Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εγκεφαλικη αιμοραγια 4ου βαθμου


Recommended Posts

γεια σας πριν μια εβδομαδα γεννησα τα διδυμακια μου 26 και 6 λογω προωρης ρηξης υμενων. ο ενας μας εφυγε αμεσως σε ενα εικοσιτετραωρο ο αλλος εδω και 7 μερες δινει τη μαχη του αλλα οι γιατροι λενε οτι ειναι ματαιο επειδη εχει υποστει εγκεφαλικη αιμοραγια 4ου βαθμου.μας λενε οτι ειναι καλυτερα να φυγει γιατι τα προβληματα του θα ειναι τεραστια εστω αν επιζησει!!εχετε ακουσει για κατι παρομοιο?εγω δεν βρηκα κατι !!!δωστε μας ενα θαυμα!!κοντευουμε να τρελλαθουμε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξερω να σου πω ιατρικα για την περιπτωση σας.Σου γραφω μονο για να ευχηθω κουραγιο και δυναμη.Θαυματα γινονται μην παψεις να πιστευεις και να ελπιζεις...

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας στελνουμε μια αγκαλια και οοοοοοοοολη μας την θετικη ενεργεια!!! μην σταματησετε να ελπιζετε και να σκεφτεστε θετικα ....

 

 

ριξε και μια ματια εδω: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=30399

 

μιλαει βεβαια για 3ου βαθμου, αλλα θα παρεις μια ιδεα.......

 

να πανε ολα καλα!!!

zCgOp2.png

 

...Η επανάσταση είναι σαν το ποδήλατο. Αν σταματήσουμε να κάνουμε πεντάλ, θα πέσουμε...

Link to comment
Share on other sites

Γλυκειά μου μόνο θα σου πως ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΟΙ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!Μακάρι καλή μου ο καλός Θεούλης να είναι κοντά στο παιδάκι σας!ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΣΤΗΝ ΓΛΥΚΕΙΑ ΖΩΟΥΛΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!ΜΑΚΑΡΙ-ΜΑΚΑΡΙ-ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εγω πιστευω σε θαυματα γιατι εχω δει,αν οχι αγνοησε το μηνυμα

Παρε τηλ αμεσως στη μονη Σαγματα Θηβας και παρακαλεσε να σου στειλουν τεμαχιο απο το λειψανο του Αγιου Λουκα του ιατρου του ρωσου ή αν εχει καποιος στην Αθηνα να φερει στο μωρο ΑΜΕΣΩΣ.Αν διαβασεις και το βιβλιο με τα θαυματα του θα δεις ποσα πολλα κανει σε κλασματα δευτερολεπτου ΜΕ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΣΤΟ ΩΝΑΣΕΙΟ που το επαιξαν και τα ΜΜΕ με το μωρακι.Θα δεις που ο Αγιος δε θα σε αφησει.Εγω τον εχω προστατη και η μικρη μου 13 μηνων.

Η διαφορετικα παρε τηλ στο μοναστηρι του Αγιου Σεραειμ του Σαρωφ στη Ναυπακτο και παρακαλεσε το γεροντα Νεκταριο να ερθει να σας σταυρωσει,εχει τιμιο ξυλο ή να μιλησεις μαζι του να κανει προσευχη.Ο γεροντας κανει θαυματα.Οποιος εχει διαβασει το βιβλιο "οταν ο ουρανος μιλα"θα δει τα θαυματα του γεροντα.26340-44282

Κανείς δεν μπορεί να μας κάνει να αισθανόμαστε

κατώτεροι χωρίς την άδεια μας Eleanor Roosevelt

 

Πες μου κάτι, θα το ξεχάσω,δείξε μου κάτι, μπορεί να μην το θυμηθώ,Βάλε με να κάνω κάτι, θα το καταλάβω Ρητό, ιθαγενών της Αμερικής

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι να πω κοριτσι μου εχω περασει και εγω πολυ δυσκολα αν διαβασεις το post μου και πανατ συγκινουμε με τετοιες καταστασεις αλλα ο θεος ειναι μεγαλος.Οι προσευχες και η σκεψη μας ειναι μαζι σου.Σου ευχομαι οτι καλυτερο.Πιστη και ελπιδα

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα κατ΄ευχήν Θεού....... Έχω συγκινηθεί πάρα πολύ γιατί θυμήθηκα την δική μας παρόμοια περίπτωση.

