Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

επιδομα θερμανσης!!!


ΡΙΑ84

Recommended Posts

δεν βρηκα αλλο θεμα και εχω ερωτηση(αν υπαρχη αλλου να μου πειτε για να το σβησω!!)

 

τι γινετε με αυτο το επιδομα τελικα;;;;;;

εχω κανει την αιτηση ηλεκτρονικα και μου εγινε"δεκτη",μου εβγαλε και ποσα λιτρα πετρέλαιο δικαιούμαστε.....ωραια.....και τωρα;;;;;;

τι κανω μετα για να παρω τα χρήματα;;; πως θα βαλω πετρελαιο;;;;;

εχουν δωσει και ενα τηλεφωνο που ποτε δεν σηκωνουν και ετσι δεν μπορω να μαθω τιποτα!!!!!!!

εχει κανεις καμια απάντηση;;;τα εχετε παρει εσεις;;;;

 

ευχαριστω!!!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για να παρεις το επιδομα πρεπει να εχεις βαλει ηδη πετρελαιο....αν εισαι σε πολυκατοικια πρεπει να ενεργοποιησει την αιτηση ο διαχειρηστης...και παιρνεις για τα λιτρα που εχεις βαλει δεν σου βαζουν ολο το ποσο που δικαιουσαι....με 0,28 λεπτα το λιτρο σε 20 μερες απο την ημ/νια αιτησης που εχεις κανει...εμεις πχ πηραμε το φοβερο ποσο των 30 ευρω!!!!και το τηλεφωνο καποια στιγμη το σηκωνουν αν εισαι υπομονετικη, πολυ υπομονετικη ομως!!!!πολυ............................

Link to comment
Share on other sites

ναι, πρέπει να έχεις ΗΔΗ βάλει πετρέλαιο, και μετά κάνουν διασταύρωση με τα στοιχεία που τους δίνουν οι πρατηριούχοι (σε ποιανού το όνομα και το ΑΦΜ έχει κοπεί η απόδειξη δηλαδή) κι έτσι σου βάζουν τα χρήματα, μετά από 1 μήνα περίπου

 

όταν ξαναβάλεις πετρέλαιο (λέμε τώρα) δεν ξανακάνεις αίτηση, γίνεται αυτόματα η διασταύρωση

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε κάνει αίτηση εδώ και πολύ καιρό (πάνω από μήνα) και ακόμη τίποτα..Είμαστε σε πολυκατοικία, μας έβγαλαν ανακοίνωση μόλις βάλαμε πετρέλαιο να κάνουμε άίτηση κι έτσι κάναμε..

Στο ποσό που θα πάρει ο κάθε δικαιούχος που ζει σε πολυκατοικία παίζει ρόλο το πόσο και αν εχει κάψει από το πετρέλαιο??

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανει αιτηση και η πολυκατοικια με το αφμ του διαχειριστη και στη δικη σου αιτηση οταν κλικαρεις το κουτακι που λεει οτι προκειται για πολυκατοικια σου βγαζει τη λιστα με τα διαμερισματα για να επιλεξεις το δικο σου.

Ετσι θα γινει η διασταυρωση και θα μπουν τα χρηματα. Παιζουν ρολο τα χιλιοστα καταναλωσης, το γραφει στα κοινοχρηστα και το γραφεις και στην αιτηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρεπει να κανει αιτηση και η πολυκατοικια με το αφμ του διαχειριστη και στη δικη σου αιτηση οταν κλικαρεις το κουτακι που λεει οτι προκειται για πολυκατοικια σου βγαζει τη λιστα με τα διαμερισματα για να επιλεξεις το δικο σου.

Ετσι θα γινει η διασταυρωση και θα μπουν τα χρηματα. Παιζουν ρολο τα χιλιοστα καταναλωσης, το γραφει στα κοινοχρηστα και το γραφεις και στην αιτηση.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι από εμένα. Να ρωτήσω κι εγώ κάτι μήπως γνωρίζετε.

Καποιος έχει κανει την αιτηση τον Νοέμβριο, εβαλε πετρελαιο στις 20 Ιανουαρίου κι ακομη δεν έχουν μπει χρήματα στο λογαριασμο. Τι πρέπει να κανει για να πάρει το επίδομα;

Πρεπει να ξανακάνει αιτηση;

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου εχω βαλει πετρελαιο αλλα λεφτα πουθενα!!!!!

θα πρεπει να παω καποιο χαρτι σε αυτον που περνω το πετρελαιο;;;;;;δεν ειμαι σε πολυκατοικία.

πρεπει το πρωτο ονομα του στο βιβλιαριο να ειναι του δικαιούχου ;;;γιατι στο δικο μας βιβλιαριο ειμαι πρωτη εγω και μετα ο αντρας μου..........(δεν εγραφε κατι τετοιο ομως!!!)

μας εβγαλε οτι δικαιουμαστε καπου στα 200+ λιτρα......θα τα παρουμε αραγε τα λευτα;;;;;;

δηλαδη μπαινουν αυτοματα;;;;;

πολυ μπερδεμενο ολο αυτο ειναι......ουφ!!!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έχω κάνει αίτηση από αρχές Ιανουαρίου, μόλις βάλαμε πετρέλαιο. Αρχές Φεβρουαρίου αντιλαμβάνομαι ότι ο αριθμός λογαριασμού τραπέζης που έχω βάλει πρέπει να έχει πρώτο όνομα τον άντρα μου, οπότε και κάνω ακύρωση της αίτησης και κάνω καινούρια. Χτές πήρα τηλ και μου είπαν ότι είναι πολύ νωρίς για να μου βάλουν τα λεφτά. Τους είπα τουλάχιστον να ελέγξουν αν φαίνεται η αγορά πετρελαίου (μια και μου γράφει στο gsis ότι δεν υπάρχει διασταυρωμένη αγορά πετρελαίου) και φαίνεται ωραιότατα ότι το πετρέλαιο αγοράστηκε 11/1 και όλα τα υπόλοιπα στοιχεία (παροχή ΔΕΗ κτλ) είναι σωστά. Οπότε υπομονή για ένα ποσό που φαντάζομαι δεν θα ξεπερνάει τα 100 ευρώ (και πολλά λέω?)

