi8eia apo ta koritsia 8a sou apantisw stin erwtisi sou. 8ema peirates:

prosklitirio gyalino mpoukali me figoura peirati ( agori kai( koritsi 0.99)sta jumbo 1.50 agorazeis kai rizoxarto grafeis to poiimataki kai to vazeis mesa (periexei kai kordela fiogko mple kokkino aspro organtza)

mpomponieres sto adorex peirates 18cm me magnhti kai diafora alla sxedia(www.adorex.gr)

dexiwsi trapezia: mpaoula apo jumbo 5eurw mporeis na baleis mesa lires sokolatas apo to macro (an 8eleis mporw na sou pw kai alli dieu8usni) kolie apo to (www.coverpack.gr) 10 m kolie perla se diafora xrwmata peripou 3eurw (kata protimisi leukes) me fpa, koxulia diafores petres . dixtu gia runner sto trapezi petsetes se kokkino kai mple se varkoules (eukolo) . Pisteuw na se kalipsa oti allo 8eleis na sou exigisw steile minima

Link to comment
Share on other sites

αν μένεις στην Αθήνα θα σου πρότεινα να πας μια βόλτα μέχρη την πλατεια κουμουνδούρου που υπάρχει ένα κατάστημα που πουλάει χονδρική είδη βαπτισης και στον πάνω όροφο θα βρείς πάρα πολλές ιδέες και σχέδια. όσο για τα κουφέτα είναι όντος πολύ καλά αλλά δεν αξίζει να δώσεις 20 εθρώ το κιλό. σκέψου πόσες φορές έχεις φάει κουφέτα απο μπομπονιέρα ? και το απλό κουφέτο των 10 ευρώ είναι μια χαρά. αν πας σε αυτό το κατάστημα ζητα να δοκιμάσεις τις γεύσεις που έχει. εγω ψωνίζο πολύ συχνά γιατι τυχαίνει να φτιάχνω μπονπονιέρες για συμπλήρωση εισοδήματος και όλοι οι πελάτες μου είναι πολύ ευχαριστημένοι .

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...