Η διαφορά μας είναι πώς το μωράκι μου διαπιστώθηκε πώς είχε αυξημένη διάταση αριστερής κοιλίας και εγκεφαλική αιμορραγία 2ου βαθμού, ενώ ήμουν ακόμα έγκυος στην 22η εβδομάδα και οι γιατροί δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα. Μου έθιξαν ακόμα και το γεγονός ότι έπρεπε να διακόψω την κύηση και πώς αν γεννιόταν με την ήδη υπάρχουσα κατάσταση, θα αντιμετώπιζε αρκετά προβλήματα κινητικά και νοητικά. Σε πείσμα όλων αυτών δεν το έβαλα κάτω. Άπλωσα τα χέρια μου στην Παναγίτσα και ζήτησα ειλικρινά βοήθεια ......... και την έλαβα. Η αιμορραγία σταμάτησε, η διάταση της κοιλίας εξαφανίστηκε και το κοριτσάκι μου γεννήθηκε υγιέστατο προς απάντηση των περισσότερων γιατρών που δεν πιστεύουν σε θαύματα!!!!!!

Ωστόσο θυμάμαι πολύ καλά πώς η παιδονευρολόγος κα Σκουτέλη (και την ευχαριστώ δημόσια για τη στήριξη της) μου είπε πώς τα πράγματα θα ήταν σαφώς καλύτερα αν το παιδί είχε γεννηθεί, διότι θα αντιμετώπιζαν την αιμορραγία με διάφορους τρόπους. Βέβαια η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.......

Η συμβουλή μου, μη το βάζεις κάτω και απευθύνσου στον μεγαλύτερο γιατρό των ψυχών και των σωμάτων..... τον Θεό. Είμαι σίγουρη πώς θα λάβεις βοήθεια!!!!!!!

Όλες οι σκέψεις μου είναι μαζί σου.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να πάνε όλα καλά!Δεν έχω να σου δώσω μια απάντηση για το θέμα που περνάτε...Μακάρι το αγοράκι σου να βγει νικητής από αυτή τη μάχη!Σας στέλνουμε όλη μας την αγάπη

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση και το κουραγιο που μας δινετε!!η ελπιδα ειναι το μονο που μας εχει μεινει οσο ο μινιατουρης μου παλευει αυτη δεν μου τη παιρνει κανεις!!!μολις γυρισαμε απο το νοσοκομειο!!οταν τον βλεπω να μας κουναει τα χερακια και ποδαρακια του και να ανταποκρινεται στα χαδια μας δεν μπορω να πιστεψω τι συμβαινει στο κεφαλακι του!η αιμοραγια σταματησε και περιμενουμε τον νεο υπερηχο.ευτυχως γλιτωσε και να γινει υδροκεφαλος πραγμα ακομα χειροτερο!σας ξαναευχαριστω για τη συμπαρασταση!

Link to comment
Share on other sites

εγω Χρυσα και παλι προτεινω αν θες,εσυ αποφασιζεις να απευθυνθεις ειτε στο ενα ειτε στον αλλο γεροντα και θα δεις αμεσως τη διαφορα.Μπραβο σας,θα βγειτε νικητες.Αν θες παρε τηλ και πες τους τι συμβαινει.Προκειται για το μωρο.ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ

Κανείς δεν μπορεί να μας κάνει να αισθανόμαστε

κατώτεροι χωρίς την άδεια μας Eleanor Roosevelt

 

Πες μου κάτι, θα το ξεχάσω,δείξε μου κάτι, μπορεί να μην το θυμηθώ,Βάλε με να κάνω κάτι, θα το καταλάβω Ρητό, ιθαγενών της Αμερικής

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχομαι σε εσένα και τον μικρούλη σου οτι καλύτερο. Πραγματικά μέσα απο την καρδιά μου. Να ελπίζεις πάντα για το καλύτερο! Πόσα κιλάκια είσαστε?