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει αίτηση από αρχές Ιανουαρίου, μόλις βάλαμε πετρέλαιο. Αρχές Φεβρουαρίου αντιλαμβάνομαι ότι ο αριθμός λογαριασμού τραπέζης που έχω βάλει πρέπει να έχει πρώτο όνομα τον άντρα μου, οπότε και κάνω ακύρωση της αίτησης και κάνω καινούρια. Χτές πήρα τηλ και μου είπαν ότι είναι πολύ νωρίς για να μου βάλουν τα λεφτά. Τους είπα τουλάχιστον να ελέγξουν αν φαίνεται η αγορά πετρελαίου (μια και μου γράφει στο gsis ότι δεν υπάρχει διασταυρωμένη αγορά πετρελαίου) και φαίνεται ωραιότατα ότι το πετρέλαιο αγοράστηκε 11/1 και όλα τα υπόλοιπα στοιχεία (παροχή ΔΕΗ κτλ) είναι σωστά. Οπότε υπομονή για ένα ποσό που φαντάζομαι δεν θα ξεπερνάει τα 100 ευρώ (και πολλά λέω?)

 

 

που ειδες την αγορα του πετρελαιου σου;;;;;εμενα στο gisis δεν μου εχει κατι τετοιο...το μονο που εχει ειναι οτι το αίτημα εγινε δεκτο και τα ποσα λιτρα δικαιούμαστε!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κάτω από εκεί που λεει υποβληθείσες αιτήσεις γράφει με μικρά γράμματα προβολή διασταυρωμένων αγορών πετρελαίου για τη περίοδο 2012-2013 κτλ. Πριν την σημείωση

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω αυτο λεω!! ποιος το εχει παρει βρε παιδια? απο τους γνωστους μου κανενας!!

εμενα το πηραν τα πεθερικα μου

εκαναν αιτηση τον δεκεμβρη

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

24/12 βάλαμε (είμαι διαχειρίστρια) πετρέλαιο. Το ίδιο βράδυ έκανα την καταχώρηση όλης της πολυκατοικίας και την δική μου αίτηση, και έκανα ενεργοποίηση πληρωμής. Μίλησα στο παραπάνω τφ (δεν έγινε διασταύρωση των στοιχείων ακόμα) και μου είπανε ότι ακόμα πληρώνουνε αιτήσεις του Νοεμβρίου. Το γέλιο είναι ότι στην πολυκατοικία κάποια έλεγε ότι πήρε 500Ε πίσω. Αφού λοιπόν μίλησα στο παραπάνω τφ ξεκαθάρισε οτι τα χρήματα δεν ήταν από επιστροφή πετρελαίου αλλά από αλλού ... Από τότε βάλαμε άλλες 2 φορές ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ότι με το τιμολόγιο απευθείας διασταυρώνεται με την πολυκατοικία αλλά χρήματα πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.. ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.. ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΤΗΣ Σ ΜΙΑ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ..(ΟΛΑ ΤΑ ΡΟΛΟΓΙΑ ΤΙΣ ΔΕΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ) ΑΠΟ ΤΟΥΣ 4 ΟΡΟΦΟΥΣ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ..Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ. ΚΑΝΑΜΕ ΑΙΤΗΣΗ ΤΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΔΕΚΤΗ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ Ή ΑΡΚΕΙ ΑΥΤΟ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημέρα.....σχετικά με το επίδομα....εμεις βαλαμε μια φορά περιπου χιλια λιτρα από τα 3 σπίτια μονο εμεις δικαιούμαστε επίδομα......το πήραμε......μετα όταν αξαναγεμίζεις την δεξαμενη 2τερη και 3τη φορα ξανακάνεις αίτηση.....?τι γίνεται ξαναβάζεις τα στοιχεία σου με το τιμολόγιο από το πετρελαιο?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπερα κοριτσια, φετος τι ακριβως ισχυει για το επιδομα θερμανσης? εκανα την αιτηση και εγκριθηκε,πρεπει να βαλω πετρελαιο απλα και μετα περιμενω να μπουν τα χρηματα? Αναλαμβανει το βενζιναδικο να ενημερωσει για τα λιτρα που εβαλα??

s-age.png

 

PBYUp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Eκανα την αίτηση και εγκρίθηκε αλλά ακόμα δεν έχει γίνει διασταύρωση αγορά πετρελαίου ενώ έχουμε βάλει πετρέλαιο πριν την αίτηση ακόμη. Ξέρετε πόσο αργεί να γίνει η διασταύρωση (αν γίνεται ποτέ?) και υπάρχει κάποιος που έλαβε τελικά το ποσό του επιδόματος και μετά από πόσο καιρό???

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε την αίτηση πριν βάλουμε πετρέλαιο και λάβαμε την προκαταβολή. Όταν βάλαμε εν τέλει πετρέλαιο δεν μας χρωστούσαν κάτι καθώς η επιδότηση ήταν ίση με την προκαταβολή. Χθες βάλαμε και πάλι και προσωπικά ανυπομονώ (και ελπίζω) πως θα λάβουμε σύντομα το ποσό της επιδότησης.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...