Link to comment
Share on other sites

εγω Χρυσα και παλι προτεινω αν θες,εσυ αποφασιζεις να απευθυνθεις ειτε στο ενα ειτε στον αλλο γεροντα και θα δεις αμεσως τη διαφορα.Μπραβο σας,θα βγειτε νικητες.Αν θες παρε τηλ και πες τους τι συμβαινει.Προκειται για το μωρο.ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ

παιρνω στο τηλεφωνο που μου εδωσες αλλα δεν απανταει κανεις!αυριο θα ρωτησουμε τον πατερ της ενοριας μας αν γνωριζει αυτος καποιο αλλο!ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι ο νέος υπέρηχος να δείξει ότι τα πράγματα πάνε καλύτερα για τον μικρούλη και να τα καταφέρει.Ευχομαι ο θεος να σου δίνει δύναμη στις δύσκολες ώρες που παιρνάς. Δεν έχω τι άλλο να σου πω προσευχομαι για το παιδάκι σου.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας πριν μια εβδομαδα γεννησα τα διδυμακια μου 26 και 6 λογω προωρης ρηξης υμενων. ο ενας μας εφυγε αμεσως σε ενα εικοσιτετραωρο ο αλλος εδω και 7 μερες δινει τη μαχη του αλλα οι γιατροι λενε οτι ειναι ματαιο επειδη εχει υποστει εγκεφαλικη αιμοραγια 4ου βαθμου.μας λενε οτι ειναι καλυτερα να φυγει γιατι τα προβληματα του θα ειναι τεραστια εστω αν επιζησει!!εχετε ακουσει για κατι παρομοιο?εγω δεν βρηκα κατι !!!δωστε μας ενα θαυμα!!κοντευουμε να τρελλαθουμε!!

 

Γειά σου καλή μου Χρύσσα!!!

Κοπέλα μου, πόσο πολύ σε καταλαβαίνω δεν μπορείς να φανταστείς.

Θέλω τόσο πολύ να σε αγκαλιάσω και να σου πω να κάνεις πολύ κουράγιο και να έχεις ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΣΤΗ!!!!!ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ!! Πραγματικά όλες οι προσευχές του κόσμου να ακουστούν για εσάς και να πάρεις το αγοράκι σου στην αγκαλιά σου.

Εγώ γέννησα τα διδυμάκια μου στις 26+3 ήμερες. Έτσι καταλαβαίνω πολύ καλά τι περνάς. Σταθήκαμε τυχεροί και τώρα τα έχω και τα δύο !!!

Η ιστορία μου είναι μεγάλη, αλλά τώρα έχει σημασία η δική σου ιστορία.

Το μόνο που με βοήθησε να σταθώ είναι η καθημερινή προσευχή και τα τάματα στην παναγία και σε όλους τους αγίους! Βέβαια και οι γιατροί βοήθησαν αλλά εδώ μιλάμε για θαύματα τι να σου κάνουν κι αυτοί?

Πέσ μου αν θέλεις σε πιο νοσοκομείο είναι το μωρό!!

Εγώ γέννησα στο μητέρα και εκεί έχω δικία μου νεογνολόγο στη μονάδα!!

Πόσο βάρος έχει το μωρό?

Πές μου τι σας λένε. Πως είναι το αναπνευστικό του? Πόσο οξυγόνο παίρνει? Έχω μάθει ένα σωρό πράγματα και ξέρω τι γίνετε τώρα εκεί.

Αφού ξεπεράσατε το υδροκέφαλο, κάνε το σταυρό σου να υποχωρήσει ομαλά η αιμορραγία. Να ξέρεις ότι αυτό που θέλουμε είναι η ομαλή υποχώρηση για να μην δημιουργηθούνε προβλήματα!!

Ένα ένα βήμα και όλα καλά θα πάνε .. ‘και μην ξεχνάς και τον εαυτό σου,

Μαζί με τον άντρα σου θα τα ξεπεράσετε ,,,,μαζί και πάντα με τον Θεό καλή μου.

Από τότε που το έπαθα αύτό, δεν περνάει μέρα που να μην σκεφτώ το Θεό και να τον ευχαριστήσω.

Νιώθω ότι όλα τα κάνει για να έρθουμε πιο κοντά του και να αφεθούμε στα δικά του χέρια.

Γράψε μου τα νέα σου σε παρακαλώ θέλω να μαθαίνω για το παιδάκι.

Α!! και κάτι ακόμα… το έχετε αεροβατήσει? Σε παρακαλώ αν όχι, να το κάνετε αμέσως !! Παίρνει μεγάλη βοήθεια το παιδι.

Σε φιλώ γλυκά και ότι θέλεις σε παρακαλώ γράψε μου

Link to comment
Share on other sites

Χρύσα μου

μέσα από την καρδιά μου εύχομαι να γίνει γρήγορα καλά το μπεμπάκι σας!!!

Ο Θέος μαζί του ! Μην χάσετε την πίστη σας....

Να σκέφτεσαι θετικά, να αγκαλιάζεις τον άντρα σου κ να χαιδευεις το μωράκι σας

όσο περισσότερο μπορείς..

Όλα θα πάνε καλα! Η Παναγιά να τον προσέχει...!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλισπερα, μολις γυρισαμε απο το παιδων,ο μπεμπακος σταθερος με καλυτερη κλινικη εικονα οπως ειπαν.αυριο εχουμε εναν ακομα υπερηχο για να δουμε τι γινεται με την αιμοραγια!ακομα τον ψαχνουν για υδροκεφαλο τελικα, απο τις μετρησεις ως τωρα φαινεται φυσιολογικο το κεφαλακι μας!εχουμε ακομα αναπνευστηρα τωρα ποσο οξυγονο παιρνει δεν το εχω ρωτησει.μας ειπαν οτι ο βοταλιος εκλεισε και δεν χρειαστηκε δευτερη δοση φαρμακου!αυτο ειπαν θα βοηθησει πολυ το αναπνευστικο!σε ολα λενε τον βοηθανε στο μονο που δεν μπορουν να κανουν τιποτα ειναι στην αιμορραγια!ζυγιζουμε πλεον 900 γραμμαρια.μπηκαμε 930 φτασαμε 870 και τωρα ξαναπαιρνουμε. σημερα ανοιξε πρωτη φορα και τα δυο του ματακια και τα ειχε ορθανοιχτα οση ωρα τον νανουριζα!!!τρελλαθηκαμε!!ευχαριστω για τις ευχες ολες!!!!περιμενουμε αυριο το θαυμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Χρύσσα μου,

Τα νέα σου είναι καλά και αυτό είναι θετικό πολύ.Το ότι έκλεισε ο βοτάλειος είναι πολύ καλό και ναι θα τον βήθήσει ..αλλά ακόμα και σε πιθανή περίπτωση να ξαναανοίξει μην ανησηχείς,,, είναι πολύ ελεγχόμενο θέμα αυτό. Η κορούλα μου πήρε τρις δόσεις φαρμάκου και μετα έκλεισε από μόνος του.

Το ότι γενήθηκε 930 γρ. είναι σουπερ!!Κι αυτό θα βοηθήσει πολύ θα δει!!!!.Και στο παίδων είναι πολύ εμπειρει γιατροί.

Αφού βλέπεις και τα ματάκια του σημαίνει ότι δεν έχει λαμπες από πάνω και το ότι τα ανοίγει είναι φαυματάκι!!

Για τον αναπνευστήρα που λες , είναι από το στωματάκι του περασμένο στην τραχεία ή στη μυτούλα του?

Πάντως καλή μου, να ε'ίχεις δύναμη πολύ και να προσέχεις και τον ευτά σου!!!

Σε φιλώ και να ξέρεις ΄'οτι όλα τα κορ'ιτσι εδώ προσευχονται για σένα.

Φιλικά

Γεωργία

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ?

Ολες προσευχομαστε

πηγαινε σε παρακαλω ή οποιος μπορει να παρετε ευλογια και λαδακι του Αγιου

Οποιος διαβασει το βιβλιο του Αγιου Λουκα Κριμαιας "Ταχυς εις βοηθειαν" εκδοσεις Ακριτα θα κλαιει μερες με τα θαυματα τα τωρινα εν ετει 2010 και 2011!στην Ελλαδα

Κανείς δεν μπορεί να μας κάνει να αισθανόμαστε

κατώτεροι χωρίς την άδεια μας Eleanor Roosevelt

 

Πες μου κάτι, θα το ξεχάσω,δείξε μου κάτι, μπορεί να μην το θυμηθώ,Βάλε με να κάνω κάτι, θα το καταλάβω Ρητό, ιθαγενών της Αμερικής

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά!!!Σας στέλνουμε όλη μας την αγάπη και την συμπαράσταση μας!!!Είμαι σίγουρη ότι ο μικρούλης θα είναι ένα υγιέστατο και γερό παιδάκι.

HKRop2.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η πιστη στο Θεο και η υπομονη θα σε βοηθσουν πολυ. Περασα μεγαλη περιπετεια τον τελευταιο καιρο με ξαφνικο αιματωμα απο εκ γεννητις δυσπλασια που δεν ηξερα.Με ειχαν σε καταστολη πολλες μερες και ολοι ελεγαν οτι ειμαι στην κοψη του ξυραφιου.Τρελανα τους γονοις μου,τον αντρα μου.Λιγο ηθελε το παιδι μου να μεινει χωρις τη μητερα του. Οι προσευχες των δικων μου και κυριως του η σταση του αντρα μου που ηταν εκει οταν πια ξυπνησα,ηταν οτι καλητερο θα μπορουσα να εχω. Περασα εγ απο αυτη τη φαση σε ηλικια 31 ετων δεν θα τα καταφερει το μικρο σου? Να εισαι διπλα του και θα σε νοιωθει.Θαυματα γινονται αρκει να τα πιστευεις.Οταν μου συνεβει αμενα ημουν στο 4ο μηνα εγκυμοσυνης .Το παιδι μου δεν τα καταφερε,ενα μηνα μετα μου το πηραν.εζησε τοσο οσο χρειαζοταν για να ζησο εγω και μετα εφυγε.Ισως το ιδιο να συναιβει και με το δυδιμακι του.Εχεις την συμπαρασταση μου και τις προσευχες μου.Προσευχησου ,πηγαινε σε καθε ευκαιρια σε εκκλησιες και ο Θεος θα αποφασισει τι θα σου δωσει να ζησεις.Να ευχεσαι μονο να μη σου δωσει να ζησεις οσα μπορεις να αντεξεις και εσυ και αυτο το μικρο.

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα, μολις γυρισαμε απο το παιδων,ο μπεμπακος σταθερος με καλυτερη κλινικη εικονα οπως ειπαν.αυριο εχουμε εναν ακομα υπερηχο για να δουμε τι γινεται με την αιμοραγια!ακομα τον ψαχνουν για υδροκεφαλο τελικα, απο τις μετρησεις ως τωρα φαινεται φυσιολογικο το κεφαλακι μας!εχουμε ακομα αναπνευστηρα τωρα ποσο οξυγονο παιρνει δεν το εχω ρωτησει.μας ειπαν οτι ο βοταλιος εκλεισε και δεν χρειαστηκε δευτερη δοση φαρμακου!αυτο ειπαν θα βοηθησει πολυ το αναπνευστικο!σε ολα λενε τον βοηθανε στο μονο που δεν μπορουν να κανουν τιποτα ειναι στην αιμορραγια!ζυγιζουμε πλεον 900 γραμμαρια.μπηκαμε 930 φτασαμε 870 και τωρα ξαναπαιρνουμε. σημερα ανοιξε πρωτη φορα και τα δυο του ματακια και τα ειχε ορθανοιχτα οση ωρα τον νανουριζα!!!τρελλαθηκαμε!!ευχαριστω για τις ευχες ολες!!!!περιμενουμε αυριο το θαυμα!!!

θα το παλεψει ο μικρουλης και θα νικησει!!

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου σου εύχομαι το μικρούλι σου να βγει ήρωας από όλη αυτή την ταλαιπωρία και να μεγαλώσει γερός δίπλα στους γονείς του. Καλά αποτελέσματα σήμερα και κάθε ημέρα σου εύχομαι μέσα από την ψυχή μου.

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...